robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

ktom    1

bodzio9909789@, przesyłam link do filmiku z pracą ładowacza. Jak również dla wszystkich zainteresowanych :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dla nie przekonanych do KIOTI proponuję-Mccormick X10Mój odnośnik

 

naklejki zmienimy i ciągnik bardziej jakby markowy :lol: ,po części też tam będzie można zajrzeć.

 

 

ciekawi mnie jak z ceną będzie w landini i mccormickMój odnośnik

 

ten naprawdę ładny Mój odnośnik

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ale jaja :lol: , ale nie ma co się dziwić, Kioti w USA ma dobrą markę i tam sprzedaje się dużo małych traktorów w przedziale mocy 20-60 KM a McCormick też chciał coś ugryźć z tego torta :D no i zrobili to tanim kosztem .

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@michał7211jarom-myślę że właśnie jest tutaj na ten temat miejsce,zaglądałem do tego też-tu mnie bardziej pasuje z tego względu,bo dotyczy naszych ciągników.

może wreszcie skończą się komentarze typu"kioti co to? jakiś chiński wynalazek?","McCormick ten to jest fajny".

myślę że w ramach umowy marka KIOTI zyska kilka modeli z McCormick,nawet kolorystyką pasują,tylko naklejki.

kioti niebieski też bardzo ładny(landini),tak je razem postawić-uczucie jakby w VALTRZE wybierał.

ciekaw jestem który będzie najdroższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ktom fajny sprzęcik ja już zdecydowałem i biore z ładowaczem pronara. Jak dobrze pójdzi to pod koniec marca będe miał taki zestaw :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wiesmag, chodziło mi oto, że jak nie tu, to tam można znaleźć info na temat tych ciągników. Mi jest wszystko jedno czy rozmowa będzie tu, czy tam. Jak komu wygodniej. Gwoli ścisłości temat o X10 założyłem wczoraj, dlatego też jak rano zobaczyłem że jest coś o nim to wstawiłem link. Nie wszyscy piszą w temacie Kioti, nie wszyscy w McCormicu, a tak może będzie coś więcej informacji dla zainteresowanych.

 

 

Nie jestem przekonany do tego, żeby ARGO dało jakieś swoje modele firmie Kioti. ARGO ma traktory, Deadong- kasę i po sprawie. Jak coś to w punktach sprzedaży Kioti w Azji można będzie spotkać proste McCormiki i Landini.

McC ma za wysoko zadarty nos żeby dać na swoich produktach naklejać ,,jakieś'' Kioti.

Edytowano przez michal7211jaron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@michal7211jarom,z tym pisaniem tu i tam pewnie masz rację-dla niedowiarków kioti będzie zagadka.

że ARGO zadziera nosa też masz rację,i dlatego ciekaw jestem ile policzą za naklejki,o ile będą droższe od kioti,i o ile standard obniżą.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby to aż dziwne, gdyby chodziło tu o dobro rolnika. Jakby ARGO nie miała z tego zysku to by tego nie robiła. Widzą, że będzie zbyt na nie to będą je robić. Czy coś zmienią w tych traktorach to jest sprawa ich sprzedawalności. Co do jednego jestem pewny: nie będzie w nich pomarańczowej tapicerki.

 

Tak jak mówisz @wiesmag tu chodzi tylko o naklejki, lakier i kasę.

 

Głównie na stronach brytyjskich jest mowa o x10, a który z brytyjczyków zna Kioti, przecież oni mają pieniądze, żeby kupić Deutza Agrokida, McCormica GM albo coś w tym stylu. Tylko tu jest problem: Agrokid czy GM jest mały, wąski, ma mały prześwit, lekki itd., a Kioti jest bardziej rolniczy, ale nikt nie zna tam Kioti :huh: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Dzięki @ktom fajny sprzęcik ja już zdecydowałem i biore z ładowaczem pronara. Jak dobrze pójdzi to pod koniec marca będe miał taki zestaw :rolleyes:

 

 

Pamiętaj koniecznie żeby przy ciągniku była osłona z przodu na maskę. Mam nadzieję że Pronar w końcu wyposaża te ciągniki w coś takiego. Jak widać u mnie tego nie ma <_< , a niestety jest to konieczne jak się podjeżdża np. do przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem o tym ale niestety dieler niewie czy ta osłona będzie <_< . Ale jak nie będzie to sobie dorobie B)

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Ja bym wybrał z oryginalnym turem ,ponieważ ma w komplecie osłone i wskaźnik poziomowania łyżki,bez

osłony ,to przy najbliższej okazji będzie po masce i róznica w cenie się wyrówna ,ja wiem bo osłona

u mnie nie raz takie sytuacje wyratowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszak007    0

Jak ciężkie prace wykonywaliście swoimi traktorami jak były na dotarciu? Zastanawiam sie czy moge wywozić obornik na pole rozrzutnikiem 3,5t czy raczej na razie jest to za cieżka praca dla 551.Ma dopiero 20 mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

docieranie nie polega na tym czego nie wolno.można robić wszystko.ważne żeby miał 3/4 obciążeni i obroty nie na maksa.

rozrzutnikiem pojedziesz wolniej i obroty mniejsze,nawet na tym samym posuwie to obornika więcej,grubiej też nie będzie.

bardzo dobrze jest robić zróżnicowane prace,wtedy dociera się cały ciągnik,tylko w granicach rozsądku,żeby silnika nie dusić.

przecież nożna mniejszym biegiem.

nie po to go kupiłeś żeby stał-to go nigdy nie dotrzesz,więcej uwagi zwróć żeby nie miał za ciężko i wio.

docieranie to nie aż takie wielkie ograniczenia,tylko większa czujność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Jak ciężkie prace wykonywaliście swoimi traktorami jak były na dotarciu? Zastanawiam sie czy moge wywozić obornik na pole rozrzutnikiem 3,5t czy raczej na razie jest to za cieżka praca dla 551.Ma dopiero 20 mtg.

Myśle ze możesz spokojnie wywozić obornik, tylko oczywiście wszystko z rozsądkiem, najważniejszą rzeczą o tej porze szczególnie gdy są mrozy to po odpaleniu traktora dać mu czas ,żeby sobie pochodził na jałowym biegu (postoju),15-20min dopiero zacząć pracę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszak007    0

Jakie są ustawione obroty silnika na biegu jałowym bo u mnie 1200 i wydaje mi sie ze sa dosc spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

bezawaryjnej pracy ;) . mi radzili ludzie w serwisie żeby traktor dużo jeździł ze średnim obciążeniem na dotarciu. Myślę że ładuj 2/3 rozrzutnika i hajda w pole, tylko jak trafi się po drodze jakaś górka to grzecznie niskim biegiem powoli na niskich obrotach .

Przy okazji uwaga na paliwo, jak kupiłem niby zimowe na Orlenie i jak było - 15 C to na zimno nie chciał mi palić, tzn. zapalał i dławił się i gasł, dopiero jak go pompowałem pompką na filtrze paliwa to zapalał. Teraz dolałem uszlachetniacza i na razie jest w porządku

 

Jakie są ustawione obroty silnika na biegu jałowym bo u mnie 1200 i wydaje mi sie ze sa dosc spore

U mnie coś około 1100, też mi się wydaje że mogłyby być niższe ale wolałem nic nie kombinować na gwarancji. W sąsiedniej wsi jest najstarszy przebiegiem DK 551c w którym właściciel coś przekręcił na pampie paliwowej, zmniejszył dawkę paliwa, traktor chodzi bardzo cicho aż jest to dziwne i podobnież pali około 2 litrów w lekkich pracach ale jak pytałem czy da się nim pracować i czy nie boi się o trwałość to już nie był taki wylewny. Zresztą jego traktor jest już po przejściach, zaliczył 2 wywrotki, nie wiem jak on to zrobił :blink: , musiał nieźle szaleć .

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

bieg jałowy zmniejszyłem do 900 może ma +/- odchylenia,może jakiś błąd na wskazówce,miał jakieś 1100,chodzi równo,lecz jak klima to ciut na ręcznym bo go przymula.

mniej już nie chcę dać bo pojemność nie za wielka,wtrysk pośredni,i obroty znamionowe wyższe to i jałowe żadne 600 nie mogą być(znamionowe wysokie-mniejsze wykorbienie-jałowe też wyższe).

co do docierania powiem jeszcze że kiedyś w 330 i 360 nie używało się podnośnika i pompy,do wymiany oleju,teraz już tego się nie stosuje,bo są filtry a i olej cały czas jest pompowany.ja po 15 godź. filtr wymieniłem,potem z wymianą.chyba nawet zalecają wymianę tego filtra,zresztą we wszystkich tak robiłem,może nie potrzebnie ale jakby co to nie aż tak ogromny koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Obroty na biegu jałowym to 900obr/min tak mam od nowości i nic się nie zmieniło ,jeżeli chodzi o paliwo i odpalanie zimą to zawsze musi być powyżej połowy zbiornika a najlepiej pełny ,jak jest poniżej połowy to jak jest mróz to tez po zapaleniu mi gaśnie i muszę pompować ,więc jak są mrozy

to zawsze pilnuje żeby było powyżej połowy zbiornika wtedy zapala jak toyota

 

Obroty na biegu jałowym to 900obr/min tak mam od nowości i nic się nie zmieniło ,jeżeli chodzi o paliwo i odpalanie zimą to zawsze musi być powyżej połowy zbiornika a najlepiej pełny ,jak jest poniżej połowy to jak jest mróz to tez po zapaleniu mi gaśnie i muszę pompować ,więc jak są mrozy

to zawsze pilnuje żeby było powyżej połowy zbiornika wtedy zapala jak toyota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

czyżby na pewno 551 miał wtrysk pośredni?? nie za bardzo mi się wydaje

a czy w Polsce są dostępne kioti z serii ex , wyglądają dość ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@malkolm-pośredni i w 451 i 551,ale to mu nie szkodzi,konstrukcja bardzo dobra co świadczy o osiąganej mocy z pojemności no i niskie spalanie,co by temu zaprzeczało.moc ma,na obroty wchodzi,mało pali,pośredni czy bezpośredni co za różnica,ważne że silniczek w ciągniku się sprawdza.

u mnie na pomorzu kioti to egzotyka,nie mówiąc już o serii EX.

@rek w moim 451 zbiornik jest pod maską (podobnie jak w 330,360)i tego problemu zapowietrzania nie mam(schodzenia paliwa),w zetorze podobny problem,że przed uruchomieniem trza pod-pompować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

zgadza się wiesmag@ w 451 jest pod maską i paliwo dochodzi trochę grawitacyjnie. Ja w w swoim jak pompowałem ręcznie to po chwili słyszałem odgłos odpowietrzenia w zbiorniku i wtedy zapalał bez problemu.

rek@ racja z tym pełnym zbiornikiem w zimie, tylko czasu trochę brak i nie dopilnowałem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kioti jest chyba wszędzie egzotyczny, nie znam nikogo kto by taki ciągnik posiadał, nawet o tym nie słyszałem aby w okolicy gdzieś pracował. generalnie ciągniki z bezpośrednim wtryskiem mniej palą ale nie jest to zasadą, za to te z pośrednim mają lepszą kulturę pracy, ni i wytrzymałość.

ta seria ex nie jest chyba sprzedawana w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj