robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

wiesmag    54

@malkolm-znalazłeś coś dla siebie,czy jeszcze się zastanawiasz?chciałeś coś kupić z ciągników.

@ktom-coś zdziałałeś z modernizacją?wniosek chociaż złożyłeś?coś tam chciałeś w tej sprawie działać.

pytam z ciekawości,żeby tam czegoś sobie ktoś nie myślał.

ja to co chciałem brałem na SPO,potem jeszcze kiotiego,w zeszłym roku jedną skromną rzecz,staraliśmy się co roku coś zrobić lub kupić do gospodarstwa,a teraz już brak pomysłu na cokolwiek.wiecie jakie to bezsensowne uczucie(brak celu)?życzę wam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Marka Kioti jest znana z jakosci i nowoczesnosci na calym swiecie a Landini i McCormic to lokalne firmy europejskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

[/left]@ktom-coś zdziałałeś z modernizacją?wniosek chociaż złożyłeś?coś tam chciałeś w tej sprawie działać.

 

pytam z ciekawości,żeby tam czegoś sobie ktoś nie myślał.

 

 

ja to co chciałem brałem na SPO,potem jeszcze kiotiego,w zeszłym roku jedną skromną rzecz,staraliśmy się co roku coś zrobić lub kupić do gospodarstwa,a teraz już brak pomysłu na cokolwiek.wiecie jakie to bezsensowne uczucie(brak celu)?życzę wam tego.

 

 

Wniosek złożony w drugiej turze więc jeszcze nic nie wiem ale w lubelskim z 9 ESU i wzrostem GVA powinno być dobrze i to niestety koniec dobrych nowin, planowałem budować przechowalnię na rośliny ale w gminie utknął plan zagospodarowania przestrzennego i nie mogę starać się o zezwolenie budowlane a czas leci :huh: i nie wiem jak to się zakończy, oprócz tego kilka niedużych maszyn ale one nie są najważniejsze. Chciałbym tak mieć jak ty :rolleyes: żeby nie mieć na co składać a tak jest jak jest , sprzedaż mi rośnie klienci są ale człowiek ma takie warunki że orze nosem w ziemi. no już koniec tego narzekania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

@malkolm-znalazłeś coś dla siebie,czy jeszcze się zastanawiasz?chciałeś coś kupić z ciągników.

 

złożyłem papiery na prow zobaczymy co z tego będzie, oferta jest na NH ale już z niego zrezygnowałem, na 90% będzie kioti, ale do tego jeszcze ponad rok bo na drugą turę wpisałem traktorek

ktom a skąd ty jesteś?? może być na PW, może bym się wybrał do ciebie sprzęta obejrzeć i pojeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Marka Kioti jest znana z jakosci i nowoczesnosci na calym swiecie a Landini i McCormic to lokalne firmy europejskie

 

aleś @zbig przładował z grubej rury :D , no ale co racja to racja takie są fakty.

 

złożyłem papiery na prow zobaczymy co z tego będzie, oferta jest na NH ale już z niego zrezygnowałem, na 90% będzie kioti, ale do tego jeszcze ponad rok bo na drugą turę wpisałem traktorek

ktom a skąd ty jesteś?? może być na PW, może bym się wybrał do ciebie sprzęta obejrzeć i pojeździć

 

 

żadna tajemnica Lubelskie, pow. Puławy, zapraszam .

jakiego NH chciałeś brać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@malkolm też miałem podzielone SPO na dwa etapy,ciągnik na drugi,nawet przesunąłem o pól roku.zaletą jest to że ciut kasy z agencji na ciągnik może już na koncie będzie.u mnie to na połowę ciągnika było,to już było coś,i polowe swoich miałem,to brałem,inaczej kto wie czy teraz bym go miał.

 

@ktom ty jeszcze do czterdziestki parę latek masz(chyba się nie mylę?),mi to już dni do tego zostały,tak że zdążysz ,powodzenia.

 

 

modernizacja z agencji i modernizacja w gminie i powiecie,pozwolenia itp. dwa różne światy-ciężko dopasować.

 

mnie się na SAPARD z modernizacją przechowalni(płyty warstwowe,agregat chłodniczy,rozbudowa)w czasie nie zbiegło,sprzęt dużo prościej.z uzupełnieniami miałem cyrk-deszczownie brałem,i tu pozwolenie wodno-prawne,a powiat zielony w tej sprawie,rzeczoznawca na ostatni dzień wycenę zrobił(siewnik punktowy był używany),takiej adrenaliny w życiu nie miałem.

 

 

kiedyś w agencji lepiej można było załatwić,poszedłeś do pokoju,z dziewczyną się pogadało(mina jak kot ze szreka,każda mdleje)a teraz nawet nie wpuszczą,dokumenty w teczkę i czekać na pismo.patrząc prosto w oczy,z miną niewiniątka,lekkim stonowanym uśmiechem,mógłbym dużo załatwić.całkiem niedawno dziewczyny co mój wniosek sprawdzały na ulicy w Gdyni mnie zaczepiły,nawet nie skojarzyłem,aż mi powiedziały,i miętą zapachniało.teraz to warzywka nawet tylko u mnie kupują.urodę mam kwazimoto może to litość :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

@malkolm też miałem podzielone SPO na dwa etapy,ciągnik na drugi,nawet przesunąłem o pól roku.zaletą jest to że ciut kasy z agencji na ciągnik może już na koncie będzie.u mnie to na połowę ciągnika było,to już było coś,i polowe swoich miałem,to brałem,inaczej kto wie czy teraz bym go miał.

 

@ktom ty jeszcze do czterdziestki parę latek masz(chyba się nie mylę?),mi to już dni do tego zostały,tak że zdążysz ,powodzenia.

 

 

modernizacja z agencji i modernizacja w gminie i powiecie,pozwolenia itp. dwa różne światy-ciężko dopasować.

 

mnie się na SAPARD z modernizacją przechowalni(płyty warstwowe,agregat chłodniczy,rozbudowa)w czasie nie zbiegło,sprzęt dużo prościej.z uzupełnieniami miałem cyrk-deszczownie brałem,i tu pozwolenie wodno-prawne,a powiat zielony w tej sprawie,rzeczoznawca na ostatni dzień wycenę zrobił(siewnik punktowy był używany),takiej adrenaliny w życiu nie miałem.

 

 

kiedyś w agencji lepiej można było załatwić,poszedłeś do pokoju,z dziewczyną się pogadało(mina jak kot ze szreka,każda mdleje)a teraz nawet nie wpuszczą,dokumenty w teczkę i czekać na pismo.patrząc prosto w oczy,z miną niewiniątka,lekkim stonowanym uśmiechem,mógłbym dużo załatwić.całkiem niedawno dziewczyny co mój wniosek sprawdzały na ulicy w Gdyni mnie zaczepiły,nawet nie skojarzyłem,aż mi powiedziały,i miętą zapachniało.teraz to warzywka nawet tylko u mnie kupują.urodę mam kwazimoto może to litość :lol:

 

 

Dobre :D

 

td5010

 

Tak myślałem. Trochę większy, cięższy i na forum jak pisali to więcej pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

kioti 551 jest wielkości 360,i do takich maszyn z wielkim powodzeniem można go podpinać,td5010 to traktor poprzeczkę wyżej,ja go bardziej porównywałbym do zetora 5340,5341,7245.

malkolm robi warzywa i td do tradycyjnej technologi-rzędy 62-70 nie bardzo pasuje,można robić rzędy jak holendrzy na 90,i tu maszyny też trzeba by było zmienić,na parę ha nie bardzo to widzę,jakby miał 20-30 ha to co innego.

za 330 to ja wybrałem 451-to idealnie takie same rozstawy,a i tak dużo szybciej i taniej wszystko zrobię,no i komfort-radio w 330,po co i tak go nie posłuchasz-no chyba że tuby zamiast tylnej szyby-to cię przednią wyrzuci :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

posiadam 3 ciągniki td95d 7211 i c330, ten NH miał być zamiast zetora ale chyba kupie coś czym mógł bym zastąpić oba mniejsze ciągniki,

ktom do Puław mam daleko, pewnie kioti obejrzę w Kielcach bo się wybieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

7211 to ciut większa 60tka-451 zastąpiłem 330 i 360 wielkim powodzeniem.mam td80d zetora 5341 i kioti451-zetor jest zbyteczny,używam go tylko żeby pochodził,zupełnie nie był zapomniany,chyba 10 mth nie zrobił.

malkolm-dobrze kombinujesz żeby te dwa zastąpić kiotim,zrobisz nim to co zetorem a jak coś cięższego to masz td,i tak dwoma na raz nie pojedziesz,najwyżej ciapka se zostawisz do całkiem drobnych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dokładnie, szczególnie że jeszcze przez kilka lat ciągniki te będą pracować na dwóch gospodarstwach u ojca i u mnie, czasami mino tylu sprzętów brakuje nam małego ciągnika bo duży zawsze się wyrabia, starszy ma krowy więc przy sianie potrzebny jest mały traktorek, a jak ja wezmę do oprysków to bieda. a tak będzie dwa małe a kioti sobie przy prasie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jak będziecie chłopaki znać wyniki czy się załapaliście na modernizację,to dajcie znać :rolleyes: browara się chociaż w tej "intencji"wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Marka Kioti jest znana z jakosci i nowoczesnosci na calym swiecie a Landini i McCormic to lokalne firmy europejskie

 

 

chyba nie znasz historii firmy McC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

chyba nie znasz historii firmy McC...

Historia jest znana bardzo dobrze ,tylko w obecnym jest powiazany z nie wiadomo z kim i z czym ,o tej marce nie mogę nic złego powiedzieć ale firma Deadong ma swoja historię jest firmą samoistną i

w żadne korporacje się nie w daje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Ale to nie zmienia sprawy że to Mccormik wykorzystuję kompletną konstrukcję Deadong a nie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Coś tu ostatnio cicho się tu zrobiło w temacie Kioti, no ale niema co się dziwić w końcu to dobre maszyny i chyba niewiele jest osób (użytkowników) które mają problemy z tą marką.

P.S jakby ktoś coś chciał dodać o kioti to zapraszam do wypowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a o czym tu pisać,o wymianie olei? :) ,przecież nikt w kioti dalej się nie posunął niż otworzenie maski w celu wyczyszczenia filtra powietrza.

użytkowników jest niewielu-a to z tego powodu że mało rolników wymienia 330,360 na ciągnik tej samej wielkości,mocy,tylko ze względu na komfort i lepsze parametry,jeśli już ktoś wycofuje 330,360-to na większy(na jakieś 70-80 km).

traktorki są udane,ekonomiczne i wygodne-czego jeszcze chcieć?

awarii nikt jeszcze z nas nie odnotował(szyba czy lusterko,bo się gdzieś założyło się nie liczy),a ciągniki trochę pracują,oby tak dalej.

serwisy "znanych"marek to więcej niekiedy mają wpisów w gwarancji-przeliczając na sztukę.

gdzieś czytałem że w 2010 już ciągników kioti w Polsce zarejestrowanych było ponad 400 szt.jak na tak "egzotyczną" markę,i taki krótki czas na rynku-jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzyczywiście dobry wynik jak by było te 400szt. Ja mam nadzieje że w marcu lub ewentualnie w kwietniu też już wreście będe go miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

No to się pochwal :) jak już będzie . Nic nowego nie napiszę, ponieważ nic się nie dzieje. Traktorek mało ogólnie o tej porze roku pracuje, najwięcej z ładowaczem i raz w pole się wybrałem z kultywatorem, mały kawałek zjeździłem , będziemy wkrótce sadzić sadzonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem posiadaczek kioti dk 551 użytkowałem go w zasadzie tylko miesiąc ale jestem z niego bardzo zadowolony,głównie kopie ziemniaki zrobione 270mtg.na razie.nie ma sie do czego doczepic komfort super i bardzo niskie spalanie max 2,5litraz właczona klima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

witamy. ja osobiście czekam na fotki w galerii Agrofoto :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jak kioti radzi sobie z cięższym załadunkiem na przyczepach? Bo ja np. ciągne C-360 12 ton na przyczepach i nawet niezle sobie radzi. Jak Kioti 551 z tym poleci? Mam zamiar zamienić 60-tke na kioti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj