robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktom    1

W to wierzę , tylko gdzie znaleźć dobry lekki pług za rozsądne pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ktom-przerobienie oryginalnej dwójki na trójkę-to w zasadzie z przykręceniem korpusu 2 godziny-jakbyś to stracił to w orce szybko byś nadrobił-z pojechaniem na składnicę i robotą straciłbyś cały dzień niech by nawet-mają całe komplety do przeróbki-to by było najszybciej,najtaniej,najprościej,a jakiś fajny pług będziesz szukał jak się trochę obrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie warto się bawić w takie pługi zwłaszcza na takie ziemie jakie wygląda, @ktom ma. Jego opisy wskazują, że ma podobną sytuację jak na naszych polach. Za bezpieczenie kołkowe jest dobre jeśli na polu co jakiś czas tylko trafi się jakiś większy kamień na polach polach jakie ja mam np. takie pługi naie zdają egzaminu za przykład mogę podać swojego sąsiada miał takie pługi (zabezpieczenie na kołki zrywalne) i jego orka (ma takie jedno super zakamieniune pole zresztą jak każdy ww wsi) wyglądała w skurucie tak 20m jazdy pługi w górę, ogień do domu, młotek i wybijak w dłoń, nowa śruba i z powrotem na pole na końcu musiał i tak oddać rąmę do prostowania ładnie pomalować i w ludzi po czym kupił kvernelanda pługi (z zabezpieczeniem non stop).

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pług z zabezpieczeniem kołkowym zdaje egzamin jak byś raz w sezonie na kamień trafił,no jeszcze zamiast pługa zwykłego-oczywiście nie zakładając do 3 skib 80 koni-tylko 360-tką ciągać.

najprościej,najtaniej,najszybciej-tak jak pisałem wyżej.

mój sprężynowy w niektórych miejscach chodzi jak klawiatura w silniku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

dziś się pomęczyłem, orałem 1 biegiem i lemiesze całe, kamienie oczywiście były , 2 szt. po 100-150 kg ale jak nie było prędkości to miałem czas odpowiednio zareagować. Widzę że rozsądnym wyjściem byłoby doczepienie 3 skiby. Zdarzyło się co prawda że miejscami trochę się kopał ale to tylko kiedy pług wchodził po ramę a dodatkowo miałem na przodzie ładowacz z widłami i było pod górkę , także myślę że odciążony ciągnik będzie dawał sobie bez problemów radę z 3 skibami na 1 biegu a przy głębokiej orce na 4 polowej.

Na marginesie dzisiaj przeglądałem Rolniczy Przegląd Techniczny i było zestawieni sprzedaży ciągników rolniczych powyżej 80 KM na ten rok , okazało się że sprzedali 4 szt. Kioti , czyli że co najmniej kilka ich w Polsce pracuje - ciekawe jak się sprawują ? Może pojawi się użytkownik większego Kiotiego na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

biegi w 360 do orki to 1 i 2-co odpowiada 4/2 zakres i 1/3 zakres-ciągnik nieraz by szybciej szedł-bo moc by był,lecz trzeba pamiętać o ułożeniu skiby-te stare pługi nie są "szybkiego orania"-skiba się rozsypuje,nie stawia się jak należy.w sprężynowym mam deski o zupełnie innym łuku,tam prędkość nie taka dolegliwa.

@ktom-jeśli byś kupował pług to tylko 3x35-mój stary pług(raczej ojca bo to rocznik 73) przerobiliśmy kilkanaście lat temu na skibę 35,na tych samych lemieszach,dziobach,deskach-zachodzą na siebie,a idzie znacznie lżej-jest znacznie więcej miejsca do przewracanie ziemi-było tak że nigdy 360-3p nie orałem 1,niżej 2 nie schodziłem,w zimowej też,a płytko nie orzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Swoim skrzatem orze na 1 biegu 3 zakresu i czasami gdy jest naprawdę ciężko 4 na 2 zakresie. Bez problemu daje sobie rade z 3 skibowym pługiem. Jak będę miał chwile to wrzuce fotke.

Ziemie mam raczej lekkie ale zdarzają sie odcinki iłów lub gliny to wtedy sie redukuje.

Ostatnio w okolicy widziałem C360 z pługiem 2skibowym obracalnym i zastanawiam się czy by na przyszły rok nie sprawić sobie takiego sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

witam. od września jestem posiadaczem kioti dk 551c. przed zakupem czytałem forum i opinie o tej marce więc teraz postanowiłem i ja coś napisać. z ciągnika jestem bardzo zadowolony, dobre wykonanie i podzespoły znanych producentów mile mnie zaskoczyło. jak ktoś już wcześniej pisał odnośnie wymiany oleju to i ja uważam że wymieniać go co 100 godzin to nie ma sensu. ja zalałem po pierwszych 50 godzinach mobil delvac mx 15w40 a następną wymiane będę robi gdzieś po 250 godzinach. oleju hydrauliczno-przekładniowego nie wymieniałem tylko sam filtr. jedno co mnie denerwuje to czasami jak się kręci kierownicą słychać taki szum w obwodzie hydraulicznym. czy u was jest podobnie ? może to przez ładowacz z pronaru LC2. pozdrawiam.

 

Swoim skrzatem orze na 1 biegu 3 zakresu i czasami gdy jest naprawdę ciężko 4 na 2 zakresie. Bez problemu daje sobie rade z 3 skibowym pługiem. Jak będę miał chwile to wrzuce fotke.

Ziemie mam raczej lekkie ale zdarzają sie odcinki iłów lub gliny to wtedy sie redukuje.

Ostatnio w okolicy widziałem C360 z pługiem 2skibowym obracalnym i zastanawiam się czy by na przyszły rok nie sprawić sobie takiego sprzętu :)

ja kiedyś miałem pług 2 skibowy kvernelanda i C 360 był idealny do niego. zdjęcia w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

witamy na forum :) . Szumy z układu kierowniczego to niestety ten typ tak ma, kiedyś siedziałem w DK 451 bez ładowacza to jakby było ciszej. Wrzuć fotki do galerii . Fajnego awatara masz w nagłówku, trochę mała fotka ale jest fajny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

witam kioti dk551c posiadam od maja tego roku jak naraie spisuje się dobrze jest dobrze wykonany jak w kabinie jak i na zewnątrz mam jednak zastrrzeżenia co do wałka odbioru mocy na każdym zakresie coś stuka miałem już pierwszy przeglad po 50 h serwisanci wlali mi turdusa wymienili filter oleju przekładniowo hydraulicznego i filter oleju silnikowego a co do układu kierowniczego to raz szumi raz nie widocznie te typy tak mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Wiecie może czy da się zamówić DK551 na węższych tylnych oponach np. 12,4 R32. A może ktoś ma takie lub podobne, chodzi mi o dopasowanie do międzyrzędzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ja mam 9,5/36 zrobione na zamówienie w pewnej firmie "od felg" - zdecydowanie ich nie polecam, zdaje się że Pronar robi do Kiotiego zamienniki kół - są tańsze niż we wspomnianej firmie. Musisz dowiedzieć się czy można od razu zakupić go na tym rozmiarze i co z gwarancją. Wydaje mi się że ten rozmiar co planujesz może spełniać rolę uniwersalnego , ja na węższych robię praktycznie wszystko.

Skąd jesteś , widzę że Lubelskie ... :)

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Będę musiał porozmawiać z dealerem ale to jak będzie coś więcej wiadomo z wnioskami. Chciałbym tylko jeden komplet, właśnie 12,4 R32, mam takie w ferdku i są optymalne między szerokością do międzyrzędzi a przyczepnością. Traktor będzie pomocniczym więc szersze nie są mi do niczego potrzebne a nie chciałbym darmo płacić za 2 komplety. A pytam, bo może ktoś miał podobny dylemat i chciałem się zorientować jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ja do byłem 600 na liście na modernizację i do tej pory cisza, poprawki miałem zrobione w sierpniu :huh: . 12.4 to bardzo dobry rozmiar do Kiotiego , musisz tylko dobrze wymierzyć rozstaw bo do międzyrzędzi to dość szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Ja złożyłem teraz na różnicowanie, to zobaczymy jak to z tym będzie. A może wiesz jak on jest standardowo rozstawiony. żeby przy 12,4 idealnie pasowało to musi mieć do środków opon 1350mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w swoim czasie pytałem o koła międzyrzędowe w pronarze-jako koła główne w ciągniku-niestety nie-sprowadzają ciągniki w całości z takimi kołami jak podają,brak innej opcji :(

koła 12,4 powinieneś za niewielkie pieniądze dostać-popytaj o koła do 360 o tym rozmiarze na składnicach z częściami.ja do swojego dostałem felgi przewidziane dla 330 za 700 zł z groszem obie+opony radialne za 1400zł za obie z dętkami-trochę miałem przeróbki,bo u mnie gwiazda jest 26 a nie jak w 330 28-w 551 będzie prościej bo 360 i kioti 551 mają koła 14,9/28-czyli takie same-no może z rozstawem może być ciut kombinowania,ale da się-o 1 czy 2 centymetry nie chodzi.

mnie koła wyszły ciut ponad 2000.

mówisz że koła będą ci zbędne-to prawda,ale opony w tym rozmiarze zawsze możesz sprzedać-to rozmiar chodliwy,zostawisz sobie tylko felgi,bo gwiazdy wykorzystasz w nowych kołach.

czasami zamawiając ciągnik na niestandardowym ogumieniu wyjdzie drożej jak pokombinować samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

tyle to zdaje się ma na oryginalnych kołach, ja ma teraz 145 cm. jak ci będą robić koła na zamówienia mogą ustawić na centymetry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Ale zostawiając go dalej na gwieździe 28 wyjdzie niższy i może się skrzynia nie zgrywać z przodem. Dlatego mówię o rozmiarze 32. Zamiennikiem dla 14,9 R28 będzie 12,4 R32. ktom wiadomo, że nie chodzi o mm, bo jeśli wyjdzie 1380 czy 1390 to też będzie dobrze przy 1350 jest idealnie ;) Gdzieś kiedyś wyczytałem właśnie, że minimalnie na standardowym da się 1360.

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@donborys-właśnie opcjonalne koło do 360 to 12,4x32-i ono jest przygotowane na gwiazdę 28.

ja też mam koło 32 calowe,a na gwieździe 26-zobacz w mojej galerii jak to jest zrobione-uchwyt nie jest bezpośrednio przy feldze,jest dystans.

@rafal321-ja bym szukał przyczyny tych stuków w skrzynce zmiany prędkości WOM,może źle jest wyregulowane cięgno zmiany(dokładnie się nie zazębia,w moim 1000 nie szedł wbić,zaraz na początku)-nasi zakładając zaczep mogli coś popie....

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

O widzisz, mądrego to i dobrze posłuchać ;) Tego, że opcjonalne 12,4 do c-360 są pod gwiazdę 28 to nie wiedziałem, ale jak tak to faktycznie nie byłoby większego problemu. Dzięki za rady , teraz tylko czekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

@wiesmag sprubuje wyregulować to cięgno może to coś pomoze a jak nie to zamówie serwis niech napriawiaja ale znajac zycie pewnie nasi coś popierniczyli przy zakładaniu zaczepu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Mam jeszcze małe pytanko, czy może ktoś z Was próbował tankować do Kioti biodiesla?

Coś na ten temat jest napisane w instrukcji obsługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj