Skocz do zawartości
agronomek

anna usprawnienia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Anna

Wiadomość z agroFakt.pl

saszeta    73

zmieniał ktoś koła łańcuchowe napędzające dolną taśmę? Te obok odrzutnika. Zaczęły strzelać pręty odsiewacza ale tylko z jednej strony. Wczoraj siadło pierwsze łożysko w tym sezonie właśnie od odrzutnika. I dzięki temu zobaczyliśmy że jedno koło jest tak wyślizgane że taśmę dobrze napędza tylko jedno koło i dlatego pręty pękają

przemol87    41

Musisz rozpiac dolną taśmę,te koła to dwie połówki skręcane na 4próby.

Pamiętaj! Nowe koła napędzające musisz rozciąć

saszeta    73

twój sposób trochę wygodniejszy :D . Myślałem że trzeba całą ośkę wyciągać. Jeszcze nie wyjąłem ale wydaje mi się że jest w całości a nie cięte. Jak przetnę to nie pęknie później bo to odlew?

Edytowano przez saszeta

pawelec    85

ja zmienialem 2 lata temu. Tak jak mowi Przemek, nowe koła są w 'całości', ale zaznaczone w ktorym miejscu masz je uciąć na pół, potem skrecasz na 2 śruby i gitara. prosta operacja. NIe bawilem sie w zdejmowanie starych z walka, tylko kupilem nowy walek do nowych kół, zazwyczaj tak robie zeby nie tracic czasu i nerwów. Wałek to kwestia 50-70zł. Gorzej z łożyskiem bo dojscie jest słabe. Od tamtego czasu nic sie nie dzieje, wiec koło chyba nie pęknie :)

saszeta    73

już rozebrałem. Faktycznie były z dwóch złożone. Jutro zakładam nowe

Ma ktoś zużytą albo nawet dwie dolne taśmy? Kupiłbym po cenie złomu

zmieniał ktoś z Was może pasek klinowy napędzający kosz. W jaki sposób najłatwiej zmienić ten pasek, bo już zaczął pękać i pewnie długo nie pociągnie.

przemol87    41

musisz odkrecic linki od łeciniaka,poluzowac blache na koszu oraz zdemontowac górną rolke trzymajaca kosz

saszeta    73

zrobiłem koła :) . A chciałem być jeszcze cwańszy i pręty które były trochę wytarte ponaspawywałem a taśmę obróciłem w drugą stronę. Żeby taśmy gumowej nie topiło to polewałem wodą. I to był błąd bo jak odpaliłem to pręty zaczęły strzelać jeden po drugim. Podejrzewam że się zahartowały. Tak że taśma do wymiany ;[ . Po ile kij sprzedaje? Bo najtańszą znalazłem za niecały 1 tyś

saszeta    73

kowalski września 870 brutto. Tylko nie wiem jakie są długości taśmy bo są różne wersje nawet w rozstawie 40 mm. I wszędzie waga 85 kg a u kowalskiego 51 :blink:

przemol87    41

fabryczna chodzila u mnie 17 sezonow ale prety byly tak wytarte ze pekaly. Obecna chodzi juz 7 rok(kosztowa cos ok tys zl),pasy gumowe zdrowe,prety nie pekaja ale wyginaja sie

saszeta    73

kupiłem nową za 780zł :) bezpośrednio u producenta. Ile ci handlarze zarabiają :blink:

pawelec    85

ja mam jakąś niemiecką 'gummi... hannover'. pasy w idealnym stanie, natomiast pręty są już cieniutkie w miejscu styku z kołami. daj namiar na tego goscia, moze komus sie przyda :)

saszeta    73

potrzebuje szybki sposób na wymianę paska klinowego od totolotka. Nie mogę podnieść totolotka bo się klinuje i nie idzie wyjąć paska z dolnych rolek

wymieniony :) . Jak powinien iść przecierak na dolnej taśmie? Leżeć całkiem na taśmie czy wisieć trochę nad taśmą?

Edytowano przez saszeta

pawelec    85

inaczej nie wyjmiesz. kosz musi byc podniesiony od dolu na lewarku. Widocznie gdzies go jeszcze trzyma skoro sie klinuje. A pasek poluzowany?

edit.

u mnie w ogole jest zdjęty od nie pamiętam kiedy, nie wiem czy to w ogole cos daje...

Edytowano przez pawelec

jarekvip99    4

a nie potrzebuje ktos z was sprzegla przeciazeniowego do anny? bo mam nowe pracowalo 2 tygodnie przy kombajnie do buraku neptun ale dostalem teraz oryginal do neptuna wiec to jest mi zbedne co do ceny mozemy sie dogadac;)

grala13    6

anną marchew?,szłyszałem ,że nieda rady bo ją przecina,ale nie wiem ,bo nie próbowałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się