robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

tompil    3968

Co za narwańcy na tym filmiku, zajeżdżą tego Kiotiego. W takich warunkach najlepszy jest jakiś cyklop, ustaniesz w miejscu i ładujesz, a tu bawią się w błocie. 

Jak coś to bierz NX 4510 bo ma 4 cylindrowy wolnossący silnik to jak dla mnie duży plus. Kioti sprzedaje te same modele na całym świecie, także raczej nie nadziejesz się na żadną minę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

siemka!

a da się zmienić rozstaw przedniej osi?

chodzi mi o nx 5510 lub 4510.

 

bo nigdzie nie mogę się doczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Rozstaw osi możesz zmienić poprzez obrucenie felg, lub gwiazdy felgi

 

chodzi mi o regulację na osi.

wiem że koła można odwracać. ale nie zawsze można uzyskać pożądany rozstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Możesz obracać obręcz felgi jak i jej środek oraz zamieniać stronami co w konsekwencji daje kilkanaście kombinacji szerokości, także w przybliżeniu coś pasującego zawsze się da dobrać. Sprawdź tylko min. i max. szerokość, a pośrednią zawsze da się dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Witam. 

 

Panowie jest ktoś z lubelskiego powiat zamojski, biłgorajski lub te okolice, kto posiada Kioti DK451 lub DK551, żeby podjechać zobaczyć jak się sprawują, z jakimi maszynami pracują. W 2017 r. planuję zakupić nowy ciągnik za wysłużonego ursusa 330m i właśnie interesują mnie głównie modele NX 4510c lub NX 5510c, a może ktoś już posiada modele NX. 

Kolego ostatnio w Ulchówku śmigał gościu DK551c z turem i piaskarką. Teraz jest sezon to może go spotkasz, a jak nie to pisz na priv, chętnie odpowiem Ci o doświadczeniach z użytkowania Kojota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipp    2

Witam.

Ile płaciliście za serwisy po kupnie ciągników? 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Z częściami do starszych Kioti np. DK451c zaczyna się robic problem np. bendixu nigdzie nie kupicie a rozrusznik tylko serwis 2700zł ,podobnie głowica sinika 7000zł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Dzieki Bodzio za info .pozdrawiam

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snatchone    0

mam pewien problem z KIOTI DK551. Używam go głównie do koszenia kosiarką bijakową i od jakiegoś czasu mam problem z grzaniem się płynu w chłodnicy. Było już sprawdzane większość rzeczy między innymi wyrzucony termostat i nic nie pomaga. Co ciekawe sprawdzaliśmy kiedyś temperaturę płynu w chłodnicy i według serwisu była ok a wskazówka na czerwonym polu. Czujnik temperatury również był wymieniany i nic nie pomogło. Bardzo szybko się grzeje przy włączonej klimatyzacji i przy dużej temperaturze na zewnątrz, Cz ktoś miał taki problem lub ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

mam pewien problem z KIOTI DK551. Używam go głównie do koszenia kosiarką bijakową i od jakiegoś czasu mam problem z grzaniem się płynu w chłodnicy. Było już sprawdzane większość rzeczy między innymi wyrzucony termostat i nic nie pomaga. Co ciekawe sprawdzaliśmy kiedyś temperaturę płynu w chłodnicy i według serwisu była ok a wskazówka na czerwonym polu. Czujnik temperatury również był wymieniany i nic nie pomogło. Bardzo szybko się grzeje przy włączonej klimatyzacji i przy dużej temperaturze na zewnątrz, Cz ktoś miał taki problem lub ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Podejrzewam że serwisowałeś w pseudofirmie POLGER z Igołomi  która nie ma pojęcia o serwisowaniu ciągników,to typowa firma Amber Gold................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipp    2

Hej.

Chciałbym założyć do swojego nx4510 lampy na tył, instalacja była zrobiona i pytanie czy żeby zamontować przycisk trzeba odkręcać tą siwą obudowę do przycisków tj. światła górne, wycieraczka przednia i tylnia czy jakość da się wyjąć ten wolny przycisk na lampy na tył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipp    2

Dobra już wyjąłem teraz czy idzie gdzieś kupić zamiennik włącznika świateł, bo dziś byłem w sklepie i powiedzieli mi 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregurb    0

Witam

Niedawno kupilem prawie nowy Kioti RX6020, ma tylko 60 mth.  Podobno jest to ten sam ciagnik co RX7320 tylko silnik o troche mniejszej mocy. Dzisiaj mialem okazje przetestowac na polu. Wszyscy pisza ze te ciagniki sa bardzo oszczedne - a ja jestem zawiedziony, to katastrofa.

Wywozilismy podklad z pieczarkarni trzema ciagnikami: MF 255 (1), MF255 (2) , Kioti RX6020. Wszystkie ciagniki mialy podczepione takie same rozrzutniki 3,5T. Na kazdym rozrzutniku podobna ilosc materialu = 1 pulka z pieczarkarni. Wszystkie ciagniki wozily na to samo pole. W sumie wywiezlismy 25 rozrzutnikow. Cala operacja trwala ok. 5 godzin - ciagniki pracowaly non stop, przy zaladunku na wolnych obrotach.  Z pieczarkarni do pola ok. 1 km po polnych drogach.

Wyniki:

MF255 (1) - wywiozl 9 rozrzutnikow - spalil 7,5 l

MF255 (2) - wywiozl 8 rozrzutnikow - spalil 6,0 l

Kioti RX6020 - wywiozl 8 rozrzutnikow + wypalanie DPF (ok. 40min) - spalil 15 l

Czyli moj Kioti spalil wiezej niz 2 forgusony  przy takiej samej ilosci pracy.

Jak to wyglada u was? Czy w czasie wypalania DPF idzie tyle ropy? Czy moj egzemplaz jest jakis trefny? Czy moze mam za duze wymagania? Spodziewalem sie ze Kioti spali wiecej niz MF255. Ale nie az tyle.

Chetnie poznam kogos kto ma juz KIOTI RX6020 od dluzszego czasu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Zastanawiam się nad zmianą ciągnika. Powiedzcie mi czy kioti to dobry wybór. Plusy i minusy jego. Myślę do 60 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj