tomn95

Jakie rozpylacze do truskawek?

Polecane posty

tomn95    51

Posiadam opryskiwacz biardzkiego zawieszany 400l i chcialbym dowiedziec sie jaki bylby koszt zakupu kompletnych glowic? Aktualnie mam zolte standardowe dysze 110. Co wybrac w miare dobrego i w rozsadnej cenie? Do opryskiwacza do malin zakupilem mosiezne korpusy i dysze geoline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja zaproponuję dysze wirowe o ile twoja pompa pociągnie 5 atmosfer, z tego co się orientuję to jest takie minimum,

a najlepiej dorób sobie fregarię, zwykły opryskiwacz średnio do truskawek się nadaje  

przędziorka i szarej nie zwalczysz zwykłą belką a o roztoczu nawet nie wspominam 

ile masz tych truskawek?? 

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

a ja zaproponuję dysze wirowe o ile twoja pompa pociągnie 5 atmosfer, z tego co się orientuję to jest takie minimum,

a najlepiej dorób sobie fregarię, zwykły opryskiwacz średnio do truskawek się nadaje

przędziorka i szarej nie zwalczysz zwykłą belką a o roztoczu nawet nie wspominam

ile masz tych truskawek??

Uzywam go juz ladnych pare lat i jakos na efekt zabiegu ani razu nie narzekalem. W zeszlym roku przedziora zwalczylem wlasnie zwykla belka. Truskawek mam nie duzo ok 3ha. Nie chce kombinowac z wirowymi bo skoro wymagane jest minimalne cisnienie 5 bar do ich pracy to tak srednio. Czekam na konkretne propozycje. Wydatek cieczy na ha od 300l herbicydy do 800L od grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

 W zeszlym roku przedziora zwalczylem wlasnie zwykla belka. 

a to tylko ci się wydaje tylko że go zwalczyłeś, 

ja z belką octopus miałem z tym problemy, a o szarej już nie wspominam. 

przy zwykłych rozpylaczach pryskasz tylko po wierzchu liścia. 

ale faktycznie jeśli nic nie chcesz przerabiać to najlepsze będą chyba dwu strumieniowe, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A jakie dokladnie? Bo pewnie i cale glowice bede musial zmieniac bo do tych co mam nie beda pasowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Kolega wybaczy ale to brednie nie da się ubić przędziorka zwykłym opryskiwaczem, w dodatku z dyszami szczelinowymi 110 02 

Dlaczego pompa nie wydoli 5 bar? 

Osobiście używam i polecam Albuz AVI TWIN lub coś podobnego z tej firmy. Jak poszukasz to za ok 40zł/szt kupisz.(ceramika kosztuje ale służy)

 

Co do przędziorka używam dyszy wirowych, a od zeszłego sezonu wirowe z pełnym stożkiem opryskiwacz Hardi Twin mimo to nieraz nie jest łatwo...

Przędziorek ma dostać mgłę a nie kropelki!!

 

 

Jak ma być dobrze to jeden komplet dysz nie wystarczy.

Edytowano przez maniek183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja powiem ci tak. 

kup za 700 zł starego termita, i dorób belkę fregarię, będziesz za 1000 zł miał porządny sprzęt. 

z tego co pamiętam te pompy biją chyba do 8-10 barów więc spokojnie pociągną dysze wirowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A mam inne pytanie odnosnie korpusow mosieznych dwuglowicowych. Pod dysza macie tylko filterek czy jeszcze jakas gumowa uszczelke?

Podalibyscie konkretne linki z cenami. Kolega Albuz cos sie nie odzywa w temacie.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

dokładnie, ostatnio byłem na wyjeździe do fabryki opryskiwaczy i Ci co jechali razem ze mną i uprawiają truskawki mają albo kupują właśnie opryskiwacz z rękawem. Ponoć efekt bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

a ja powiem ci tak.

kup za 700 zł starego termita, i dorób belkę fregarię, będziesz za 1000 zł miał porządny sprzęt.

z tego co pamiętam te pompy biją chyba do 8-10 barów więc spokojnie pociągną dysze wirowe

Przy fragarii wychodzi chyba sporo wiecej cieczy roboczej? Jakie dysze do fregarii wtedy? Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wirowe. 

jak  miałem fregarię stosowałem coś chyba około 500 litrów

poszukaj fobie jest trochę fotek i filmików na necie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

500 L/ha? Jaką prędkością i jakim ciśnieniem pryskałeś?

Zastanawiam się nad następującymi rozpylaczami do zwykłej belki polowej: Dwustrumieniowy, jednostrumieniowy i płaskostrumieniowy wszystkie z dyszami ceramicznymi. Który z nich będzie najlepszym wyborem do dokarmiania dolistnego i do herbicydów? Jeżeli będę robił fragarię to pewnie zdecyduje się pewnie na te wirowe czyli typowo sadownicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jak fragaria to tylko za opryskiwaczem bo przed ciągnikiem to cała chemia leci na wykonującego zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

Witam,

 

potwierdzam - najlepszy do truskawek opryskiwacz z rękawem. Jeżeli nie chcesz tak dużo inwestować, to najlepsze są rozpylacze dwustrumieniowe, tylko nie eżektorowe. Są specjalne do warzyw rozpylacze dwustrumieniowe na duże dawki np. DGTJ 60 lub TTJ 60 TeeJet, AD TWIN Tecomec. Zobacz też  AD TRIO Tecomec - ma trzy strumienie. Pryska od przodu, z góry i od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Te rozpylacze podałeś na zwykłą belkę czy fragarię? Bo ja mam zamiar robić fragarię na 10 rządków z końcówkami wirowymi 80* o wydatko 0,5 L/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No dałem się namówić bo jednak to zawsze lepsza penetracja krzaków. Tylko będę robił taką ciąganą żeby każda sekcja luźno dopasowywała się do nierówności terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy prawie wszystkie pompy dadzą 10 bar tylko gówniane rozdzielacze na to nie pozwalają oczywiście mówię tu o zwykłych badziewiach za parę groszy ale niestety nawet w nowych występują te badziewia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Apropo belki fragaria i rozpylaczy starego typu. Ktos z was wie moze jaka wydajnosc i przy jakim cisnieniu ma ten porcelanowy krazek 1,0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pytam o te porcelanowe tak z ciekawosci mam zamiar kupic nie albuza tylko geoline by tecomec nie wiem czy slyszales? Do promieni i korpusow mosieznych do opryskiwacza do malin juz takie zamontowalem.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie słyszałem, 

ja próbowałem montować te porcelanowe ale 15 letni opryskiwacz nie dawał rady z ciśnieniem , a może coś spierdzieliłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj