robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

marcinp125    1

bodzio daj znać jak kupisz bo ja też się zastanawiam ponieważ mój dziadek ( Mtz ) skończył żywot...

orkę skończyłem Kojotem ale dojdzie mi pola i chcę coś większego a to co jest na rynku wtórnym.... to ja nie mam do tego zdrowia  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam znać jak coś sie ruszy w tej sprawie, planuje poczekać na modernizację, jak się załapie to poczekam, a jak nie to kupie wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateoo12    0

Jaki jest olej przekładniowy w kioti dk551c bo chciał bym dolać .Dodam ze to jest jeszcze nigdy nie  wymieniany i nie wiem co dolać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

oryginalnie masz zalany olej AgrolU z Lotosa, ogólnie w Kioti oryginalnie masz zalane wszędzie oleje Lotosu bo Pronar ma z nimi kontrakt i tak nakazuje dilerom aby lali oleje lotosu


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Witam

 

Panowie przymierzam się do zakupu KIOTI RX 6020 czy czegoś w podobnej mocy. Przeczytałem już o FT i TYM-ie i ludzie piszą że bym się tego nie tykał bo same problemy. Prosił bym o opinie użytkowników kioti o jego awaryjność i temu pochodne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Awaryjność ?

Chodź nie jestem posiadaczem RX tylko DK551 C to słowo awaryjność to ostatnia rzecz jaka mi się kojarzy z tymi ciągnikami.

Mój obecnie śmiga jako pomocniczy na + - 30 ha i jedyne co się zepsuło to pasek klimatyzacji ( tandeta od producenta ) i wskaźnik ciśnienia układu powietrza ( przetarta masa ) innych usterek nie zauważyłem a ciągnik czasami naprawdę ma ciężko. Np ostatnio kończyłem nim orkę pługiem 3x40 z powodu awarii MTZ-a i ciągnik jak na swoja wagę i gabaryty bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Co do spalania to też jestem zadowolony bo w ,,swoich " maszynach nie przekroczył 4 l/ha.

 

Jeśli seria RX jest tak samo udana jak DK to nie masz się nad czym zastanawiać. 

 

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo mogę powiedzieć o swoim Kioti leci już piąty rok i prawie 2 tyś godz. przejechane. Jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Mój Kioti DK551C też pracuje bez awaryjnie, a ma już 600mth w 2 sezony(teraz będzie 3 sezon), jedyne co to pasek klimatyzacji(ale to standard, ale po przerobieniu napinacza teraz nic się z nim złego nie dzieje) oraz wymieniałem węża górnego od chłodnicy bo pasek od klimy go przetarł :( Na razie żadnych poważnych awarii nie było :)

Mój Kioti pracuje jako pomocniczy na około 50ha, i w tamtym roku brat nim po orał 30ha pola, bo ja nie miałem czasu a brat jest nie pełno sprawny i większymi ciągnikami nie da rady jeździć. Spalanie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, ponieważ w lekkich pracach typu opryskiwacz to spalanie nawet może zejść do 3l/mth natomiast w ciężkich pracach np.orce pługiem 3x40 to potrafi spalić nawet 6-8l/mth. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z niego, planuje także zakup następnego Kioti DX 7510 lub RX 7320 :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Jest pewna różnica pomiędzy DK551 a nowszymi modelami, która polega na tym, że te nowe traktorki maja układ wtrysku na coman-railu. Z jednej strony to duży plus, bo powinno to zredukować zużycie paliwa ale z drugiej strony niesie ze sobą niebezpieczeństwo drogich napraw w przypadku gdyby okazało się że układ wtryskowy jest niskiej jakości. Niestety nie miałem okazji oglądać żadnej z nowych modeli i nie wiem nawet jakiej marki jest to wtrysk. Może ktoś z osób zainteresowanych zkupem ciągnika cos więcej na ten temat napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Układ paliwowy w DK jest boscha, podejrzewam, że w nowych modelach jest tak samo.

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1
Układ paliwowy w DK jest boscha

 

To jest plus, ale w zbytnia euforje bym nie popadał, bo to nie jest europejski Bosch i może być poważny problem z dostępnościa części przez serwis Bosch. Numery częśći w katalogach Boscha będą ale może byc tak, że będa one niedostępne. Tak sytuacja miała miejsce np. w przypadku MItsubishi Cantera, który tez miał układ wtryskowy Boscha, tylko że to była taka Japońska wersja Boscha i długo w europejskich serwisach Boscha nie można było kupić częśći zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

daniel5 wcale nie jest tak źle z częściami do układów paliwowych Bosha, mam Rovera 600 z silnikiem sdi i tam cały układ paliwowy jest Boshowski. ostatnio padła pompa i mechanik zrobił ją w 2 dni z wyjazdem po części do sklepu :P 300zł z robocizną 

Tak że nie najgorzej.

Edytowano przez marcinp125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Rover jest konstrukcją europejską i z częściami do niego nie będzie problemu, ale części do w miarę nowego auta z Japonii czy Koreii już dostępne mogą być tylko w ASO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tak samo się tyczy nowych ciągników nawet tak popularnych jak np, zetor, też części zamiene masz tylko u dilerów. I tak samo jest w przypadku Kioti, więc niewiem o co chodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

No i tak samo się tyczy nowych ciągników nawet tak popularnych jak np, zetor, też części zamiene masz tylko u dilerów. I tak samo jest w przypadku Kioti, więc niewiem o co chodzi.

Nie do końca, bo w przypadku popularnych marek dość szybko pojawiają się zamienniki zwłaszcza tych części, które cechują się niższą trwałością. W przypadku "egzotycznych" marek tak nie będzie i jak diler zaśpiewa 3 000-4 000 PLN za wtryskiwacz a pech może sprawić, że będzie potrzeba ich 4 to trzeba będzie z kieszeni wyjąc kilkanaście tys. PLN, bo raczej trudno będzie o inną alternatywę. Do Zetora z pewnością wtryskiwacz nie będzie kosztował 4000 PLN a jeśli nawet to po kilku miesiącach pojawia się na rynku te same wtryskiwacze ale dostarczane przez niezależne sieci handlowe ale z cena niższą o połowę.

Zaznaczam, że ja nie jestem przeciwnikiem marki Kioti, tylko przed ewentualnym zakupem trzeba rozważyć taką alternatywę. Wiem, że DK551 to dobra i sprawdzona konstrukcja, ale w przypadku nowych modeli takiej pewności już mieć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele pojawiają się o każdego producenta, i pewności nie masz nigdzie co będzie później. 10 lat temu gdy do polski wchodziły kioti, też wszyscy byli sceptycznie nastawieni "bo co będzie za 5-10 lat, jak będzie z częściami". Jak widać marka kioti sprawdziła się dobrze, mało tego ciągle się rozwija i jest ceniona na całym świecie za niską awaryjność, a jeżeli chodzi o części zamienne to ceny są porównywalne do innych zachodnich modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lendzin    0

Witam mam pytanie jak założyć pasek do klimatyzacji w DK551  kupiłem rowkowany i chcę sam wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lendzin    0

Przełożenie pod wiatrakiem poszło gładko dzięki rowkom na pasku . Poszykiwania kranika na chłodnicy powiodły się,płyn upuszczony,wąż zdjęty. Odkręciłem rolkę napinającą ,ale okazało się że jest problem z założeniem paska przez koła pasowe długość paska jakby była odpowiednia ale nie mogę przełożyć,a nie chciałbym  demontować kół pasowych sprężarki lub klimy. Czy macie jakiś sposób ,a może mam zły pasek choć na paragonie pisze że orginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest taka sama długość to musi wejść, pasek ząbkowany jest trochę grubszy, ale jak już uda Ci się założyć to powinno być dobrze. Musisz się pomęczyć ale wejdzie napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateoo12    0

Mam taki mały problem włącznik od napędu nie jest podświetlony gdy jest wciśnięty oczywiście napęd jest załączony lecz przycisk się nie świeci .Czym to może być spowodowane . Chodzi o model DK 551c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj