robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

wiesmag    54

dolewam też jakiś szwedzki specyfik-paliwo które mam jest do -15,raczej coś trzeba wlać-tego co używam już przedtem sprawdzałem i wszystko chodziło,nawet na starych filtrach-tak że jest ok-co śmieszne ten specyfik w butelce na mrozie robi się prawie jak galaretka,a paliwo bez niego też,ale ze specyfikiem już nie-to to zagadka.

 

kiedyś zalecało się dolewki nafty-można benzyny-ale to drogie jest-specyfik wychodzi dużo taniej-jakieś 30 złotych na 1000 litrów-da się przełknąć.

 

denaturat jest dobry aby zlikwidować ewentualną wodę w zbiorniku-jakaś kropla zawsze się znajdzie-choćby z powietrza.

ale to wszystko się robi przed mrozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

dzisiaj zrobiłem eksperyment : mam 5 pojemniczków po 100 ml ON

1 czyste ON z Orlenu do -28 C

2 ON + denaturat

3 ON + dodatek SKYDD Szwedzki do -40 C

4 ON + dodatek XERAMIC do -40 C

5 ON + dodatek KLEEN-FLO Kanadyjski -40 C

na wyniki poczekam do rana, zobaczymy co działa :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

100 ml to chyba coś mało-proporcji można nie utrzymać-bo to chyba nawet kropli dodatku nie używasz.-ja bym to zrobił w większej skali,tak po 5 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ja też jestem ciekawy efektu. U mnie Kioti od tygodnia stoi, nie ma żadnej roboty . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0
Napisano (edytowany)

dokładnie to 10 ml dodatku i 90 ml ON

rano o 6 godzinie było - 24 C

efekty są takie :

1 czyste ON konsystencja płynna, może troche mętne w barwie

2 denaturat to chyba nic nie daje :( oddziejił się od ON i osiadł na dole pojemnika do tego jest wyrażnie gestszy od ON

3 podobnie jak w 1 pojemniku

4 zrobiła sie galareta nawet się nie przelewa po pszechyleniu pojemnika

5 chyba najlepszy wynik wydaje się najbardziej płynne przy poruszaniu pojemnikiem

poczekam jeszcze może będą większe mrozy :)

Edytowano przez barteq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

2 denaturat to chyba nic nie daje :( oddziejił się od ON i osiadł na dole pojemnika do tego

Domieszka denaturatu jest zalecana do benzyny. Dolewanie denaturatu do ON podczas mrozów nie ma większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ja dzisiaj kontrolnie swojego odpalałem po tygodniu stania. Trochę "postękał" na początku, musiałem pompować gazem ale za chwile już ładnie chodził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0
Napisano (edytowany)

a u mnie nie odpalił i nie wiem od czego zacząć. akumulator przyniosłem do domu silnik kreci, leci dym ale nie odpala. problem jest pewnie z paliwem. wyczytałem że jak zapali się kontrolka od świecy na pomarańczowo to trzeba poczekać aż zacznie mrygać na czerwono i wtedy można odpalać. jeszcze tak nie próbowałem zobaczymy czy to coś da. dokucza ta zima ;[

Edytowano przez barteq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

kontrolka od świec zacznie mrugać na czerwono?co to za nowy wynalazek?

 

kontrolka o zakończeniu grzania świec informuje gasnąc,i tyle. we wszystkich samochodach z jakimi się spotkałem też tak jest-kontrolka od świec gaśnie i wtedy kręcisz-czasami jest tak że po uruchomieniu kontrolka jeszcze się pali-świece dogrzewają komorę-ale nie we wszystkich.

z mrugającą kontrolką na czerwono się jeszcze nie spotkałem.

 

tak wyczytałeś?-może błąd tłumaczenia.-maż może oryginalną instrukcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

istrukcję mam orginalną i czytać umiem, tylko pomyliłem się z tym mruganiem (świecić)

 

"Obrót kluczyka w prawo powoduje włączenie świec żarowych i początek grzania komory spalania. Gdy lampka żarzenia zacznie świecić na czerwono (=silnik nagrzany), obrócić kluczyk w prawo i uruchomić rozrusznik dla uruchomienia silnika" str. 4-7

 

silnik w kioti jest z wtryskiem pośrednim i to dodatkowo utrudnia rozruch zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Wydaje mi się że dla nich czerwony/pomarańczowy znaczy to samo i nie ma nad czym się zastanwiać. Rozruch zimą Kiotiego nie odbiega od normy. U nas zamrzły Zetory, Lamborghini i New Holland. Na - 25 C nie ma mocnych. Głównie sprawa leży w paliwie, jak ktoś kupił na jesieni i nie dolał uszlechetniacza to nie ma się co dziwić. Nie mówię, że u Ciebie tak jest.

Jak ci całkowicie paliwo się zmuliło to nic nie pomoże i trzeba wszystko wylać i czyścić zbiornik. Jak nie to spróbuj przed rozruchem kilka razy przepompować pompką paliwa , tylko koniecznie odkręć zaworek u góry bo rozszczelisz i pompka do wymiany - jak tak zrobiłem. Potem poczekaj jak świece zgasną , kręć jednocześnie pompuj gazem. U mnie to pomogło, pokrztusił się chwilę i załapał a stał nie ruszany na mrozie ponad tydzień.

Tylko jak silnik zaskoczy to ostrożnie z tym gazem, jakby się wkręcił na większe obroty możesz turbinę załatwić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@barteq-nic ci nie zacznie świecić na czerwono-po prostu zgaśnie-a instrukcja oryginalna to instrukcja po angielsku-z polską są pewne nieścisłości w tłumaczeniu.

z resztą nie trzeba nic czytać,standardowe oznaczenie i działanie,jak w większości pojazdów.

 

świece można podgrzać dwa a nawet trzy razy,przed kręceniem-komora uzyska większą temperaturę-łapie lepiej-wprawdzie nie jest to zalecane-może skrócić żywotność świec,ale lepsze dla żywotności silnika jak "samostart".

 

i jak mówi @ktom-minus 20 i ponad to dla każdego diesla są ekstremalne warunki-nawet z bezpośrednim wtryskiem.

 

co do paliwa to przed mrozami trzeba wlać uszlachetniacza do zbiornika i trochę denaturatu(denaturat dla ewentualnej wody)-nie ma co liczyć na uczciwość stacji i krzepliwość paliwa-stacje mają zbiorniki w ziemi i jest paliwo w temp. dodatniej-im popłynie a tobie zamarznie.i to nie oni będą stali w szczerym polu daleko od jakiejkolwiek pomocy.

przygotowanie paliwa do zimy trwa kilka minut-a ile kłopotu można zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Lotos Dynamic ON do -32 i po klopocie z zapalaniem i sprawny akumulator pow 80%,moj zapalił przy -20 na tym paliwie

nie odpalany 2 miesiace Kioti DK451C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0
Napisano (edytowany)

"tylko koniecznie odkręć zaworek u góry bo rozszczelisz i pompka do wymiany - jak tak zrobiłem"

o który zaworek chodzi ?

u mnie nad filtrem paliwa jest pompka ( na moje oko membranowa ) tylko nie wiem gdzie ten zaworek ? na dole pod filtrem jest plastikowy korek to o to chodzi.

wiem że w takie mrozy to każdy ciągnik ma problemy z zapaleniem, u mnie NH w tamtym roku dobrze palił a w tym stoi bo nie ma takiej potrzeby żeby go odpalać. kioti jest mi potrzebne do przestawienia bel. podstawa to paliwo i akumulator. sąsiad ma problemy z valtrą, ma nawet podgrzewanie silnika grzałką i też cieżko mu pali.a jak zapali to nie wchodzi na obroty.

Edytowano przez barteq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

zaworek jest w górnej części filtra z tyłu od strony silnika, obok pompki, taki małe pokrętełko. Trzeba go wykręcić i pompować aż paliwo dobrze przez niego pójdzie. Potem próbować palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kylo80    0

z dodatkiem do paliwa pali przy -28 bez problemu pozatym doskonaly sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

istrukcję mam orginalną i czytać umiem, tylko pomyliłem się z tym mruganiem (świecić)

 

"Obrót kluczyka w prawo powoduje włączenie świec żarowych i początek grzania komory spalania. Gdy lampka żarzenia zacznie świecić na czerwono (=silnik nagrzany), obrócić kluczyk w prawo i uruchomić rozrusznik dla uruchomienia silnika" str. 4-7

 

 

U mnie dokładnie tak samo w instrukci jest napisane. Więc chyba teraz tak tłumaczą :D Ja podgrzewam przy takich mrozach około 30 sekund i odpala bezproblemowo, oczewiście dodatek do paliwa wlany ;)

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Czy mógłby ktoś napisać przy jakich obrotach silnika uzyskiwane są prędkości wałka WOM 540, 750 i 1000 i jaki jest najwyższy moment obrotowy silnika i przy jakich obrotach jest osiągany? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Właśnie. W instrukcji niestety tego nie ma a raczej być powinno tak mi się wydaje.

 

Przeglądając tą strone co podałeś zauważyłem że srodek kabiny w DK 551 w wersji na USA jest troche inny zwłaszcza panel kontrolny w dachu i ilość nawiewów (jest ich więcej i naczej rozmieszczone).

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

teraz to już nie są instrukcje-bo co nam daje ,jak to przeważnie w dzisiejszych instrukcjach pisze:jak się zapali kontrolka X to należy zgłosić się do serwisu.

teraz danych szczegółowych więcej można się dowiedzieć z folderów.

 

i to nie dotyczy tylko kioti-stało się to regułom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

witam ja widziałem ze kioti dk551c ma 100nm momentu obrotowego a na tej stronie jest podane że ma 174 nm

Edytowano przez rafal321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@rafał321-451c ma coś ponad 100nm,z tego co pamiętam,a z 551c to to się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj