robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

hubertuss    4653

Proszę o usunięcie postu. Pisałem w temacie o kubocie. Nie wiem jakim cudem znalazłem się w tym.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

witam, mam problem z manometrem w moim Kiotim

mianowicie wskazówka wskoczyła na 10 i za nic w świecie nie chce opaść, poza tym układ działa poprawnie zawór się otwiera po intensywnym hamowaniu sprężarka dobija powietrze i zawór również działa poprawnie tylko wskazówka wali na 10 no i oczywiście włącza się kontrolka ta czerwona na zegarze.

Jeśli macie jakieś pomysły pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale czy jak wypuścisz powietrze przy wyłączonej spręrzarce też jest na 10?. Czy nabija powietrze do 10 i tak trzyma?, bo jeśli nabija do 10 to możesz sobie zmniejszyć ciśnienie i po sprawie

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

właśnie sprawdziłem i jest tak: nieważne czy włączona czy nie przy wyłączonym zapłonie wskazówka jest na zero, a po włączeniu zapłonu leci na 10.

jedyna różnica to ta, że jak sprężarka pracuje to jak zawór pości to kontrolka przygasa.

Edytowano przez marcinp125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Masz albo odłączony kabelek przy czujniku ciśnienia powietrza (tam gdzie podłaczasz wąż do pompowania kół), lub ten kabelek jest gdzieś przetarty. Sprawdz to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

bodzio jednak nie to, poruszałem i nic zamieniłem kabelki, manometr na zero i nic, przekładam z powrotem na 10 i jak zawór puszcza gaśnie lampka.

jutro sprawdzę miernikiem czy nie przetarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kable są całe i podłączone prawidłowo to spróbuj zmniejszyć ciśnienie powietrza, poluzuj kontre i wykręć jeden obrót śrubą przy zaworze(zanjduję sie to przy tych kabelkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

bodzio spowodowało to niegaśnięcie kontrolki, a zegar leci na 10 zaraz po włączeniu zapłonu :(

podejrzewam że padł manometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

bodzio poległem, wszystko sprawne, bezpieczniki, kable więc nie widzę wyjśćia musiał paść manometr:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

witam planuje zakup nowej przyczepy skłaniam się do systemu tandem i w związku z tym mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest udzwig dolnego zaczepu w kiotim 551?

z góry dziękuję:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolny zaczep według tabliczki, która jest umieszczona na zaczepie ma nośność 35 KN, czyli nieco ponad 3,5 tony. Niewiem jaką dużą planujesz kupić przyczepę, ale myślę ze spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

dzięk rzeczywiście jest, myślałem o 8-10t-ówce bo zwiększam zasiew zbóż a okoliczni właściciele ,,łódek" już nie wiedzą ile brać za transport :wacko:

nie wiem tylko ile taki tandem ma nacisku na dyszel, ale podejrzewam że znacznie więcej, więc chyba jednak standard będę musiał wziąść ^^

Edytowano przez marcinp125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

ja kiedyś przyczepę leśna moheda 8t podpiołem załadowaną do pełna i nic się nie działo. a tandem jest wysunięty na maxa do tyłu więc dużo jest ciężaru przenoszonego na zaczep a do tego jeszcze dochodzi ciężar hds i ciężar ramy


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

marcinp125

Tak wtedy musiałem podpiąć Kioti DK551C bo mi w tedy Belarus odmówił posłuszeństwa a czymś musiałem ściągnąć tą przyczepę do domu(około 2km), ale tak na dłuższą metę to jazda stawała by się zbyt uciążliwa bo jest przód za lekki i na skręcie ciągnik idzie na suwa a nie skręca :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Co myślicie o takim zestawieniu Kioti Dk551c plus obrotówka Lemken opal 90? Na youtube jak i na tym portalu można zobaczyć takie pługi z C360. Jak odczuwał by to podnośnik? Czy nie za ciężki to pług do niego? Szukam ogólnie jakiegoś pługa by można było orać po kukurydzy w miarę by się nie zapychało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pług Lemken opal 90 to chyba najlżejsza obrotówka, więc podnośnik poradzi sobie spokojnie o uciąg też niema co się martwić. Myśle, że to będzie dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIoti111    0

-- połączono --

 

Witam

Otóz byłem dzisiaj u dilera obejrzeć ciagnik Kioti dk551c, zostałem nie mile zaskoczony, miałem uczucie że go coś hamuje, diler sprostował ze jest to wina oleju który jest nie odpowiedni do naszej pogody i wymiana oleju powinna wyeliminować ten problem.

 

Pytanie brzmi czy w waszych kioti wystepował podobny problem?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie chyba wszystkie tak mają po około 50- 100 godzinach się wszystko dotrze i będzie ok. wymiana oleju niewiele pomoże musi się po prostu dotrzeć

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Gdy jest zimnu olej owszem czuć tak jakby był spowolniony, ale gdy się rozgrzeje problem znika. Oglądałeś ciągnik nowy więc też nie dotarty a to na pewno również ma wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volkov    0

nowy ciągnik, niedotarty, a szczególnie zimny i niedotarty ma problem uciągnąć się sam :) , Kioti musi zrobić min. 100-200 godzin dopiero nabiera mocy, no i obowiązkowo musi być rozgrzany. Inną rzeczą są obroty, te silniki dobrze się czują w okolicach 1800 rpm. Olej nie ma tu nic do rzeczy, istotny tylko przy starcie gdy jest zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateoo12    0

Jaki jest płyn w chłodnicy Kioti dk 551c jest on zielony ciągnik mam dopiero 2 miesiace i nie wiem jaki mam dolać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewałem petrygo niebieski, większość płynów chłodniczych można mieszać, więc spokojnie możesz lać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj