robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

johenek    5

wielkie dzięki za zdjęcie :)

a mocowanie tego napinacza przerabiałeś czy wystarczyło ściągnąć tą starą rolkę i założyć to duże koło?

Dlaczego zastosowałeś takie koło pasowe, a rolkę tyle że większą?

Ja spróbuje tak przerobić na oryginalnej rolce, bo nie mam takiego koła pasowego :mellow:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koło musi mieć minimum 15cm (jak bedzie mniejsze to nie naciągniesz paska) max 18cm (bo jak większe to pasek będzie przycierał na dole) mocowania nie przerabiałem, to koło pasowe jest wspawane na tą rolke co była orginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Wczoraj przerobiłem tak jak piszesz tyle, że musiałem zastosować koło pasowe o średnicy 13cm bo większe obcierało by o koło alternatora,


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin83s    0

Chyba nikt na Agrofoto takiego nie ma i raczej już nie będzie miał. Bo firma która go importowała wycofała się chyba z tego pomysłu. Jedynym dystrybutorem kioti pozostał Pronar, a on nie ma w swojej ofercie tego modelu. Na rynku pozostaje tylko DK 551, DX7510, DK904C.

 

 

Witam

Niestety muszę stwierdzić że się mylisz....Pronar obecnie wyłączny dystrybutor Kioti w Polsce od 2014 wprowadziła nowe modele tzn NX 4510

NX 5510 i RX 6010, natomiast DK 551C został wycofany ze sprzedaży ze względu na normy spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej0402    0

Witam, proszę o informację gdzie można kupić kabinowy filtr powietrza do Kioti DK 451C,551C.

Na starym filtrze brak jakichkolwiek oznaczeń. A może ktoś ma mamiary na kogoś kto by taki

filtr wykonał.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej0402    0

W Pronarze niestety w tej chwili brak tych filtrów.Mają dopiero zamówić a to trochę potrwa. Myślę że dobrze by było założyć filtr z węglem aktywnym a takiego Pronar nie ma.

Edytowano przez andrzej0402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85243    1

Witam. Chciałem zapytać jak to jest z tą wagą tych ciągników bo np. 50 konny kioti waży około 2000kg a np. taki farmtac czy coś innego oprócz kioti o tej mocy waży najmniej 3 tony. Więc jak to się przekłada na uciął tego ciągnika?

wiem że można dokupić obciązniki ale to dodatkowe koszty przy zakupie nowego ciągnika.

Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85243    1

Dealerzy proponują mi farmtracka 555dt bo kioti nx45 ludzie biorą bardziej do ogrodów bo jest mniejszy przeswit i rozstaw a u mnie tylko same rolnictwo. I do FT biorę jeszcze tura.

Części do FT bardziej dostępne i tańszy ogólnie ciągnik.

Do kioti części sprowadza pronar i tanie na pewno nie będą. Gwarancją 18miesięcy FT 24.

 

Mam duży dylemat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

pawel daj sobie spokój z FT mój serdeczny kolega brał 555 wtedy co ja i klnie na niego że aż szkoda słuchać, przy 150mth pojawiły się wycieki na zwolnicach, 250 pompa paliwa poszła do renowacji, 800 musiał rozpołowić bo powstał luz na łożyskach i rozwaliło skrzynie (swoją drogą łożyska stożkowe w skrzyni ? ) teraz zaczyna narzekać że musi rano długo kręcić żeby odpalić.. i tak co chwile coś się psuje a w Kiotim (dzięki Bogu) to jedyna usterka jaka wystąpiła to urwany pasek klimatyzacji, a i miałem problem z manometrem ciśnienia powietrza ( masa zgineła ) a ciągnik chodzi jako pomocniczy na 23 hektarach więc ma co robić.

 

chyba że wstydzisz się jeździć koreańczykiem? bo ze mnie się śmiali jak kupiłem, teraz ja się śmieje jak widzę u sąsiadów serwis pod traktorem a ja jadę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jaki jest tylny most i skrzynia w DK904C? Czy to może są wyroby Carraro?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewles    0

Witam! Mam pytanie odnosnie ciagnika kioti RX6010PC czy ktos juz takim smiga, a jesli tak to jak sie ta furka sprawuje - aha jeszcze jedno czy to prawda ze do tego modelu nie ma mozliwosci wrzucenia instalacji pneumatycznej do przyczepy!!! Za informacje z gory wielkie dzieki!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti    0

Posiadam od kwietnia ciągnik KIOTI RX6010PC ogólnie sprawia dobre wrażenie i sprawuje się dobrze. Co do pneumatyki można założyć koszt ok.6000 zł , a Pronar planuje wprowadzenie swojej instalacji przy której udziela gwarancji na silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O schemat będzie ciężko, ale jak pali się bezpiecznik, to prawdopodobnie gdzieś bobi sie zwarcie. Odkręć ten boczek na słupku kabiny, ten co jest w nim włącznik wom, i zobacz czy czasami tam się coś nieprzetarło, bo tam są przecież zawiasy drzwi, odkręć też podłogę (tą blache na środku podłogi) tam jest załączany wom. Ewentualnie zobacz przekaźnik znajduje się przy bezpiecznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzienio29    0

Posiadam od kwietnia ciągnik KIOTI RX6010PC ogólnie sprawia dobre wrażenie i sprawuje się dobrze. Co do pneumatyki można założyć koszt ok.6000 zł , a Pronar planuje wprowadzenie swojej instalacji przy której udziela gwarancji na silnik.

 

czy w twoim KIOTI RX 6010 z odmy kapie letko olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti    0

W moim RX nie kapie olej ale przy wylocie trochę się zbiera. W każdym razie nie widać plamy na posadzce w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzienio29    0

W moim RX nie kapie olej ale przy wylocie trochę się zbiera. W każdym razie nie widać plamy na posadzce w garażu.

 

a na zapolonym bardzo  dmucha czy nie a co do kierownicy to u mnie jakos glosno pracuje czasami to az jest takie uczucie jak by mrowki chodzily po rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co możecie powiedzieć o serii RX, zastanawiam się nad kupnem RX 7320. Mam już jedno Kioti serii DK i jestem z niego zadowolony. Moje pytanie co byście uznali za wady, a co za zalety tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti    0

 

a na zapolonym bardzo  dmucha czy nie a co do kierownicy to u mnie jakos glosno pracuje czasami to az jest takie uczucie jak by mrowki chodzily po rece

 

Odp. U mnie układ kierownicy pracuje normalnie, może to zależy od wysokości obrotów bo mój jest narazie na dotarciu i nie kręcę go powyżej 2 tys.

  A co odmy to nie sprawdzałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj