robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

zbig    0

A JA MAM KOLEGE KTORY KLNIE NA NOWEGO ZETORA PROXIME BO CIAGLE COS SIE PSUJE A SPALANIE TO MASAKRA

ZBIORNIK NIE STARCZA W ORCE NA 8 GODZIN PRACY .O CIĄGNIKACH KIOTI BEDZIE MOZNA COS POWIEDZIEC JAK PRZEPRACUJĄ 2-3TYS GODZIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

sam widziałem lapmo jak stały na serwisie po 3 tyg i nie wiedzieli jak je naprawić albo czekali na części i zaraz potem te same traktory wracały znowu na serwis bo coś było nie tak. No ale to koncern Deutz no sporo kosztuje i ma prawo się psuć . Tak jak napisał kolega Zbig, poczekamy jak będę miały po te kilka tysięcy mtg i będziemy oceniać. Jak będę miał powód żeby ponarzekać to napiszę na bank, na razie traktorek jeździ i serwis był raz ponadprogramowo jak wybiłem szybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

W pierwszym półroczu 2010r Kioti kupilo 29 rolników dane Top Technika Profi dodatek do Top Agrar Polska nr9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

HIlary' napewno bym podal ale nie wiem jak wgrac plik na AgroFoto z tabelką sprzedazy traktorów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Pierwsza awaria po 400godz

poszlo lozysko naciągu paska moze w Pronarze jak montowali sprezarke za mocno naciągneli a tak traktor pracuje bezproblemowo spalanie okolo 3l na godz zegarową obojetnie czy z przyczepką czy opryskiwacz w kazdej maszynie sadowniczej spala podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Serwis dal lozysko sam wymienilem .Spalanie po dotarciu spadlo do 2 litrów przyczepka 2 tonowa na godzine zegarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no no to mało ci pali. Zauważyłem że sporo można zaoszczędzić delikatnie traktując gaz i wybierając wyższe przełożenia. Generalnie te ciągniki nie palą dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Koledzy co tam u Kioti jak sie sprawują w jesiennej pracy na polach ,jest nowy model FX 751 64kM z rewersem hydraulicznym przelanczanym pod obciazeniem bez sprzegla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

a dziękuję wszystko ok . Co robi u mnie to widać w galerii, dobiłem do 400 mtg. , szykuje się przegląd i wymiana oleju w skrzyni. Powiem szczerze że szkoda mi wymieniać i wydawać kilka stów bo ten którym jest teraz zalany wygląda idealnie. Co myślicie można nie wymieniać, czy lepiej nie ryzykować ? W lutym kończy mi się gwarancja. Zaraz zobaczę ten nowy model.

 

zbig gdzie znalazłeś parametry tego modelu 904 C. Na stronie Pronara podają taką samą moc silnika jak 901 C, ani słowa o elektrohydraulicznym reversie i biegach pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

i co tam piszą, albo gdzie można znaleźć ten test w internecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Tym nowym modelem jest FX 751 nie ma go jeszcze w Pronarze ale Top Agrar nr9 w dodatku Top Technika NR3 jest juz opisany i w porownaniu z Case ih70 oraz Zetor proxima 85 wypadl pozytywnie a w nie ktorych kategoriach testu np za wom,przekladnie zdobyl najwiecej punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

No, no jeśli utrzymają rozsądną cenę, to ten model może cieszyć się zainteresowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

 

Link do filmika z tegorocznego kopania róż. Niestety słaba jakość film z komórki :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

doczytałem się trochę informacji z tego testu FX 751. Zajął drugie miejsce, zdaniem testujących pokonał Farmtracka 675 DT, Case IH JX 70, nie dał rady Proximie 85. Generalnie dostał plusy za wygodną ładną kabinę, ergonomię w środku, wyciszenie, nowoczesność- półbiegi. Minusy za małą masę, słabą pompę ale nie wiem czy to możliwe żeby miał tylko wydajność 30 litrów :D , przecież mój 55 KM ma więcej ??! Co ciekawe Zetor wygrał w kategorii spalanie a Farmtrack był tutaj najgorszy :D . Ten model Kioti ma turboładowany silnik Isuzu o pojemności 3,3 litra, mocy 65 KM przy 1900 obr., moment 283, waga ciągnika 3,1 ton bez obciążników,. Moim zdaniem silnik powinien być dobry to w końcu Isuzu - zacna marka od lat znana na rynku. Generalnie Kioti zrobił dobre wrażenie a przegrał z Zetorem przez masę własną, Zetor miał też większy i mocniejszy silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Z tego co czytałem w top technika to w tym artykule było zaznaczone, że model FX 751 jest prototypem ( lub modelem w fazie testów już nie pamiętam dokładnie musiał bym zajrzec do tej gazetki) i stad właśnie mała wydajnośc hydrauliki. Jako jedyny ciągnik w porównaniu nie miał również podanej ceny. Wydaje mi się że te parametry zostaną poprawione i w wersji produkcyjnej będzie się owiele lepiej prezentował technicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

u mnie gwarancja była na 18 miesięcy.

Co do modelu FX 751 niemożliwe żeby traktor z takim silnikiem i masą miał taką wydajność pompy. Poniżej link z informacjami, ciągnik prezentuje się ok, tylko ten mały udźwig tuza - muszą to chyba zmienić, no i opcjonalnie powinni dawać szersze gumy na przód.

 

http://www.earthquip.com.au/downloads/fx751.pdf

 

http://www.boerderij.nl/1071719/Mechanisatie/foto-en-video-mechanisatie/Kioti-introduceert-FX-751.htm

 

 

filmik z plaży :) :

http://www.daedongtractors.com.au/images/content/Movies/Daedong/KIOTI2009.wmv

 

http://www.pfgmedia.com.au/ebrochures/category/1-kioti-daedong

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ten FX to całkiem całkiem,tyle że przedział mocy ok 70 km na rynku bogaty,każda marka coś oferuję i mu ciężko będzie się przebić.ja prywatnie szukałem czegoś za 330,i kupiłem dk451c,waga podobna gabaryty też dodać do tego przedni napęd,wygodną kabinę,kilka biegów,wałek w 3 prędkościach,dobrą hydraulikę,przyzwoity podnośnik i małe spalanie to czego jeszcze chcieć(niech ktoś coś takiego w zachodnich markach znajdzie,powodzenia).ja z tego skrzata jestem bardzo zadowolony,pozbyłem się 330 i 360,ten jeden za te dwa wszystko zrobi,więcej miejsca w garażu i już drugą zimę jakiegoś remontu nie robiłem teraz trzecia będzie.dobiegłem do 500godzin i nic oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Do Zbig@

 

Wysłałem ci prywatną wiadomość na komunikator. Z góry dziękuję za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj