agronomek

anna usprawnienia

Polecane posty

darkoza    10

witam chce zwiekszyć predkość koła totolotka i chcę zmiejszyć koło zebaty  orginalne ma 39 zembów a jaki załozyć na ile zebów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Łatwiej założyć większe koło pasowe. Ale najlepiej jedź do sklepu z częściami do Anny, to jest popularny temat to pracownicy sklepu powinni wiedzieć co i jak, mi pomogli na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

w farm expercie kupiłem koło pasowe mają tam koła pasowe i zebate tylko jak załozyłem koło pasowe to orginalny pasek co napędza totolotek jest za krótki chodzi mi o ten długi pasek różnica w kopaniu jest totolotek kreci sie szybciej i tak go niezabija na drugi rok jeszcze z mienię koło zębate i jeszcze zwieksze obroty koła co jeszcze udoskonalacje w swoich annach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jaki dokładnie potem wrzuciłes pasek i na jaką średnicę koła zamieniłeś stare?

Teraz jak jest mokro na odsiewaczu ziemia nie chce się dobrze przesypywać i sporo wali do koszyków które często się zapychają. Może to by rozwiązało problem.
Wytrząsacz mam na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

najlepiej dwa koła na raz zmienić. Pasek oryginalny da radę nałożyć

Na ziemię to najlepszy przecieracz tylko że trochę ziemniaki się obijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ja niezałozyłem orginalnego paska bo bł zakródki miałem nowy pasek i niedało razy zadnem sposobem załozyć koło kupiłem w farmekspert sklep internecie tam sobie zobacz  było koło paspwe zwiekszałące obroty totolotka albo koło zębatr to jest na tym samym wałku tylko łancuszek ciągnie a koło pasowe jyz ciągnie totolotek łancuszek jdzie skrucić albo wydłuzyć z za pasek mocniejszy dałem 200zł


Jaki dokładnie potem wrzuciłes pasek i na jaką średnicę koła zamieniłeś stare?

Teraz jak jest mokro na odsiewaczu ziemia nie chce się dobrze przesypywać i sporo wali do koszyków które często się zapychają. Może to by rozwiązało problem.
Wytrząsacz mam na maksa.

 jak dam rade odczytać z paska to ci napiszę bo sobie nie napisałem rozmiary a koła zobacz na farm exspert bo niepamietam musiał bym zmiezać tez miałem kombinować dorabiać koło ale znalazłem w sklepie coś chyba koło 50zł wszystko jak orgijnał i jest róznica w kopaniu jeszce myskę nad wymianą zebatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ja niezałozyłem orginalnego paska bo bł zakródki miałem nowy pasek i niedało razy zadnem sposobem załozyć koło kupiłem w farmekspert sklep internecie tam sobie zobacz  było koło paspwe zwiekszałące obroty totolotka albo koło zębatr to jest na tym samym wałku tylko łancuszek ciągnie a koło pasowe jyz ciągnie totolotek łancuszek jdzie skrucić albo wydłuzyć z za pasek mocniejszy dałem 200zł

 jak dam rade odczytać z paska to ci napiszę bo sobie nie napisałem rozmiary a koła zobacz na farm exspert bo niepamietam musiał bym zmiezać tez miałem kombinować dorabiać koło ale znalazłem w sklepie coś chyba koło 50zł wszystko jak orgijnał i jest róznica w kopaniu jeszce myskę nad wymianą zebatego

 

ja niezałozyłem orginalnego paska bo bł zakródki miałem nowy pasek i niedało razy zadnem sposobem załozyć koło kupiłem w farmekspert sklep internecie tam sobie zobacz  było koło paspwe zwiekszałące obroty totolotka albo koło zębatr to jest na tym samym wałku tylko łancuszek ciągnie a koło pasowe jyz ciągnie totolotek łancuszek jdzie skrucić albo wydłuzyć z za pasek mocniejszy dałem 200zł

 jak dam rade odczytać z paska to ci napiszę bo sobie nie napisałem rozmiary a koła zobacz na farm exspert bo niepamietam musiał bym zmiezać tez miałem kombinować dorabiać koło ale znalazłem w sklepie coś chyba koło 50zł wszystko jak orgijnał i jest róznica w kopaniu jeszce myskę nad wymianą zebatego

 

ja niezałozyłem orginalnego paska bo bł zakródki miałem nowy pasek i niedało razy zadnem sposobem załozyć koło kupiłem w farmekspert sklep internecie tam sobie zobacz  było koło paspwe zwiekszałące obroty totolotka albo koło zębatr to jest na tym samym wałku tylko łancuszek ciągnie a koło pasowe jyz ciągnie totolotek łancuszek jdzie skrucić albo wydłuzyć z za pasek mocniejszy dałem 200zł

 jak dam rade odczytać z paska to ci napiszę bo sobie nie napisałem rozmiary a koła zobacz na farm exspert bo niepamietam musiał bym zmiezać tez miałem kombinować dorabiać koło ale znalazłem w sklepie coś chyba koło 50zł wszystko jak orgijnał i jest róznica w kopaniu jeszce myskę nad wymianą zebatego

pasek orginał 207140 ze stomilu niezałozyłem był za krótki udało mi sie dokupić z firmy roven mb  c7158 jest dobry i jeszcze iest miejsce zeby go napiąć koło pasowe w farmexspert to orginał na zewnątrz ma 150 przyspieszające ma 178 a koło łancuchowe orginał 39 zębów a przespieszające 35 zebów ja mam jeszcze jeden problem niechcę mi ciągnąć za kołem kopiującym z lemieza na tasmę tylko robi kopiec na oemieżu i tak ubije ze koło kopiujące aż sie zatrzymuje i sunie po żedzie co moze być przyczyną ja miezyłem kroje moje mają 55 centymetrów a w sprzydaze są na 65 jest meka ziemniaki czyste a tu nie chce pójść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

To że sunie po redlinie nie jest kwestią docisku całym pługiem/kombajnem na pompie?

Na kroje są trzy pozycje więc jeśli nie masz już na najniższej zawsze możesz jakoś sie ratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

To że sunie po redlinie nie jest kwestią docisku całym pługiem/kombajnem na pompie?

 

Na kroje są trzy pozycje więc jeśli nie masz już na najniższej zawsze możesz jakoś sie ratować.

własnie mam kroje na dolnym otworze moim zdaniem koje kroje mają 55cm a w sprzedaże są 65 cm i mysle kupić bo krój jak sie nie obróci i nie przetni trawy to wtedy zasunie lemierze mam nowe i niema na niej rdzy są ładnie wytarte najbardziej sunie jak jadę z góry pod lekką górkę jak już jest to idzje płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw piszesz że pole czyste , a teraz że jak krój nie przetnie trawy to się zapycha . B)  Więc może to jednak wina chwastów , a nie kombajnu . Mój też potrafi się zapchać jak pod krój trafią łęciny z poprzedniego rządka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Najpierw piszesz że pole czyste , a teraz że jak krój nie przetnie trawy to się zapycha . B)  Więc może to jednak wina chwastów , a nie kombajnu . Mój też potrafi się zapchać jak pod krój trafią łęciny z poprzedniego rządka .

sorki to poprawka nie trawa tylko łęciny suche trawy niema w ogóle a jak gdzieniegdzie sie trawa pokaze to nawet lepiej bo ją taśma złapie to pociągnie i wtedy tak nie blokuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz z tyłu tą blachę , która pomaga łęcinom spadać na odpowiednią stronę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Masz z tyłu tą blachę , która pomaga łęcinom spadać na odpowiednią stronę ?

mam moim zdaniem kroje są zuzyte jak mają 55cm a w sklepie są po 65 cm i nie docinają i to trzyma jak bedziecie sie kręcić koło swojch kombajnów to mozećie zmierzać kroje anna jest z 96roku na szerokich listwach w zbiorniku do rozładunku  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U mnie też występuje zapychanie. Kroje wymieniłem na nowe, ale nadal potrafi się zapchać bo nie docinają, szczególnie komosę lub dużą ilość suchych łącin. Winą jest u mnie wytarta po bokach taśma odsiewacza (jeszcze oryginalna) Teraz założyłem przy kroju zamiast gumy pompowane kółko, coś na wzór grimme i w miarę ładnie dociska śmieci do odsiewacza i nawet w chwaście tak się nie zapycha.

Co do przyspieszenie totolotka to u mnie wystarczyło zamienić koło pasowe na większe (20cm średnica zewnętrzna) i pasuje orginalny pasek i napinacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

U mnie też występuje zapychanie. Kroje wymieniłem na nowe, ale nadal potrafi się zapchać bo nie docinają, szczególnie komosę lub dużą ilość suchych łącin. Winą jest u mnie wytarta po bokach taśma odsiewacza (jeszcze oryginalna) Teraz założyłem przy kroju zamiast gumy pompowane kółko, coś na wzór grimme i w miarę ładnie dociska śmieci do odsiewacza i nawet w chwaście tak się nie zapycha.

Co do przyspieszenie totolotka to u mnie wystarczyło zamienić koło pasowe na większe (20cm średnica zewnętrzna) i pasuje orginalny pasek i napinacz

ja też mam dorobione kółka gumowe dociskającą do tasmę tylko z kombajna bolko tam są orginalnie taki koła moja tasma też  od nowości ja paska niezałozyłem zadnem sposobem a koło dokupiłem 178mm w hassi jdzie to ładnie jdzie płynnie cały czas równiutko tez ma taśme jak w annie nowe kró powinien uciąć a z dobrej blachy zrobione te kroje czy zwykła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też występuje zapychanie. Kroje wymieniłem na nowe, ale nadal potrafi się zapchać bo nie docinają, szczególnie komosę lub dużą ilość suchych łącin. Winą jest u mnie wytarta po bokach taśma odsiewacza (jeszcze oryginalna) Teraz założyłem przy kroju zamiast gumy pompowane kółko, coś na wzór grimme i w miarę ładnie dociska śmieci do odsiewacza i nawet w chwaście tak się nie zapycha.

Co do przyspieszenie totolotka to u mnie wystarczyło zamienić koło pasowe na większe (20cm średnica zewnętrzna) i pasuje orginalny pasek i napinacz

 

 Zaciekawiło Mnie to przyśpieszenie totolotka . Wiesz może od czego konkretnie to koło pasowe , czy też może dorabiane ? A jeszcze jakby ktoś zechciał wrzucić zdjęcie z tymi kółkami to było by super .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

 Zaciekawiło Mnie to przyśpieszenie totolotka . Wiesz może od czego konkretnie to koło pasowe , czy też może dorabiane ? A jeszcze jakby ktoś zechciał wrzucić zdjęcie z tymi kółkami to było by super .

 

te koła są jak orginalne oni są zrobione specjalnie do kombajnu anna sciągasz te z kombajnu mają rozmiar 150mm fabryczne a zakładasz 178mm wszystko pasuje na oskę i wpust ja nie załozyłem paska bo był za krótki ale tu koledzy piszą ze dali radę załozyć z fabrycznym nr wejdz na stronę farmexpert tam mają te koła po 59zł i mają jeszcze koła zebate o 4 zęby mniej niz orginalne tu łańcuszek skrócić to bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki . Rozumiem że zmienić to lub to - bo chyba nie obydwa ? Różnica w obrotach totolotka jest zauważalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Dzięki . Rozumiem że zmienić to lub to - bo chyba nie obydwa ? Różnica w obrotach totolotka jest zauważalna ?

zmieniłem na pasek klinowy tylko ne pomyslałem ze pasek bedzie za krótki ale dokupiłem dłuższy tylko doszedł mi dodatkowy koszt za dobry pasek dałem 200zł teszcze zastanawiam się za kołem zębatem totolotek kręci sie szybciej i tak go nie zasypuje i jedziesz szybciej kombajn jest wydajniejszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to i ja wymieniam . Dowiem się czy takie koła idzie dostać w lokalnym sklepie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Dzięki . Rozumiem że zmienić to lub to - bo chyba nie obydwa ? Różnica w obrotach totolotka jest zauważalna ?

 

ja mam zmienione obydwa. Nawet nie pamiętam jak totolotek chodził na oryginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ja mam zmienione obydwa. Nawet nie pamiętam jak totolotek chodził na oryginalnych

i jaki efekt opłacało się wymieniać widać efekty a pasek orginalny ci podszedł czy był za krótki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Panowie mam zamiar przerabiać annę pod bezpośrednie workowanie widziałem kilka kombajnów takich i różne miały patenty zastosowane w sumie nic trudnego wo wyjąć kosz i zrobić pakę i wieszak na worki ale kopę dużo też na zimę do skrzyń i kosz mi potrzebny przerabiać czy kupić sobie drugą anne?

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Kolego jak masz ładowacz albo widlak to w mojej galerii jest zdjęcie jak ściągam zbiornik, zrobiłem proste uchwyty i zbiornik jak jest na kombajnie tak go podnoszę, według mnie szkoda miejsca na dwa kombajny

Edytowano przez mlody111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj