robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktom    1

mam teraz taką robotę że strasznie się kurzy ( wstawię fotki w przyszłym tygodniu) i w zamkniętej kabinie z włączoną wentylacją daje radę wytrzymać, ciągnik z zewnątrz za to wygląda nieciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Wiesmag dziwna jest cyrkulacja powietrza w KIOTI to po co ten filtr jest jak

klima ciągnie powietrze zpod dachu kabiny omijając filtrowanie tylko dziala pewnie podczas ogrzewania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

podnieś dach i już się wyjaśni-bierze powietrze(i ogrzewanie i klima)z przestrzeni między dachem a podsufitówką-i ciągnie powietrze z zewnątrz-bo wnętrze kabiny jest nią właśnie oddzielone-nawiasem w innych ciągnikach jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Na razie nie mam zamiaru podnosic dachu pewnie tak jest jak piszesz wg mnie kabina dorównuje szczelnoscią markowych traktorow o tej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

podnieść dach-wcale nie problem-dwie śruby,unosisz ,po lewej stronie jest zamontowana podpórka,podpierasz,odkręcasz następne dwie śruby i wyjmujesz filtr-po dwóch latach może warto przedmuchać,również przestrzeń pod dachem,wtedy na pewno czyściutkie powietrze będzie w kabinie-polecam manewr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

mam takie pytanie. Czy jadąc z górki zrzucacie na "luz" ? Kiedyś rozmawiałem na ten temat z serwisem Pronaru, to mi powiedzieli żeby raczej zawsze jeździć na biegu ale nie podali mi jasnych powodów. Ja jadąc wrzucam na luz dźwignią biegów po prawej stronie. Kiedyś pomyłkowo zrobiłem to lewą od rewersu i z tego co pamiętam traktor na tym "luzie" jakoś dziwnie się zachowywał, od tej pory nie nigdy nie luzowałem go rewersem. Co myślicie, może zdrowiej dla przekładni zawsze na biegu jeździć ? :huh:

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Ja tez uwazam ze z gorki nalezy jechac na biegu jest bespieczniej dla prowadzacego traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

kiedyś była taka moda żeby wrzucać na luz-traktorzysta z 360(z PGR)wsiadł do ursusa z napędem i tak samo wrzucił na luz i się ładnie rozpędził z górki,i co się stało:wał obrotów nie wytrzymał,zerwał się od mostu i postawił ciągnik dęba i na bok-że się tam nikt nie zabił to było dużo.

jest taka zasada nawet w kodeksie drogowym-żeby z góry nie zjeżdżać na biegu jałowym.

można to robić ciągnikiem bez napędu-nic nie powinno się dziać,ciągnikiem z napędem jest to bardzo niewskazane-dlaczego:choćby z tego powodu co wyżej pisałem,przy większych prędkościach(zazwyczaj tak jest)występują dużo większe obciążenia i wibracje-i obciążenia występują odwrotnie niż gdy ciągnie nawet ciężko-rozumiecie, z drugiej strony ciśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no i padł mi wspomniany pasek od sprężarki i klimatyzacji, jaki założyć zwykły czy ząbkowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

lepiej ząbkowany(wiecie po co są ząbki?)-klin ząbkowany czy zwykły jest tylko wypełnieniem,płótna ciągnące są na zewnętrznym obwodzie.

ponoć najlepszym rozwiązaniem są płaskie-wieloklinowe-tyle że strasznie lubi piszczeć ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. U mnie też niedługo siądzie pasek od klimatyzacji i sprężarki. Od środka zaczyna się strzępić. Wymiana paska jest łatwa czy troche zachodu z tym jest? Od czego dobraliście paski do swoich sprzętów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

wymiana jest prosta, tylko trzeba przepchnąć pasek przez łopaty wentylatora chłodnicy a potem to już z górki. Ja u siebie na razie nie zakładałem, sprężarka nie pracuje a z klimy na razie ze względu na zdrowie zrezygnowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie narazie obydwa paski są w idealnym stanie (pewnie przez to, że mam dopiero 140 godz) ale pasek od "klimy" już 2 razy naciągałem, jest dość długi i szybko się rozciąga.

 

 

A jezeli chodzi o wymiane(paska klimy) to chyba trzeba jeszcze wąż od chłodnicy odkręcić u góry ;[ ???

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Witam,

 

Przeczytałem cały temat o Kioti i sporo sie o nim dowiedziałem. Jesteśmy zainteresowani zakupem ciągniczka pomocniczego ok. 50 KM który by bez problemów pasował do międzyrzędzi i prawie całkowicie zdecydowaliśmy się na Kioti. Nurtuje mnie jednak pytanie, czy DK551 poradzi sobie z siewnikiem punktowym pneumatycznym sześciorzędowym (siew buraków i fasoli). Nie wiem czy ktoś z posiadaczy ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :( ... Wspominana jakiś czas temu sprężarka powietrza (polska) zawiodła. Wycieka z niej olej, przyjechali ze servisu odkręcili ją i zabrali mówili, że max 2 dni i będą z powrotem. Jeżeli uda im się naprawić to naprawią jeżeli nie, to przywiozą nową. Pozostało tylko czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

raczej przywiozą nową, u mnie zatarło się łożysko i tłukło, zabrali i za tydzień była nowa sprężarka, dodam że stara poza łożyskiem normalnie pracowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Koledzy ma pytanie, co myślicie na temat wymiany oleju w silniku po 100 mtg. Ja w tym roku wymieniałem już 2 razy i tak się zastanawiam, jak ciągnik do połowy z tego przebiegu zrobi tak jak u mnie na obrotach 1100-1200 na biegach pełzających i nawet się nie zagrzeje dobrze to może zacząć zmieniać co 150 mtg ? W sezonie kopania, potrafię zrobić około 70 mtg w 10 dni i oprócz dojazdów na pole traktorek cały czas "pyrka" i pali 2,5 litr /h B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem "za" Ja po gwarancji też będe zmieniał co 150 godzin. U mnie po 100 godzinach olej jest tak czysty jak nowy więc 150 godz. myslę że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

wymagany olej to co najmniej według API CD 15W45.i taki radzę zmieniać jak producent podaje.mówicie że lejecie "turdusa"-przecież to olej na zwiększone przebiegi,i dużo wyższej klasy jak CD.producent wymaga oleju o określonej klasie minimum-to że lejemy znacznie lepszy to już nasza sprawa,i im wyższej klasy olej lejemy tym olej mniej się ściera(właśnie najszybciej co się zużywa w silniku?-olej chłopaki)resztę sami dopowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

dzisiaj miałem małą przygodę, trochę pracowałem ładowaczem po krótkim postoju okazało się że nie pali. Kontrolki gasną a rozrusznik dawał dziwny odgłos i nie kręcił. Wyglądało to jakby nie było prądu - próbowaliśmy ruszać klemami ale nic to nie dało. Zapaliliśmy bez problemu "z popychu" , potem popracował kolejną godzinę i problem na razie zniknął, kręci bez problemu .... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj