robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

znalazłem strone www.kioti.pl wcześniej jej nie było :huh:

zastanawia mnie czemu nie ma na niej naszych modeli kioti ?:(

podobny do DK551C jest RX co wy o tym wszystkim sądzicie ?

Tak też oglądałem te stronke, naszych modeli niema dlatego, że pronar nabył prawo do serii DK na wyłączność na polske, dlatego niemają oni w ofercie tego modelu

 

[quote name='barteq'

czy to nie kioti z naklejką mc cormick. w usa kosztuje 24900 USD. przydałyby mi się takie oponki B)

Mc cormick pewnie się wycwanił i podkupił gotowy model dodał tylko swoje naklejki, ciekawe jaka będzie cena w polsce? Pewnie wyższa niż Kioti :lol: Swoją drogą to nawet dobrze, że tak się stało będzie większy dostęp do części zamiennych, a nie tylko poprzez pronar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ten RX fajny,fajny-taki zamiast zetora by mi się marzył-ciekawe jak cenowo?

 

nie che ktoś zetora kupić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

@wiesmag zetora nie kupię, bo by u mnie stał i rdzewiał :D , a ten i tak za mały żeby Twojego Zetora zastąpić . Nowy model całkiem całkiem, stylistykę mają ładną. Teraz nowe traktory mają raczej małe reflektory, a tu zrobili duże i ciekawej wygląda niż DK <_<

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ktom-bardziej by mi pasował pomiędzy dk451 a NHtd-właśnie miał by być mniejszy od zetora-bo w wielkości zetora jest dużo lepszy td.

spojrzałeś na jego dane?on jest większy od twojego(dk551),ma większy udźwig podnośnika-tak bym miał bardziej stopniowo-ale to sfera marzeń-chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no faktycznie te dwa cie się dublują, dlaczego sfera marzeń sprzedaj Zetora reszta w kredycie i bierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ktom-dlatego dopisałem "chyba".

co śmieszne to u mnie nawet o kasę nie chodzi-bo ta by się znalazła.

puki jest w sferze marzeń to jest o co się starać-jak by stanął na podwórku było by czasami wielkie "e tam".

pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na pewno cena nie będzie na poziomie ceny serii DK.

nie chcę prorokować-mnie się wydaję że podobnie jak ciągniki TYM-w podobnych parametrach,pewnie podobnie jak TD lub JX-możliwe że nie będzie się czym podniecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno cena nie będzie na poziomie ceny serii DK.

nie chcę prorokować-mnie się wydaję że podobnie jak ciągniki TYM-w podobnych parametrach,pewnie podobnie jak TD lub JX-możliwe że nie będzie się czym podniecać.

Pewnie masz rację ale nawet, gdy cena będzie podobna do JX, to w Kioti masz w standardzie chociażby klime(około 6 tyś) pneumatyke(ok. 6 tyś), obciążniki(ok. 1 tyś), co u konkurencji trzeba dodatkowo zapłacić i chociażby na tym można zaoszczędzić :) nie wspominając już o zetorze, tu nawet za revers sobie kasują :rolleyes:

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

Pewnie masz rację ale nawet, gdy cena będzie podobna do JX, to w Kioti masz w standardzie chociażby klime(około 6 tyś) pneumatyke(ok. 6 tyś), obciążniki(ok. 1 tyś), co u konkurencji trzeba dodatkowo zapłacić i chociażby na tym można zaoszczędzić :) nie wspominając już o zetorze, tu nawet za revers sobie kasują :rolleyes:

 

 

z tym to racja . zetor ma tak długi cennik dodatków ze szok. skompletowanie ciągnika na przyzwoitym poziomie to koszt ok 10-20 tysiecy + cena ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Jest taka sprawa : mam teraz w ciągniku niedługo przed wymianą w skrzyni Shell Donax TD, potrzebuję wykiprować przyczepę zalaną świeżym Lotosem L-HL 32. Co robić, wymienić w ciągniku na Lotosa i dopiero pomieszać? Wymieszać na starym oleju i wymienić na Shella , czy może inna opcja ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Ciekawe jaka będzie cena tych ciągników w polsce ;) parametry ma niazłe :)

Poniżej podaje cenę katalogową ciągnika RX6010.

Cena katalogowa ciągnika RX6010 w ofercie promocyjnej: 112.508,- zł brutto

Obciążniki: 3.905 zł brutto

taka ofertę dostałem od dystrybutora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

cena średnia, nie jest tanio, raczej nie powalczą, konkurencja jest niewiele droższa a więc liczyć będzie się marka . A szkoda bo ciągniczek wygląda ciekawie.

Czekam na porady odnośnie oleju przekładniowego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zalecany przez lotos jest AGROL U-znajdź w wyszukiwarkach na stronach rafinerii-różnych Mój odnośnik np.

 

ja leję ze statojl transway wb-bardzo dobry i nie strasznie drogi,i lepsze ma parametry niż ten shel-Mój odnośnik

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ok, może spróbuję tego statoil, ale czy mieszać teraz z olejem w przyczepie , czy wymieszać jak świeży zaleję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

podam ci cenę tego statoila-z wczoraj(przywiózł mi beczkę-bo we wszystkich będzie wymiana,akurat styknie) 3484.10.

a co za różnica z tym mieszaniem-no chyba że w ciągniku jest taki ochydny-to wtedy po-no ale przecież tak źle nie jest.

weź sprawdź czy one się mieszają ze sobą,każdy z każdym-wystarczy po łyżce od każdego-z przyczepy to z końcówki tyle spuścisz-niektóre oleje się warzą,stają się mętne,ale raczej powinny się jednolicie pomieszać.

ten trasway wb jest bardzo jasny-tym się nie przejmuj-ma dużo lepsze parametry.

AGROL U do td się nie nadaje-za słaby,a ten jest zalecany,to jak do kioti zalecają wlać AGROL U to nie zaszkodzi wlać lepszy parametrami-słabszy parametrami to było by źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no właśnie chodzi mi o to warzenie się, wolałbym wymieszać jak zaleję ciągnik świeżym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a czy przypadkiem się nie zważą,to sobie sprawdź w słoiku.to nie filozofia-będziesz miał wtedy jasność.

do ciapka też zalejesz taki sam-pewnie już też dawno tam wymieniany nie był,i będziesz miał spokój,z mieszaniem.

 

one są klasy GL4-nie powinno nic się dziać-sprawdzić nie zawadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

do ciapka to tata ma zapas jeszcze na 5 lat superolu :D , jego się do wywrotu nie podpina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

mam pytanie, jeśli chodzi o dociąganie głowicy po 800 mtg. Nie znam się na tym, można to zrobić samemu, czy lepiej oddać jakiemuś mechanikowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

moje zdanie-mechanik też człowiek-czyli można.

co ważne-moment-to sprawdzisz jakie są szpilki,no i najważniejsze-kolejność-od środka głowicy i po przekątnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

jeszcze zapytam się o olej do przedniej osi, zalać tym samym co skrzynie ? Czy musi spełniać inne normy ? Kiedyś jak mi wymieniali na gwarancji, to wlali jakiś inny niż do skrzyni , jak ich pytałem dlaczego nie potrafili powiedzieć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj