darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

tomek73    576

To dziwne, bo to zawsze Case są droższe.

Jak ja kupowałem NH 5060 to ten sam Case JXU 105 było droższy o 5 tyś.

Ale u drugiego dilera NH z 10 km dalej to ten  był droższy  o 13 tyś niż ja kupiłem.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Jak pytałem w lecie to różnica między identycznym względem wyposażenia Case Farmall 95U Pro a T5.95 wyniosła 15kPLN. Uważam, że finalnie byłaby nawet większa bo o Case była luźna rozmowa z handlowcem a z gośćmi z NH już na poważnie. 

Edytowano przez Jarecki88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

NH nie ma odpowiednika w serii U PRO (jedyny odpowiednik z tej grupy to steyr jako MULTI). Dla NH t5 ec jest case farmall U- i dlatego stąd ta rożnica w cenie wersja pro jest lepiej wypasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

NH nie ma odpowiednika w serii U PRO (jedyny odpowiednik z tej grupy to steyr jako MULTI). Dla NH t5 ec jest case farmall U- i dlatego stąd ta rożnica w cenie wersja pro jest lepiej wypasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogoś kto dobrze się zna i doradzi mi. Co by było lepsze na 80 hektarowe gospodarstwo. New Holland t7 210 czy Case Puma 150. Proszę opisać trochę te ciągniki jak one się zachowują w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

bez urazy ale to porównanie nie ma sensu przeciez to takie same ciagniki :) Nie wiem jakie rónice w mocy ale  różnia sie tylko wyposażeniem jesli sobie nie wybierzesz takiego samego kolorem i wygladem maski :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Co by było lepsze na 80 hektarowe gospodarstwo. New Holland t7 210 czy Case Puma 150

Co do marki to się nie będę wypowiadał, bo są zwolennicy jednej i drugiej. jeśli chcesz porównywać te 2 modele to zdaje się, że odpowiednikiem T7.210 jest Puma 165 - tak na marginesie. Jeśli masz już wybrane dwie marki, to skupiłbym się na silniku i masach. Skupiając się na silniku seria T7.170-T7.270 ma ten sam motor, ale patrząc na masy samych ciągników i udźwigi z tabeli łatwo zauważyć, że  seria T7 dzieli się na grupę T7.170-T7.210 i grupę T7.220-T7.270. w tym momencie zastanowiłbym się na przeskoczeniem do wyższej grupy to jest w NH celowałbym w model T7.220 - znamionowo ma tylko 2KM więcej od proponowanego przez Ciebie, ale udźwigi i masy takie same jak największy model 228 KM. Będziesz mógł bezpiecznie sobie podkręcić koniki przyszłościowo, a jeśli nie to na pewno nie będą tak obciążone podzespoły pędne (skrzynia np.).

Analogicznie sprawa się ma w Case. Choć sytuacja jest gorsza bo są również dwie grupy Pum: 150-165 i 185-240. Tu sprawa się komplikuje bo wybierając model najniższy z grupy drugiej tj. Puma 185 przeskakujemy już o 20 KM. Więc gdybyś upierał się przy wybranym zakresie koni wybrałbym NH T7.220.

A co do tego która marka lepsza to się nigdy nie dowiesz. Jedni mówią, że NH drudzy Case, a jeszcze inni ze to to samo. Ja się zaliczam do tej 3 grupy :) mam Case bo mi się bardziej podoba wizualnie, i nie sądzę, że jest inaczej - zwłaszcza że jak poszperać to części zamienne Case i NH różnią się tylko nr katalogowym, a to te same części, wiem bo kumple pracują w Case na serwisie i jadąc na fuchy kupują części w NH bo podobno taniej i nie chcą zamawiać u siebie, a to te same części.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Po 5 latach użytkowania 210 nie zmienił bym nic poza zmianą na 220 :) (mowa o T7) w 12 roku myślałem że 210 będzie na wyrost ale lepszy najmniejszy z większej serii niż na odwrót...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Witam. Kupiłem ostatnio nowego Case Farmall 85 C. Mam problem z kupnem ładowacza czołowego a raczej samej konstrukcji wsporczej. Sprawa wygląda tak. Mam ładowacz Metal Fach T 229 i chcę go założyć do Case ale nie ma takiej konstrukcji. Chodzi mi po głowie taka myśl, chce kupić konstrukcję od NH T4.85 lub Steyr 4085 Kompakt. Takie konstrukcje są w Metal Fachu. Powiedzcie mi zatem czy Case Farmall 85C , NH T4.85 i Steyr 4085 Kompakt to te same ciągniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj