robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Tak zrobili na gwarancji.

 

rzednej filozofi tam niema, dobry mechanik zrobiłby to w jeden dzień

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

OKEY ZA ODPOWIEDZ DOBRZE ZE PROSTA NAPRAWA Z REWERSEM.TAK JAK PISALEM WCZESNIEJ MOJ 451C NA 2 BIEGU 2000 OBROTOW NIERAZ ZACZYNA DRGAC CALY TRAKTOR ZEBY PO KILKU MINUTACH WSZYTKO WROCILO DO PLYNNEJ PRACY TRAKTORA MOZE ZLE WYWAZYLI SILNIK I PRZECIWAGI MAJĄ LUZ LUB COS SIE DZIEJE W SKRZYNI BIEGOW

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem podpiąć się pod temat i podzielić się nie tyle wiedzą co efektami codziennej eksploatacji.

Jako firma jesteśmy posiadaczem ciągnika KIOTO EX50.

Nie jestem operatorem tej maszyny i nie posiadam wiedzy z obsługi takowych maszyn.

Nie chcę również żeby ktoś odebrał wypowiedzi jako reklamę lub antyreklamę.

 

1. Ciągnik niewielkich rozmiarów,50KM z pełną kabiną.

2. Wg mnie mały bak paliwa. 35 litrów ON starcza na 1 dzień = 10 -12godzin pracy.

3. Ciągnik był zakupiony z kosiarką. Ponieważ zbiornik płynu przekładni obsługuje zarówno wspomaganie kierownicy, smarowanie przekładni oraz hydraulikę, już pierwszego dnia okazało się bagnet jest suchy bo większość płynu została wpompowana do hydrauliki podczepionej maszyny.

4. Pierwszy przegląd gwarancyjny (płatny!!!) jest przed nami (przy 50mg). Potem co 100mg.

5. Po trzech dniach pracy ciągnik zaczął kopcić. Wspomaganie kierownicy zaczęło szwankować. Po czwartym dniu pojawiły się kłęby białego dymu. Efekt - podobno (co nie zostało do końca stwierdzone) dostawał się olej napędowy do oleju silnikowego. Miska olejowa była pełna. Ciągnik na lawecie wrócił do bazy. Serwis będzie wymieniał pompę olejową. Ciągnik uziemiony od kilku dni bo pompy brak. O efektach będę informował dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

"Jako firma jesteśmy posiadaczem ciągnika KIOTO EX50."

 

powinno być KIOTI EX50

 

jak podpinasz nową maszyne to zawsze trzeba uzupełnić stan oleju.

w nowych maszynach zazwyczaj nie ma oleju w siłownikach i przewodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam ważył ktoś z was Kioti? Ja dzisiaj wjechałem na wage i wyszło 3240 kg z założonym turem(bez osprzętu) bez przednich obciążników, ale z tylnymi obciążnikami. Myślę, że na tą moc ciągnika więcej nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

WYMIENIALISCIE PASKI KLINOWE I GUMOWE WEZE JAK JEST W INSTRUKCJI OBSLUGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co wymieniać węże, czy paski jeżeli są dobre i spałniają swoje zadanie. Na początku wymieniłem 2 razy pasek od klimy, ale później przerobiłem naciąg tego paska i już rok minął i śladów zużycia nie widać. A teraz to cały czas z załączoną klimą jeżdżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

CIEKNIE WAM OLEJ GORĄ KOLUMNĄ KIEROWNICZĄ PRZY KRZYZAKU OD KIEROWNICY MAM TAM ZAOLEJONE TAK ZE OLEJ SPLYWA DO PODLOGI W KABINIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

u mnie brak wycieków, mam tylko mały problem - musze kupić szybę do drzwi 2500 zł :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CIEKNIE WAM OLEJ GORĄ KOLUMNĄ KIEROWNICZĄ PRZY KRZYZAKU OD KIEROWNICY MAM TAM ZAOLEJONE TAK ZE OLEJ SPLYWA DO PODLOGI W KABINIE .

U mnie naszczęście wszędzie sucho, na zegarze już 600 godz. sprawdz dokładnie gdzie to leci może jakiś wąż nie dokręcony.

 

u mnie brak wycieków, mam tylko mały problem - musze kupić szybę do drzwi 2500 zł :wacko:

No tak szyby to są drogie do niego, ja wybiłem tylną i kosztowała 1600 ale miałem ubezpieczenie AC wiec po wypłacie byłem jeszcze do przodu. Zamów sobie bezpośrednio z pronaru oni dadzą ci kilka % upustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

JAK JEST KIEROWNICA ZESPOLONA Z KRZYZAKIEM TO TAM LEKKO SIE SĄCZY OLEJ OD WSPOMAGANIA ODKRECILEM OSLONE PLASTIKOWĄ OD KOLUMNY CZTERY PRZEWODY OD WSPOMAGANIA SĄ SUCHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

barteq ciekawa strona może uda mi się znaleść na niej schemat elektryczny do kioti dk551c bo mi czasami pali bezpiecznik od zegarów a serwis otrzywiście nic nie zrobi bo nie mają schematu a sam nie będę grzebal bo jeszcze 3 miesiące gwarancji :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Mam pytanie do użytkowników kiotiego w sprawie opon na przedniej osi. U mnie po ponad roku użytkowania są już praktycznie zjechane. Jakiej firmy opony polecacie zakupić i gdzie najlepiej jest je dostać? Przeglądałem internet i zbyt wielu ofert nie znalazłem.

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Ktoś z użytkowników kiotiego posiada tekie szersze zamienniki? Dzwoniłem do Pronaru i tam mi powiedzieli że szersze ogumienie można założyć owszem, ale również wtedy trzeba zmieniać i z tyłu bo jakieieś opory toczenia się nie będą zgadzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się większych założyć nie możesz (chodzi o wysokość) szerokość niema żadnego zneczenia. Możesz założyć szersze ale nigdy wyższe

Dla rozmiaru 9.5 R20 szerszyni zamiennikami są; 340/65 R 20 300/70 R 20 260/80 R 20 275/80 R 20

 

Szerokość się zmieni, wysokość nie i spokojnie możesz zakładać

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Właśnie przeglądam opony w tych rozmiarach. Upatrzyłem sobie goodyerki 260/80, ale zastanawiam się również nad taurusami w rozmiarze 300/70 są szersze od tych pierwszych, ale trochę tańsze. Miał ktoś styczność z oponami tej firmy? Żeby nie było tak jak z tymi orginalnymi że po półtora roku się zedrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potok    0

Proszę o opinię kioti dk 551 ponieważ chcę wymienić go za ursusa 3512.Będzie używany do prac lekkich np.opryskiwacz 600l.rozsiewacz nawozów akpil 600kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich pracach ciągnik nie spali więcej niż 2-4 litry na godz. spokojnie da sobie rade, podejrzewam, że jak zaczniesz nim pracować to będziesz robił nim dużo więcej. :) Zobacz sobie galerie zdjęcia mówią same za siebie http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/366-kioti/

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

przeczytalem caly temat zwiazany kioti jestem coraz bardziej nsatwiony na zakup tej marki

w tej chwii mam 10ha gospodarstwo i jako glowny ciagnik sluzy stary T 25 ale zaczyna sie robic za slaby 2 ha borowiny go przeroslo,potrzebuje ciagnika ktory zastapi wysluzonego wladka mialem chec kupic uzywanego MF 3050 ale .....ciagnik ma pracowac ja glowny czyli plug agregat pewnie opryskiwaczi siewnik bo uprawowo siewnego to raczej nie podniesie dodatkowym zajeciem w gospodarstwie jest handel drewnem opalowym posiadam malego transita nim sie transportuje drewno ale idzie zima wiec w lesie to ja nim kariery nie zrobie czy 2 przyczepy 3ki zaladowane drewnem uciagnie albo przyczepe i woz czy to bendzie ponad jego sily..... jest ktos z zamojskiego kto uzytkuje ten traktor?????

 

czym sie rozni KIOTI EX50 RX6010 DK551C

Edytowano przez kali828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj