robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

ktom    1

no nieźle , około 100 sprzedanych ciągników to jak na mało znaną markę całkiem sporo :rolleyes: A na temat spalania się nie wypowiem ponieważ nie mam porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kioti nie palą tak duzo paliwa jak niektorzy piszą .451c w opryskiwaczu 1000l z przystawką wentylatorową spala 3l na godzine pracy 1bieg drogowy i 2000 obrotow to ma motogodzine 2,5l wychodzi.Moj stary T25 Wladimirec spalał okolo 3l na mtg w tym samym opryskiwaczu a Ferguson 255 okolo 4l na mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ja powiem tak, jak go nie pompujesz gazem, tylko jedziesz z pługiem czy talerzówką tak 1700-1900 obrotów to jest bardzo ekonomiczny. Przy pracy z ładowaczem kiedy ciągle dodajesz i ujmujesz gazu i często wciskasz do oporu wtedy łyknie ale bez tragedii. Można powiedzieć ,że spali wtedy tyle samo co przy pługu - 4-5 l na h. Najwięcej spalił mi 6 l jak orałem późną jesienią w błocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ktom-takie obroty do 2 tyś nie tylko w nim są ekonomiczne-wszystkie tak mają niezależnie od maści.

 

@Marcin1997-co ma nie popić jak mu ciśnie w orce,i pewnie że sobie chwali-tam się tylko obsługi robi i jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Ekonomiczne obroty WOM (750 obr/min), to niezaprzeczalna zaleta tego ciagnika.

Nie dziwi mnie specjalnie, że porównywanie zużycia paliwa ciągnika Kioti 551 i Ursusa C-360 wypada na korzyść Kioti, gdyż silnik w C-360 jest bardzo nieekonomiczny po części dla tego, bo posiada rzędową pompę wtryskową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

Witam powracając do seri RX kolega podawał 112 tys, teraz na allegro jest nowy za 134 290 tys brutto w promocji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@daniel5-kioti 551 też ma rzędową pompę wtryskową-i co ty na to?

spalanie to by było porównywalne z 360-3p,a nie z 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadza spalanie w niektórych pracach jest bardzo porównywalne do 360-3p, w niektórych spala mniej, chodź 3p ma pompe wtryskową rotacyjną :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

@daniel5-kioti 551 też ma rzędową pompę wtryskową-i co ty na to?

 

Tego to akurat się nie spodziewałem. Czy ten układ wtryskowy to pochodzi od jakiegos znanego producenta, czy to jakaś Koreańska firma jest jego producentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne co Polak sie dotknie to Spier...... to Same jest w Kubotach mam 2 sztuki to wiem żałuje że zamiast L5040 nie Kupiłem jakiegoś Kioti......

Tu masz żywy przykład jekie to Kuboty są nowoczesne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

owszem. W sadzie nowoczesnym było to opisane jako nowość w ofercie mccormick i landini. Ze zdjęć nie widać zmian po za kolorem, naklekami i przednimi felgami i oponami. Są szersze niż w Kioti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na allegro jest 551 spalony-czy to komuś z was się spalił?

jeszcze nie nabił 500 godzin-słabo się nim nacieszył-szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzelo    0

witam wszystkich forumowiczów mam pytanie co do tych KIOTI bo nie chce mi się śledzić tematu od 2007 roku mam 3 h sadu wiśniowego i planuje ok 10 h porzeczki wczoraj wpadłem na KIOTI i przez przypadek na forum . A więc czy polecacie mi ten ciągnik na co powinienem zwrócić uwagę przy kupni e co wam się psuło a może odradzacie kupno po prostu wszystko co powinienem wiedzieć . A i jeszcze jedno jaka moc na taki areał czy 55 km wystarczy będzie ciągał opryskiwacz 1000 l i kosiarkę i opryskiwacz polowy w warzywach . Interesuje mnie również szczelność kabiny chodzi o opryskiwanie sadu po za tym mam jeszcze c-330 i zetora tak że nie będzie pracował sam .Z góry dzięki za wszelkie informacje ps KTOM pisałeś gdzieś że jesteś z lubelskiego ja też mieszkam niedaleko Nałęnczowa chciał bym zobaczyć ten sprzęt gdzie zamawiałeś ciągnik pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@grzelo-z doborem ciągnika ci nie będę doradzał-dane techniczne z łatwością sobie znajdziesz-nawet pod zdjęciami na AF.

 

jeśli chodzi o awaryjność-to drobiazgi związane z montażem i wykonaniem sprężarki,napinacza i pasków,co niektórzy przez swoją nieostrożność szyby tylne potłukli,ale to raczej się nie liczy.

oprócz tych sprężarek(montowane w Polsce) to ciągniki wykonane są na bardzo wysokim poziomie,o jakiś problemach technicznych poważniejszych nikt z użytkowników na AF nie pisał,a co niektóre już w granicach 1000 mają-użytkownik @Rek pisał nawet o przekroczeniu 3000 godzin bezawaryjnej pracy-czyli jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzelo    0

chodziło mi o to czy ktoś próbował lać olej opałowy , ale faktycznie to niema sensu

Edytowano przez grzelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@grzelo-musiałem kilka razy przeczytać,żeby zrozumieć-popraw,wstaw przecinki,bo naprawdę trudno.

 

na oleju opałowym nie jeździmy-i nie to że by nie można było(kioti ma pompę sekcyjną),tyle że się nie opłaca.

 

nie ze względów technicznych,ze względów finansowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Podobnie jak Ty posiadam sad wiśniowy i z roku na rok będę zwiększał nasadzenia. W tamtym roku wykonywałem już wszystkie zabiegi w sadzie kiotim model 551c. W sadzie radzi sobie naprawdę dobrze. Jak masz cięty sad co roku i rozstawe 4m to spokojnie możesz nim śmigać po sadzie. Ze ślęzą nie ma najmiejszych problemów. Pracuje się nim bardzo wygodnie. Podczas oprysków zamykasz się w kabinie włączasz klime radio i można całą noc jeździć.

Jest dużo zwrotniejszy niż C360. Kabina jest zaokrąglona więc gałędzie się nie będą zaczepiać. Z pracami polowymi również nie ma problemu. Pług 3 skibowy i idzie lepiej niż c360.

Jazdy na opale nie próbowałem i nie mam zamiaru.

Z usterek to tak jak wyżej kolega napisał. Żadnych innych problemów nie miałem.

 

Dodatkowo można do niego zamówić przedni tuz i wom.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Jak czesto wymieniacie olej przekladniowy? w instrukcji jest co 400 godzin? praktycznie raz do roku gdy jest to jedyny traktor w gospodarstwie a jest 38l drogiego oleju plus filtr oleju hydraulicznego 120zł serwis zaleca Mobilfluid po 22zł/l lub inne zachodnie wyszczegolnione w instrukcji obslugi l to jest okolo razem 1000zł, na zamiennik polskiego oleju np.Agrol U serwis sie nie godzi moze nastąpic szybkie złuzycie skrzyni biegow hydraulicznego sprzegła WOM i innych czesci smarowanym tym olejem , inne marki traktorow mają wymiane po 1000godzin.

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj