agronomek

anna usprawnienia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malkolm    25

ja kopię od około 3 czy 4 lat, nic nie tnie, tylko jakoś bym przerobił przedni wyorywacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

widziałem gdzieś zdjęcie,takiego wyorywacza,napisz dokładnie jak kopiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do anny nie było oryginalnych wyorywaczy do warzyw.

a ja kopię normalnie, kilka usprawnień trzeba było zrobić do kopania marchwi drobnej na plastry, bo gubiła się, ale obecnie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
http://allegro.pl/tania-waga-magazynowa-60kg-50g-gwarancja-oryginal-i3307760451.html tak się zastanawiam czy jakby zamontować taką wagę pod workownicą to dało by radę zważyć od razu worek? Jak myślicie bo kilka osób mi mówiło już , że elektroniczną się na kombajnie nie zważy... no i ta ma trochę szalkę za małą 30x38

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a poziom w elektronicznej ma znaczenie? ciężko będzie ustalić cały czas jeden poziom. poza tym rzeczywiście jest troche za mała... myslalem kiedys zeby od razu ważyć, ale brakuje rąk niestety.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Może nie tyle poziom jest problemem w elektronicznej co równomierny nacisk na wszystkie cztery czujniki do tego dochodzą jeszcze wstrząsy. Jakby to miało zdać egzamin to usprawnienie roboty niesamowite, żeby tą szalkę miała większą to bym zaryzykował i kupił bo i tak by się przydała. Wyświetlacz by się zamontowało przed oczami i bajka...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

poziom ważny nie jest. Elektroniczne mają ten minus że można tylko coś postawić żeby zważyć. Ewentualnie jeden dwa ziemniaki dodać czy ująć. Przy ciągłych drganiach elektronika szybko siada. Chodzi mi o to że ziemniaki to nie cukier że płynnie można dosypywać. Już z pięć wag tak wykończyłem

Najdłużej miałem taką z szalką 40x60 i ta była najlepsza wymiarami pod ziemniaki

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

czołem rolnicy !

 

mam zagwozdke, bo właśnie przerabiamy kombajn anne na tzw. podest aby w worki lepiej się kopało i mianowicie chodzi mi o ważenie ziemniaków na kombajnie. Jakie wagi polecacie, elektroniczne, szalkowe, czy moze taką przemysłową jak na zdjęciu niżej. Chodzi mi o w miarę dobrą dokładność pomiaru wagi no i niezawodność, ale też żeby jak najmniej miejsca zajmowała.

 

Proszę o porady


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wklej jeszcze raz zdjęcie


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123
http://machtech.pl/Obrazki/przesuwnikowa.jpg pod tym linkiem zdjęcie jest

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

ja ważyłem szalkową a teraz elektroniczną. elektroniczna o tyle lepsza że każdy może ważyć na niej ( na szalkowej nie wszyscy potrafią ) z tym że akumulator w elektronicznej 2 lata wytrzymuje podobno można to jakoś na prąd z traktora przerobić ale jeszcze nie próbowałem. Elektroniczna na pewno miej miejsca zajmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

mam pytanie bo do tej pory kope pyrki bolkiem i na cieżkiej ziemi mam problem z pecynami i łecinami. Przez anne przelecą pecyny i łeciny ze nie bedzie calej taśmy zawalonej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

U mnie w miejscowości goście dorabiają taki wirnik do bolka który ścina łęte z rzędu obok i po problemie. Na annie raczej nie ma z tym problemów bo wszystko wywala do tyłu. tylko grudy zostają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

witam :) troszkę odświeżę temat. Mam zamiar usprawnić moją anne po przez zamontowanie m.in. silnika hydraulicznego do załączania taśmy do opróżniania zbiornika z ziemniakami. I tutaj mam pytanie, mógłby ktoś pomóc z dobraniem odpowiedniego silnika, jaka moc jest potrzebna żeby taki silnik pracował bez dużego obciążenia? żeby nie okazało się że zamontowany silnik nie podoła zadaniu. Ktoś się może orientuje?? z góry dzięki za odp. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

W grimme se 75-20 wygląda to tak 

e06ec5667a9b72df.jpg

 

Silnik hydrauliczny o objętości geometrycznej 330 cm3. Zwróć uwagę że między silnikiem a wałkiem jest jeszcze przekładnia łańcuchowa zwiększająca moment obrotowy jakieś dwa razy i łańcuch jest dwurzędowy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

panowie co powiecie o takim kombajnie bolko z645(nie pomylilem symbolu)producent strzelce opolskie.boczny wykop zbiornik ok 2ton wysyp hydrauliczny,kosz podnoszony hydraulicznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

A masz może jakieś zdjęcie tej maszyny ? albo link do aukcji ? ciężko w sieci znaleźć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

mi on do zbierania cebuli potrzebny a co wiecej o nim jak z czesciami,masz moze ksiazke do niego?duzo ich wyszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam mam problem jak jadę zgóry kopiąc ziemniaki i jest bez trawy czycto to taśma nie chce mi ciągnąć ziemi z lemierza tylko robi kopirc przed tasmą i zatrzemuje koło co idzie z przodu po rzedzie żeby pług się nie zagłebiał głeboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

panowie gdzie moglbym kupic lopatki do tasmy w kombajnie bolko z 645?kto cos takiego moze produkowac lub kto dorabia tasmy do kombajnow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj