robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

zbig    0

Kioti DK 451C traktor bez turba mam zamiar kupic czy moc 46KM i moment obr 142Nm wg normy 97/68/EC da rade w opryskiwaczu 1000l przystawka wentylatorowa, plug 2-3 skibowy, kultywator .moze juz ktos na forum ma ten model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

@ktom a zastanawiałeś się nad Farmtrakiem 555 DT ? też mały ciągnik mocy c-360 i 4x4 albo 545 DT 40km i 4x4 :blink: Napewno lepszy by był od Kioti a cena 555 DT to w granicach 85 tyś. zł z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Farmtak 555 jest za szeroki do sadownictwa przeszlo 2m no i ten moment 200Nm/1200? dziwnie duzy,brak rewersu klimy, radia ,nie podaja poziomu halasu w kabinie i jest droszy od Kioti 82tys brutto z przednim TUZem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Radio jest za dopłatą, a poziom hałasu to napisz do kogoś kto posiada taki traktorek i będziesz wiedział :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Kioti DK 451C traktor bez turba mam zamiar kupic czy moc 46KM i moment obr 142Nm wg normy 97/68/EC da rade w opryskiwaczu 1000l przystawka wentylatorowa, plug 2-3 skibowy, kultywator .moze juz ktos na forum ma ten model

Ostatnio byłem w Agromie oglądać Case JX no i stały też tam te modele Kioti. Jeden był z turem i był już zaliczkowany. Powiem ci że nawet ciekawie wyglądały te ciągniczki. Z pługiem 3 skiby powinien pójść w końcu ma 4x4, kultywator jak dobierzesz odpowiedni też sobie da rade ale ten opryskiwacz 1000 l to może być na niego za dużo.

Przy okazji napisze że na placu stoi też kilka Farmerów i Zetorów - podobno kiepsko się sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Posiadam od 2 miesięcy model DK551c o którym pisałem, że chcę go kupić. Plus ładowacz czołowy zrobiony przez Pronara do tego modelu. Zrobiłem w tym czasie prawie 100 m/h. Pierwszy przegląd po 50 już miał, raczej sporo kosztuje, szczególnie 40 litrów oleju przekładniowego, jeszcze nie dostałem faktury.

Nie mam poważniejszych zastrzeżeń, jest dość krótki i daje się to odczuć na polnych drogach - trochę trzęsie ,trzeba się przyzwyczaić do silnika który lubi wyższe obroty, na najwyższym przełożeniu trochę brakuje mocy przy jeżdzie z dużymy obciążaniem po wzniesieniach, dlatego jeśli ciągnik ma być intensywnie esploatowany proponuję najpierw go przetestować.

Jeżeli chodzi o plusy : spalanie przy transporcie i średnio ciężkich pracach do 3,5 litra, kabina jest fajna duży plus za klimę i naprawdę dobre ogrzewanie, bardzo zwrotny, bardzo dobrze sprawował się z pługiem w ciężkim podmokłym terenie, byłem zaskoczony że się nie zakopałem, to chyba dzięki małej masie.

Z ładowaczem pracuje bardzo dobrze, joystick działa bardzo precyzyjnie, jednak przy większych ciężarach powyżej 0,5 tony konieczne obciążenie tyłu. Przy 1 tonie bez obciążenia tył się ślizga.

Sumując polecam ciągnik do sadownictwa i do małych gospodarstw - z powodzeniem zastąpi C-330, C-360. Nie polecam do cięższych maszyn i do ciężkiego transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanek    0

HAHAHAH KIOTI = SZMELC mój sąsiad posiada od roku Kioti dk551c jeden plus to wygląd i nic więcej!!! ma nim zrobione zaledwie 200 mth i musiał przyjechac serwis i brac na na lawete!!!

Przednie opony łyse sam sie dziwie czemu pęknięte mocowania rury wydechowej olej sie lał jak szalony z silnika a gdy zapioł do niego pług 2 skibowy i przyszło troche mokrej gleby to sie topił :| traktor porażka szkoda kasy na takie dziadostwo traktor ten nadaje się tylko do prac w ogrodnictwie nic wiyncyj już wola mojego zetorka 7711 od tego!!!! teraz chce się tego jak najszybciej pozbyć!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Każdy traktor ma swoje wady. A to że puścił jakiś spaw i był wyciek nie jest powodem by określać go jako "dziadostwo" zdażaja się dużo poważniejsze usterki na gwarancji u renomowanych producentów, ja na razie nie miałem żadnych. Co do "topienia się" nie wierzę, bo akurat to mam przetestowane. Kioti jak pisałem ma swoje plusy i wady, nie dla każdego będzie dobrym wyborem ale bez przesady mam kontakt z kilkoma właścicielami i nie słyszałem żeby komuś coś nawaliło poważnego. Także z tym "dziadostwem" to gruba przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ceny z RPT

Kubota 113km-270000 brutto

Tym 99km-178000 brutto

Foton 90km-109000 brutto

Kioti ceny podobne do Tym

Najbardziej przeraża cena kuboty bo wtej mocy to Forterra za jakieś 170000 można wyrwać

aniemówiąc już o dostępnści części i serwisu.

Być może małe chińczyki mają konkurencyjną cene ale napewno nie te największe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Nie wiem co piszesz o chińczykach, bo z tych ciągników co wymieniłeś tylko foton pochodzi z chin. Podkreślam, że kubota jest marką japońską sprzedawaną na całym świecie. Myślisz, że ktoś w stanach słyszał o zetorze bo wątpię, a kuboty tam są bardzo popularne, podobnie jak kioti. No bo kioti i TYM to marki koreańskie więc z chińczykami też nie mają nic wspólnego. Więc nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. A tak w ogóle zetor w stosunku do kuboty się nie umywa. No chyba, że ceną zakupu i części, których w kubocie na pewno się mniej wymieni. Prosty rachunek kupisz do zetora 5 części po 200zł zapłacisz łącznie 1000zł, a do kuboty jedną za 1000zł i iloczyn wyjdzie taki sam. A ile czasu musisz stracić na 5 napraw, a ile na jedną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

chińczyk czy koreańczyk to bezznaczenia jeśli chodzi o ciągniki bo kto zapłaci

wiencej za nieznany ciągnik z zerowym serwisem?

Co do części kolego to może i mniej ich wymienisz w Kubocie ale do zetora kupisz

te 5 części od ręki a do kuboty no, troche ciągnik se postoi w garażu. :P

Bez rozwinientych sieci serwisowych z dobrymi fachowcami te ciągniki padną śmiercią naturalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

@ktom wstaw fotki swojego Kioti,sam nawet planowałem kupic ten ciagnik bo mam sad i szkólke i szukalem mniejszego ciagnika w zamian za C 360. Nawet podobaja mi sie te traktory, wyposazenie maja przyzwoite. A jak silnik chodzi glosny jest?bo kiedys ogladalem kioti u dilera w katowicach to powiem ze dosc glosno se klekotal i w kabinie bylo dosc glosno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Fotki wstawię jak ktoś mi pomoże jak to zrobić, jak próbuję cały czas pojawia się :[#10770] Nazwa nie została wprowadzona . Próbuję to zrobic w galeri: "Ciągniki".

Odnośnie pytania - jest średnio głośno, zdecydowanie gośniej na wysokich obrotach ale nie powiem żeby to było męczące, generalnie ciągnik na zewnątrz sprawia wrażenie cichszego. Porównując do Kuboty ME5700 jest trochę głośniej.

 

- nie tak łatwo go utopić :P, bo jest lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Według mnie chińczyk, a Koreańczyk to wielka różnica. Nie mówię,że przez to kupiłbym Koreańczyka bo jednak ich cena jest za wysoka na polskie realia, choć w Stanach podobno dobrze się sprzedają. Tylko te małe kioti prezentują się w miarę rozsądnych cenach. Zaś mówiąc o Kubocie to już jest inna bajka, bo z takim wyposażeniem jaki ona ma seryjnie i dokładnością wykonania nie kupisz zachodniego ciągnika w podobnej cenie. Poza tym kubota ma już dobrze rozwiniętą sieć dealerów w Polsce i z częściami nie byłoby problemu.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Podkreślam, że kubota jest marką japońską sprzedawaną na całym świecie. Myślisz, że ktoś w stanach słyszał o zetorze bo wątpię

Zetor North America - Content Chyba jednak ktoś słyszał.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

zastanawiam się co lepsze kioti dk 451 czy ursus 3512 moc i cena prawie takie same a potrzebuje ciągnik z ładowaczem ok. 50 KM wysokośc do 2.40 szer. do 1.80


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Plusy Kioti to przedni napęd i wspomaganie kierownicy bardzo ważne przy ładowaczu. Natomiast 3512 nie ma przedniego napędu, będzie za to tańszy . Musisz sam sobie odpowiedzieć co dla ciebie ważniejsze. Wg mnie do ładowacz jak już to Ursus 4020 ale tutaj zdaje już nie będzie taniejale drożej. Nie słyszałem żadnych opinii na temat nowych Ursusów, generalnie chyba mało ich jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

Ursus 4020 ? co to za jaki. Farmtrac troszke za wysoki nie przejdzie pod podciągiem stropu.Jeśli chodzi o kioti to jeszcze ma taki plus że ma rewers i synchronizowaną skrzynie.


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Nie było ursusa 4020 był jak już 4024, kilka fotek jest w galerii. W ofercie jest już nowy 3724 z skrzynią 12/4 lub 8/8 dokładne dane znajdziesz na stronie Ursusa.

 

A nie bierzesz pod uwagę zachodnich marek np Dfa agroplusa 310? Jakby mi kikan takiego kupił to bym jeździł do oporu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

Nie było ursusa 4020 był jak już 4024, kilka fotek jest w galerii. W ofercie jest już nowy 3724 z skrzynią 12/4 lub 8/8 dokładne dane znajdziesz na stronie Ursusa.

 

A nie bierzesz pod uwagę zachodnich marek np Dfa agroplusa 310? Jakby mi kikan takiego kupił to bym jeździł do oporu :)

to ja takiego kupie ale jak będziesz u mnie jeździł (do oporu)


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ta coś pomyliłem numerację Ursusa. Ale z tego co piszecie nadal nie ma w nich rewersu, w tym nowym modelu też. Co do przednieg mostu Kioti nic nie mogę specjalnie powiedzieć, bo mam go od niedawna. Troche pracował przy skrzyniopaletch i oborniku, generalnie z ładowaczem pracuje dobrze ale powyżej 1 tony potrzebne obciążenie tyłu no i wtedy nie dźwignie tego wysoko. Mam gwarancję na 1,5 roku to mam nadzieje że jak coś ma poważnego nawalić to w tym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kioti DK451C prosze uzytkowników o opinie czy wart zakupu jestem zainteresowany zakupem cena okolo 82tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Na początek napisz przy czym ma pracować ciągnik i na ilu ha. co do ceny z własnego doświadczenia wiem że 2-4 tysiące na starcie stargujesz. Pierwszy przegląd z wymianą oleju w skrzyni, silniku i przednim moście jest drogi około 1,5 tysiąca, coś można zaoszczędzić na tańszym oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj