robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

rafal321    0

koledzy a co myślicie o zestawie kioti dk551c z pługiem unia grudziądz 3*40 na 2 i 3 klasie ziemi. moze ma ktoś taki zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

koledzy a co myślicie o zestawie kioti dk551c z pługiem unia grudziądz 3*40 na 2 i 3 klasie ziemi. moze ma ktoś taki zestaw

Raczej kiepsko to widzę. Pług 3*35 już bardziej do tego ciagnika się nadaje ale na cięższych glebach i z nim może być problem i trzeba będzie orać na 3 lub 4 biegu ze srodkowego zakresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3x35 klasa 3 i 4 daje rade- 1 na szybkim zakresie, ale 3x40 i na 2-3 klase to podejrzewam, że średni zakres i 4bieg to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

narazie mam pług 2*40 UG. U mnie orze sie max 25 cm.z dwójką nie miał problemu jezdziłem na szybkim zakresie na 1 ale myśle że 3*35 to będzie odpowiedni pług jak bym miał lżejsze ziemie to bym kupił 3*40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

U siebie latam kiotim z pługiem UG 3x30cm. Idzie jak burza gleby 3 i 4 klasa. U dziadka w zeszłym roku orałem na glebie gliniastej to trzeba było zredukować do środkowego zakresu i 4 biegu. Całe skiby się odkładaly normalnie żywa glina. Najrozsądniejsze będzie 3x35. Będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

poszukalem troche i na razie mam na oku plug firmy awemak wyglada dobrze a cena tez w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

poszukalem troche i na razie mam na oku plug firmy awemak wyglada dobrze a cena tez w sam raz

a ja polecam pług firmy kverneland 3*14cali bardzo lekki na ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Przymierzam się do zakupu Kioti DK551C. Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z rejestracją tego ciągnika. On jest wg Stage II, czy to od nowego roku nie stanowi problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Moc silnika 54,1 / 2200 min-1

Typ turbodoładowany, czterosuwowy z zapłonem samoczynnym, chłodzonym cieczą spełniający normy zgodnie z dyrektywą 97/68/EC - stage II

 

Takie informacje znajduję w specyfikacji. Stąd moje wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kylo80    0

kylo80 jakim pługiem orzesz i jaka szerokosc tego pługa

 

kolego 35 Unia ,na gornym zakresie 1 ,daje rade pod spore wzniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moc silnika 54,1 / 2200 min-1

Typ turbodoładowany, czterosuwowy z zapłonem samoczynnym, chłodzonym cieczą spełniający normy zgodnie z dyrektywą 97/68/EC - stage II

 

Takie informacje znajduję w specyfikacji. Stąd moje wątpliwości

Na 100% spałnia normy IIIa w kwietniu 2011 rejestrowałem mojego i w homologacji ciągnika jest napisane wyraźnie norma euro IIIa

na folderach różne rzeczy piszą nie dokońca jest to prawda, a moc silnika to 54,1km ale przy obrotach 2600.

Najlepiej zadzwoń sobie do pronaru tam upewnisz się na 100% o tych normach, ale napewno jest tak jak pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

W styczniowym numerze Top Agraru zostało zamieszczone zestawienie sprzedarzy ciągników w Polsce od 1 stycznia do 30listopada 2011r. Wynika z niego, że w tym okresie zostało sprzedane 92 traktory Kioti, najwięcej w województwie małopolskim, podlaskim i lubelskim.

W dodatku do tego numeru jest test ciągników rolniczych omocy 60-70 KM. Niestety w testach nie było ciagnika Kioti (może to dla tego, że 551 miał za mała moc a 751 za dużą). Znalazł się tam natomiast inny koreański ciagnik Tym T603. Ciagnik ten podobnie jak Kioti 551 ma silnik z wtryskiem posrednim. Z testu wynikało, że zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu silnika przez ten ciagnik jest większe od konkurencji o 15-25%. Należy przepuszczać, że w Kioti może być podobnie i dlatego warto rozważyć zakup droższego DK 751, który to ma wtrysk bezpośredni zamiast DK 551. Podczas kilkuletniej ekspluatacji ciagnika wieksza cena zakupu powinna zwrócić się w postaci pieniędzy zaoszczędzonych na paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@daniel5-ja się z tobą nie zgodzę.

 

po pierwsze tym 603 ma silnik perkinsa-i z suchych danych jednostkowe jest w tym silniku bardzo duże.

 

po drugie-zauważ ze 551 a 751 to dwa różne światy-w czym?-w gabarytach.

segment gdzie pasuje 751 jest bardzo bogaty w ciągniki różnej maści,a segment taki jak 551-oj biednie.

 

a 92 ciągniki w rok,prawie jednego modelu,i jak na taką mało popularną markę w kraju-przecież to sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silniki na wtrysku pośrednim spalają ok 20% więcej, to nie jest żadna nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@Mariusz x-niby jest taka reguła,a w rzeczywistości jest z tym różnie-trzeba by porównać silniki na tej samej bazie tylko zmodernizowane.

 

takie przykłady:

kaczka 2,9D,i sprinter2,9TD interc.

terrano 2,7TD,i terrano 2,7TD interc.

passat 1,9D i passat 1,9 TDi

 

faktem jest że mocy i przyśpieszenia mają więcej-no ale paliwo to samo na 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma co się oszukiwać, sam mam silnik na pośrednim i wiem jaka to lipa. Po prostu konstrukcja komory wstępnej powoduje straty energii i obniża sprawność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

@daniel5-ja się z tobą nie zgodzę.

 

po pierwsze tym 603 ma silnik perkinsa-i z suchych danych jednostkowe jest w tym silniku bardzo duże.

 

po drugie-zauważ ze 551 a 751 to dwa różne światy-w czym?-w gabarytach.

segment gdzie pasuje 751 jest bardzo bogaty w ciągniki różnej maści,a segment taki jak 551-oj biednie.

 

a 92 ciągniki w rok,prawie jednego modelu,i jak na taką mało popularną markę w kraju-przecież to sukces.

Niewatpliwie 751 to ciagnik o klasę wiekszy od 551 ale gdy ktoś zamierza używać Kioti 551 jako główny ciagnik w gospodarstwie i agregatowac go z maszynami, których zapotrzebowanie na moc okreslone jest na poziomie 50-60 KM to powinien rozważyć zakup mocniejszego ciagnika, bo niestety 551 w takich warunkach pracy jest nieekonomiczna.

Niezaprzeczalnie masz rację, że w segmencie 50-60 KM jest bardzo mały wybór ciagników a Kioti jest ciągnikiem bogato wyposazonym i w miare nowoczesnym. Jego najwieksi konkurenci jak np. Farmtrec technologicznie są dużo z tyłu a różnica w cenie jest niewielka.

Nie kwestionuję również, że 92 sztuki sprzedane to zły wynik. Podałem tą wartość w celu czysto informacyjnym aby uzytkownicy ciagników Kioti wiedzieli mniej więcej jaki maja one udział w rynku.

 

@Mariusz x-niby jest taka reguła,a w rzeczywistości jest z tym różnie-trzeba by porównać silniki na tej samej bazie tylko zmodernizowane.

 

takie przykłady:

kaczka 2,9D,i sprinter2,9TD interc.

terrano 2,7TD,i terrano 2,7TD interc.

passat 1,9D i passat 1,9 TDi

 

faktem jest że mocy i przyśpieszenia mają więcej-no ale paliwo to samo na 100

 

Aby dokonac w miarę wiarygodnego porównania zużycia paliwa przez samochody to nalezy porównywac modele z wtryskiem posrednim i bezposrednim posiadajace zblizona normę emisji spalin. Praktyczny brak różnicy w zużyciu paliwa można wytłumaczyc tym, że silniki z wtryskiem bezposrednim aby spełnić wyższa norme emisji spalin spalają część paliwa w celu redukcji tlenków azotu i sadzy.

Nalezy równiez pamietać, ze silniki w samochodach przez znaczną część czasu pracuja z niewielkim obciążeniem a ich pełna moc jest wykorzystywana tylko podczas przyspieszania, natomiast silniki w ciagnikach i maszynach potrafią pracować z bardzo duzym obciążenie całymi dniami a wówczas róznica w zuzuciu paliwa jest zdecydowanie bardziej widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W styczniowym numerze Top Agraru zostało zamieszczone zestawienie sprzedarzy ciągników w Polsce od 1 stycznia do 30listopada 2011r. Wynika z niego, że w tym okresie zostało sprzedane 92 traktory Kioti, najwięcej w województwie małopolskim, podlaskim i lubelskim.

W dodatku do tego numeru jest test ciągników rolniczych omocy 60-70 KM. Niestety w testach nie było ciagnika Kioti (może to dla tego, że 551 miał za mała moc a 751 za dużą). Znalazł się tam natomiast inny koreański ciagnik Tym T603. Ciagnik ten podobnie jak Kioti 551 ma silnik z wtryskiem posrednim. Z testu wynikało, że zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu silnika przez ten ciagnik jest większe od konkurencji o 15-25%. Należy przepuszczać, że w Kioti może być podobnie i dlatego warto rozważyć zakup droższego DK 751, który to ma wtrysk bezpośredni zamiast DK 551. Podczas kilkuletniej ekspluatacji ciagnika wieksza cena zakupu powinna zwrócić się w postaci pieniędzy zaoszczędzonych na paliwie.

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/mtz-pogodzil-potentatow,34132,1.html Z tego artykułu wynika, że sprzedano kioti 104 szt. A jeżeli chodzi o spalenie to moge powiedzieć na własnych doświadczeniach, że Kioti 551(54km) spala mniej paliwa od npC-360(ok.52km) przy tych samych maszynach tz. agregat uprawowy 2.8m, oraz pług w kioti 3x35cm, a C-360 3x30. Kosiarka rotacyjna Obroty wałka ustawiasz na 750, wtedy odroty silnika małe i spalanie dużo mniejsze. A komfort pracy nieporównywalny, oczywiście na korzyść Kioti :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

Taka duża sprzedaz nowych ciągników w 2011 roku była spowodowana najprawdopodobniej powódzią w 2010 r Tylko u mnie jest 13 nowych traktorów najwięcej to zetorów john dere i farmtrac ja z kiotim jestem sam jak narazie . Wies około 900 mieszkańców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@rafal321-to że jesteś sam z kioti we wsi to nic-ja jestem sam w powiecie,a w pomorskim jest nas 2 indywidualnych(w zeszłym roku ),jakieś komunalne jeszcze są.

 

jeśli chodzi o to spalanie to gdzieś było w folderach z Pronaru że ma jednostkowe około 200g(i nie porównujcie maksymalnego-takiego nikt nie podaje w folderach) wynik moim zdaniem dobry.

 

ekonomiczność ciągnika to wykorzystane paliwo na wykonaną pracę-prędkości wom i dobrane przełożenia w skrzyni-bardzo ważne-co z tego że siedzi ekonomiczny perkins jak skrzynia do d*p..,jej dobranie przełożeń.

 

testy na hamowni jeszcze nie dają obrazu spalania ciągnika-dają samego silnika.

 

@bodzio9909789-porównuje spalanie u siebie z 360-ja u siebie spalam 451 mniej paliwa jak 330 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj