agronomek

anna usprawnienia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krisek    15

no widzę twoje rozwiązanie tylko że widzisz ja teraz kopę na stołówki  wczesne co mi zostały a w wolnych chwilach na przechowalnię zimowe i raz mi potrzebna workownica na kombajnie a raz kosz do zasypu skrzyń ale raczej kupię drugą annę za parę tyś teraz kupi a swoją przerobie bo jednak więcej idzie bezpośrednio do worka niż na trzymanie a ja wiem co mam. Z miejscem to 50 zł porządna plandeka z reklamy las vegas 10x15 z adamkiem i kawałek trawnika:)

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

i jaki efekt opłacało się wymieniać widać efekty a pasek orginalny ci podszedł czy był za krótki 

 

opłacało się. Zmieniałem w 2011 roku bo wtedy ziemniaki sypały po 60-70 ton i totolotek w oryginale nie nadążył się obracać.

Pasek został. Napinacz niepotrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

montował ktoś silnik hydrauliczny do wysypywania zbiornika ? 

własnie tez sie na dtym zastanawiam i nad podnoszeniem zbiornika siłownikiem jak byłby płasko położone to więcej ziemniaków by załadował do zbiornika a pózniej podnieść  i wysypać na przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Ja mam hydrauliczne opróżnianie zbiornika. Silnik 200cm3 objętości i wykorzystałem tą przekładnie która jest na sprzęgle i działa aż mruczy :) 

A teraz że przyszedł koniec sezonu i jest trochę więcej czasu zacząłem zastanawiać się nad ulżeniem sobie pracy na przyszły sezon. Może ktoś nasunie do głowy jakiś fajny pomysł. Chciałbym żeby na Annie ziemniaki z taśmy spadały do zbiornika który stoi na wadze. Musiałyby być dwa takie zbiorniki. Jeden się napełnia, a w drugim w tym czasie doważasz dokładnie ile ma być i opróżniasz zbiornik do worka. Odeszłoby ważenie każdego worka na standardowej wadze. Widziałem na youtube film jak ktoś wstawił na kombajn wagoworkownice i na ładowaczu wozi agregat prądotwórczy, najlepsze ale jednak drogie rozwiązanie. Chciałbym też na annie zmieścić dwie skrzyniopalety, a waga standardowa trochę miejsca też zajmuje. 

Ktoś może myślał już nad podobnym rozwiązaniem?? Wszystko jest do zrobienie jak się tylko chce :) Na pewno byłoby lżej, bo o jeden raz mniej podnosiłoby się worek :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Ja mam hydrauliczne opróżnianie zbiornika. Silnik 200cm3 objętości i wykorzystałem tą przekładnie która jest na sprzęgle i działa aż mruczy :) 

 

A teraz że przyszedł koniec sezonu i jest trochę więcej czasu zacząłem zastanawiać się nad ulżeniem sobie pracy na przyszły sezon. Może ktoś nasunie do głowy jakiś fajny pomysł. Chciałbym żeby na Annie ziemniaki z taśmy spadały do zbiornika który stoi na wadze. Musiałyby być dwa takie zbiorniki. Jeden się napełnia, a w drugim w tym czasie doważasz dokładnie ile ma być i opróżniasz zbiornik do worka. Odeszłoby ważenie każdego worka na standardowej wadze. Widziałem na youtube film jak ktoś wstawił na kombajn wagoworkownice i na ładowaczu wozi agregat prądotwórczy, najlepsze ale jednak drogie rozwiązanie. Chciałbym też na annie zmieścić dwie skrzyniopalety, a waga standardowa trochę miejsca też zajmuje. 

Ktoś może myślał już nad podobnym rozwiązaniem?? Wszystko jest do zrobienie jak się tylko chce :) Na pewno byłoby lżej, bo o jeden raz mniej podnosiłoby się worek :)

mozesz zrobić zdięćie tego napędu tez myslę nad takim bo musi 2 osoba wysypywać bo ja z ciągnika nie dam radę będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

mozesz zrobić zdięćie tego napędu tez myslę nad takim bo musi 2 osoba wysypywać bo ja z ciągnika nie dam radę będę wdzięczny

 

witam wysłałem tobie adres nie wiem czy dostałeś bo nie wiem jak wysłać a tu nie chce pisać daj znać jak dostałeś a jak masz to wyślij fotki będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Dostałem wiadomość ale jest ona pusta. Napisz po prostu w wiadomości swój adres email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Poleciało, sprawdź

 

mam dzięki na wiosnę biore sie za modernizację plus siłownik do przesuwu dyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

123przemek01@gmail.com  

 

też bym prosił o te zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Dostałem wiadomość ale jest ona pusta. Napisz po prostu w wiadomości swój adres email

wysłałem do ciebie emeila w sprawie silnika hydraulicznego do rozładunku jak znajdziesz chwile to mi odpisz i zobacz  zobacz na  allegro tam jest silnik 200cm3  w chyba firmie agricola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Na pewno taki będzie dobry. Ja osobiście pojechałem do sklepu z hydraulika siłowa bo też nie jestem jakimś znawcą od tego, więc tam mi sprzedawca dobrał odpowiedni. 200cm3, wałek fi25, dwa wyjścia na przewody (zasilanie i powrót), nie znam niestety ile obrotów na minutę wykonuje, ale to już zależy od wydajność pompy hydrauliki w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Na pewno taki będzie dobry. Ja osobiście pojechałem do sklepu z hydraulika siłowa bo też nie jestem jakimś znawcą od tego, więc tam mi sprzedawca dobrał odpowiedni. 200cm3, wałek fi25, dwa wyjścia na przewody (zasilanie i powrót), nie znam niestety ile obrotów na minutę wykonuje, ale to już zależy od wydajność pompy hydrauliki w ciągniku

dzięki  ci bardzo za fatyge i odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Na pewno taki będzie dobry. Ja osobiście pojechałem do sklepu z hydraulika siłowa bo też nie jestem jakimś znawcą od tego, więc tam mi sprzedawca dobrał odpowiedni. 200cm3, wałek fi25, dwa wyjścia na przewody (zasilanie i powrót), nie znam niestety ile obrotów na minutę wykonuje, ale to już zależy od wydajność pompy hydrauliki w ciągniku

dzięki  ci bardzo za fatyge i odpowiedz 

Na pewno taki będzie dobry. Ja osobiście pojechałem do sklepu z hydraulika siłowa bo też nie jestem jakimś znawcą od tego, więc tam mi sprzedawca dobrał odpowiedni. 200cm3, wałek fi25, dwa wyjścia na przewody (zasilanie i powrót), nie znam niestety ile obrotów na minutę wykonuje, ale to już zależy od wydajność pompy hydrauliki w ciągniku

dzięki  ci bardzo za fatyge i odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

luz jak w czołgu. pochwal się jak będzie gotowe 

masz namiar na ten sklep co kupuwałes silnik znasz moze cenę swojego bo dzwoniłem za tym 200cm3 300obrotów to  mi powiedział ze nie da raty oferował mi jakiś za 800zł moze masz fakture swojego jaki  ty model kupiłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy1975    0

witam koledzy chcę przerobić annę na wysyp hydrauliczny potrzebuję fotek ew.informacji jaki silnik hydrauliczny ,przełożenie ,czy to w ogóle warto przerabiać ktoś pracował już po przeróbkach jak efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy1975    0

witam  podaję mój adres  jurekjasien@vp.pl  pracowałeś już po przeróbkach podziel się wynikami  z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

i co wy na to? :)

 

 

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj