robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

rek    0

panowie czy dk451c/dk551c poradzi s0bie z pełnym, załadowanym siewnikiem zbożowym 3 metrowym, powiedzmy z polonezem?? i 700 litrowym rozsiewaczem,

coś mi się wydaje że będzie miał za słaby podnośnik, nie można go jakoś wzmocnić?? 1200 kg to nie za dużo , najmniejsza kubota ma 1700 a dużo lżejsza

Spokojnie mam Dk 551 i pracuje z rozsiewaczem 800kg nie ma żadnych problemów ,wiadomo trzeba uważać jak się z pełnym jedzie po wertepach ,z opryskiwaczem pracuje 1500l ale kołowym tez bez problemów

on ma podane 1200kg ale na hakach a niektórzy podawają udźwig na ramionach i te 1200kg jest większe

w rzeczywistości od 1700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

też uważam że to 1,2 tony to zaniżona wartość. Myślę że podali tyle aby komuś mądremu nie przyszło do głowy podczepiać ciężkich maszyn. Zresztą komu w takim traktorze potrzebny podnośnik 2 tony ,chyba tylko do akcji w stylu uda się czy się nie uda, bo do normalnej pracy to nie. Oryskiwacz 600 l podniesie, rozsiewacz 800 podniesie, bronę talerzową 2 m podniesie i wystarczy. U mnie osobiście podnosi ładowaczem 800-900 kg a wiadomo że na ładowaczu ma dużo większe przeciążenia niż na tylnym tuzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

niektórzy producenci podają wartości na końcówkach ramion(farmer tak podaje)przez co zawyżają i wprowadzają w błąd interesantów,a potem rozczarowanie.kupę lat temu podawało się w odległości 610mm od końcówek cięgieł dolnych,zdaję się w środkowym położeniu(na dole w środku i u góry jest inna siła).u mnie piszą w oryginalnej inst.(angielskiej)1204kg,2654lbs.wartość wystarczająca dla takiego skrzata(DK451c)to na ramionach będzie ze 2700kg,coś koło tego(tak na oko).sporadycznie podniesie więcej,producent podaje wartość na której można pracować cały czas i nie uszkodzić.ja osobiście mam do cięższych rzeczy zetora 5341 z podnośnikiem 3100kg lub NH TD80d z 3650kg.podnośnik u mnie ciężko nie będzie miał w kioti.

co do podnośnika w tej kubocie(tyle co ze zdjęć) to może ona mieć tyle na podnośniku bo ma na siłownikach wspomagających,tylko jak ona ma rozwiązane regulację siłową;dolne cięgna sztywno,łącznik sztywno,regulacja pozycyjna to przy lewym ramieniu śrubą jakieś cięgno przykręcone,to rozumiem,ale ta siłowa mnie zastanawia.

użytkownicy kioti jak se poradziliście z łącznikiem górnym,bo u mnie był kat.1 to znaczy na przetyczkę(sworzeń,bolec) 20mm,ja kupiłem końcówkę łącznika od 330 i kat.2 i wszystko pasuje.

jeszcze wracając do kuboty ta jak dla mnie ma za mały rozstaw kół na przodzie tylko 1135mm,a to już w redliny nie pasuje,u mnie jest 1300mm,to jest idealnie.pneumatyki też nie widzę(chociaż ja tylko sporadycznie używam).

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

rozmawiałem z dilerem kuboty i teraz nowe mają już regulowany rozstaw przednich kół.

co do finansowania to ja jutro składam wniosek i mam nadzieję że przejdzie, a ciągnik dopiero za ponad rok będę brał, ale zainteresowały mnie te maleństwa,

ja też mam większy ciągnik i u mnie ten będzie służył tylko jako pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ja sobie nie poradziłem z tym łącznikiem i używam przetyczki :huh: , był mały problem zaraz po zakupie bo u sprzedawcy "zginęło" oryginalne cięgno i przywozili po zakupie 3 razy różne inne i wszystkie okazywały się za krótkie, dopiero znaleźli takie długie zdaje się od MF i jest OK. Lecę do roboty, jedni mają żniwa w lecie a inni w zimie :D , a i traktorek w te żniwa u mnie to raczej ma wolne, tylko ja się jak wół orobię <_< Ot taka zagadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ktom-u mnie to panel od radia zginął,ale awantury nie robiłem(dużo z ceny urwałem u dilera),radio w domu miałem to zmieniłem,a jak masz nieoryginalny łącznik to i rozmowa inna bo łącznik w nim miał otwór na końcówce 20mm a maszyny 25mm i końcówka od 330 pasuję idealnie za chyba 25zł. to i teraz jest ok.co do twoich żniw to rozumiem,ja robię w warzywach i też jakby roboty mi nie brakuję(mycie,przebieranie,pakowanie),ale teraz jakby mniej zimą roboty-wyzbyłem się ursusów(zawsze jakiś remont był)i od razu czasu więcej.te zimowe żniwa też cieszą gdy kieszeń powoli coraz grubsza się robi,współczuję hodowcą trzody-teraz w tygodniu podnieśli cenę skupu na 2,90,normalnie szał-300zł. za świniaka,to i nawet na zakupy żal iść.

@malkolm-to że rozstaw regulowany to może i lepiej,lecz zwolnice zostają na tej samej szerokości,to w gołych redlinach nie przeszkadza lecz jak rośliny będą już większe.robisz też przy warzywach(z twoich postów wynika)to zwróć na to uwagę,marchew i ziemniaki to jeszcze aż nie tak tragicznie,ale kapusta,kalafior,to główki można uszkodzić ;[ .mówię o tym nie żeby cię do kioti koniecznie namówić lecz żebyś na wszystko zwrócił uwagę przy wyborze ciągnika(mnie to na placu już dosyć mieli bo z miarą ciągnik oglądałem,oni mi o wygodzie w kabinie a ja koła mierzę,rozstawy,itp),ażebyś wybrał ciągnik który ci będzie najlepiej pasował,a nie nam czy dilerom,bo to tylko ty będziesz nim robić a nie my czy oni,i życzę ci żebyś najlepiej wybrał,i nie ważne czy to się komuś podoba inny czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dokładnie, w tym roku będę próbował chyba brokuły posadzić i pora, poza tym marchewkę i jak mi się uda pietruszkę,

w tych uprawach prześwit nie jest jeszcze taki ważny, ale wjeżdżając w łan pszenicy z opryskiwaczem czy rozsiewaczem na kłosa, czy też w rzepak w czasie kwitnienia to już prześwit jest bardzo ważny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

malkolm prześwit to w granicach do 3cm między markami się różni więc nie aż tak dużo,czy to 38cm czy 40cm nawet nie widać i odczuć rużnicy,nawet w tym rzepaku i tak się musi ugiąć(ja łubin reglonowałem przed zbiorem i pewnie że zdarło),w tych sadownikach to prześwit to jak w dostawczaku więc odpada zupełnie,w kubocie co mowa to rozstaw za mały ale mówisz że coś tam zmieniają,ale mostu przedniego chyba nie,więc zwolnice będą nisko bo felga odejdzie a teraz w feldze się chowa.ja swoim(dk451c)w kapuście nawet jesienią jadę i to bez problemu.a rotacyjna do ogławiacza z kołami kopiującymi i innymi nożami to warta zastanowienia,może nie w całości ale napęd i część bębna(wygląda podobnie jak przy tamtych).robiłem to orkanem i też szło tylko redliny zrobione idealnie każda jedna,sporadycznie coś tam dziabnął,bo może za nisko chciałem i dokładnie zrobić,maci to zostawało 1 do 3 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

prześwitem bardzo się różnią, lamborgini r2 ma 360 a 551c ma 470, to jest 10 cm, a to bardzo dużo , sadowniki to nawet i po 250 mm .

te ogławiacze do marchwi właśnie robią ze starych rotacyjnych, tyle że trzeba ją trochę pociąć i po spawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

r2 taki już porządny ciągnik a prześwit do d..py-tego bym się nie spodziewał po takiej marce.a i tu racją bo kioti nawet ten mój(trochę ma mniejsze koła)to prześwit ma rozsądny,nawet lepszy jak trzydziestka.z miarą będziesz chodził tego jestem pewien,a oni po czole będą się pukać :lol: i miech się pukają bo to twoja kasa i za takie byle-co im jej nie daj <_< .r2 36cm he he ale się popisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

zgadza się sprzedawcy w większości nie rozumieją tego mierzenia, nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania np. jakie rozstawy kół można uzyskać , jak to się robi - odwracając felgę, rozmiarem gum. Wiadomo że większość na to nie zwraca uwagi ale jest sporo klientów sadowników, ogrodników i tak jak ja szkółkarzy którzy potrzebują parę cennych danych a nie sami muszą z miarką biegać. Sam biegałem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja mam to szczęście że do Sandomierza niedaleko a tam badylarzy mnóstwo i firmy już do tego przyzwyczajone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Byłem dzisiaj ogcądać Koti 551C u 3 dielerów chce kupić takiego z turem ale jeden z dielerów oferował mi tura oryginalnego kioti za 19 netto(pronara jest za 15netto)ten oryginalny jak mówił to ma gwarantowany udzwig 1300kg i "niby" dużo lepsze wykonanie Co o tym myślicie czy warto dołożyć te 4 tyś czy też nie.

Ile podniesie tur z pronara??

I jak jest wykonany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

tylko ja ma tutaj tego tura Pronara LC2. Podoba mi się jego budowa jest lekki, pasuje do tego ciągniczka, ale ma on mniejszy udźwig od tego fabrycznego. Pytanie czy faktycznie da się odczuć różnicę, trudno powiedzieć . Wydaje mi się że ważną sprawą jest jakie opory daje hydraulika na rozdzielaczu i złączkach, podobnież to właśnie te elementy mogą dławić ładowacz. Co do dilera to szczerze wątpię czy ma on doświadczenie z tym oryginalnym turem Kioti i wątpię czy z tym turem będzie taka znacząca różnica, no chyba że ma on lepszą przepływowość. Sprawdź czy przypadkiem diler nie ma tego ładowacza u siebie na stanie i nie chce ci go koniecznie ożenić z tego co wiem Pronar miał już od dawna wycofać oryginalny ładowacz ze sprzedaży i zastąpić go swoim i dzięki temu zarabiać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ktom-z drugiej strony wykonanie ciągnika znasz i tur może być też w tej jakości(może ciut bliżej i nośność większa),może bardziej pod ten ciągnik robiony.trudno powiedzieć.wiadomo że pronar chce swoje sprzedać,a może warto te 4 tyś dołożyć.może ma tę nośność większą?nic dodać więcej-trzeba zobaczyć oba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

tak jak mówisz @wiesmag, nie mogę nic złego powiedzieć na ten firmowy ładowacz, najlepiej byłoby porównać, może i faktycznie jest wart większych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

koreańce ciągnik dopracowali przyzwoicie to może tura też.te firmowe ładowacze np.do jelonka cz nawet zetora jakby bardziej zgrane.nie ujmując twojemu,ale on jest projektowany pod kilka ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Ja mam Kioti DK 551C z oryginalnym turem ,co do tura to jest naprawdę odrobiony lux ,wszystkie sworznie są zabezpieczane nakrętką samokontrujocą ,że coś ciężkiego robisz to można raz na pół roku je

podokręcać wtedy niedostanie luzów bocznych jeszcze jest super smarownica na wyposażeniu ,przy turach Pronarowskich jest to dobre że jest podniesiony na nogach przy kabinie i można było bez problemów założyć błotniki przednie , tylko pewnie ta zmiana spowodowała że bez obciążnika tylnego nie można tym turem nic robić ,natomiast przy oryginalnych albo bez błotników albo trzeba je samemu max obniżyć.

Na udźwig to za bardzo nie patrz , bo nie wiem jak byś z 1tonom tym ciągnikiem daleko ujechał , u mnie

na widlaku podniesie max 700kg to jest i tak dużo na taki traktor.Osobiście polecam oryginalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

smarownicę do traktora też dostałem,jest dobra nie powiem.jeśli o tego tura chodzi okazuje się że żółtki też potrafią dopracować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1
Napisano (edytowany)

@rek jak byś mógł to wrzuć jakieś fotki twojego Kiotiego z tym ładowaczem do galerii, jak będziesz miał problemy techniczne to mogę pomóc, ewentualnie wstawię w twoim imieniu. Mogę być nawet takie "postojowe" zrobione zimową porą :)

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. koledzy dzięki tak jak mówicie obejrze je obydwa i porównam chociaż tak wzrokowo Szkoda że przy oryginalnym nie można błotników mieć z przodu. Muszę dobrze to przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

@rek jak byś mógł to wrzuć jakieś fotki twojego Kiotiego z tym ładowaczem do galerii, jak będziesz miał problemy techniczne to mogę pomóc, ewentualnie wstawię w twoim imieniu. Mogę być nawet takie "postojowe" zrobione zimową porą :)

Podaj mi swój e-mail to ci przeskanuję zdjęcie, bo tak to zabardzo niewiem jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

wyślę ci adres na forumowy komunikator

zdjęcia masz wysłane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1
Napisano (edytowany)

@ rek twoje zdjęcie jest w galerii. Fajnie wygląda Kioti z tym opryskiwaczem ;) . Spróbuj wstawiać sam fotki, musisz je tylko skompresować do 250 KB, wprowadzić nazwę i opis i uważnie czytać komunikat który się pojawi. Jak będzie problem to daj mi znać jaki komunikat ci wyskoczył to pomogę .

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj