robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktom    1

teoretycznie można, pompa nie stawia tutaj wymagań, ja jeszcze nie próbowałem. Słyszałem natomiast o wlewaniu do niego kolorowego paliwa i nie było problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

teoretycznie można, pompa nie stawia tutaj wymagań, ja jeszcze nie próbowałem. Słyszałem natomiast o wlewaniu do niego kolorowego paliwa i nie było problemów ;)

 

Pompa w Kioti 551 jest smarowana tylko paliwem, czy dodatkowo jeszcze wlewa się do niej olej?

Jeżeli chodzi o "kolorowe" paliwo to to kupowane w ilościach hurtowych z duzych firm ma czasami lepsze parametry od ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompa w Kioti 551 jest smarowana tylko paliwem, czy dodatkowo jeszcze wlewa się do niej olej?

Jeżeli chodzi o "kolorowe" paliwo to to kupowane w ilościach hurtowych z duzych firm ma czasami lepsze parametry od ON.

Pompa w Kioti smarowana jest olejem z silnika, nic nie potrzeba dolewać ani zmieniać w pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Pompa w Kioti smarowana jest olejem z silnika, nic nie potrzeba dolewać ani zmieniać w pompie

 

To nie tak. Pompa wtryskowa nie może być smarowana olejem silnikowym, bo zawiera on zbyt dużo zanieczyszczeń powstałych w wyniku procesu spalania i zużywania się podzespołów silnika, które uszkodziły by precyzyjny mechanizm pompy. Jeżeli do pompy nie leje się oleju to oznacza, że smarowana jest olejem napędowym. Z obecnie produkowanych ciągników takie rozwiązanie jest stosowane prawie we wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

O widzisz, mądrego to i dobrze posłuchać ;) Tego, że opcjonalne 12,4 do c-360 są pod gwiazdę 28 to nie wiedziałem, ale jak tak to faktycznie nie byłoby większego problemu. Dzięki za rady , teraz tylko czekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku ;)

 

Orientowałeś się kolego może w jakich składnicach / u jakich dealerów w lubelskim można dostac ten ciągnik i gdzie jest najtaniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Jestem z powiatu tomaszowskiego, to powiem o których wiem. Arpis Tyszowce, Fino Chełm, Roltex Krasnystaw, Roltex Siedliszcze - w tych co wymieniłem jak pytałem to mieli w ofercie. Gdzie najtaniej to nie wiem, bo z nikim jeszcze konkretnie nie rozmawiałem (czekam na wyniki różnicowania), cenę wyjściową wszyscy maja zbliżoną jak ja pytałem było to ok.88 tys. brutto. A jesteś zainteresowany tym traktorkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jestem ;) ale to wszystko zależy za ile udałoby się go "wyrwac" , hm.. 88 tys brutto , to myślę ,że za 85 tys lekko oddają , a może i mniej po negocjacjach :) Idąc tropem farmtracka w siedliszczach i w FINO puszczają na start 5 tys zł + negocjacja indywidualna - pytałem wiosną , ale wtedy tylko o farmtraca , ursusa , belarusa i zetora , nie wiedziałem ,że mają w ofercie Kiotiego :mellow: Dziękuję za informację :)

 

Jeśli go kupisz , pochwal się w galerii :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Jeśli będę miał przyznane różnicowanie to na 95% jestem na niego zdecydowany. Oczywiście się pochwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

Koledzy jak u was wolne obroty się kręcą bo u mnie gdześ na 1100 wydaje mi się że można by obniżyc w końcu paliwko z kranu nie leci. Jak u was czy ktoś regulował.


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no-na 850-900 :rolleyes:

 

a co do smarowania pompy to do środka nie zaglądałem-pompa jest w korpusie silnika(to jest całość),sekcyjna.dodam że olej ze smarowania sprężarki spływa poprzez dół pompy do silnika.

smarowana olejem z układu smarowania silnika-i co z tego,mało pomp jest tak smarowanych-nawet są żywotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

też mi się wydaje że mogły by być niższe wolne obroty ;) , @leonardo dawno cię tu nie było jak sprawuje się traktorek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

też mi się wydaje że mogły by być niższe wolne obroty ;) , @leonardo dawno cię tu nie było jak sprawuje się traktorek ?

 

jak na razie super, na podwórku stał się moją prawą ręką ,a teraz mi się najbardziej podoba to że dosłownie w 2 minuty jest w nim ciepło -żeby auto tak miało


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

no-na 850-900 :rolleyes:

 

a co do smarowania pompy to do środka nie zaglądałem-pompa jest w korpusie silnika(to jest całość),sekcyjna.dodam że olej ze smarowania sprężarki spływa poprzez dół pompy do silnika.

smarowana olejem z układu smarowania silnika-i co z tego,mało pomp jest tak smarowanych-nawet są żywotne.

 

 

interesuje mnie jak obniżyłeś te obroty , ja kiedyś patrzyłem jak to zrobić ale z tego co pamiętam to są jakieś plomby na pompie :unsure:

 

Jestem ;) ale to wszystko zależy za ile udałoby się go "wyrwac" , hm.. 88 tys brutto , to myślę ,że za 85 tys lekko oddają , a może i mniej po negocjacjach :) Idąc tropem farmtracka w siedliszczach i w FINO puszczają na start 5 tys zł + negocjacja indywidualna - pytałem wiosną , ale wtedy tylko o farmtraca , ursusa , belarusa i zetora , nie wiedziałem ,że mają w ofercie Kiotiego :mellow: Dziękuję za informację :)

 

Jeśli go kupisz , pochwal się w galerii :rolleyes:

 

 

ja w tym roku kupiłem za 80 000 zł brutto kioti DK 551C + ładowacz LC2 16 000 zł brutto

Edytowano przez barteq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

ja w tym roku kupiłem za 80 000 zł brutto kioti DK 551C + ładowacz LC2 16 000 zł brutto

 

A możesz powiedzieć gdzie i kiedy kupowałeś i jaką cenę wyjściową Ci zaproponowali jeśli to nie tajemnica?

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@barteq-kto by się plombą przejmował-ja nie :D

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

@barteq-kto by się plombą przejmował-ja nie :D

 

ja wole jej nie ruszac do konca gwarancji, i na zime chyba nie ma sensu zmniejszac tych obrotów.

mam pytanie jak jest z paleniem kioti w zime np. prz -25 C. planuje kupic pokrowiec na akumulator bo jest slabo osloniety co powoduje szybsze jego rozladowanie na mrozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pokrowiec czy tam go czymś owinąć nie zaszkodzi,na pewno-z drugiej strony w którym pojeździe są teraz osłonięte aku,technologie akumulatorów też się trochę posunęły do przodu-to nie to co kiedyś że na zimę nawet z magazynu filc przydzielali na akumulator(mówię jak w PKS jeździłem-to były piękne czasy).

 

palić pali dobrze-ciut dłużej świeczki się grzeją jak np. teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wole jej nie ruszac do konca gwarancji, i na zime chyba nie ma sensu zmniejszac tych obrotów.

mam pytanie jak jest z paleniem kioti w zime np. prz -25 C. planuje kupic pokrowiec na akumulator bo jest slabo osloniety co powoduje szybsze jego rozladowanie na mrozie.

 

Ja zmniejszyłem obroty nie ruszając pląb :D poprostu trochę pilnikiem spiłowałem te śróbkę od obrotów. Końcówkę spiłowaną zamalowałem czrną farbą i śladu nie widać, a efekt jest :P

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

pokrowiec czy tam go czymś owinąć nie zaszkodzi,na pewno-z drugiej strony w którym pojeździe są teraz osłonięte aku,technologie akumulatorów też się trochę posunęły do przodu-to nie to co kiedyś że na zimę nawet z magazynu filc przydzielali na akumulator(mówię jak w PKS jeździłem-to były piękne czasy).

 

palić pali dobrze-ciut dłużej świeczki się grzeją jak np. teraz

 

mówiąc o odsłoniętym akumulatprze chodziłon mi o to że jest z przodu i nie chroni go maska ani żaden element ciągnika tylko metalowa siatka która nie stanowi żadnej bariery przed siarczystym mrozem i wiatrem ;) . może i się czepiam ale mieszkam na podlasiu i wolę się zabezpieczyć przed zimą, temperatury u nas prawie najniższe w polsce i sniegu też nie mało było w zeszłoroczną zime :rolleyes: . kioti bedzie mi potrzebny do odśnieżania i przewożenia bel więc dobrze żeby palił w trudnych warunkach. na allegro widziałem takie pokrowce, koszt ok. 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

tak jest teraz w każdym ciągniku.

 

za 20 złotych to kupuj-nie majątek-na pewno nie będzie szkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Może od samochodu osobowego będzie pasował taki pokrowiec ? np. opel vectra b ma coś takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

znalazłem strone www.kioti.pl wcześniej jej nie było :huh:

zastanawia mnie czemu nie ma na niej naszych modeli kioti ?:(

podobny do DK551C jest RX rx_top_2.jpg co wy o tym wszystkim sądzicie ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteq    0

4992688_1.jpg

czy to nie kioti z naklejką mc cormick. w usa kosztuje 24900 USD. przydałyby mi się takie oponki B)

Edytowano przez barteq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj