robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

mateoo12    0

Cały sezon pracowałem wałek 750, maksymalnie 1700 obrotów , kosiarko rozdrabniacz 180 , glebogryzarka 210.Mocy mu nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

panowie zastanawiam się nad obrotówką do mojego Kojocika co byście polecili? dużą 2 ( 2x 40 ) czy 3 średnią (3x 30) na YT z obrotówkami to i władka można zobaczyć niestety ciężko się dowiedzieć jaka klasa ziemi itp. 

u mnie mozaika od 1 do 3b z przewagą tej ostatniej

napiszcie proszę wasze opinie, będę wdzięczny  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa14    0

Witam. Jestem w posiadaniu od niedawna ciągnika Kioti RX 7320 i pojawił się pierwszy problem, a mianowicie dopalanie filtru cząstek stałych, podczas pracy według instrukcji powinna zapalić się kontrolka koloru pomarańczowego informująca o konieczności dopalenia filtru DPF a u mnie zapala się kontrolka koloru czerwonego informująca iż filtr się dopala. Ale mniejsza o to, zjeżdżam na bok na płaski teren dopalić filterek, staje odpalam proces, najpierw obroty stoją podczas dopalania na ok 1500 a po jakiś 12 min skaczą na 2600 i tak się dopalał 20 min i kontrolka nie gasła ani obroty nie malały. Dopiero kiedy dodałem nogą gazu obroty spadły a dopalanie musiałem wyłączyć ręcznie. Czy ktoś miał podobny problem? Za pomoc bardzo dziękuję. 

 

P.S. Wg z licznikiem jest jakiś problem w tym ciągniku, nie zapala się kontrolka informująca o włączeniu blokady mechanizmu różnicowego, informująca o rezerwie paliwa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie zastanawiam się nad obrotówką do mojego Kojocika co byście polecili? dużą 2 ( 2x 40 ) czy 3 średnią (3x 30) na YT z obrotówkami to i władka można zobaczyć niestety ciężko się dowiedzieć jaka klasa ziemi itp. 

u mnie mozaika od 1 do 3b z przewagą tej ostatniej

napiszcie proszę wasze opinie, będę wdzięczny  :rolleyes:

 

Jedynym problemem w 3 obrotowej może być waga, ale jak znajdziesz lekki pług to nie powinno być problemu. Osobiście uważam, że jak zapinać 2 obrotową to lepiej już dobry pług 3 zagonowy. Ja mam 3x40, ale gleby lekkie od 3b do 5 z uciągiem nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

bodzio też mam taki pług, co prawda częściej chodzi z Mtz-em ale jak trzeba to Kojocik świetnie sobie z nim radzi :)

co do obrotówki to mam już upatrzoną ładną 3-kę na lekkiej ramie, mało tego sprzedawca za 50 zł przywiezie mi go do domu i powoli wypróbować, będzie jakiś problem to strace 50 zeta a nie kilka tys i zostanie problem co z tym zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam!Od miesiąca jestem posiadaczem trzyletnigo kioti dk551c z przebiegiem 250h.Martwią mnie odgłosy wom,na biegu jałowym przy obrotach 1000 wydaje dzwieki przypominajace niezazębioną przekładnie.Na 540,750,1000 jest tak samo,po zwiększeniu obrotów na 1300 odgłosy zanikają.Rzadko,ale czasem jest ok.Koledzy proszę o odpowiedz,czy znacie podobne przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój od kwietnia 2011r. ma 1400 godz. Odgłosy WOM o których piszesz to jest normalne, na początku też się martwiłem co to moży być, wołałem serwis ale mówili, że tak ma być. No i z czsem przestałem zwracać na to uwage, u mnie bardzo dużo pracuje na WOM, i jak narazie wszystko jest ok, zresztą przeglądając różne fora wiele nowych ciągników ma podobnie np. case czy farmtrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki Bodzio za odpowiedz,będe spokojniejszy.W moim rejonie nikt  nie ma kioti i myślałem że to jakaś grubsza sprawa będzie.Mam pytanie jeszcze odnosnie obrotów silnika na biegu jałowym przy temp. -5 po odpaleniu bez dodania gazu kilka razy obroty na zegarze falują z 900 do 1000 na zimnym(5 powtorzen i wraca do 900),po rozgrzaniu ma 1000.Czy u Ciebie jest podobnie?Jaki masz akumlator?Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie obroty silnika to naturala sprawa, przy minusowych temperaturach, ojej jest gęsty i tak się dzieje. Akumulator wymieniałem  w tym roku moc 90Ah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Hej, u mnie obroty na biegu jałowym to około 1200 na zimnym silniku, jak się zagrzeje to spadają na ok 1000.

co do tych odgłosów proponuje sprawdzić ( na ciepłym silniku ) czy w obudowie sprzęgła nie ma wody, gdy zamarznie to może wydawać takie dźwięki, u mnie była taka sytuacja że sprzęgło pod obciążeniem strasznie "jęczało" ale po odkręceniu śruby wypłynęła woda i sprzęgło ucichło.

woda zbiera się od opadów, lub mycia, albo po prostu skrapla się od różnicy temperatur. Kontrola co kwartał wystarcza  :ph34r:

 

Akumulator orginalny tyle że ciągnik prawie cały rok na chodzie  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiotidk551c    0

No wlasnie,takie obroty powinny byc.Może to jakiś czujnik jest odpowiedzialny za regulację?Chodzilo mi o odglosy wom,na ciepłym jest tak samo jak na zimnym .Po godaniu gazu cichnie tak jagby zazębiło.Jeden mechanik mówił że może ma za małe cisnienie w hydraulice i sprzegło wom zle funkcionuje.Co do sprzęgła jazdy jest ok.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiotidk551c    0

Witam użytkowników dk551c.Mam kioti z 2011 z przebiegiem 306h.Gdy go odpalam prz temp.od zera w dół obroty mu falują z 1000 do 900,pare razy tak podskaczą i jest 900 jak sie nagrzeje to ma 1000.Czy ktoś ma taki przypadek lub wie co jest nie tak ?JGdy jest cieplej to ma 1000 i obroty nie skaczą.Czy zmiejszał ktos obroty na srubce do regulacji, ktora jest zabląbowana(po przeminieciu gwarancji) z1100 na1000 ? Prosze o radę.

Czy siedząc w kabinie na biegu jałowym przy zamkniętych drzwiach słychać pracę wom,czy nie?Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Witam użytkowników dk551c.Mam kioti z 2011 z przebiegiem 306h.Gdy go odpalam prz temp.od zera w dół obroty mu falują z 1000 do 900,pare razy tak podskaczą i jest 900 jak sie nagrzeje to ma 1000.Czy ktoś ma taki przypadek lub wie co jest nie tak ?JGdy jest cieplej to ma 1000 i obroty nie skaczą.Czy zmiejszał ktos obroty na srubce do regulacji, ktora jest zabląbowana(po przeminieciu gwarancji) z1100 na1000 ? Prosze o radę.

Czy siedząc w kabinie na biegu jałowym przy zamkniętych drzwiach słychać pracę wom,czy nie?Pozdrawiam!

Witaj

Co do obrotów to daj sobie siana z regulacją pompy, lepiej sprawdź filtr paliwa i powietrza może jest zatkany i dusi ciągnik, co do womu to proponuje go wyłączyć dźwignią jeżeli nie używasz. 

Od kogo kupiłeś ciągnik? jaki jest stan oleju w przekładni? jaki ma kolor ? napisz coś więcej będziemy się głowić  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiotidk551c    0

Ciągnik kupiłem mies.temu(po lizingu).Wszystkie filtry i oleje zmieniłem 2 tyg. temu,filtr powietrza sprawdziłem jest czysty.Olej w silniku turdus 15w40,a w przekładni shell donax spirax 10w30.Odpala bardzo dobrze tylko kilka razy obroty zafalują,a potem jest ok.Wygląda mi to na problemy ze ssaniem,wiem że powinno być 1100 po rozgrzaniu natomiast 1000.Co Ty o tym myślisz?Dzięki za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Wydaje mi się że wszystko jest okey, osobiście robiłem próbę ze szczególną uwagą na obroty po odpaleniu. I u mnie wygląda to tak:

-silnik po odpaleniu wchodzi wysoko ( ok 1300 ) ze względu na sprężanie które po postoju jest wysokie ( kurczliwość materiału ) potem spada na 1000 skacze na 1200 i zostaje na około 10 min ( do zagrzania silnika ) potem jest już 1000.

Pamiętaj że mogli inaczej wyregulować w fabryce i różnica 100 obr/min nie ma znaczenia ;) 

Zwróć również uwagę że jest to silnik innej specyfikacji niż nasze kochane ursusy, gdzie palisz i ruszasz zanim jeszcze wszystkie ,,baniaki" załapią  :P więc musisz się po prostu przyzwyczaić że na zimno chodzi inaczej niż wszystkie  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Kolego Kiotidk551c to bardzo mało ma twój egzemplarz przepracowane. Mój jest z tego samego roku i ma już ponad 1800h przepracowane. Przesiadając się z C360 bądź innego podobnego ciągnika trzeba zmienić trochę nawyki i przyzwyczaić się do charakterystyki pracy silnika jak i innych mechanizmów w tym ciągniku.

Falowanie obrotów na zimnym silniku jest normalne, u mnie to samo się dzieje więc nie trzeba się martwić.

Co do obrotówki to już od jakiegoś czasu się zastanawiam nad opalem 90 oczywiście 3 skibowym. Skoro C-360 latają to czemu kojocik ma nie udźwignąć tego.  

Widzę że ostatnio pojawia się coraz to więcej nowych użytkowników tych ciągników. Bardzo mnie to cieszy że ludzie się przekonują do tej marki. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxhack0303    0

Mój sąsiad ma(60albo70km) i bardzo sobie chwali.podobno ekonomiczny bardzo zwinny i przede wszystkim tani traktor. on ma trochę starszą wersje bo jeszcze z wolną skrzynią biegów. i podobno to jest jeden minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj