darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

darolee    12

Witam.

Jak w temacie. Chciałbym się podpytać czy jest jakaś różnica pomiędzy tymi markami, oczywiście poza kolorem maski i tapicerki :) Jak to jest produkcja idzie na jednej taśmie czy nie?

Byłem u jednego z dilerów case i zadając te pytanie - gościu dostał słowotoku, z którego niewiele pamiętam :) zapamiętałem tylko takie stwierdzenia:

- to jak porównywanie mercedesa produkowanego w Niemczech i chinach

- lepsze materiały stosowane w case

- lepsze podzespoły (między innymi hydraulika)

 

Dostałem takie morze informacji, że niewiele pamiętam.

 

To jak to jest ...prawda to czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Mnie ten temat tez mocno interesuje :).

 

Chodzi mi głównie o serię T70x0 i Pumę.

 

Według danych technicznych to te ciągniki nie róznią się niczym poza designem. Różnice o jakich wiem to to że Nh produkowany jest w Anglii a Case w Austrii. I za maszyny tak samo wyposażone NH woła 330 tys. netto - T7050; a Case 355 tys. netto - Puma 195 (cena z pierwszej oferty bez targu).

Mimo tej różnicy w cenie jakos podświadomie skłaniam sie ku pumie.

 

Diler od case też dostał słowotoku (też nic nie zapamiętałem :) ) jak mu powiedziałem że puma 195 to to samo co T7050, ale zamilkł jak mu wyciągłem dane techniczne jednego i drugiego ciągnika by je przeczytał i cos na ten temat powiedział :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja wiem tylko że case jx 60-95 nie różni niczym innym niz wymienione w pierwszym poście róznice od nieprodukowanego już NH td60-95d. z innymi seriami sie nie zetknąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No właśnie i tu zderzają się dwie różnie opinie (nawet w ramach wypowiedzi z AF). Jedni piszą (mówią), że to ta sama fabryka ( i takich więcej jest) a drudzy, że NH-GB, Case-Austria.

Nie podlegają dyskusji rozwiązania techniczne - tylko ich jakość, czy za wyższą ceną idzie solidność Case (lepsze odlewy, materiały, stosowane podzespoły lepszych firm (np.bosch) itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Mój NH jest na pewno wyprodukowany w Wielkiej Brytanii, tak jest sygnatura na tabliczce, szczerze to nie chce mi się w to wierzyć że to inna jakość, na każdej część jest symbol CNH wątpię żeby chciało im się rozróżniać komponenty :) Chociaż można tutaj pokusić się o dygresję do Zetora i Ursusa - niby to samo, i to demoludy i tamto ale jednak jakość na korzyść Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Roznic nie ma żadnych pomiedzy obiema markami, ja mialem konfrontacje Casa z AGROMY bialystok i NH z Adleragro z bialego w domu to ten Case zacza wychwalac i w ogole ze to porownania Wolksvagena i Skody itp. Az kumpel z NH wzial i mu powiedzial to pokaz homologacje i ksiazke z czesciami i wszystkie byle takie same wszysciutko.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No właśnie i tu zderzają się dwie różnie opinie (nawet w ramach wypowiedzi z AF). Jedni piszą (mówią), że to ta sama fabryka ( i takich więcej jest) a drudzy, że NH-GB, Case-Austria.

zalezy o jakie serie sie rozchodzi :) pewnie stad te rozbieznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A nowy model Case Cs Pro to już chyba nie ma swojego odpowiednika w NH, tylko jest chyba kontynuacją produktów Case IH z fabryki w Doncaster (obecnie McCormick) a NH to jest mix Fiata i Forda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

moie zdanie jest takie że to wszystko to samo ,bo powiedzcie po co im kobinować i zmieniać co kolwiek (oczywiście nie mówie o desingu) po co sobie robić kłopoty wystarczy że to są odzielne marki ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To czemu nie wypier... jakiejś marki (zostanie tylko jedna) i za lepszą kase sprzedadzą, bo pewnie case ih jest droższy od NH.

Co to za "polityka" że firma produkuje ciągnik różniący się kolorem i napisem na masce? Ja nie zwracam uwagi na kolor tylko na to żeby sprzęt dobrze sie sprawował, a jak by stworzyli ciągniki różniące się sobą to by większy wybór był, a tak to tylko np. jak case kupiony przez rolnika zacznie się psuć to rolnik wiedząc o tym że CNH to to samo to na pewno nie kupi ani case ani NH tylko poleci do drugiej firmy. Jak by się różniły było by inaczej.

Niech albo zostawią jedną marke albo połączą dwie nazwy na jednej masce albo niech produkują różne ciągniki. To mi zaczyna sie nie podobać, bo to następna firma zaraz po SDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

A AGCO to niby co wszędzie to samo @^


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ok ...pewne konkrety się pojawiły i w zasadzie po wypowiedzi @igorass oraz @korba89 rozwiewają wszelkie wątpliwości. Ja

w generalnie celuję w Case CVX 175 (czyli niby brat NH 7540). Jak mi się uda zakręcić to w grę ewentualnie wchodzi nowość Case Puma CVX 195, która chyba nie ma jeszcze odpowiednika w NH.

zastanawia mnie jeszcze fakt mocy znamionowych silników, które różnią się nieco w specyfikacjach (CVX i 7500). NH podaje przy 2000 obr/min a CIH przy 2100. Bo przecież chyba wkładają te same? Wiem, że Case CVX ma Sisu, a Puma jakiś tam składany w IVECO. A NH w 7000 i 7500? wiecie?

 

Jeśli chodzi o puszczanie kilku marek przez jedną firmę, to podstawa marketingu i min. robienie klientów w konia :) To polityka firmy, którą popieram z ich punktu widzenia. Nie chciałbym się rozwodzić nad tym, bo myślę że jest to mało interesujące.

 

Co do porównania tematu z przypadkiem Ursusa i Zetora....moim zdaniem nic bardziej mylnego. Jedna koncesja (początkowo Ursus dla Zetora a późnej w drugą stronę), Ale dwóch niezależnie produkujących producentów. No z wyjątkiem silników, których w większości przypadków nie chciało się robić Polakom i kupowali z Zetora. Materiały w ciągnikach, co tu gadać ...sami wiecie bez porównania.

Ja do dziś dnia nie kupuję do zetorka innych części jak nie ma napisu "made in Czech Republik" :) Dwa razy mnie podkusiło i podziękowałem. Raz kupiłem krzyżaki do kosza satelit (telefonicznie pytałem czy oryginał - powiedzieli, że tak, ale po przyjeździe czytam, że warszawska produkcja. Po skręceniu okazało się, że są one zbyt duże (pasowne) i kosz się nie chciał obracać. Drugim razem kupiłem naszą tarczę sprzęgłową. Niedość że była krzywa i początkowo szarpało przy ruszaniu, to po roku musiałem ją zmienić. Jak tata kupował Zetora (nowego) to tarcza chodziła 14 lat, a i teraz na oryginale śmigam z 7-8

 

Troszkę odbiegłem od tematu. Tak mnie wena naszła :) Napiszcie jeszcze jak tam wygląda ta sprawa z silnikami. Co tam wkładają w NH, bo chyba to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

cvx i 7500 maja te same silniki sisu, a puma i 7000 maja silniki NEF czyli iveco, ktore nh wykupil

@darolee jakiego masz zetora??

@GSX agco rowniez unifikuje czesci, ale jeszcze te ciagniki sie troche roznia <_< cena tez jest inna porownaj sobie MF 7400, a fendta 700, poza tym maja silniki z 3 roznych stajni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

O fajnie dzięki @brzozak2 za info. Czyli słowotok dealera Case był tylko czczą gadką! Dzięki ogólnie za wypowiedzi. Ja osobiście jestem w 100% usatysfakcjonowany z tematu.

 

A Zetorka mam małego - 7245. W 100% na oryginale. I nie radzę robić inaczej. Części droższe, ale z perspektywy czasu na pewno będzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
A AGCO to niby co wszędzie to samo @^

 

Fendt używa silników Deutz'a i Man'a, MF Perkinsa i SISU a Valtra SISU, przekładnie bezstopniowe AGCO Variable Transmission jest produkowana przez Fendt'a i używana przez wszystkie marki jako Vario i Dyna VT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Witam więc ja mam takie pytanie. Mam do wyboru Case maxxuma 125 lub New Holland 6050. Ktos może mi napisać czym one sie konkretnie różnią. Oczywiście oprócz ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez kiedys sie bujalem zetorem 7245, tylko horal system <_<

a co do maxxuma i serii 6000 to juz nalezy sie dokladnie przyjzec, bo chyba sa roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Troszke poszperałem no i znalazłem pewną róznice miedzy Case maxxum 125 Multicontroller a New Hollandem T 60x0 Elite mianowicie Case wprowadził 6 na Common Rail'lu a New holland ma tylko 4 cylindry w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Mam pytanie czy może ktoś z użytkowników AF wie czy Case Qantum ma odpowiednika w NH. Diler Case mówił mi, to jest konstrukcja bliżniacza Stayr-a.

Natomiast diler NH przekonywał mnie że to odpowiednik wersji TL (rozmawiałem z nim telefonicznie).

Jak ktoś by miał jakieś informacje to był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@pasterz no wlasnie w tej serii beda roznice, poniewaz nh zrobil serie 6000 z dwoch albo nawet 3 wczesniejszych serii, a case pozostal bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Case 85c Quantum- oglądałem z następującym wyposarzeniem skrzynia 16x16 rewers mechaniczny po lewej stronie jak w TDD80 możliwość zamówienia hamulców na 4 koła poprzez dołanczany przedni napęd może być EHR może być rewers elektohydrauliczny. Patrzyłem na ulotkę Steyr-a są podobne ale, no właśnie jest ale bo nie mam danych Case. Natomiast odpowiednika NH nie mogę znaleźć, a bardzo bym chciał.

Tak więc jest odpowiednik czy go nie ma?

 

Mam takie zdięcia tego ciągniczka.

http://www.agrofoto.pl/forum/Case-85c-Quan...mage117595.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Case-85c-Quan...mage117596.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

No ale to w takim wypadku opłaca sie dopłacić pare tyś zł za Case maxxuma 125 czy lepiej brać New Hollanda t 6050??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Odpowiedzieć Ci jaki był mój dylemat? Wybrałem ciągnik który był ładniejszy stylistycznie według mnie :) (nawet cena nie była aż tak istotna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    1

Moim zdaniem case to case a new holland to new holland. pewien jestem że case jest lepszy od new hollanda bo sam mam dwa case i nie narzekam wcale.

Edytowano przez brzozak2
% za post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj