robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Może jakoś uzasadnisz swoją wypowiedź? lub podasz jakiś konkretny przykład z własnego doświadczenia przy pracy z Kioti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to opisałeś siebie patrząc w lustro, a ja pytam o Kioti. Jeżeli nie użytkujesz (prawdopodobnie nawet niewidziałeś na żywo) maszyny to nie wypowiadaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Tak się składa że robiłem tym ciągnikiem w polu.A po pierwsze każdy ma swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Są słabe przydkie z wyglądu.Ogólnie klapa.

 

Ja przyznaję, że nie jeździłem Kiotim (dość wnikliwie go oglądłem na tarach)ale sądząc po opiniach użytkowników to ciągniki są OK a na pewno stosunek ceny do jakości jest całkiem niezły.

Mi osobiście wizualnie ciągnik bardzo się podobają. Na tle konkurencji wyróżnia je elektrycznie włączany przedni napęd i WOM. W mojej ocenie największą wadą tego ciągnika jest zbyt mała liczba przełożeń skrzyni biegów, które da się wykorzystać do prac typowo rolniczych. Nie ma co się oszukiwać, że w pracach polowych najczęściej korzysta sie z I, ewentalnie II na szybkim zakresie i czasami z IV na zakresie srodkowym. Te 3 biegi to trochę mało jak na ciagnik rolniczy. Oczywiście zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy ciągnik jest używany w sadownictwie czy ogrodnictwie. Tak na marginesie to skrzynia biegów mogła by być szybsza i przydała by się odrobinę większa kabina z miejscem dla pasażera.

Tak ogólnie to jak dla mnie ciągnik jest OK.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do biegów zgodzę się z tobą w 100% mogłoby być ich więcej, ale prędkości na 5 najwyższych biegach są niemal takie same jak w c-360. A przecież w większości to kioti zastpuję wysłużone c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

@brytan Jak robiłeś w polu no to powiedz z czym pracowałeś z pługiem 4x35 agregatem 2.8 m bo jak z takimi maszynami ( tak właśnie zakładam ) to ci się nie dziwie, każdy ciągniki około 50 km ma co robić z takimi maszynami na ciężkich ziemiach. A że komuś puściła usczelka to nie jest powód do wiekiej krytyki, żadna maszyna nie jest idealna . W john deere czy newhooland też kiedyś uszczelka puści :)

@bodzio9909789 fakt trochę biegów mało mi osobiście przydało by się bieg pomiędzy 1 a 2 na 3 zakresie zwłąszcza w orce na jedynce ciut za wolno na 2 sie nie uciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Co do biegów zgodzę się z tobą w 100% mogłoby być ich więcej, ale prędkości na 5 najwyższych biegach są niemal takie same jak w c-360. A przecież w większości to kioti zastpuję wysłużone c-360

Jeśli zastepuje, to znaczy, że jest nowoczesniejsza konstrukcja a jeśli tak to i biegów powinno być więcej. W zasadzie to KIOTI ma tylko 3 biegi w zakresie 4-12 km/h a do wygodnej pracy tych biegów powinno być przynajmniej 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Ja już napisałem KIOTI to jak dla mnie to nie są za dobre ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Tak Panie brytan. Nie ma to jak kisić się w C360. Puki co nie podałeś żadnych konkretów i Twoje wypowiedzi są tego typu nie bo nie i już. Co do biegów zgodzę się z przedmówcami. Brakuje ich zwłaszcza na najszybszym zakresie. Między 1 i 2 powinien być jakiś półbieg tak samo między 3 i 4. W transporcie trochę to się daje we znaki. Ogólnie ciągnik wart swej ceny i nie ma w tym przedziale konkurencji i jako użytkownik jestem bardzo zadowolony. Może jedynie TYM jeszcze by się łapał, ale nie wiem jak one wypadają cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

2 lata temu TYM był droższy od KIOTI o około 12 000 - 13 000 PLN a więć sporo. Myślę, że za 100 000 PLN to mozna poszukać lepszego ciągnika niz TYM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

a ja mam pytanie troszkę z innej beczki, mianowicie czy użytkowaliście wasze KIOTI-aszki w zimie i jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja użutkuje Kioti przez cały rok, zimą pracuję głównie z TURem, w śniegu idzie jek "brzytwa" Jeżeli chodzi o odpalanie to u mnie najwięcej było -25 C, Z odpalaniem niema najmniejszych problemów. Wystarczy podgrzać go troche na świecach i odpala bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Używałem głównie do odśnieżania więc średnio raz na tydzień lub rzadziej. Odpalał bez problemów, lecz raz (pierwszy raz od nowości) musiałem podładować akumulator. Po za tym można jedynie narzekać na parujące szyby gdy się pozamyka w kabinie szczelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Ja chciał bym sie dowiedzieć:

-jak długo zimą nagrzewa sie silnik,

- po jakim czasie w kabinie robi się c*pło,

-czy ogrzewanie jest wydajne przy wiekszych mrozach,

-czy przy dużych mrozach nie zamarzają szyby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- nagrzanie silnika 10-15 min. czas niewiele dłuższy niż latem

- w kabinie robi się ciepło po nagrzaniu silnika

- aby zwiększyć wydajonść ogrzewania można zakryć chłodnice np. kartonem (w wielkich mrozach pomaga)

- mi osobiście szyby jeszcze nie zamarzły (ale konieczne jest częsta zmiana kierunku nadmuchu z przedniej szyby na boczne i na odwrót)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

hey widzę że co piszecie pokrywa się z moimi obserwacjami, u mnie też pracował raz, dwa razy w tygodniu przy odśnieżaniu i nie było problemów. A pytałem bo po sąsiedzku jest kilka nowych ciągników i (nie chwaląc się) mój KIOTI-aszek był jednym z nielicznych który odpalił bez problemów przy rekordzie -32stC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

szkoda bo zastanawiam się and tuzem, a orginały drogie jak.........:( więc myślałem o zrobieniu go we własnym zakresie jednak nigdzie nie mogę dorwać rys. technicznego lub przynajmniej zdjęć.........

więc jakby ktoś miał coś takiego to proszę o pomoc

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

wie że pytanie nie do końca związane z tematem ale zastanawiam się nad kupnem talerzówki do Kioti-ego i nie wiem jaką wziąść żeby nie miał za ciężko

więc jeśli macie lub "targaliście" jakąś talerzówke opiszcie wrażenia

pozdro :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

ja swoim "targałem" talerzówkę 2.2 m dobrze sobie radził i 1.6 m tej to nawet nie czuł na 2 spokojnie szedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://***.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=31&image_id=13 Kolega @wiesmag kiedyś bardzo aktywny na AgroFoto został usunięty, ale mógłby dużo powiedzieć Ci i Kioti i tależówce. Ale zapytać zawsze możesz on ma DK 451 c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Swoim Kojocikiem targam talerzówkę 2,2m. Ogólnie ciągnik dobrze w niej idzie i jestem zadowolony z pracy takiego zestawu. Latam nim na najszybszym zakresie na 2biegu. Czasami po mimo przedniego napędu potrafi trochę ściągać ciągnik, ale jest to do opanowania. Na Twoim miejscu poszukał bym jakiejś talerzówki w układzie X bo jak się nie mylę można taką dostać w takiej szerokości jaka cię interesuje. Podobno w takiej talerzówce ciągnik ma tak jakby lżej i nie prowadza tak nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj