Zaloguj się, aby obserwować  
Ratizes

Podgrzewanie

Polecane posty

Ratizes    0

Witam. Mam ciągnik Fendt 514c i mam problem z podgrzewaniem, otóż gdy podgrzewam kluczykiem ciągnik kontrolka się zapala trzymam trzymam aż gaśnie i odpalam ciągnik klekocze klekocze i nie możne zapalić. Odpalanie odbywa się przy temp ok 0 stopni C. odkręciłem kabelek od świecy żarowej aby sprawdzić czy dochodzi prąd i aż tu nagle lipa probówka się nie świeci, sprawdziłem dwa pierwsze bezpieczniki od podgrzewania i okazało się ze są cale i sprawne. I tu nasuwa się do was pytanie w czym jeszcze może się przyczyna tego ze nie ma prądu na kablu idącego do świecy żarowej.

Czekam niecierpliwie na odp i z góry dzięki.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Takie pytanie nie jestem elektrykiem ale sprawdzałeś to probówką w śrubokręcie czy na 2 kable i żarówka?? Może kabel ma gdzieś przerwę i nie dochodzi? i tak ogólnie to hmm czy świeca nie nagrzewa się przy trzymaniu kluczyka(tego nie jestem pewien bo dawno nie odpalałem fendta:P) i jak ciągnik jest odpalony? Bo jeśli tak to chyba sam tego nie sprawdzałeś? Najlepiej idź za kablem i sprawdź czy jest cały itd. Jeśli coś napisalem źle to mnie poprawcie bo jak pisałem elektrykiem nie jestem. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

co prawda Fentda niemam ale mozesz spróbować zobaczyć czy od stacyjki (jak włączysz)to czy prąd do modyłu dochodzi jeżeli dochodzi to znaczy że moduł siadł ,więcej tam pewnie nic nie ma ,sprawdz przewody , w module nic nie zrobicz bo to elektroniczna częsć możesz go sprbować reanimować u jakiegoś elektronika lub nowy kupić , jeżeli prąd od stacyjki nie dochodzi do modułu to po częsci masz złą stacyjke jak co to pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratizes    0

Zrobiłem w taki sposób ze podciągnąłem na krótko przewód od akumulatora do świecy i do przycisku. Teraz mam prąd na świecy ale nie dochodzi paliwo.... Elektro magnes nie chce puszczać paliwa przez rurkę do świecy. Podejrzewam ze jest to wina przekaźnika baz coś jest z elektromagnesem. I tu nasuwa się pytanie gdzie może się kryć przekaźnik od elektromagnesu??

Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

to teraz sprubój na krótko dać prąd do elektromagnesu zobaczysz czy działa ,czy zły przekażnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratizes    0

No właśnie zły przekaźnik jest tylko nie wiem gdzie on może być bo nie chce rozbrajać polowy ciągnika. Ja podejrzewam że morze być przy kolumnie kierowniczej niedaleko stacyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

zobacz po kolorach i gdzie wiązka biegnie raczej jest przy bezpiecznikach (niemiec moze z głową to zrobił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratizes    0

Przy bezpiecznikach są trzy przekaźniki , a żeby dojść po kablach to raczej ciężko jak tam wszystko zakryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

sprubój włączyć ,światła halogeny i co śię tylko da na postoju ,to będziesz słyszał które chodzą wtedy zostanie ten od zaworka , albo jak tamte są takie same sprawdz oznaczenia to je zamień miejscami tylko nie pomyl przy wkładaniu mają być tak samo włożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

w zetorze wiem gdzie są , u ciebie nie wiem ,moze tak byc ze wogóle do tego zaworku nie ma przekaznika bo mało prądu jest potrzebne tylko ze stacyjki idzie zasilanie bezposrednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratizes    0

Jakimś cudem teraz wszystko dobrze działa chociaż nie wiem jak to się stało i dziękuje za chęć pomocy.

A i dowiedziałem się gdzie jest przekaźnik od podgrzewania znajduje się on po panelem po prawej stronie tam gdzie jest pokrętło jak głęboko mają być opuszczone cięgna, i pod dźwignia do opuszczania/podnoszenia cięgien.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratizes    0

No nie wiem od czego się naprawiło, po pewnym czasie na polu spojrzałem na silnik i okazało się ze ten wężyk zaczyna pluć ropą przy odpalaniu i prąd tez się pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj