Polecane posty

Damian1989    4

Witam:) od dłuższego czasu bardzo mnie interesuje trzymanie tuczników od amerykańskiej firmy Prima. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda trzymanie ich i czy się to opłaca, bo znalazłem już chlewnie gdzie wejdzie 3112 tys tuczników:) to dość sporo. Jeżeli ktoś trzyma to niech napisze jak to wygląda i czy lepiej na ściółce czy na rusztach jest bardziej opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Ale to zalerzy jaka to chlewnia. Sądząc to że znalazłeś obiekty na tyle świń to zapewmne po jakiś PGR-ach. W przypadku budynków uzywanych, w których niesa zamontowane ruszto to miom zdaniem nieopłaca się je montować, lepiej troche jak cos przerobić na płytką ściułkie lub na głęboką zalezy od bydynków.

Ale jakto ma byc ty będziesz sobie kupywał świnie od nich i tuczył czy oni będą dawac ci pasze świnie, a ty zapewnisz im pomieszczenie, wode, światło, ty przy nich będziesz chodził i oni ci ileś zapłacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

Wiem tylko tyle ze oni mi świnie przywożą i pasze tez mi przywoza ja je tucze i po 3 miesiacach zabieraj pozniej mam 2 tygodnie na to aby wysprzatac cala chlewnie i znowu przywoza warchlaki i je tucze. A płaca co miesiac. Wiem ze duzo pracy przy tym nie ma. Chlewnie mam po bylym PGR-ze ale jakby dobrze ruszylo bede chcial stawiac nowa od podstaw. Chcialbym troche wiecej sie dowiedziec na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zarobić kilkanaście, czy kilkadziesiąt zł na sztuce, to możesz się w to bawić. Kłopot zaczyna się, gdy przekroczysz zapisany w umowie procent padnięć,w tedy jest naprawdę nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

Ale słyszałem, że można trzymać nie podpisując umowy, czy to prawda?

 

Aha, a czy ta firma może postawić chlewnie?

Edytowano przez MarcinPykuS
Nie piszemy posta pod postem, używaj opcje edytuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A czy ta pasza to będzie przygotowana tylko aby później dać i w jaki sposób byś usuwał obornik z chlewni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

To pasze masz w silosie i paszociągiem leci do karmików automatycznie ty nic nie robisz przy tym :) Właśnie się zastanawiam czy robić tam na rusztach czy na głęboką ściółkę i mam dylemat bo jak trzymasz na ściółce to mniejsza kasę dostajesz a jak na rusztach to masz o wiele więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Za świnie na rusztach więcej płaco??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

No więcej :) ale nie wiem czy teraz mam kopać kanały... Teraz we wtorek jestem umówiony z przedstawicielem firmy i będę wiedział trochę więcej. Ale u nas ma duzo rolników i trzymają te świnie i kupują nowe maszyny, ciągniki budują nowe domki wolnostojace. Także jest na tym kasa ale trzeba po prostu tez zainwestować w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciekawe to co piszesz bo niedawno ktoś pisał ze za chowane na rusztach płaco mniej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

Więcej jest kasy na rusztach bo musisz co 3 miesiące gdy ci świnie zabiorą myc kojce masz na to 2 tygodnie wiec wody idzie trochę na to. Ale powiem szczerze ze po trzech miesiącach to pryszcz bo dużo kasy się zwraca. Powtarzam się ale u mnie 4 rolników którzy ledwo co prowadzili gospodarstwo to teraz niektórzy budują sobie domki lub remontują domy maja nowe maszyny ciągniki kupują ziemie uprawna, także kasa jest bardzo lada z tego im więcej się trzyma to więcej kasy się dostaje :) a jeżeli świnie mało paszy zjedzą to po trzech miesiącach gdy zabierają świnie można dostać premie za to ze mało paszy poszło i tez dość spora kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

To po co im ziemia uprawna jak pasze firma przywiezie czy mają też swoje oddzielne gospodarstwa? To pochwal się jakie płace ci zaproponowali. Teraz to by się opłacało w euro brać, ale zależy w jakich walutach dają kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Powiem ci tak... Nie możesz wpuścić tam żadnego obcego weterynarza. Leczenie może prowadzić tylko lekarz wysłany przez tą firmę. Zapach od tych świń jest o wiele mocniejszy niż od zwykłych świń... A co do opłacalności to jest z tym rożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

Jeżeli bym trzymał 2325 (bo tak mi powiedział) to miesięcznie bym dostawał około 16000 tys zł po 3 miesiącach zwracają ci podatek i można otrzymać premie za pasze. Kolego "tumek19" możesz mi trochę więcej opowiedzieć o tych świniach? Bo trochę mało wiem na ten temat. Chciałbym wiedzieć czy bardziej chcą aby w jednym miejscu było więcej świń? Bo w planach chce trzymać około 6000 tucznika a ty masz na rusztach czy na słomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Tą hodowlę prowadzi mój znajomy. On akurat trzymię je w jednym pomieszczeniu. Ma na płytkiej ściółce... I jeszcze hoduje bydło i widzę że nie narzeka za bardzo.. Chociaż czasami bywało ciężko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

No to ładnie :) właśnie tez myślałem czy robić na głębokiej ściółce czy na rusztach ale chyba zrobię na ściółce obornik będzie można sprzedawać lub ugadać się z rolnikami za słomę. A na płytkiej to co ile wyrzuca obornik i czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Chciałby :) Ale ostatnio stwierdził że chyba zrezygnuje z ich hodowli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Damian1989 po twoich postach nasuwają mi się dwa wnioski:

- albo żeś się z choinki urwał

- albo jesteś naganiaczem tej f-my ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Koszty umycia chlewni są znikome do tych jakie trzeba ponieść przy samym wygarnianiu obornika nie mówiąc już o zwożeniu słomy i wywożeniu później obornika no i sam fakt dużo większej pracochłonności przy ściółce, więc moim zdaniem za chowanie w systemie ściołowym powinna być większa płatność.

Druga sprawa w takich starych budynkach musisz zrobić niezłą modernizację bo takie tylko polatanie nic Ci nie da nie połapiesz się później finansowo jak będziesz miał większe upadki niż ustawa przewiduje czyt. umowa :) A i jeszcze jedno spodobało mi się twoje wyliczenie ilości sztuk "3112" dokładność perfekcyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj