robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

wiesmag    54

rozrusznik wyczyść-szczotka się pewnie zawiesiła-pracowałeś w kurzu bardzo dużo,może coś się do niego dostało.

jak czytałem-to pierwsze co mi przyszło do głowy to styki od sprzęgła(bez wciśnięcia nie zapali,podobnie z wałkiem),od wyłącznika,ale kontrolki gasną i rozrusznik coś się odzywa-do rozebrania,może tylko wyczyszczenia,no i komutator lekko przejedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Znam 1 osobę która ma Kioti, nie jest zbytnio zadowolony i złożył wniosek na kolejny ciagnik już zachodniej marki. Osobiście wolałbym już kupić Ursus, Zetor, New Holland TD czy Case JX zamiast czegoś chińskiego czy koreańskiego o lichej jakości.Skoro nie kupujemy chińskich/koreańskich aut to czemu mamy kupować takie traktory? Aby wspierać komunistyczne Chrl czy koreę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

kolego Korea jest bardziej kapitalistyczna jak cały zachód więc nie wciskaj, że ktoś wspiera gospodarki komunistyczne. Druga sprawa, że ty nie masz koreańskiego samochodu to nie znaczy, że inni takich nie kupują, przykładem może być nasza ukochana Policja która użytkuje i bardzo chwali samochody KIA. Następna sprawa, że ty byś wolał kupić coś innego niż Kioti nie znaczy, że to jest lepsze. Po za Ursusem nikt nie ma ciągniczka mogącego konkurować z "małym koreańcem". Jestem właśnie na etapie wyboru ciągnika i zdecydowałem się na małe Kioti i większego New Hollanda. Co do jakości wykończenia Kioti jest dużo lepsze od Ursusa, nieco lepsze od Zetora, a nie odbiegające od modeli TD NH czy JX Case. Kolejna sprawa, awarie zdarzają się w każdej maszynie, myślisz, że Fendt czy John Deer są zupełnie bezawaryjne. Zdarzają się oczywiście gorsze konstrukcje lub felerne egzemplarze, ale tak jest z każdą marką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Chciałbym się dowiedzieć coś więcej, napisz jakie zastrzeżenia ma ten użytkownik, będzie łatwiej podyskutować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że na rynku nic lepszego nie ma w tym przedziale mocy i ceny, a jeżeli chodzi o koree to Kraj nie tylko jest znany na całym świecie z Kioti, czy też Kia produkowane są też Hyundai, jak i marki które napewno znasz, a być może nawet posiadasz (więc jak to piszesz też wspieraz koree)takie jej LG lub Samsung

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

zgadza się. Kioti to traktorek który ma swoje słabości, ale przede wszystkim jest to trwała konstrukcja ( na podstawie 3 lat użytkowania - 800 mtg) a Korea obecnie pod względem techniki poszła mocno do przodu , wspomniane marki motoryzacyjne : Hyundai czy Kia to potwierdzają. Oczywiście więcej będziemy wiedzieli po kolejnych 3-5 latach użytkowania, kiedy przebiegi przekroczą 2-3 tyś mtg.

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

kolega @rek miał na wiosnę 3 tyś na budziku i tylko pasek wymienił-rzeczywiście "chińska" jakość.a tak uwielbiane ursusy to już na główny się nadają :lol:

chłopaki-szkoda czasu na taką dyskusję.

gdzieś się tam widziało i słyszało-a najwięcej się ma do powiedzenia-lubię takich znawców.

a tak na ścisłość mamy dwie Koreę-kioti pochodzi z południowej-tej niżej-różnica technologiczna pomiędzy nimi kolosalna.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kioti jedna z pierwszych na swiecie zastosowala kilka lat temu automatyczną skrzynie biegow {homokinetyczną} w traktorach serii DK.Kioti nalezy do koncernu Hunday KIA a te firmy oprocz samochodow i traktorow produkują statki oceaniczne maszyny budowlane,statki kosmiczne, satelity telekomunikacyjne ,wozki widlowe i wiele innych .Obroty kilkadziesiąt miliardow dolarow na rok rozliczeniowy.Technika Korei dogonila technologiczie Japonie a w wielu dziedzinach elektronice :LGE ,Samsung jak i motoryzacji przewyzsza Europe zach jak i Japonie np gwarancja na KIE 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

wszystko się zgadza ,tylko że na forach motoryzacyjnych takich historii z awariami, serwisami i gwarancjami jest na pęczki, ja osobiście musiałem walczyć z serwisem WW w przypadku 2 letniego Polo i gdyby nie mój upór to zostałbym po gwarancji z wybitymi poduszkami pod silnikiem i jaki morał nie piszę po forach że polo to g... samochód , ponieważ nie jest taki , jest przeciętny w swojej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

o problemach z serwisem i awariami można usłyszeć w każdej marce,niekoniecznie samochodu.

cieszmy się że taki kioti wszedł na Polski rynek-na zachodzie był już dawno,z kwadratową metalową maską-wolę po całym dniu pracy nie słyszeć szumów w głowie(zresztą przewianej)jak to było w przypadku ursusów.

to że wchodzą Koreańczycy na nasz rynek-to tylko dobrze dla nas-inni producenci muszą trochę spuścić z tonu(znaczy z ceny).

co do "kianek" to spójrzcie na drogi ile tego jest-nic dziwnego że na forach się o nich mówi(nawet źle),o samochodach nie sprzedawanych(nielicznych) zawsze będzie cisza.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Co do walki z serwisami to zgadzam się ale w tym konkretnym przypadku sama umowa gwarancyjna jest skonstruowana w taki sposób, że szkoda gadać np. można zapomnieć o samochodzie zastępczym na czas naprawy (niby głupie ale ja np. w skodzie po 6 latach musiałem oddać na gwarancję samochód z powodów lakierniczych i bez problemu samochód zastępczy otrzymałem). W każdej marce serwisy kręcą jak się da ale przeważnie gwarancja jest powiedzmy trochę przychylniej skonstruowana. Co do samego samochodu? to walał bym go niż jakiekolwiek suzuki (naprawdę). Poprostu samochody jak inne w swoim segmencie. Trochę odbiegłem od tematu za co przepraszam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

nie ma za co przepraszać, jak są problemy to pojawiają się emocje, a co do suzuki to zgadza się- nic specjalnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Mam pytanie do innych użytkowników zwłaszcza modelu DK551c. Planuje wymienić głośniczki i chciałbym sie dopytać jaka jest ich średnica? 10 czy 13cm? I jaką marke głośniczków polecacie?

 

Na budziku mam już ponad 260mth od 13 czerwca kiedy go przyprowadziłem. Z problemów jakie miałem to wymiana paska klimatyzacji po 240mth i przy pierwszym przeglądzie dokręcenie przewodów dochodzących do sprężarki pneumatyki które się lekko pociły (element montowany w polsce).

Z ciągnika jestem jak najbardziej zadowolony a jakość wykonania przewyrzsza zwłaszcza w kabinie takie marki jak ursus, farmtrack, farmer i inne konstrukcje z tego samego przedziału cenowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! dla mnie osobiście głośniki są wystarczające, ale jeżeli dla ciebie są za słebe to ok. Najlepiej podnieść dach tam bedziesz miał dostęp do głośników(przy wymianie głośników i tak będziesz musiał to zrobić) i innych umieszczonych tam rzeczy wtedy zmierzysz sobie wielkość tych głośników i mocowanie. Samo podnoszenie dachu jest bardzo proste wystarczy tylko odkręcić dwie śruby przy przednich halogenach i dach już można otworzyć. Ja też już otwierałem, ale tak tylko z ciekowości by sprawdzić w jakim stanie są filtry kabinowe powietrza B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

i się zje..ło łożysko napinacza paska sprężarki :lol: -wyrzuciłem razem z paskiem he he.

800 na budziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no wszyscy to mają ;)

 

Co do głośniczków to są to zdaje się 10, grają jak to 10 , fizyka nie pozwala z tego wiele wykrzesać. Zmienisz na najlepsze to będzie grało ładniej - tzn. melodyjniej, dynamiczniej i nie będą uszy bolały przy maksymalnym poziomie :D ale nadal nie będzie to dźwięk który powala a z basem to napewno z 10-sietek nie będzie dobrze. Ale przy okazji kiedyś myślałem o zmianie głośników - rozejrzę się w necie jak znajdę coś ciekawego to dam znać.

 

już mam:

 

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/gLoSniki+samochodowe+10cm

 

żeby odczuć różnicę wg mnie trzeba zainwestować co najmniej 300-400 zł, mogę polecić marki Infinity i Hertz ma je w samochodach i są ok, oczywiście można zaszaleć i kupić jakieś drogie Focale albo Rainbow ale wtedy trzeba koniecznie pozbyć się oprócz starych głośników również Pioneerka :P

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

W jakiś bardzo drogi sprzęt pchał się nie będę. Upatrzyłem już sobie głośniczki hertza dcx 130 tylko musze sprawdziś czy 13 wejdą lub kenwood. Oprócz tego chcę zakupić radyiko kenwood kdc-4051ur. Wydaje mi się że powinno to w miare grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

głośniczki wyglądają ciekawie , no i są to 13 więc poprawa powinna być duża. Mam prośbę daj mi znać jak zamienisz, czy uda ci się włożyć 13, czy trzeba będzie wycinać większe dziury itd. ? Jak efekt będzie pozytywny to i ja się chyba skuszę ;)

Z odtwarzaniem płyt może być problem , w pracy w polu raczej płyt nie posłuchasz.

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Witam serdecznie wszystkich uzytkowników tego forum.

Zalogowałem się tutaj, bo zamierzam kupic ciagnik rolniczy i pod uwagę biorę markę Kioti DK 551.

Przeczytałem cały ten temat i z Waszych wypowiedzi wynika, że są to dobre ciągniki.

Zanim jednak podejmę ewentualną decyzję o zakupie to chciał bym poznać trochę szczegułów technicznych na temat tego ciagnika. Ponieważ poza ogólnymi danymi w internecie niewiele można znaleźc to licze na Waszą pomoc.

Przedewszystkim interesuje mnie:

- jak jest zestopniowana skrzynia biegów tz. jakie są prędkości jazdy na poszczególnych biegach,

- jakie jest maksymalne cisnienie w układzie hydrauliki zewnetrznej,

- jak czesto trzeba wymieniac olej w silniku i w skszyni biegów.

- czy hydraulika jest zasilana z oleju przekładniowego czy jest osobny zbiornik oleju hydraulicznego,

- jaka jest dostępna regulacja (pozycyjna, mieszana, siłowa) w układzie podnosnika i jak oceniacie prace podnośnika?

 

Gdyby ktoś dysponował instrukcja obsługi w formie elektronicznej to bardzo prosze o przesłanie na maila.

Edytowano przez daniel5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

niski zakres

1- 0,42km/h

2- 0,59

3- 0,87

4- 1,39

średni zakres

1- 1,95 km/h

2- 2,77

3- 4,08

4- 6,53

wysoki zakres

1- 8,31

2- 11,81

3- 17,37

4- 27,90

Wszystkie prędkości podane są przy obrotach silnika 2600/min. Mój dochodzi do 2900 więc prędkość max. wynosi ok.32 km/h.

-Olej w silniku co 100 godzin, w skrzyni co 400(pierwsze wymiany na 50h)

-hydraulika jest zasilana z oleju przekładniowego

- regulacja podnośnika jest pozycyjna i siłowa, podnośnik pracuje bardzo dokładnie i szybko reaguje(nowy ciągnik myślę że to naturalne)

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

skrzynia jest dobrze zestopniowana (biegi-ich prędkości odpowiadają,lub są bardzo podobnie jak w 360-a w niej oprócz dużej różnicy pomiędzy 4 i 5 są bardzo dobrze),mamy 3 grupy i cztery biegi:niskie 1-0,42/2-0,59/3-0,87/4-1,39 średnie 1-1,95/2-2,77/3-4,08/4-6,53 wysokie 1-8,31/2-11,81/3-17,37/4-27,90/ do tyłu wszystkie ciut wolniej.

nie mogę znaleźć ciśnienia hydrauliki :( -ale to 180 pewnie tak-ma silę)

olej w silniku według polskiej instrukcji co 100 godzin-a filtr oleju silnikowego co 200-ciekawa zagadka-zmieniając olej bez filtra nie ma sensu-lepiej po 200 olej i filtr/filtr oleju hydrauliki co 200,a olej co 400/olej do hydrauliki-standardowo ze skrzyni-co ciekawe do wspomagania też.

podnośnik bardzo dobry(szybki)-regulacja pozycyjna+siłowa z dźwignią do regulacji siły reakcji,do tego jest zawór do regulacji prędkości opadania narzędzia :)-podnosi więcej jak 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Dziękuje kolegom za informacje :)

Widzę, że stopniowanie skrzyni biegów jest podobne jak w Ursucie 3512 z tą różnicą, że dochodza jeszcze biegi pełzające. Stopniowanie skrzyni biegó nie jest zbyt rewelacyjne, bo sa tylko 3 biegi w zakresie podstawowych prędkości jazdy 6-12 km/h. Zakres niskich prędkości przy wykorzystaniu ciagnika w pracach rolniczych jest kompletnie nieprzydatny a znajduje zastosowanie przy pracach sadowniczych i ogrodniczych. No cóż w większości małych uniwersalnych ciagników jest podobnie.

Zauważyłem, że znamionowa prędkośc obrotowa silnika jest dośc wyska (2600 obr/min), choć na stronie Pronaru moc jest określona na 54 KM przy 2200 obr/min.

Ciekaw jestem przy jakich obrotach uzyskiwany jest maksymalny moment obrotowy silnika i ile on wynosi?

Tak na marginesie to przy jakich obrotach silnika użytkujecie ciągnik podczas pracy z dużym obciążeniem?

Okres wymiany oleju silnikowego okreslony na 100 mth jest dosyć niski i myslę, że z powodzeniem można go wydłużyć do 150-200 mth (Trochę się na tym znam, bo mam wykształcenie samochodowe i od kilkunstu lat pracuje w tym zawodzie, więc jak by co to możecie pytać mie o zagadnienia motoryzacyjne). Duża częstotliwośc wymiany oleju to domena producentów azjatyckich. Samochody japońskie i koreańskie tez maja niższe przebiegi międzyprzegladowe niż auta europejskie.

Zasilanie pompy wspomagania układu kierowniczego olejem przekładniowym, to faktycznie ewenement :blink:

Ciekaw jestem też, czy ktoś z Was próbował podpinac do ciągnika agregat uprawowo-siewny, bo wydaje mi się, że ciągnik powinien sobie poradzić z agregatem o nieco mniejszej szerokości np. 2,1m

Interesuje mnie też jak wygląda kwestja uruchamiania ciągnika zimą, bo jest tam wtrysk posredni, co nie ułatwia rozruchu silnika.

W miare mozliwości prosze o odpowiedź na pytania napisane pogrubiona trzcionką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Zestopniowanie biegów jest ok, nie zauważyłem przy użytkowaniu jakiś specjalnych dziur. W praktyce używam 1-2 na najwyższym zakresie, najczęściej 2 przy lekkich maszynach. Ciągniczek najlepiej chodzi w granicach 1,7-2 tyś obrotów, powyżej robi się głośno ( do 2,2 znośnie), poniżej lekko muli. Nowe egzemplarz wymagają " rozruchu" żeby chodzić lekko, u mnie 150 mtg wystarczyło. Wspomaganie układu kierowniczego z hydrauliki powoduje że jednoczesne używanie pod dużym obciążeniem tylnego Tuza i kręcenie kierownicą powoduje przydławianie silnika. Zimowy rozruch , na razie do - 25 C bezproblemowy, oprócz problemów z kiepskim paliwem i zatykaniem przewodów , pali na dotyk. Zimą trochę kopci do rozgrzania silnika. Do minusów u mnie zaliczę za słabe i mało płynne hamulce, ale nie oszukujmy się w tym przedziale cenowym nie są to jakieś dyskwalifikujące wady. Kabina i wygląd zewnętrzny przewyższa sporo Farmtracki, Ursusy i podobne cenowo, co najmniej na poziomie Zetora. Traktorek nie bez wad ale zlety przeważają.

Szczegóły techniczne i pytania o agregat do kolegów :)

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj