robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

ozon87    29

Panowie a nielepiej zamiast kioti kupić ciągnik pol-mot h. Ten ciągnik krótko mówiąc to valtra z orginalnym silnikiem perkinsa. Jest produkowany w tej samej fabryce co valtra A na tej samej lini produkcyjnej. Wiele rzeczy można spotkać z valtry między innymi tylny most skrzynia biegów, przeniesienie napędu jest identyczne. Pozatym dzwignie zmiany biegów, pedały, lusterka i wiele innych rzeczy są identyczne. Do tego orginalny perkins i bardzo bogate wyposażenie w wersji podstawowej :) Moim zdaniem najlepsza propozycja na rynku. Dla zainteresowanych podaje stronę www.supertraktor.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnikhttp://www.ozlima.pl/produkty/obciazniki-do-ciagnikow tam można popytać,i cenowo zorientować,lub od 360,otwory by tylko wywiercić w gwiezdzie.możliwe że i nawet środki by można wykorzystać,pożyczyć od kogoś można i wtedy co lepiej by było,cenowo i praktycznie.

Ok. Dzięki

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Panowie a nielepiej zamiast kioti kupić ciągnik pol-mot h. Ten ciągnik krótko mówiąc to valtra z orginalnym silnikiem perkinsa. Jest produkowany w tej samej fabryce co valtra A na tej samej lini produkcyjnej. Wiele rzeczy można spotkać z valtry między innymi tylny most skrzynia biegów, przeniesienie napędu jest identyczne. Pozatym dzwignie zmiany biegów, pedały, lusterka i wiele innych rzeczy są identyczne. Do tego orginalny perkins i bardzo bogate wyposażenie w wersji podstawowej :) Moim zdaniem najlepsza propozycja na rynku. Dla zainteresowanych podaje stronę www.supertraktor.pl

 

ozon87@ my tu generalnie rozmawiamy o ciągniku 45-55 km pod kontem naszych potrzeb i posiadanych maszyn. Pol-mot H to być może dobra propozycja, napewno na razie nie sprawdzona no i Warfama nie posiada w ofercie nowoczesnego ciągnika w najniższym przedziale mocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Sory nie wiedziałem, że o takiej mocy ciągnika rozmawialiści, ale co do tego, że pol-mot jest nie sprawdzony to juz nie bardzo się zgadzam z Tobą... Bo co prawda ciągnik jest nowy ale wszystkie części które są w nim zamontowane, są już sprawdzone i cenione. Valtra A i silnik perkins jest już na rynku od wielu lat. Jest tylko różnica w tym że polmot jest dużo tańszy od valtry czy od MF a właśnie te dwa ciągniki tworzą polmota h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubieursusy    0

te ciągniki mątują w korei a podzespoły w chinach to szrot

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

O jakim ciągniku mówisz???

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszak007    0

te ciągniki mątują w korei a podzespoły w chinach to szrot

Skoro tak dobrze sie znasz to wymien chociaż jedna czesc na której jast napisane MADE IN CHINA

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Sory nie wiedziałem, że o takiej mocy ciągnika rozmawialiści, ale co do tego, że pol-mot jest nie sprawdzony to juz nie bardzo się zgadzam z Tobą... Bo co prawda ciągnik jest nowy ale wszystkie części które są w nim zamontowane, są już sprawdzone i cenione. Valtra A i silnik perkins jest już na rynku od wielu lat. Jest tylko różnica w tym że polmot jest dużo tańszy od valtry czy od MF a właśnie te dwa ciągniki tworzą polmota h

 

W Valtrach montowane są silniki Valmeta teraz Sizu ,natomiast silniki Perkins nie są takie doskonałe,różne opinie są o nich ,bardzo podatne na przegrzanie no powszechnie stosowane we wszystkich

składakach ,nic złego nie chcę mówić na temat Polmotów ,tylko zawsze trzeba myśleć co będzie za kilka

lat jak trzeba będzie wymienić na inny traktor i przyjdzie czas sprzedaży dużo straci na wartości taki

traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubieursusy    0

teraz nowe -u-r-s-u-s-y- bardzo mi się nie podobaję atak to z tymi kioti to wam mówię prawdę ale jak chcecie to kupujcie ale po mojemu to polecił bym wam zetora proxime może trochę pali ale moc dobra i z części są pod ręką a w kioti to niewiadomo a o tych podzespołach to słyszałem od delera

 

ja nigdy nie kupie tych nowych ursusów @ktom dobrze mówisz te nowe niby komfortowe ale wszystko chinskie wole te modele s przed 2 lat może trochę chuczy w kabinie ale maszyny super mam 5714 81km 1 1634 155km i jestem z 5714 zadowolony ale 1634 ma lekki problem z tulnim podnośnikiem na drodze troche gibneło i teras cały czas opada i tak dobija do końca jak możecie to coś podpowiecie :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

teraz nowe -u-r-s-u-s-y- bardzo mi się nie podobaję atak to z tymi kioti to wam mówię prawdę ale jak chcecie to kupujcie ale po mojemu to polecił bym wam zetora proxime może trochę pali ale moc dobra i z części są pod ręką a w kioti to niewiadomo a o tych podzespołach to słyszałem od delera

 

ja nigdy nie kupie tych nowych ursusów @ktom dobrze mówisz te nowe niby komfortowe ale wszystko chinskie wole te modele s przed 2 lat może trochę chuczy w kabinie ale maszyny super mam 5714 81km 1 1634 155km i jestem z 5714 zadowolony ale 1634 ma lekki problem z tulnim podnośnikiem na drodze troche gibneło i teras cały czas opada i tak dobija do końca jak możecie to coś podpowiecie :) :) :) :) :) :) :)

Do Kioti jak przed 12 w południe zamówisz jakąkolwiek część e-mail to na drugi dzień ją masz w domu jeszcze jak masz jakiś problem i wyślesz e-mail do serwisu Pronara to do Ciebie zadzwonią i pomogą rozwiązać problem ,a pro po Zetorów to już totalna utopia znajomy kupił pół roku temu to już mu pompa

paliwowa wysiadła jeszcze mu na gwarancji nie uznali, szyba przednia pękła nie wiadomo z jakigo powodu opony przednie zdziera i dodatkowo ma problemy z serwisem jest zawiedziony i jak mówił nie tylko on ludzie patrzą chyba na zarąbisty czerwony kolor , który po trzech latach i tak blaknie ,to nie są te zetory co były produkowane na przełomie lat 80/90 do których pełen szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

lubieursusy żadnego zetora ja w życiu już nie kupię,jeden już i się nażarłem,2003 rok,to gorsze jak 360 z czasów solidarności,to już nie te wyroby nie do zdarcia,zerują na wyrobionej opinii.a kioti to my już użytkujemy z wielkim zadowoleniem,a wybór padł na niego bo na rynku nie ma innej alternatywy za 330 lub 360 do tego przedni napęd,12 biegów,rewers,3 prędkości wom.a dopracowany i pomyślany jest super,nawet pomyśleli o głupich siatkach żeby trzech chłodnic nie zabić chwastami(nasionami mniszka,np.).i prosiłbym ażeby nie wyjeżdżać tu z zetorami,farmtrakami,belarusami,to inna klasa ciągnika,wielkość,ponad 2 tony różnicy,szerokości 0,5m,długości 0,8m,rozstawu osi 0,4m,nie każdemu pasuje ciągnik duży,w specjalistycznych uprawach skrzaty bardziej przydatne.przy rozstawie rzędów 65-70cm. proksimą nic nie zrobimy,a do koni wracać nie chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

teraz nowe -u-r-s-u-s-y- bardzo mi się nie podobaję atak to z tymi kioti to wam mówię prawdę ale jak chcecie to kupujcie ale po mojemu to polecił bym wam zetora proxime może trochę pali ale moc dobra i z części są pod ręką a w kioti to niewiadomo a o tych podzespołach to słyszałem od delera

 

ja nigdy nie kupie tych nowych ursusów @ktom dobrze mówisz te nowe niby komfortowe ale wszystko chinskie wole te modele s przed 2 lat może trochę chuczy w kabinie ale maszyny super mam 5714 81km 1 1634 155km i jestem z 5714 zadowolony ale 1634 ma lekki problem z tulnim podnośnikiem na drodze troche gibneło i teras cały czas opada i tak dobija do końca jak możecie to coś podpowiecie :) :) :) :) :) :) :)

Właśnie te ursusy wymieniają na zachodnie ze względu na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

lubieursusy żadnego zetora ja w życiu już nie kupię,jeden już i się nażarłem,2003 rok,to gorsze jak 360 z czasów solidarności,to już nie te wyroby nie do zdarcia,zerują na wyrobionej opinii.a kioti to my już użytkujemy z wielkim zadowoleniem,a wybór padł na niego bo na rynku nie ma innej alternatywy za 330 lub 360 do tego przedni napęd,12 biegów,rewers,3 prędkości wom.a dopracowany i pomyślany jest super,nawet pomyśleli o głupich siatkach żeby trzech chłodnic nie zabić chwastami(nasionami mniszka,np.).i prosiłbym ażeby nie wyjeżdżać tu z zetorami,farmtrakami,belarusami,to inna klasa ciągnika,wielkość,ponad 2 tony różnicy,szerokości 0,5m,długości 0,8m,rozstawu osi 0,4m,nie każdemu pasuje ciągnik duży,w specjalistycznych uprawach skrzaty bardziej przydatne.przy rozstawie rzędów 65-70cm. proksimą nic nie zrobimy,a do koni wracać nie chcemy.

jest jeszcze kubota 5040, bardzo podobna do tych małych kioti, większy prześwit ma , szerokości podobne, mi się spodobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w 2008 jak szukałem coś właśnie za 330,to diler kuboty nie potrafił mi pomóc,a teraz to jakby powiedzieć d... w krzokach,i w tymach można coś obejrzeć,wyszło tak-ale jest bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

A jak na dzień dzisiejszy wygląda cena tych traktorów? Szczególnie tych większych 70 i 90 konnych?

 

Nie ma problemów z dostępnością części?

Edytowano przez mf255

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ja tam osobiście do zetorów i ursusów nic nie ma. To w końcu te traktory obrabiały prawie całą polska gospodarkę. Powiem że nawet mi się te nowe Proximy podobają ale słychać tu i tam że to już nie ta marka. Tylko taki traktor do mnie się nie nadaję za duży rozstaw kół i za duża masa. Jak by tu powiedzieć u mnie bardziej się liczy żeby traktor był sprytny w pracy i taki który wszędzie wjedzie i roślin nie zniszczy. A w tej klasie mocy nie ma prawie żadnego wyboru w tej cenie . Proszę podać mi przykłady naprawdę fajnych traktorów mocy 40/50 KM w cenie do 75 tyś netto , dobrze wyposażonych, z reversem, klimą, 3 prędkościami wałka, elktrohydraulicznym załaczaniem WOM i przedniego napędu i ładnie wykończoną kabiną ... Ta przytoczona wyżej Kubotka to fajny traktorek ale wymiary ma już raczej typowo sadownicze.

 

A jak na dzień dzisiejszy wygląda cena tych traktorów? Szczególnie tych większych 70 i 90 konnych?

 

Nie ma problemów z dostępnością części?

 

Tu na forum nikt nie ma większego. Także z pytaniami musisz udać się do dealera lub do Pronaru. Z częściami nie ma problemu. W Holandii jest główny magazyn na całą Europę. Dużo części mają na miejscu w Pronarze, na szybę tylną czekałem 3-4 dni już dokładnie nie pamiętam.

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubieursusy    0

Właśnie te ursusy wymieniają na zachodnie ze względu na podnośnik

no ico się może dziać jeśli cały czas podnośnik dobija do końca i po zgaszeniu ciągnika całkiem opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

no ico się może dziać jeśli cały czas podnośnik dobija do końca i po zgaszeniu ciągnika całkiem opada

 

Przy rozdzielaczu się coś stało , że czuć dobijanie bo bardzo szybko opada i pompa stale podaje cisnienie ,zmień tego ursusa na Renault 110.54 ,ciągnik owiele prostszy od ursusa a nie do zajechania

a w paliwie bardzo oszczedny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Panowie to jest forum o Kioti i nie ma sensu porownywac tej marki do Zetora Ursusa i innych chinskopodobnych traktorów montowanych w Polsce i sprowadznych z Chin.To tak jakby porownac Mazde i Toyote do Reno czy Pegouta .Kioti w calosci produkowany jest w Korei z czesci koreanskich z wyjatkiem alternatora i rozrusznika jest Valeo tez bardzo dobra firma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Czy ktoś korzystał z finansowania fabrycznego Pronara dystrybutora Kioti jak ono działa i czy warto

sobie tym zawracać głowe?

 

ostatnio rozmawiałem z serwisantem, który pracuje przy różnych ciągnikach. Mają stację które świadczy usługi serwisowe dla kilku dealerów w Krakowie. Człowiek chwalił Kioti. Mówił że u nich zdarzył się już jeden przypadek że użytkownik pracując u siebie i na usługach zrobił przez 3 lata 7 tyś godzin i nic poważnego w ciągniku się nie psuło. Poza tym przypadkiem serwisują kilka tych traktorów i są w porządku. Ja z kolei obiecałem "pochwalić się" jak mi coś nawali :D .Miałem wymienianą sprężarkę na gwarancji, zatarło się łożysko i hałasowało. Ponieważ sprężarka polskiej produkcji właściwie się nie liczy :blink:

To samo mi się przydarzyło ze sprężarka ale tez tego nie uważam za usterkę bo to Pronar montował, do tego jeszcze stale mi siadał pasek od napędu klimatyzacji i sprężarki , który też wymyślili to w Pronarze już miałem odłaczyc tą sprężarkę i połączyć klimatyzację oryginalnym paskiem ,ale udało mi się poszukać pasek ząbkowany i narazie jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

panowie czy dk451c/dk551c poradzi s0bie z pełnym, załadowanym siewnikiem zbożowym 3 metrowym, powiedzmy z polonezem?? i 700 litrowym rozsiewaczem,

coś mi się wydaje że będzie miał za słaby podnośnik, nie można go jakoś wzmocnić?? 1200 kg to nie za dużo , najmniejsza kubota ma 1700 a dużo lżejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54
Mój odnośnikhttp://www.pronar.pl/pdf/KwartalnikPRONARnr6.pdf tu coś piszą Mój odnośnikhttp://www.pronar.pl/promocje/___finansowanieFabryczne__.html i tu i tel. jest.na kioti miałem zestawienie z tego VB leasing i to by się nawet kalkulowało mając gotówkę na lokacie(koleżanka z banku przeglądała i że jest ok jak w umowie żadnych haków nie będzie),lecz brałem za gotówkę bo mogłem u sprzedawcy utargować (na leasing nie da rady)i od reki bez ceregieli,a wtedy była wpłata własna 20% i oprocentowanie 2%.trochę wtedy liczyłem i wyszło mi na to:mając resztę kwoty na lokacie przez pięć lat trochę bym zarobił,ale poprzez spłatę rat kwota wpłaty by ubożała to i zarobek z czasem mniejszy,krótko mówiąc wychodziło mi na zero to szkoda zachodu.jak nie dysponujesz gotówką lub nie utargujesz ze 3 tyś. to warto.ALE umowę CZYTAJ,i komuś zorientowanemu nawet pokaż(nawet bombonierka,kawa i umowa i do spółdzielczego,niech babeczki poczytają,doradzą).teraz to piszą że 5% wpłaty własnej-to nie wiem czy by nie było warto mając kasę iść w to,połowa na dobrej lokacie część na pierwsze raty i wpłatę,na resztę rat coś tam uciułasz,kasę na inne wydatki masz jakby co.może warto pomyśleć na wszystkie sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj