robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktom    1

koledzy mam problem, padł akumulator i nie mogę znaleźć nigdzie informacji jaki kupić, nie ma informacji na akumulatorze i książce serwisowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Filtr oleju silnika dopasowałem od mazdy tylko nie pamiętam modelu jaki to dokładnie był, jutro sprawdze. Śmigam na oleju TOTAL Rubia w silniku a w przekładni TOTAL Dynatrans MPV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ktom-coś mi tam świta że to był 65AH-ale wstawisz mocniejszy-wymierz miejsce(bo tam miejsce jest)

@daniel5-z zaleceń LOTOSU do silnika masz SUPEROL CD,a do skrzyni AGROL U-osobiście korzystam ze Statoila-do skrzyni mógł by być MultiWey 10W-30(jak i do silnika),lecz leje TansWey WB(bo pasuje mi również do NH).

filtr silnikowy w oryginale cudów nie kosztował,hydrauliki jakieś 80 zł(oryginał)-krzywdy nie było-teraz jakiś zamiennik do silnika mieli-w normalnych cenach jak za sędziszowskie.

wspomaganie nie ma osobnego filtru,a ten co jest to dosyć duża beczka-jak w zetorze "super","proksimie"-spokojnie,z olejami i filtrami tragedii nie ma(cenowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

No i zaczyna sie z czesciami akumulatora nie wiadomo jaki kupic jak padnie tryb czy lozysko w skrzyni biegow to dopiero bedzie problem a i orginalnych filtrow Dedonga juz nie mozna kupic do silnika Pronar ma zamienniki od Mazdy . Olej CC jest za słaby lepkosciowo jak i CD serwis zaleca Turdus Lotosu a do skrzyni MobilFluid lub zamiennik o takich samych parametrach lepkosciowych

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@zbig-gdzieś ty wyczytał olej klasy CB?

 

akumulator sprawdzę dokładnie-tylko teraz ciemno-jutro jak nie zapomnę-ja nigdy nie kupowałem akumulatora wedle zaleceń producenta-zawsze na swojego czuja i wedle rozmiarów-taki żeby wszedł i raczej o większej pojemności i prądzie rozruchowym.

 

 

jak będą poważniejsze problemy to katalog sobie kupię z "pronaru"-mają,i sprzedają.

 

jak twój serwis nie posiada katalogu-radzę zmienić serwis.

tam gdzie ja kupowałem sprzedali tych małych tylko dwa,a katalog mają,i są przeszkoleni-od zagadka.

pisaliście o słabych hamulcach-radzę podregulować cięgno do sterowania zaworem powietrznym,lub na dolny otwór dać cięgno-mniejszy skok zaworu-hamulce jak brzytew-na asfalcie 4 koła w miejscu stają(na złączonym)-bo zawór dalej nie puszcza,i nie idzie docisnąć.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Śmigam na oleju TOTAL Rubia w silniku a w przekładni TOTAL Dynatrans MPV.

 

Total to bardzo dobrej jakości olej, tylko troche mało popularny. Przy odrobinie dobrej chęci można go kupić w dobrej cenie.

Jle w Kioti mieści sie oleju przekładniowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o hamulce to najłatwiej je wyregulować cięgnami z przodu na dole w kabinie jest to po lewej stronie za pedałem sprzęgła do lewego koła i po prawej za pedałem hamulca do prawego koła najprościej tam się regujuje i daje 100% efekty. Hamulce są jak kolega @wiesmag pisze "jak brzytwa". Ja sobie je tak wyregulowałem że jadąc z przyczepami to po wciśnięciu humulca najpierw hamują przyczepy, a po głębszym wciśnięciu hamulca dopiero ciągnik, jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ przyczepy nie pchają ciągnika podczas hamowania.

Oryginalny filtr oleju silnika około 35zł i hyrdauliki ok. 100zł, filtr poliwa ok. 70zł. filtr powietrza ok.200zł(dla porównania do zetora proximy około 400zł) są dastępne w pronarze wystarczy zadzwonić i za 2 dni w domu.

 

Aha ja katalog częsci mam(kupiłem go sobie przed zakupem ciągnika żeby sprawdzić budowe i niektóre rozwiązania) jakby ktoś coś potrzebował to piszcie.

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Oryginalny filtr oleju silnika około 35zł i hyrdauliki ok. 100zł, filtr poliwa ok. 70zł. filtr powietrza ok.200zł(dla porównania do zetora proximy około 400zł) są dastępne w pronarze wystarczy zadzwonić i za 2 dni w domu

 

Widzę, że ceny części ekspluatacyjnych nie są zbyt wygórowane i oscylują w granicach cen części do nowszych ciągników.

Mając na uwadze ceny drzwi i szyb to chyba warto opłacać auto casco.

 

koledzy mam problem, padł akumulator i nie mogę znaleźć nigdzie informacji jaki kupić, nie ma informacji na akumulatorze i książce serwisowej.

 

To chyba nie taki straszny problem, no chyba, że akumulator ma jakieś nietypowe wymiary. Jeżeli chodzi o marki akumulatorów to ja polecam Vartę i Banera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodzio gdzie można taki katalog zakupić?

 

Oleju przekładniowo-hydraulicznego wchodzi 38litrów a silnikowego niecałe 9litrów.

 

Katalog kupiłem na allegro- sprzedający to pronar, więc wystarczy zadzwonić do pronaru i zamówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Mam pytanie do Kolegow

Kioti DK 451C hamuje na 4 kola? czy tylko tylne hamują .W instrukcji pisze mokre hamulce czy moze ktos wyjasnic co to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@zbig-hamulce są w tylnych,lecz jak złączysz hamują wszystkie,innej opcji nie ma,tak jest we wszystkich ciągnikach przy włączonym napędzie.co innego jak masz hamulce przednie(wymagane przy prędkości 40 km/h)-hamują zawsze.

a mokre-to że w oleju to chodzi(tarcze,klocki),większość producentów zastosowało już mokre-powód:wytrzymałość.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ciekawa sprawa, dzisiaj dostałem z Pronaru ulotkę na maila z czego wynika że od 2008 r silniki mają normy EUR4, są tam fotki na czym polegają zmiany , serwisant powiedział że jak nie mam tych zaznaczonych na zdjęciach dodatkowych przewodów to ma EUR3 - wiąże się z tym mniejsze wymagania odnośnie klasy oleju - tak mi tłumaczył. Mogę przesłać ten dokument zainteresowanym - proszę o adres na prv.

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

ciekawa sprawa, dzisiaj dostałem z Pronaru ulotkę na maila z czego wynika że od 2008 r silniki mają normy EUR4, są tam fotki na czym polegają zmiany , serwisant powiedział że jak nie mam tych zaznaczonych na zdjęciach dodatkowych przewodów to ma EUR3 - wiąże się z tym mniejsze wymagania odnośnie klasy oleju - tak mi tłumaczył. Mogę przesłać ten dokument zainteresowanym - proszę o adres na prv.

 

Róznica polega zapewne na tym, że nowsze ciągniki mają recylkulacje spalin i dlatego spełniają wyższą norme emisji spalin. To jakiej klasy wymagany jest olej do ciagników z EUR3 a jaki do EUR4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

żadne recylkulacje spalin-jakaś przystawka przy pompie-pewnie do zmniejszania dawki przy niskim odciążeniu,lub na biegu jałowym,a reguluje to powietrze z kolektora ssącego-na szybko tak wnioskuję.

zresztą nie ma się czym przejmować,one spełniają normę tier 2(w maszynach,silnikach stacjonarnych i ciągnikach rolniczych określa się w normie TIER,a silniki samochodowe w EURO),i są zarejestrowane,więc nikt już nam normy sprawdzać nie będzie-spełnianie wchodzących wyższych norm dotyczy nowo wprowadzanych na rynek.

tak patrzę na to i nie wydaje mi się żeby to jakiś wpływ miało na klasę oleju-recylkulacja spalin ma wpływ na olej(część ciężkich spalin wraca do kolektora ssącego),zawsze jakieś brudy,ale zmniejszanie dawki gdy można-co to ma do oleju?

co do roku w jakim to wprowadzili to być może w 2008-tyle że na rynki bardziej wymagające-ponoć stany mają bardziej wyśrubowane normy niż Europa.

TIER3 obowiązuje,czy dopiero wejdzie?-bo tak za bardzo mnie to nie interesuje,bo to raczej nas nie dotyczy-niech się producenci martwią,o homologację.kupując nowy,będzie w aktualnych normach.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Homologacja tier3 obowiązuje i jest chyba podzielona na tier 3a i 3b z tego co kiedyś gdzieś czytałem. Był kiedyś w kwartalniku pronar artykół na temat zmian w silniku kioti dotyczących spełniania nowych norm emisji spalin. Z tego co pamietam było to o zaworze EGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

nie znam się na tym, ale tak na szybko jak obejrzałem fotki , to mój nie ma tych dodatkowych przewodów przy pompie, znaczy jest to model przed zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Homologacja tier3 obowiązuje i jest chyba podzielona na tier 3a i 3b z tego co kiedyś gdzieś czytałem. Był kiedyś w kwartalniku pronar artykół na temat zmian w silniku kioti dotyczących spełniania nowych norm emisji spalin. Z tego co pamietam było to o zaworze EGR.

 

Dodatkowo jeszcze data spełnienia norm emisji spalin jest uzalezniona od mocy ciagnika.

 

Tak dla przypomnienia: EGR (Exhaust Gas Recirculation) - recylkulacja spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego tematu forum.

Zamierzam kupić 2-drugi ciągnik rolniczy i pod uwagę biorę markę Kioti DK 551 lub Kubote L5040,posiadam ME9000.

Przeczytałem cały ten temat i z Waszych wypowiedzi wynika, że są to w miarę dobre ciągniki.

Zanim jednak podejmę ewentualną decyzję o zakupie to chciał bym poznać trochę szczegółów technicznych na temat tego ciągnika. Ponieważ poza ogólnymi danymi w internecie niewiele można znaleźć to liczę na Waszą pomoc.

Przede-wszystkim interesuje mnie:

-To co on wa w standardzie ile par szybko-złączy hydraulicznych,czy posiada takie z przodu?

 

-Czy macie przedni Wom i Tuz i jak się on z tym sprawuje?

 

-Czy ktoś z was posiada koła do trawy ,wiecie takie balonowe jak na pole golfowe?

 

-A jak się nim odśnieża ma ktoś pług do niego podpięty jak sobie radzi?

 

-I co mi proponujecie pomiędzy Kubota w sumie za te same pieniądze....

 

Pozdrawiam i czekam na Szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w standardzie Kioti posiada 2 pary szybkozłączy z tyłu, z przodu ma 1 parę(zaślepione pod przedni tuz) klimatyzację, revers, 12 biegów, 3 prędkości wom 540, 750, 1000. Z tego co się orientuję to tu na forum nikt niema przedniego tuza, na resztę pytań też ci nie odpowiem bo niepracowałem z pługiem do śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

W moim DK451C jest przedni TUZ ZINBERGA za 4tys zł 800kg udzwigu dzwiga skrzyniopalete z jablkami w sezonie jednak WOMU przedniego nie kupilem bo PRONAR chcial okolo 10 tys zl ?.W przyszlosci bedzie kosiarka z silnikiem hydraulicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

Dziękuje wam jak narazie za wszystkie podpowiedzi powiem wam że wykonanie jest jego ŁADNE-DOPRACOWANE NA ZEWNĄTRZ JAK I WEWNĄTRZ MOŻE NAWET LEPSZE NIŻ W KUBOTACH JAK WIDZIELIŚCIE,ZOBACZYMY CENY MAJA PRAWIE PODOBNE,HEH SAME KOŁA DO TRAWY SĄ 9TYŚ TAŃSZE,WOM 9.5BRUTTO,A TUZ 12TYŚBRUTTO,ALE JEDNO DOBRE ŻE JAKBYM DOŁOŻYŁEM DO TEGO LC2-TO BEDZIE WSZYSTKO PASOWAĆ BEZ PRZERÓBEK.POZDRO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Silniki w mniejszych (451, 551) ciągnikach Kioti maja posredni wtrysk paliwa. Teoretycznie rzecz biorąc silnik taki charakteryzuje się nizszą sprawnościa i powinien zuzywać jakieś 10-15% więcej paliwa niż silnik z wtryskiem bezposrednim.

Czy może ktoś z Was próbował porównać zuzycie paliwa przez Kioti ze zużyciem paliwa przez inny ciągnik rolniczy podobnej klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj