robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

sebastian264    15

Do ktom: jak tylko zakupie taki zestaw to podziele się wrażeniami. Samo radyiko poprawiło by znacząco jakość dźwięku. Nie wiem jak wy ale ja w standardzie mam jakieś koreańskie niefirmowe.

 

Do bodzio9909789: Ile twój kojocik ma mth? mój kręci się tylko do 2700obr/min na 4 biegu. Zdrowe jest takie kręcenie silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Dzięki ktom za informacje.

Mam do Ciebie pytanie gdzie kupiłeś swój traktor i ile lat temu to było?

Z tego co sie orjentuję, to w Garwolinie ktoś handluje Kioti i podobno nawet ma dobre ceny.

 

mój kręci się tylko do 2700obr/min na 4 biegu. Zdrowe jest takie kręcenie silnika?

takie obroty silnikowi zbytnio nie szkodzą, ale praca na nich jest nie ekonomiczna z racji tego, że rosnie znaczaco jednostkowe zuzycie paliwa. W miare mozliwości przy większych obciązeniach powinno sie pracowac na obrotach przy których silnik ma najwyższy moment obrotowy.

 

Jeszcze mam małe pytanko jaki jest licznik motogodzin w Kioti (czy liczy obroty silnika, czy mierzy czas kiedy jest właczony zapłon?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest jakieś radio mp3 koreańskie na początku miałem problemy, żeby je ustawić na polskie stacje ale teraz jest wszystko ok. Jeżeli chodzi o kręcenie na 2900 obrotów to jest to silnik wysokoobrotowy więc takie obroty mu nie szkodzą (konsultowałem to z servisantami)na trasie zawsze jede ma maxa, oczewiście jeżeli tylko droga na to pozwala. Wiadomo większe obroty oznaczają większe spalanie ale granicy 7 litrów nie przekroczyłem z ładunkiem rzędu 12 ton + przyczepy.(http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/313030-kioti-551c-2-przyczepy-wyslodki-buraczane/)

Jeżeli chodzi o pracę w polu to jade na 2000-2400 max wtedy przy agragacie uprawowym 2,8m 5 litrów na godz. wystarcza spokojnie przy lekkich pracach przy turze około 2,5 l/h. W Kioti jest licznik godzin bije godziny zegarowe niezależnie od obrotów

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Dzięki ktom za informacje.

Mam do Ciebie pytanie gdzie kupiłeś swój traktor i ile lat temu to było?

Z tego co sie orjentuję, to w Garwolinie ktoś handluje Kioti i podobno nawet ma dobre ceny.

 

mój kręci się tylko do 2700obr/min na 4 biegu. Zdrowe jest takie kręcenie silnika?

takie obroty silnikowi zbytnio nie szkodzą, ale praca na nich jest nie ekonomiczna z racji tego, że rosnie znaczaco jednostkowe zuzycie paliwa. W miare mozliwości przy większych obciązeniach powinno sie pracowac na obrotach przy których silnik ma najwyższy moment obrotowy.

 

Jeszcze mam małe pytanko jaki jest licznik motogodzin w Kioti (czy liczy obroty silnika, czy mierzy czas kiedy jest właczony zapłon?)

[/quote

 

Kioti kupiłem równo 3 lata temu. W Garwolinie są jacyś dilerze ale nie mam żadnych informacji na ich temat. Generalnie w Polsce brakuje profesjonalnych dilerów Pronara, przynajmniej na naszym terenie. Chodzi mi o sprzedaż ciągników, do czego zmierzam : gdziekolwiek kupisz serwis prawdopodobnie będzie mniej wiedział na temat ciągnika niż ty sam,ale skoro mechanikujesz to dasz sobie radę ;).

 

Do ktom: jak tylko zakupie taki zestaw to podziele się wrażeniami. Samo radyiko poprawiło by znacząco jakość dźwięku. Nie wiem jak wy ale ja w standardzie mam jakieś koreańskie niefirmowe.

 

 

Samo radio niewiele da, to głośniki robią różnicę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@daniel5-rozruch jest super-on ma 4 świeczki żarowe.

czy sobie poradzi z agregatem takim jak piszesz to nie mam porównania-miałem widły paletowe na podnośniku,i blisko tony na palecie-podnosił,a wiadomo że trzeba wziąć pod uwagę odległość od końcówek.

mój jest ten mniejszy-pracuje z czymś cięższym na 2000 obrotów(około)-wtedy najlepsza praca-czyli moment coś koło tego.

z tą wymianą oleju to coś mają błędnie instrukcję angielską napisane(nasi ją tylko przetłumaczyli)-wymiana oleju co 100 godzin a filtru co 200-chyba żart co.

co do liczenia godzin to mnie się z zegarkiem nie zgadzają-często pracuję na obrotach 1100-1300 i nie nabija tyle co na zegarku(tak się tym zainteresowałem jak była o tym mowa),ale jak pracował na obrotach około 2000 to równo jak w zegarku-mój jest z wiosny 2008.

co do głośników to w małym są z tyłu-dużo lepiej-a mam porównanie pomiędzy zetorem gdzie są z przodu i NH gdzie też są z tyłu-z tyłu głowy dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszak007    0

Szyby to w tym traktorze jednak do najtanszych nie naleza.Drzwi które wybiłem kosztója 2000PLN wiec koledzy bardzo uwazajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

i ty mówisz że to drogo za drzwi-popytaj o drzwi do popularniejszych marek,to się zdziwisz dopiero,nawet Zetor drzwi ma droższe-a mówią że do zetora tanie części.

a uwaga to nawet za 100 złotych jest warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam ostatnio zbiłem w reni tylną dolną to stawiłem pleksę przezroczysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

co macie z tymi szybami :o -ja odpukać nawet nigdzie nie dotknąłem,i to żadnym z 3 ciągników(najstarszy po 2003-to wiecie jak jest już z szybami w tych rocznikach),chłopcy też jeżdżą(nawet ten siedmioletni-jest na etapie nauki cofania jednoosiówką-świetnie w NH wygląda :lol: )od początku wpajam im(czasem krzyknę)nawyk zamkniętych drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Uwazam ze instrukcja z j Koreanskiego tlumaczona na j Angielski jest z bledami kogo stac niech wymienia olej co 100 godzin praktycznie co 14 dni trzeba by bylo robic wymiane oleju w silniku,gdy Kioti pracuje okolo 8 godz dziennie, traktory innych marek o podobnej mocy mają co 300-500 godz wym oleju i filtra w silniku a w hydraulice co 1000-1500 godz.W hydraulice Kioti DK 451C co 400 godz to po okolo 2 miesiącach trzeba by bylo wykonac tą obsluge to w cągu roku 6 razy wymiana w hydraulice ?.Ja mam DK 451C 400 godz na budziku i nie mam zamiaru wykonywac wym oleji tak jak pisze w zle przetłumaczonej instrukcji.Tak na marginesie ten model jest przeznaczony w Azji na pola ryzowe bo na naklejce w kabinie na słupku napisano ciekawe informacje!poczytajcie.Mialem juz malą usterke elektryki awaria migaczy przestaly dzialac przepalony bezpiecznik.Konia z rzedem kto wie gdzie są bezpieczniki?zagadka za poł litra ja znalazłem trzeba poszukac .Na razie paski klnowo rowkowe i lozyska w dobrym stanie.Mam stluczone tylne swiatła Pronar za lampe zespoloną :kierunki ,hamowania, pozycyjne chce 350zł? do Avensisa kupilem za 200zł czesci drozsze jak do Toyoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Głośniczki w kojocie są jednak 10cm a nie 13 tak jak miałem nadzieje i raczej z rozmiarem głośniczków nic kombinował nie będę. Z resztą większych zakładać nie ma sensu.

Skrzynka z bezpiecznikami jest w podłodze kabiny pod gumową wycieraczką.

Jak u was przednie opony się trzymaja? U mnie jeśli tak dalej pójdzie to na gwarancji będą musieli mi wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

opony koreańskie są marne, już o tym pisaliśmy. Ja swoje docieram , myślę że jak dobije na nich do 1000 mtg to max. Opon nikt ci na gwarancji nie wymieni - zapomnij :D , takie cuda się nie zdarzają - opona to cześć która się zużywa i nigdzie nie jest napisane że ma wytrzymać tyle a tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@zbig-coś przesadzasz z tą wymianą olei-kupiłeś w 2009 ciągnik a masz 400 godzin-częstotliwość co 10 miesięcy-raz w roku musisz wymienić-to zrobisz 120 godzin-wielkie mi rzeczy.

w twoim przypadku w skrzyni wymienisz po 500 godzinach-bo to już będą 4 lata-to wtedy najwyższy czas.

na każdej składnicy dostaniesz lampy zespolone kształtem i wielkością przypominające te w ciągniku-bodajże za 14 zł sztuka-przecież nie problem przewiercić otwory(dopasować),i podłączyć 3 kable.

ojciec jak kupił 355 to wymieniał olej co 100 godzin(według instrukcji)-na tym silniku bez większych problemów zrobił 11000 motogodzin-tak 11 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

opony koreańskie są marne, już o tym pisaliśmy. Ja swoje docieram , myślę że jak dobije na nich do 1000 mtg to max. Opon nikt ci na gwarancji nie wymieni - zapomnij :D , takie cuda się nie zdarzają - opona to cześć która się zużywa i nigdzie nie jest napisane że ma wytrzymać tyle a tyle

 

Ile ???-1000 mth ?-w Zetorze opony mają 23 lata i 11-12 tys mth,w JD mam dopiero 2200 mth ale opony wygladają (prawie ) jak nowe.To z czego są te koreańskie zrobione ?Z żużytych prezerwatyw ? (koreańskich :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Z tego co ja wnioskuje to te koreańskie opony są bardziej produkowane pod prace w błocie ( pola ryżowe) a niżeli do jazdy po asfaltach bądź innych utwardzonych powierzchniach. Troche to się wyda śmieszne ale tak może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja nie zauważyłem żeby opony szybko się zbierały-"barum" zbiera się szybciej.z tyłu macie bardzo wysoką kostkę-różnica w zgodności na betonie asfalcie duża-do tego załączony napęd i tur-nic dziwnego że przednie opony zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak prawda u mnie też przednie zaczęły zjeżdżać sie ale dopiero gdy wziąłem go na transport po przejechaniu około 200 km na szosie widać wyraźnie slady zużycia, a na "budziku" niecałe 300godz. dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Ile ???-1000 mth ?-w Zetorze opony mają 23 lata i 11-12 tys mth,w JD mam dopiero 2200 mth ale opony wygladają (prawie ) jak nowe.To z czego są te koreańskie zrobione ?Z żużytych prezerwatyw ? (koreańskich :D )

 

Gratuluję ci jazdy na 23 lata na jednym komplecie opon, powinni zrobić o tobie program i pokazywać w TV jako ciekawostkę . Sądzę że na JD na twoim komplecie pojeżdżą jeszcze wnuki. A wracając do koreańskich opon to mi wisi z czego je zrobiono, być może faktycznie to jakaś mieszanka do pracy w wodzie i błocie o tym świadczyłby bardzo wysoki bieżnik. Za rok o nich zapomnę a potem będę wybierał i zmieniał co 3-4 lata , nic tak nie szpeci traktora jak jazda na łysych klockach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Poznać prawdziwego fana :D -ja tam żartobliwie a tu od razu święte oburzenie.Co do opon na Zetorze to podeślij mi maila a jeszcze dziś prześlę Tobie zdjęcia tych opon.

Co do ostatniego zdania to cóż-mam jakieś takie dziwne wrażenie że to chyba nie Ty płacić będziesz za te opony że tak lekko Ci przychodzi pisanie o zmianie opon zaraz po tym jak bieżnik przestaje się podobać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

No dobra najpierw ty trochę mało żartobliwie , potem ja niepotrzebnie na ciebie naskoczyłem. Zdjęć nie wysyłaj, napewno opony są jeszcze ok skoro na nich pracujesz . Płacę sam , ogólnie jestem oszczędny człowiek ale czasami jak trzeba to nie liczę . Po to się ciężko pracuje na roli żeby czasami można było zaszaleć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Załóż Pirelli P-zero na alusach :D -spoko-pax między chrześcijany...też może za ostro zareagowałem bo w dobrej wierze pisałem o tych oponach-jakoś tak nie mogę się odnaleźć w dzisiejszych czasach-epoce McDonalda i kubeczków jednorazowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

zdaje się że dobrze rozumiem co masz na myśli, kubeczki jednorazowe i McDonalda to ja nawet strawię :D , gorzej z innymi modami z "Wielkiego Świata" , dziękuję Bogu że mieszkam na wsi :rolleyes: . Koniec , bo nie na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Ile ???-1000 mth ?-w Zetorze opony mają 23 lata i 11-12 tys mth,w JD mam dopiero 2200 mth ale opony wygladają (prawie ) jak nowe.To z czego są te koreańskie zrobione ?Z żużytych prezerwatyw ? (koreańskich :D )

Jak najbardziej jestem w stanie w to uwierzyć, bo mój kolega kiedyś jeździł jako zaopatrzeniowiec w GS-ie i zrobił po asfalcie na oryginalnych oponach 8 000 mth. Gdy się zuzyły to ałozyli mu polskie opony ze stomilu i 1 500 mth nie wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Uwazam ze instrukcja z j Koreanskiego tlumaczona na j Angielski jest z bledami kogo stac niech wymienia olej co 100 godzin praktycznie co 14 dni trzeba by bylo robic wymiane oleju w silniku,gdy Kioti pracuje okolo 8 godz dziennie, traktory innych marek o podobnej mocy mają co 300-500 godz wym oleju i filtra w silniku a w hydraulice co 1000-1500 godz.W hydraulice Kioti DK 451C co 400 godz to po okolo 2 miesiącach trzeba by bylo wykonac tą obsluge to w cągu roku 6 razy wymiana w hydraulice ?.Ja mam DK 451C 400 godz na budziku i nie mam zamiaru wykonywac wym oleji tak jak pisze w zle przetłumaczonej instrukcji

Z tą częstotliwościa wymiany oleju to faktycznie jest porażka. Tak częste wymiany oleju zalecane były 20-30 lat temu, kiedy to oleje były fatalnej jakości. Może w Koreii jeszcze sa takie oleje i dlatego jest zalecana tak częsta wymiana oleju.

Osobiście uważam, że stosujac do silnika olej klasy CD mozna smiało wymieniac go co 200 mth a stosujac olej kalsy wyższej niż CD okres wymiany można jeszcze wydłuzyć.

Jaka marka oleju jest zalecana do KIOTI?

Jakiej klasy w zaleceniach jest olej przekładniowy?

Czy filtry do Kioti mozna kupić z zamiennika, ile kosztuja oryginalne?

Jaki jest filtr oleju przekładniowego i czy jest osobny filtr do układu wspomagania kierownicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj