robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktom    1

Na wątku Kioti cisza, nikt nic nie pisze. Użytkowników mało, ale o czym tu pisać. 150 mth na liczniku się pojawiło i szybko przybywa i poza tym nic ciekawego. Ciągnik pracuje nie powiem teraz ma łatwo, jak nie transport to praca z ładowaczem. Na razie wszystko bez zarzutu, leje się paliwo i jeździ. Oby tak dalej. Musze przyznać że z czasem człowiek przyzwyczaja się do maszyny i praca idzie lepiej niż na początku.

 

jak już o czymś pisać to przesmarowaliśmy tylny zaczep na prowadnicach bo jak się chciało obniżyć lub podwyższyć to już prawie młotka trzeba było używać i kurde uwaga ten zaczep na marginesie meid in Austria on nie ma dolnego ogranicznika. Jak pierdyknął na dół to tylko refleks uratował mi stopę. Mogłoby być źle i zamiast pochwał Kioti dostałby odemnie ostra zj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Jak macie kioti to piszcie o wadach i zaletach i czy warto takiego kupić???

 

 

Powód Edycji: pisanie z duzej litery, edytowane przezNikita_Bennet

 

Mi sie bardzo podoba ten KIOTI, jest nieduży i zwrotny, można do niego zamontować ładowacz czołowy i przedni TUZ. Co poprawia jego większe wykorzystanie. Do 54KM jest montowany silnik DAEDONG. Udźwig podnośnika to 1300kg, jest wystarczający w 45KM i 54KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Do KTOM jak Ci gorny zaczep mogł stope zranic jest dolny zaczep i to on blokuje gorny te same prowadnice mam Kioti DK451c i ten zaczep jest solidnie wykonany i ma prostą budowe trzeba tylko dbac o smarowanie prowadnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no tak tylko że u mnie dolny jest zdjęty, przeszkadzał przy podczepionym opryskiwaczu, wałek zawadzał o dolny zaczep. Zresztą ten górny można tak opuścić, że dolny praktycznie nie jest konieczny, także nie ma problemu. Co do traktorka, to obecnie pracuje głownie z ładowaczem i widzę że warto nauczyć się delikatnie traktować gaz i dobierać przełożenia, jest duża różnica w spalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kioti podaje tylko godziny zegarowe pracy tak jak wózki widlowe a nie mtg i bardzo trudno jest okreslic spalanie mój dk451c pali okolo 3l na godzine zegarowa [opryskiwacz 1000l z kolumną wentylatorową] jednak zbiornik 58l jest szybko wypalany okolo 50h pracy moze po dotarciu bedzie mniej palil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

u mnie podobnie, średnio 3-4 litry, chociaż ostatnio jak pracuje z sadzarką i jeździ na najniższym biegu to chyba w okolicach 2 litrów się zamknie. Wczoraj miał przegląd na 200 mth, wymienili filtr oleju, olej , przedmuchali filtr powietrza i przesmarowali ciągnik i ładowacz a już dzisiaj ma 215 mtg, ostatnio nie stygnie. Faktycznie teraz jakby trochę mniej palił. Nie jestem pewien ale obecnie dużo nowych ciągników liczy mtg jako godzinę zegarową bez względu na pracę i obroty, jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Czy tylko ja mam na tym formu Kioti ? Do Zbiga i Leonardo : Panowie gdzie nowe fotki w Galerii ? Jak tak dalej pójdzie to nie wiem kiedy w końcu dadzą nam oddzielną grupę przeznaczoną tylko dla marki KIOTI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

KTOM jak wstawic fotki Kiotiego na Agrofoto jedyne forum w internecie na ktorym nie porafie wstawic zdjecia masakra? ciekawe dlaczego na forum Agrofoto np data jak i inne dane są po angielsku a nie po polsku rolnicy mieszkają w Polsce a nie na zachodzie.Np.instrukcje obslugi do Kioti dk451c dostalem rowniez po angielsku dopiero interwencja w Pronarze i u dilera doslano przetlumaczoną na polski.Przydała by sie rowniez odzielna strona marki Kioti tak jak ma np Johndeere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dostałem instrukcję w polskim i angielskim,fotkę bym wstawił,ale nie mam jak zrobić,bo jak w polu to aparatu nie wezmę,a sam jeżdżę to fotka jak stoi,to powiedzą niedowiarki że taką maszynę do takiego skrzata to podpioł do zdjęcia,bo kto go nie widział w robocie to nie uwierzy,we wsi to się dziwią z jakimi maszynami śmigam,a mam 451c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

olej w silniku co 100 w przekładni co 400 filtr hydrauliki co 200 a OC to wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

WIESMAG gdybym wiedział ze tak czesto nalezy wymienic oleje to bym 451c nie kupil OC AC I NW dali gratis w cenie traktora .Pierwsza wymiana wszytkich oleji byla po 50 godzinach pracy 1600zł skasowali oleje filtry smar do kalamitek .W instrukcji obslugi pisze druga wymiana oleju w silniku po 100 godzinach czyli po 50godz od pierwszego przeglądu,ciekawe czy w RFN tez tak czesto kazą wymieniac oleje. A TY ile masz godzin pracy i jak czesto serwis na gwarancji wymienial Ci oleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

człowieku jaki serwis,na 10 metrów nie dopuszczę,bo zepsują,robię wszystko sam.olej w silniku wymieniłem po 50,po 100 i po 200,a teraz będzie raz w roku.przekładnia po 100 a pierwszy filtr po 50,a teraz po 400,a dobiegam do 300,przedni most razem z przekładnią,potem przy 800 tak będzie dobrze.tyle że oleje po 12 zł w hurcie chodzą.wymagania co do olei ma wysokie.na dotarciu częsta wymiana olei i filtrów wskazana,ze względu na płynące opiłki metali wraz z olejem.a co do RFN to tam tak się wymienia,i dlatego 30 letnie ursusy zetory po 35000 motogodzin robiły i do polski wracały w bdb stanie.Polacy do starego golfa to elfa leją a do traktora superol CB i co zima remont.Ojciec 355 kupił nową w 1973 i olej znajomy woził ze stoczni, co mieli do sztaplarek CLARK,remont silnika zrobiliśmy w 1996 roku.ile miał motogodzin to trudno zliczyć,ale sporo,pierwsze lata to i dużo transportu było,bo nieliczny traktor w okolicy,opony to w roku zjeżdżał.przekładnia jeszcze w tej babci jest w oryginale,podnośnik tak samo,od 4 lat robi u znajomego i se go chwali,jakbym nie był go pewny znajomemu bym nie sprzedał.jak robisz niezbyt wiele godzin to silnikowy raz w roku a w przekładni nie rzadziej niż co 4 lata,jak nabijasz dużo to wymieniaj jak w instrukcji.a co do wymiany u ciebie olei,to zrobili cię,wymiana oleju w skrzyni to po 400 w książce stoi.to ja się też zrobiłem,ale to nic,miałem 1000 zł mniej jak ty,zrobię jeszcze 2 wymiany za te pieniądze.ALE ROPY MALUSIO.pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

nie było mnie tu trochę . co do wstawiania fotek to też miałem problemy, to co mogę poradzić to trzeba je pomniejszyć/skompresować ponieważ jest ustalony jakiś limit wielkości, poza tym koniecznie trzeba wypełnić na początku pola opis i nazwa i powinno się udać. Faktycznie najdroższy ten olej przekładniowy i wychodzi tego u mnie ponad 40 litrów razem z ładowaczem. Wydaje mi się że później po gwarancji to już tak często nie trzeba chyba wymieniać, ja na razie zaliczyłem po 50 mtg, teraz mam 260 więc do 400 dojadę na jesieni. Miałem złe doświadczenia z ubezpieczycielem - HDI, kończę z nimi współpracę po tym roku. Zbiłem tylną szybę i z AC nie dostałem pełnego pokrycia kosztów nowej a na odpowiedź czekałem 2 miesiące. Zdecydowanie nie polecam. Traktorek sprawuje się dobrze, trochę ma u mnie za lekko :), za mały areał i leciutkie maszyny, przydałby się i większy opryskiwacz i agregat ale jak nie ma za bardzo co robić to i nie mogę się zabrać do zakupu. Z chęcią bym zobaczył DK 451 z większymi maszynami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Mialem wymiane oleju na 100 godzin Kioti DK451C

diler skasowal w ramach wymiany gwarancyjnej 523zl masakra olej 130zl filtr 39zl a robocizna 292zł za pol godziny pracy i dojazd 20km 61zl .Tego modelu Pronar juz nie sprzedaje podobno Korea podniosla cene o 40% i tak sie konczy kariera tego ciągniczka w Polsce nawet filtr oleju juz montuja Mazdy a nie Kioti .Pronar chyba zapewni czesci bo glowny magazyn jest w Holandi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Czy to potwierdzone informacje? Aż ciężko uwierzyć że tak podnieśli cenę. Na stronie Pronara nie ma nic nowego, podstawowe informacje o Kioti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kioti nie zrobil kariery w Polsce Pronar sprzedal kilkadziesiąt sztuk w ciągu kilku lat ciekawe ile Kubota sprzedala traktorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Myślę że jeszcze za wcześnie na to żeby mówić że te traktory nie przyjęły się w Polsce. Nie wiem jak teraz ale kiedy go kupowałem był konkurencyjny cenowo, zrobiłem nim 350 mtg bez żadnych usterek. Uważam ten ciągnik za ciekawą propozycję do małych gospodarstw a za względu na szerokość nadaje się i do ogrodnictwa. Na razie nie mogę powiedzieć o nim złego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Ja nie pomogę, może być ciężko. Tu na forum chyba jeszcze nikt nie zgłaszał że coś robił przy silniku. Trzeba chyba dzwonić do Pronara jak traktor nie jest już na gwarancji. Z ciekawości zapytam co się stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Zadzwon do serwisu Pronar nr tel.856827128 pan Siemieniuk.Mam pytanie do mechanika co poszlo w glowicy i po ilu godzinach bo sam mam ten traktor tylko bez turbiny model DK451C.Tak na marginesie gdzies na forum czytalem ze Kioti ma dosc trwale silniki.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

u mnie na razie wszystko bez zarzutu. Jedynie obawiam się o sprzęgło i przedni most, ciągnik połowę prac wykonuje z ładowaczem i ciągle na półsprzęgle. Ostatnio woziłem mokry żwir i przy pełnej łyżce po raz pierwszy bujało na siłownikach B). Wykorzystałem przednie obciążniki założyłem na belce na tylni tuz i tam robią za balast. Dużo lepiej się jedzie, tył tak nie podskakuje no i czuję się pewniej jak coś cięższego wiozę po nierównym, tyłu tak łatwo nie zrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik    0

ok. 900mth ciągnik jest klijenta po prostu płyn poszed w olej i tyle wiem z informacji które otrzymałem od serwisu silniki są fatalne a uszczelka to standard stara uszczelka jest silkonowa czy coś w tym rodzaju a nowa jest metalowa problem ma niby zniknoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

etam i tak serwis sam psy wiesza na swoim sprzęcie a przy tym sprzedali wszystkich kilkadziesiąt sztuk podobno i co serwis wie że coś jest chu... bo wszystkie mają coś nie tak , nie wierzę. Mam kontakt z dwoma innymi użytkownikami i faktycznie jeden wymieniał uszczelkę ale u niego były tylko przegwizdy a drugi wymieniał przewód olejowy i obaj maja blisko 1000 mtg. Nie wiem dlaczego tak jest u nas ze jak zepsuje się markowy sprzęt to wszyscy mówią no że miał prawo, że nie psuje się tylko to co nie pracuje itd. A jak coś jest na rynku nowe i nie ma wyrobionej marki to każdy może coś wytknąć i wielu mu przytaknie. A na chłopski rozum biorąc jak serwis nie ma zielonego pojęcia jak dokręcić głowice to po primo nie wiem bo jest w tym temacie zielony a wiec pewnie sprzedali faktycznie tych ciągników niedużo a po drugie nie mają doświadczenia bo nie naprawiali. Jakby w 20 wymieniali uszczelki na gwarancji toby wiedzieli co i jak. A nawet jak mają wiedzę to pierwszym zadaniem serwisu jest niedopuszczenie klienta do informacji,żeby po gwarancji oddał sprzęt w ich ręce i dał zarobić. Prawda że proste . Ta sama zasada rządzi w przypadku samochodów na gwarancji dbają żeby użytkownik nic nie wiedział i potrafią postraszyć. Wszystko żeby tylko od nich się uzależnić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

zanjomy miał kioti >> jak kupił to coś zaczeło tłuc się w skrzyni i to od razu pierwsze kilka mtg , zadzwonił do dilera i oddał kioti a wziął zetora i jeździ zetorem a o kioti to nawet słyszeć nie chce


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj