agronomek

anna usprawnienia

Polecane posty

przemol87    187

Przerobił może ktoś rozładunek bunkra w annie na hydrauliczny?ewentualnie samo włączanie?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a co się dzieje?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

nic ale fabryczne wlaczenie jest nie ergonomiczne


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zmieniał ktoś koła łańcuchowe napędzające dolną taśmę? Te obok odrzutnika. Zaczęły strzelać pręty odsiewacza ale tylko z jednej strony. Wczoraj siadło pierwsze łożysko w tym sezonie właśnie od odrzutnika. I dzięki temu zobaczyliśmy że jedno koło jest tak wyślizgane że taśmę dobrze napędza tylko jedno koło i dlatego pręty pękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Musisz rozpiac dolną taśmę,te koła to dwie połówki skręcane na 4próby.

Pamiętaj! Nowe koła napędzające musisz rozciąć


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

twój sposób trochę wygodniejszy :D . Myślałem że trzeba całą ośkę wyciągać. Jeszcze nie wyjąłem ale wydaje mi się że jest w całości a nie cięte. Jak przetnę to nie pęknie później bo to odlew?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja zmienialem 2 lata temu. Tak jak mowi Przemek, nowe koła są w 'całości', ale zaznaczone w ktorym miejscu masz je uciąć na pół, potem skrecasz na 2 śruby i gitara. prosta operacja. NIe bawilem sie w zdejmowanie starych z walka, tylko kupilem nowy walek do nowych kół, zazwyczaj tak robie zeby nie tracic czasu i nerwów. Wałek to kwestia 50-70zł. Gorzej z łożyskiem bo dojscie jest słabe. Od tamtego czasu nic sie nie dzieje, wiec koło chyba nie pęknie :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

już rozebrałem. Faktycznie były z dwóch złożone. Jutro zakładam nowe

Ma ktoś zużytą albo nawet dwie dolne taśmy? Kupiłbym po cenie złomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmieniał ktoś z Was może pasek klinowy napędzający kosz. W jaki sposób najłatwiej zmienić ten pasek, bo już zaczął pękać i pewnie długo nie pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

musisz odkrecic linki od łeciniaka,poluzowac blache na koszu oraz zdemontowac górną rolke trzymajaca kosz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zrobiłem koła :) . A chciałem być jeszcze cwańszy i pręty które były trochę wytarte ponaspawywałem a taśmę obróciłem w drugą stronę. Żeby taśmy gumowej nie topiło to polewałem wodą. I to był błąd bo jak odpaliłem to pręty zaczęły strzelać jeden po drugim. Podejrzewam że się zahartowały. Tak że taśma do wymiany ;[ . Po ile kij sprzedaje? Bo najtańszą znalazłem za niecały 1 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kowalski września 870 brutto. Tylko nie wiem jakie są długości taśmy bo są różne wersje nawet w rozstawie 40 mm. I wszędzie waga 85 kg a u kowalskiego 51 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

pekly ci bo w orygimalnych byl stosowany taki material


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

fabryczna chodzila u mnie 17 sezonow ale prety byly tak wytarte ze pekaly. Obecna chodzi juz 7 rok(kosztowa cos ok tys zl),pasy gumowe zdrowe,prety nie pekaja ale wyginaja sie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kupiłem nową za 780zł :) bezpośrednio u producenta. Ile ci handlarze zarabiają :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja mam jakąś niemiecką 'gummi... hannover'. pasy w idealnym stanie, natomiast pręty są już cieniutkie w miejscu styku z kołami. daj namiar na tego goscia, moze komus sie przyda :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

potrzebuje szybki sposób na wymianę paska klinowego od totolotka. Nie mogę podnieść totolotka bo się klinuje i nie idzie wyjąć paska z dolnych rolek

 

 

wymieniony :) . Jak powinien iść przecierak na dolnej taśmie? Leżeć całkiem na taśmie czy wisieć trochę nad taśmą?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

inaczej nie wyjmiesz. kosz musi byc podniesiony od dolu na lewarku. Widocznie gdzies go jeszcze trzyma skoro sie klinuje. A pasek poluzowany?

 

edit.

u mnie w ogole jest zdjęty od nie pamiętam kiedy, nie wiem czy to w ogole cos daje...

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

pewnie trzyma go blacha


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a nie potrzebuje ktos z was sprzegla przeciazeniowego do anny? bo mam nowe pracowalo 2 tygodnie przy kombajnie do buraku neptun ale dostalem teraz oryginal do neptuna wiec to jest mi zbedne co do ceny mozemy sie dogadac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

anną marchew?,szłyszałem ,że nieda rady bo ją przecina,ale nie wiem ,bo nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj