robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Koledzy czy możecie mi powiedzieć jaka jest prędkość max. w waszych kioti bo w różnych miejscach są różne dane a mianowicie chodzi mi o to: prędkośc która jest podana tj. 27.90km/h to jest prędkość przy 2200 obrotów czy na maxa bo w jednym miejscu znalazłem że, 27.90km/h jest przy 2200 a 30.05km/h przy 2800 obrotów. Sprawdzał ktoś może jak to jest w rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

prędkości zawsze są podawane przy obrotach znamionowych,w wypadku kioti jest to 2600.w rzeczywistości jest to to samo jak 360,mam pole oddalone o 11 km,przebywam tą drogę w 30 minut ,dokładnie tak samo jak kiedyś 360,tyle że się bardziej pierwsze razy dłużyło ze względu na ciszę i mruczenie motora.rozkręca się do 2800.z zegarkiem w ręku jest tak samo jak 360 na 2450,sprawdzone,a mam 451c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

trudno sprawdzić dokładnie bo nie ma prędkościomierza, ale gdzieś tyle pojedzie 28-30 km/h. Ale właściwie prędkość max nie ma wielkiego znaczenia, patrząc na polskie drogi to lepiej pojechać trochę wolniej i maszynę poszanować :D. Jeśli chodzi o dealera to na stronie Pronara jest pełna lista z podziałem na województwa. Z naszego regionu zdaje się Roltex Krasnystaw będzie w porządku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ktom masz rację,bo część(większą)drogi jadę przy obrotach 2000 w porywach 2200.i żaden producent nie podaje dokładnych prędkości tylko średnie;pole prędkość mniejsza(kostka się zagłębia,średnica koła mniejsza)szosa większa(liczy się też kostka).podają prędkość obliczeniową(obroty,przełożenie,wielkość rozmiarowa koła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

najlepsze ciągniki w tym przedziale mocy

 

Chcę przełamać wszystkie złe mity na temat ciągników Kioti , ponieważ mam Kioti DK 551C z oryginalnym

turem ,kupiłem go jako jeden z pierwszych użytkowników kiedy zaczęto importować je do Polski pracuje

u mnie na gospodarstwie jako drugi ciągnik jest bardzo intensywnie eksploatowany ma ok 4000mth przepracowane i nic do tej pory się nie popsuło , jestem bardzo z tego ciągnika zadowolony-gorąco polecam . Ciągniki te są w 100% produkowane w Korei Południowej fabryka podlega pod koncern Kia ,nie

ma przy tym ciągniku żadnej części chińskiej nie jak przy renomowanych markach (felgi z Pronara ,inne podzespoły nie wiadomo z kont?), żeby być cenowo konkurencyjnym.W czasie kiedy chciałem kupić ciągnik

nie było żadnej marki ciągnika żeby miała w tym przedziale mocy zamontowane ładowacze czołowe, które

są obecnie produkowane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

witamy kolegę, zapraszamy do wstawiania fotek do galerii ponieważ w przypadku Kioti jest ona tworzona prawie w całości przez jednego użytkownika, niejakiego @ktom :D . a tak na poważnie to fotki mile widziane. Poza tym przy czym robi twój Kioti, jakie maszyny, areał i jak się sprawuje pod konkretnym obciążeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

4000 to masz bardzo dobry wynik(nawet jak na zachodniaki),jakbyś coś bliżej o jego pracy opisał było by super,a zresztą wielbiciele zetorów i farmtraków i tak nie uwierzą,dla nich to chiński szajs(zetor kiedyś był dobry,teraz jest tylko drogi,mam 5341 i narzekam,wiecznie jakieś duperele siadają).@rek jak długo go masz(w miarę dokładnie)?@ktom mam kilka zdjęć z pracy z kombajnem ziemniaczanym z komórki ale nie jestem na innych serwisach logowany,może kiedyś AF będzie przyjmowało zdjęcie bezpośrednio.ja mam ponad 500 godzin i tylko antenkę o gałęzie złamałam i popuszczało mi mocowanie zbiornika(zbiornik pod maską w 451c)dałem nakrętki samo-kontrujące i zapomnieć.on w pracy jest wydajniejszy(wyższe biegi,wałek i obroty niższe)to już tyle godzin nie nabija jak kiedyś 330 i robota szybciej zrobiona i paliwa mniej ubywa,a przede wszystkim komfort nieporównywalny

.może nie w mocy lesz w zwinności i gabarytach w ciągnikach rolniczych nic lepszego nie ma na rynku

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

@wiesmag miałem okazję przyjrzeć się bliżej i pojeździć kiotim takim jak twój Dk 451 . Powiem, bardzo fajny traktorek. Jest trochę mniejszy niż dk 551 ale najbardziej odczuwa się w kabinie - za to wszystko pod ręką. Może spokojnie spełniać rolę sadownika i traktora rolniczego.

 

Co do fotek to spróbuj ściągnąć je na komputer i załącz w galerii, tylko koniecznie wcześniej wpisz nazwę - Kioti DK 451 i wprowadź opis - cokolwiek i powinno się udać :)

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dla mnie miał być mniejszy i lżejszy,było to ważne,miał robić za 330,a robi za więcej.kabinka jest trochę mała,też wygodna,zresztą przy jego wielkości kół większa by nie wyglądała ciekawie,twój ma koła jak 360 więc kabinka może być ciut większa i oprócz turbo kabiny i kół to to samo.zdjęcia będę jeszcze raz próbował,niedowiarkowie i tak powiedzą że podpiołem skrzata tylko do zdjęcia a nie do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

jak będzie problem ze zdjęciami proponuje prześlij mi na maila , to ja spróbuję w twoim imieniu je wstawić, adres prześlę ci komunikatorem - sprawdź w twojej skrzynce na agrofoto . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Najwięcej pracuje z Prasą zwijającą Sipma i kombajnem do ziemniaków Grimme , poza tym rozsiewacz do

nawozów, opryskiwacz kołowy 1500l ,sadzarka do ziemniaków ,z turem z paleciakiem. Pracuje na areale

35ha jako drugi ciągnik ,z prasą dużo usługowo ,najlepiej mi osobiscie pracuje się tym ciagnikiem z maszynami napędzanymi WOM ,ponieważ ma bardzo lekko z przekaźnikiem no i te bajeranckie włączanie na przycisk .Jego najsłabsza cecha to transport z dużym ciężarem ,ale to główna wina opon w które jest seryjnie wyposażony ,ponieważ przystosowane są głównie na błotniste tereny , ale po wymianie przednich już jest poprawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja też zauważyłem że da transportu to nie jest atrakcja,ja myślę że to pojemność za niska i górkę czuje szybciej jak widać,podobnie jest w 360 3p,360 szła lepiej(wolniej z obrotów spadała),pocieszę cię tym że mój zetor 5341(64 koniki) od dobrej 360 nie bardzo lepszy w transporcie(przodek trzeba kręcić no i waga też zabiera),tyle że mam pół-biegi i to dużo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wiesmag c-360 3p ma 45 koni a zwykła sześćdziesiątka 55 więc dość duża różnica ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

miałem tego i tego,dane z instrukcji:355-45km, 360-52km(jakim cudem to nie wiem,bo części te same według nr. z katalogu) 360 3p-47,pojemności:360-3100(około),3p-2500(też około),więc widzisz że różnice takie wielgaśne nie są,mam od nich instrukcję fabryczne,traktory kupowane nówki(73r i 85r),traktorów poszły do znajomych a książki se zostawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

w dowodach rejestracyjnych są podawane KW mnoży się przez współczynnik 1,35 i wychodzą KM

 

360-3P/MF-255 mają 34,6KW czyli 46,71KM nie wiem ile KW ma C-360 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Najwięcej pracuje z Prasą zwijającą Sipma i kombajnem do ziemniaków Grimme , poza tym rozsiewacz do

nawozów, opryskiwacz kołowy 1500l ,sadzarka do ziemniaków ,z turem z paleciakiem. Pracuje na areale

35ha jako drugi ciągnik ,z prasą dużo usługowo ,najlepiej mi osobiscie pracuje się tym ciagnikiem z maszynami napędzanymi WOM ,ponieważ ma bardzo lekko z przekaźnikiem no i te bajeranckie włączanie na przycisk .Jego najsłabsza cecha to transport z dużym ciężarem ,ale to główna wina opon w które jest seryjnie wyposażony ,ponieważ przystosowane są głównie na błotniste tereny , ale po wymianie przednich już jest poprawa .

 

 

ja też zauważyłem że da transportu to nie jest atrakcja,ja myślę że to pojemność za niska i górkę czuje szybciej jak widać,podobnie jest w 360 3p,360 szła lepiej(wolniej z obrotów spadała),pocieszę cię tym że mój zetor 5341(64 koniki) od dobrej 360 nie bardzo lepszy w transporcie(przodek trzeba kręcić no i waga też zabiera),tyle że mam pół-biegi i to dużo pomaga.

 

No faktycznie ciężki transport idzie mu najgorzej, chociaż jak wjeżdzałem pod naprawdę sporą górkę z pełną przyczepa 3,5 tonówka to dopiero pod samym szczytem zredukowałem z 4 na 3. Natomiast znajomy kiedyś mi powiedział że on wjeżdzał Laborghini Lampo 50 z pełną beczką 5 tyś do doszedł do 1 biegu. Także w niższych klasach mocy nie ma cudów. co do opon to też zgoda w błocie znakomite, na asfalcie niestety chropowate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

4000 to masz bardzo dobry wynik(nawet jak na zachodniaki),jakbyś coś bliżej o jego pracy opisał było by super,a zresztą wielbiciele zetorów i farmtraków i tak nie uwierzą,dla nich to chiński szajs(zetor kiedyś był dobry,teraz jest tylko drogi,mam 5341 i narzekam,wiecznie jakieś duperele siadają).@rek jak długo go masz(w miarę dokładnie)?@ktom mam kilka zdjęć z pracy z kombajnem ziemniaczanym z komórki ale nie jestem na innych serwisach logowany,może kiedyś AF będzie przyjmowało zdjęcie bezpośrednio.ja mam ponad 500 godzin i tylko antenkę o gałęzie złamałam i popuszczało mi mocowanie zbiornika(zbiornik pod maską w 451c)dałem nakrętki samo-kontrujące i zapomnieć.on w pracy jest wydajniejszy(wyższe biegi,wałek i obroty niższe)to już tyle godzin nie nabija jak kiedyś 330 i robota szybciej zrobiona i paliwa mniej ubywa,a przede wszystkim komfort nieporównywalny

.może nie w mocy lesz w zwinności i gabarytach w ciągnikach rolniczych nic lepszego nie ma na rynku

4 rok się kręci

 

Chiny lub Korea chyba coś z tych. Nie jestem pewien. On jest produkowany od dawna ale do Polski trafił chyba nie dawno ale w podstawie ma klime i w kabinie jest lepiej niz w nie jednym ciągniku. A 72 i 90-cio konny mają lodówkę w podstawie.

Chiny a Korea to wielka różnica ,jak Polska a Niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

rek masz najdłużej,byłeś pierwszy pełen szacun,my to żółtodzioby.na AF nowicjusz ale w kioti staruszek,witamy w klubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy ma ktoś z was dostęp do kioti 72 i 90 koni? Chodzi mi o to że te modele mają obciążniki na tylnych kołach a 551c nie ma ich Więc moje pytanie Czy te obciążniki pasowały by może do modelu DK 551c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Nie mam dostępu do tych ciągników ale na pewno nie będą pasowały , spróbuj dopasować od 360 bo to ten

sam rozmiar felgi - te same obręcze bez środka powinny pasować ,bo taki podobne 72i 92 konie z drobnymi przeróbkami.

 

Nie mam dostępu do tych ciągników ale na pewno nie będą pasowały , spróbuj dopasować od 360 bo to ten

sam rozmiar felgi - te same obręcze bez środka powinny pasować ,bo taki podobne 72i 92 konie z drobnymi przeróbkami.

 

Chodzi mi że podobne obręcze (kształt) mają obciążniki 72i90 konne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj