robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Lendzin    0

Jeżeli jest taka sama długość to musi wejść, pasek ząbkowany jest trochę grubszy, ale jak już uda Ci się założyć to powinno być dobrze. Musisz się pomęczyć ale wejdzie napewno.

 

Dziś miałem czas więc założyłem ten pasek od klimy ale musiałem poluzować sprężarkę klimatyzacji a o napinaniu muszę zapomieć. Pasek ma długośc 175 cm może powinien być większy  bo teraz ociera odrobinę o nakrętkę koła pasowego od alternatora. Czy może ktoś sprawdzić rozmiar swojego paska  bo mój stary pasek ojciec wyżucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest właśnie 175, ale tak jak pisałem ząbkowany jest wyższy i przez to ciężko było go założyć, powinien się ułożyć po jakimś czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Po 4 latach 2tys godzin, 3 paski od napędu klimatyzacji (2 oryginalne na gwarancji, i jeden ząbkowany), 2 komplety przednich opon (na jesieni założę jakieś firmowe radialki), łożysko i pierścienie uszczelniające w przednim lewym kole, przetarty kabelek pod kabiną od stopów i radia, wymiana łożyska na sprężarce od pneumatyki. Po za tym ciągnik działa bezproblemowo. Nic tylko wymieniać oleje i nabijać kolejne 2 tysie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Wiecie gdzie jest komis z Kioti w Podlaskim ? :) 


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej0402    0

Witam,

 

W moim DK451C  /1200 godzin/ gwałtownie wzrosły obroty silnika i nie było możliwości ich zmniejszenia. Ciągnik zgasiłem przez wrzucenie najwyższego biegu + hamulec.

Czy ktoś ma namiary na ,,pompiarza" w lubelskim, który naprawia takie pompy wtryskowe.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej0402    0

Witam,

 

Okazało się ,że przyczyną było zacięcie listwy zębatej pompy wtryskowej. Naprawia Hoffman Serwis w Rzeszowie. Listwa oczywiście do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Jeżeli chodzi o ex 50 bez skrzyni hydrostatycznej tylko zwykłej to różnice nie są aż tak duże. EX jest krótszy i stoi na mniejszych kołach, oprócz tego wiadomo sam wygląd bo to całkiem inny model. Mechanicznie skrzynia chyba ta sama i różnica w hydraulice NX ma mocniejszy podnośnik no i najważniejsze - silnik. EX trochę słabszy ale za to prosta jednostka wolnossąca, chyba jeszcze bez dpf-u a w nowym NX-ie 3-cylindry bardzo mała pojemność 1,8l, do tego dpf. Spalanie na pewno niskie ale nie wiadomo jak wytrzymały będzie ten silnik. Zależy do czego potrzebujesz, jak tylko sad, warzywa itp. to ex powinien być ok ale jak ogólne prace, ciągnik pomocniczy to chyba lepszy NX. Jeszcze jeśli nie potrzebujesz 55KM a 45 też by starczyło to lepiej się zastanów nad NX4510. To samo co 5510 ale prostszy silnik. 4-cylindrowy wolnossący 2.2l . Sam się rozglądałem za podobnym to z wyprzedaży rocznika 4510 cenili na 80 brutto a jeszcze coś by z tego można urwać, podobna cena za EX50 a za 5510 cenią dużo bo katalogowo jest 90 netto chociaż na wyprzedażach widziałem tez po 90 brutto ale i tak myślę że nie warto dopłacać i wziąć prostszy 4510. 10KM to nie taka duża różnica bo tym ciągnikiem i tak cięższej pracy nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Właśnie również jestem ciekawy jest się sprawuje ten silnik w NX5510, bo ma małą pojemnośc. A ty jakieś Kioti posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Nie, nie, chociaż od kilku miesięcy dokładniej rozglądam się na rynku bo chciałbym z pieniędzy z młodego rolnika (w tym roku strasznie długo to trwa więc jeszcze nie kupiłem) kupić właśnie ciągnik pomocniczy do naszego gospodarstwa a że mamy głównie produkcję owoców i teraz zaczynamy warzyw to Kioti mnie mocno zainteresowało bo wydaje się ciągnikiem który zdecydowanie by się nadawał i przeglądając różne fora, również z USA gdzie te ciągniki są popularniejsze, wynika że rzeczywiście są to ciągniki bezawaryjne. Z drugiej strony w Polsce wyłącznym dystrybutorem jest Pronar i ceny części (jeżeli jednak coś by się stało) jak i serwisu nie należą do tanich. Dziwne jest również to iż producent podaje wymiany olei, filtru w silniku co 200mth a w skrzyni co 400mth (przynajmniej dla modelu RX7320). Jest to bardzo krótki okres a cena i ilości samego oleju do skrzyni są na prawdę spore (tylko muszę jeszcze znaleźć informacje czy tak sobie zażyczył sam producent czy Pronar żeby dodatkowo zarobić na częstych serwisach szczególnie w okresie gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A ciekawe czy do tego EX50 da się założyć siłownik do podnośnika żeby z 1600 podniósł? Bo tak to ciągnik bardzo fajny no i silnik już lepszy bo 4 cylindry i większa pojemność niż w NX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kioti dk451c 2009 r  uklad zasilający swiece żarowe rozladowuje akumulator do 10v  na postoju po wyłączeniu zaplonu i wyjeciu kluczyka ,może ktoś z kolegow na tym forum wie gdzie jest zamontowany przekaźnik lub sterownik swiec żarowych bo mają pewnie zwarcie jeszcze swieca zarowa może tez mieć zwarcie ? ale chce naprawę zacząć od tych sterownikow  .Rozłączylem kostke od swiec żarowych i  komulator przestał się rozładowywac  ale nie można zapalić traktora jak jest zimny.Prosze o pomoc

 


 

 


 

 


 

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

U mnie w DK551 ponad 1050mtg i pojawił sie pierwszy problem. Zaczął cieknąć olej po wewnętrznej stronie tylnego lewego koła. Wypatrzyłem że to sprawa simeringu, tylko jak to rozebrać? Czy odkręcenie koła a następnie odkręcenie tych 4 śrub mocujących dekiel w którym jest simering umożliwi wyciągnięcie tej półosi do której przykręca się koło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Dzięki, też to już znalazłem, ale wygląda na to, że trzeba całą tą tuleję odkręcić, bo na tym wałku jest nakrętka i trzeba ją odkręcić. Łożyska 6211 i 6212, więc i simering pewnie też będzie standardowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipp    2

Witam. 

 

Panowie jest ktoś z lubelskiego powiat zamojski, biłgorajski lub te okolice, kto posiada Kioti DK451 lub DK551, żeby podjechać zobaczyć jak się sprawują, z jakimi maszynami pracują. W 2017 r. planuję zakupić nowy ciągnik za wysłużonego ursusa 330m i właśnie interesują mnie głównie modele NX 4510c lub NX 5510c, a może ktoś już posiada modele NX. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tu masz jakiegoś użytkownika ale nie wiem skąd:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

w Rakówce pow. biłgorajski śmiga jeden Kioti nie znam gościa ale z tego co widziałem to robi brykiet i po tym moze go znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj