robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

donborys    3

DK551C ma gość w Pawłówce koło Tomaszowa Lub. Miałem zamiar taki kupić to kiedyś u niego oglądałem, więc jak nie masz daleko możesz podjechać i wypytać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

te przyczepki z wyslodkami robia wrazenie ..........jak na takie malenstwo

 

 

 

RX6010 a takie cudo to ktos uzywa??????

 

miales kupic...?????i jak sie zakonczylo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Zakończyło się tak, że będzie chyba JX60 lub TD5010. Moim zdaniem Kiot to naweti fajny ciągniczek, ale jego cena jest troche przesadzona, zważywszy na to, że marka nie ma ugruntowanej renomy ani pozycji na rynku polskim i europejskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

kali828 ja w tym tygodniu orałem na głeboko 3x35 i szło mi dosyc dobrze ( 3 zakres 1 bieg 2000 obrotów ) a spalanie 6 litrów/ mtg zaznaczam ze to było jego pierwsza orka tym pługiem i sądziłem że będzie gorzej. Z agregatem 2.4 m u mnie idzie jak przecinak (3 zakres 2 bieg 1800 obrotów ) A po za tym to brona siewnik przyczepa ze zbożem opryskiwacz i tam takie przejażdzki :D Mi ten traktor bardzo odpowiada i na 5 ha to aż zaduzy ciągnik a na 10 ha to spokojnie zastapi wysłużonego władka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

Zakończyło się tak, że będzie chyba JX60 lub TD5010. Moim zdaniem Kiot to naweti fajny ciągniczek, ale jego cena jest troche przesadzona, zważywszy na to, że marka nie ma ugruntowanej renomy ani pozycji na rynku polskim i europejskim.

hej. dobry wybór. teraz tylko musisz się zastanowić czy wolisz niebieski czy czerwony ciągnik z grupy CNH. Cena Kioti jest wysoka nawet 95000 zł. Za NH lub Case trzeba zapłacić ok. 110000 zł. Ja za swojego Kioti zapłaciłem 80000 zł i żeby nie był na zwroty to też bym się zastanawiał nad CNH. kioti kupiłem też ze wzgledu na jego gabaryty. prawda jest taka że do NH i Casa częsci kupisz w każdym sklepie a do kioti tylko w pronarze i to jest minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dokońca się z tobą zgodze, w jakim pierwszym lepszym sklepie kupisz coś co jx, czy td?? Najwyżej jakieś filtry. Do kioti też filtry kupisz wszędzie wystarczy poszukać zamienników, części u każdego dielera też kupisz, nie musisz brać z pronaru. Jeśli chodzi o renome to z czasem Kioti też ją sobie wyrobi, w polsce jest już 6 lat i niezanotowano żadnych poważnych awarii, czego nie można powiedzieć o koncernie CNH. W europie jak i na świecie kioti jest dobrze znane i cenione. Lecz za względu, że są to małe ciągniki nie są tak popularne. Jeżeli chodzi o cene to uważam, że jest wysoka ale w porównaniu do konkurencji jest dużo mniejsza. Ja 1.5 roku temu dałem 110 tyś. wraz z turem. Za case jx z tym wyposażeniem musiałbym zapłacić 140 tyś.(30tyś jak dla mnie to już sporo)

a więcej napewno nie zrobi, a spali napewno mniej. Ale to jest tylko moje zdanie, decyzję każdy podejmuję sam.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Mi dealer w piątek powiedział za Kioti DK551C 85 tys/netto. Dobrze doposażony JX60 95 tys/netto. Są to ceny wywoławcze, więc 10 tys różnicy. Co do renomy, moim zdaniem w Polsce Kioti jej sobie nigdy już nie wyrobi, nie dla tego, że to zły traktor, ale dlatego, że jego cena bardzo zbliżyła się do cen konkurencji np. Case/NH. Dużo ludzi kupi popularniejsze u nas maszyny niż mało znanego Koreańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

to daj namiar gdzie za tyle można kupić, bo wiem, że mój pseudo dealer za tyle kupuje, a coś musi zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

No tak, ale to było 1,5 roku temu. Teraz mi na dzień dobry tyle netto wołają, więc moim zdaniem za Kioti to za dużo w stosunku do już wcześniej wspomnianego JX. Cena 86 brutto to jak najbardziej rozsądna, ale netto już nie. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

W czercu tego roku pytałem podczas Dni Otwartych w Końskowoli - DK 551C kosztował 85000 zł brutto (firma sprzedajaca jak dobrze pamietam była z Garwolina). Z tego co ja wiem, to deilerzy otrzymuja 15% rabatu od ceny wyjściowej z Pronaru. Najwyraźniej wszystko zalezy od tego ile kto chce zarobić. Z reguły sprzedawca powinien udzielić ok 10% rabatu a wówczas pozostaniu mu jakieś 4000 marży. Cene wyjściową można sprawdzić dzwoniąc do Pronaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Witam!

Od jakiegoś czasu szukam jakiegoś zamieniła dla C-360, ale odrobine mocniejszego z 4x4 gdyż przybędą trochę większe maszyny i 360 będzie miał już problemy. Żwróciłem uwagę na Kioti DK 551C. Mam kilka pytań z nim związanych:

- jak z jego mocą w porównaniu do 360, jest odczuwalnie silniejszy?

- co z prędkością max, bo na prospektach podają tylko 28 km/h a to nie za dużo?

- niepokoi mnie mały udźwig 1200 kg. Ciągnik pracował by głownie z rozsiewaczem nawozu 700l (300kg rozsiewacz + 700 kg nawozu) oraz opryskiwaczem zaczepianym o pojemności 2000l i 21m belką. Poradzi sobie z tym rozsiewaczem i opryskiwaczem Waszym zdaniem?

Ciągnik pracował by praktycznie tylko na wąskim ogumieniu 9,5/36 z tyłu a przód jest chyba seryjnie 9,5/20. Ewentualnie 9,5/24 przód i 9,5/42 tył jeśli by dało radę gdzieś takie rozsądnie kupić a i traktor był by szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

lukasz 48

1 co do 360 to nie wiem bo nie jezdziłem ale kioti w pługu 3X35 bez włączonego napedu nie pujdzie ale jak włączysz napęd całkiem inna jazda także jezeli ten traktor nie miał by przudka to byłby słabszy na uciągu

2 prędkość to na 2800 obrotów to z 30km moze poleci

3 jak dla mnie jest on troche zaniżony bo jak dzwigałem brone talerzową 2.2 m taką starą to miała chyba z 500kg to nawet jej nie czuł taklze z 1400kg podniesie

a z opryskiwaczem tez powinien poleciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Co myślicie o tym by założyć Kioti większe koła (wąskie) by zwiększyć jego prześwit i szybkość?

Myśle że 9,5/24 z przodu i 9,5/42 (lub 9,5/44) z tyłu były by dobre.

Większy prześwit przyda się do oprysków i rozsiewu nawozu.

Edytowano przez Lukasz48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

3 jak dla mnie jest on troche zaniżony bo jak dzwigałem brone talerzową 2.2 m taką starą to miała chyba z 500kg to nawet jej nie czuł taklze z 1400kg podniesie

a z opryskiwaczem tez powinien poleciec

 

Ciągnik o udźwigu ponad 1t. ma poczuć 500kg na sobie ?? Bez przesady, tyle to i c-330 bez problemu podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

Ciągnik o udźwigu ponad 1t. ma poczuć 500kg na sobie ?? Bez przesady, tyle to i c-330 bez problemu podniesie

 

No nie wiem czy C330 to by te talerzówe tak pięknie podnięsła szwagier ma c330M i jak ją zapioł z to tylko 5 cm podniósł i przód w górze ( obciążniki full wypas) chyba ze to jest opryskiwacz co jest krótki to wiadome ze c330 z 400l opryskiwaczem nie bedzie miała problemu no chyba ze do d*py pompa ;)

Edytowano przez rafal321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym by założyć Kioti większe koła (wąskie) by zwiększyć jego prześwit i szybkość?

Myśle że 9,5/24 z przodu i 9,5/42 (lub 9,5/44) z tyłu były by dobre.

Większy prześwit przyda się do oprysków i rozsiewu nawozu.

Pomysł napewno dobry tylko nie jestem pewien czy takie by weszły pod błotnik z tyłu?

A jeżeli chodzi o udzwig podnośnika to poradzi sobie bez problemu o to możesz być spokojny, uciąg w polu ma o wiele lepszy niż C-360 oczywiście przy załączonym 4x4. Do opryskiwacza obroty wałka ustawiasz na 750, i spalanie połowe mniejsze niż 360-tka

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Właśnie na to też teraz zwróciłem uwagę i patrząc na zdjęcia Kioti to cieżko tam będzie zmieścić koła większe niż 9,5/36, ale trudno takie też wystarczą.

Muszę się wybrać na jazdy testowe i dokładne oględziny bo to bardzo interesujący traktorek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Kuj-Pom. więc do WLKP niedaleko a ta podobno 3 dilerów jest. Poprosił bym o ich nazwy to sobie wycieczkę zimą zrobię. Dodzio Ty gdzie brałeś swojego?

RX6010 jest następcą DK 551 C? Wiadomo coś na jego temat i czy cena jest podobna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Kioti to naprawdę mocne ciagniczki pomimo że na takie nie wyglądają. Znajomy ma do ochandlowania pług wiraxa 4x35. Chciał bardzo żebym ja go kupił więc namówił mnie bym wziął go na testy czy wogóle kioti sobie z nim poradzi. W orce na głębokość 23-25cm ziemia III-IVklasa na najszybszym zakresie, 1biegu szedł w nim bez problemu. Zaorałem tym zestawem jakieś 7ha i ciągnik nie miał w nim zbytnio ciężko. Nie przgrzewał się itp. Jak będę miał chwile czasu wrzuce fotki do galerii. Pług jest nadal do sprzedania jak coś.

W orce zimowej lub cięższej ziemi pewnie już by nie miał tak lekko, ale nie będę miał już okazji by to sprawdzic.

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuj-Pom. więc do WLKP niedaleko a ta podobno 3 dilerów jest. Poprosił bym o ich nazwy to sobie wycieczkę zimą zrobię. Bodzio Ty gdzie brałeś swojego?

RX6010 jest następcą DK 551 C? Wiadomo coś na jego temat i czy cena jest podobna?

 

Wyśle Ci na PW adresy 3 dilerów, ja akurat kupiłem w "agromie poznań" tu dawali największe upusty.

Rx6010 zaczyna cenę od 116000 brutto i w dodatku bez pneumatyki, RX nie jest następcą DK, poprostu jest to ciągnik innej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj