Zaloguj się, aby obserwować  
look2305

Co byście mi radzili?

Polecane posty

look2305    0

Witam!Mam pyttanie:Co lepiej wbrać jako ciągnik pomocniczy w 40ha gospodarstwie r3, czy r2?Ciągnik ten miałby chodzić przy belarce, beczkowozie, rozrzutniku, ładowaczu czołowym i ewentualnie do oprysków isiania nawozu.Za wszelką pomoc z góry dzięki.Otworzyłem ten temat, ponieważ w innych nie odnalazłem satysfakcjonujących mnie informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

zastanów się nad kturymś zetorem proximą to fajny ciągnik pomocniczy silnik bardzo dobry mocny w uciągu duży udźwig mam taki 8441 też jako pomocniczy z turem tylko ja mam 120ha więc ciągnik ma co robić miałem kilka zgłoszeń do serwisu ale pousuwali usterki i teraz tylko śmigam. koniecznie dodatkowo trzeba zamówić obciążniki, szersze opony ,skrzynie 40km/h, rewers i taką deskę rozdzielczą która pokazuje prętkość jazdy(to dobre przy sianiu mawozów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja bym pozostał przy koncernie SDF. Napisz kolego dokładnie z jakimi maszynami mógłby pracowac ten traktor bo pojęcie np rozrzutnika jest szerokie. Jesli prowadzisz wmiare intensywna technologie uprawy to zastanowił bym sie nad drugim kompletem kół do miedzyrzedzi. jako ciągnik w pomocniczy w takim gospodarstwie moim zdaniem lepszy byłby R2 bo R3 to moz ejuz za główny traktor robic


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

a czemu byś został przy SDF uważasz że Proxa jest zła?


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i się zaczęło zachwalanie własnego ciągnika. Autor wyraźnie napisał, że ma to być ciągnik pomocniczy, czyli wykonywać głównie lekkie prace. Jeśli stać go na R3 to czemu ma kupować Zetora, tym bardziej, że Lambo spali mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

a czy tu ktoś chwali się po prostu nie chce żeby ktoś z czegoś robił gów...

na pomocniczy Lambo wystarczy :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Według mnie to jako pomocniczy to raczej R2, ale zależy to jednak jakie inne ciągniki posiadasz w gospodarstwie.

 

Napisz o jakim myślisz ładowaczu jaki osprzęt do niego. A także napisz coś więcej jaka to belarka, rozrzutnika, jaka beczka i ile ma osi jakie koła (np. posiadałem kiedyś beczkę 2000l na oponach 10R15.5 to c-360-3P na mokrym miała problemy, a teraz posiadam 4000l na 20 z wojskowego stara i c-360-3P radzi sobie prawie lepiej niż z poprzednią).

 

Myślę, że kazdy z AF na tej podstawie będzie mógł lepiej doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

nie powiedziałem ze Zetor jest złym traktorem ale obstaje przy załozeniu ze lambo R2 czy kazdy odpowiednik w czerwonym czy zielonym koloze z SDF jest dobra odpowiedzia na zadanie pytanie. poza tym zetor nie da ci tego w tej klasie mocy co moze ci dac SDF np elektrohydrauliczny rewers z lewej strony wiecej nie bede rozkminiał. trzeba zapoznac sie dokładniej z zapotrzebowaniem tego gospodarstwa


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Ja bym radził R3: podnośnik mocniejszy, masywniejsza konstrukcja ( do ładowacza, nie buja tak traktorem ), większe koła, za tym idzie większy prześwit ( przy prasie, opryskiwaczu i rozsiewaczu super sprawa każdy centymetr). Minysy to może troche mniejsza zwrotność. Sam mam lampo i sie zastanawiam nad zmianą na R3. Spalanie nie wiem jaka jest różnica między nimi, ale wiekszy traktor większe możliwosci rozwoju. Takie moje zdanie i też bym nie zamienił Lambo na Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2
Ja bym radził R3: podnośnik mocniejszy, masywniejsza konstrukcja ( do ładowacza, nie buja tak traktorem ), większe koła, za tym idzie większy prześwit ( przy prasie, opryskiwaczu i rozsiewaczu super sprawa każdy centymetr). Minysy to może troche mniejsza zwrotność. Sam mam lampo i sie zastanawiam nad zmianą na R3. Spalanie nie wiem jaka jest różnica między nimi, ale wiekszy traktor większe możliwosci rozwoju. Takie moje zdanie i też bym nie zamienił Lambo na Zetora.

 

Oglądałem kiedyś test i spalanie maja takie samo ale myślę ,że r3 np. 85 kucyków było by w sam raz, popieram argumenty kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Witam!Mam pyttanie:Co lepiej wbrać jako ciągnik pomocniczy w 40ha gospodarstwie r3, czy r2?Ciągnik ten miałby chodzić przy belarce, beczkowozie, rozrzutniku, ładowaczu czołowym i ewentualnie do oprysków isiania nawozu.Za wszelką pomoc z góry dzięki.Otworzyłem ten temat, ponieważ w innych nie odnalazłem satysfakcjonujących mnie informacji.

Rok temu miałem ten sam dylemat, i to jest bardzo trudna decyzja bo r2 niby mniejsze mniejsza masa i mniejsze koła ale to też ma swoje zalety bo zwrotność i mniejsze gaabaryty, spalanie obu ciagników jest równie niskie, kabiny te same, napisz jaka wersja tych lambo ma być bo w najuboższych r2 ma lepsze wyposarzenie ale jak brać bogatą wersję to lepiej r3, więc reasumując jeśli chcesz targeta to r2 ale jeśli gs to r3 :)

ps. do jakich prac będzie wykożystywany ten ładowacz bo jak masz duży plac to r3 ma bardzo masywną przednią oś na 2 siłowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ilością siłowników bym się nie sugerował, jeden umieszczony centralnie wystarczy. MF serii 3000 i 3600 mają jeden siłownik i nie ma problemów z osią :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Na 40 ha to R3 może już robić jako główny ciągnik. R2 będzie chyba troche tańsze. Dużo też zależy od tego jaki masz już ciągnik główny skoro ten chcesz jako pomocniczy?

 

A co do zwrotności to R3 też jest bardzo zwrotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

w koncu ma to byc ciagnik pomocniczy na 40ha! a nie główny kon pociagowy. moim zdaniem R2 spisze sie lepiej w tej roli a i ekonomicznie bedzie mnijeszym ciezarem zarówno w zakupie jaki i w eksploatacji


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

w zakupie to R2 moze być sporo droższe od R3 bo w R3 niewystępuje dużo mega wyposażenia które można kupić do R2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Tak ale np radląc ziemniaki lampek ma mały prześwit mimo kół do samego błotnika a w R3 można założyć znacznie większe koła co znacznie zwiększa prześwit, a to w ciągnikach przy rozsiewaczu i opryskiwaczu skarb, np desykując rzepak. Traktor większy możesz trzymać na mniejszym gazie i spalanie będzie mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

przeciez nie trzeba kupic R2 z mega wyposazeniem. mozna skupic sie na tym co potrzebne. Co do spalania to nie jest tak do konca no chyba ze wezmiemy ciagniki o takiej samej lub zblizonej mocy bo jelsi mówimy o rozpietosci 15km przy mocy nominalnej 70km to niskim obrotami tego nie nadrobisz jeszcze jak przyjdzie utrzymac nominalne obroty WOM przy np rozsiewie nawozów. tak prawde mówiac Ciagnik pomocniczy na 40 ha! ile mógłby miec koni? moim zdaniem około 65 kucyków wystarczy a r3 zaczyna od 82 przy pojemnosci 4038cm3 z kolei r2 70km ma 3000cm3 mniejsza pojemnosc mniejsze spalanie.co do prześwitu to R2 o mocy 70km ma przeswit 435mm a R3 o mocy 82km 450mm róznica 15mm nie sadze zeby była istotna:)

http://www.lamborghini-tractors.com/GERMANY/de-DE/2269.pdf

http://www.lamborghini-tractors.com/GERMANY/de-DE/2212.pdf


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

R2 jest zwinniejsze i lepsze do lekkich prac, ale jak coś cięższego będziesz nim robił to lepiej R3 Evo 100 96 konny silniczek ale z tą budą chyba lepiej będzie sobie radził niż r3 Evo 85 82 konny.

Kiedyś widziałem w necie test agrofarma 85 i agroplusa 87, to agroplus lepiej wyszedł, mniej spalił, zwrotniejszy był i lepszy w gospodarstwie na podwórku,między budynkami. Ale Agrofarm lepiej w pracach polowych wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Eeeeeeeee luk ty mówisz o standardowym ogumieniu, a ja o wąskim takim do międzyrzędzi do pryskania. Ja do lampka zakładam 36 cali i większe mi nie wchodzą pod błotnik a w R3 wejdą moim zdaniem o wiele większe i wtedy będzie ładny prześwit. Tak mówisz pare mm ale to jest ważne, ja zamierzam zmienić właśnie lampka na R3 głównie dla prześwitu i udźwigu, mam rozsiewacz 1t i to dla lampka jest na styk, a R3 by nie bujało tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

kolego ty nie rozumiesz pewnych spraw do konca. Nie mozesz sobie dowolnie zmieniac kół na inne w ciagniku z napedem 4x4. zakładajac waskie koła do miedzyrzedzi musisz pamietac ze srednica kół pozostaje bez zmian! to co piszesz te "36cali" to dotyczy srednicy felgi! R3 na szerokich czy na odpowiednich waskich kołach przeswit bedzie miał ten sam! i rozpatrujac to na podstawowym ogumieniu róznica nadal bedzie wynosic 1,5cm!

Pamietajmy o tym ze głównym watkiem jest "CIAGNIK POMOCNICZY NA 40 HA!" a rozwazania skrecaja w strone tego w czym jest lepszy R3 od R2 i do tego stopnia ze wykracza poza klase osiagów R2. To jest ciagnik mniejszy na mniejsze gospodarstwa jak proponujecie ciagnik 82-96km jako pomocniczy na 40ha to u mnie na 100ha to juz by było 130km! albo 165km. musimy rozpatrywac to pod katem wykonywanych prac a dla ttych ciagników maja byc takie same. jak by napisał ze chce traktor do roki i pytałby sie czy R2 czy R3 powiedizał bym R3 ale to jest traktor pomocniczy trzymajamy sie tematu

dodałem tabele z rozmiarami kół chociaz wiem ze juz gdzies na AF to widziałem

Oryginalne_rozmiary_opon.doc


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Normalnie sie zdenerwowałem. Po pierwsze: po zmianie kół na wąskie jak zrobisz to z głową to możesz zmieniać średnice, ja przy lampku zmieniam ale musisz zmienić wszystkie 4 i prześwit zwiększam o 7cm. Tabela którą zamieściłeś są to zamienniki o tym samym obwodzie, a serwis traktora ma zamienniki kół które mogą być wyższe, wąskie i skrzynia biegów pasuje. Po drugie: jak ktoś ma C330 na 10 ha to ty na 100 powinieneś mieć 300km???? Mi nie chodzi o współczynnik mocy do gospodarstwa, poprostu powiedziałem swoją opinie i nadal uważam że nawet na mniejsze gospodarstwo R3 ma przewage a cena porównywalna. Napisałem że to jest moje zdanie a ty mnie krytykujesz że nie rozumiem czegoś do końca, uwierz mam porównanie ponieważ posiadam 3 lambo i też najwięcej jako pomocniczy ciągnik służy mi ten 100km, nie buja w nim tak jak ten mały, podnośnik mocniejszy więc nawozy PK kłade do pełna i ognia a lampo to 1t i idzie to wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ta jasne bedzie kukurydze w fazie kwitnienia pryskał na omacnice! przeswit na poziomie 430mm jest wystarczajacy zeby wykonac wiekszosc zabiegów ochrony nawet w wysokiej roślinie. teraz zastanów sie nad tym co ty piszesz "specjalne koła wysokie zeby co moze0,5ha ziemniaka obradlic albo kilkanascie ha rzepaku na kwitnieniu opryskac" człowieku ty zapominasz o czyms takim jak koszty eksploatacji co z tego ze cena porównywala a paliwo a oleje a filtry tego sie nie wymienia? liczysz złotówki na poczatku a ciagnik kupujesz na conamniej 10lat i kupno na zapas jest czym moim zdaniem przesadzonym! Co ty mi tu za kity wciskasz! jaki współczynnik mocy do gospodarstawa jak juz to stosunek KM/ha. tym tekstem o 330 na 10ha i 300km/100ha rozwaliłes mnie do białego. pomyśl sobie 40ha i ciagnik pomocniczy POMOCNICZY!!! ja nie pisałem o głównym! nie zgodze sie z toba ze R3 bedzie lepszy na to stanowisko niz R2. mniejszy bedzie ogólnie mniej kosztował zakup i eksploatacja. Poza tym w takim gospodarstwi stosuje sie mniejsze maszyny zaraz rozsiewacz 1t a moze 800l ???co to jest wysiac nawóz na 40ha! opryskac czy nie wiem wywiezc obornik czy zaczepic siewnik. U mnie w gospodarstwie 100 tez robi najwiecej ale to jest 40ha nie 100 inna skala produkcji inne przychody i adekwatne do tego wydatki!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Trzeba się odrazu tak spinać? <_< Rolnictwo obecnie zmierza ku coraz wiekszej powierzchni gospodarstw więc kupowanie maszyn na styk może się szybko zemścić. Zresztą jak sam mówisz ciągnik kupuje się na dużo lat :lol: R3 będzie lepszym traktorem do rozsiewacza, transportu, rozrzutnika bo jest większy. W łądowaczu będzie stabilniejszy ale jednak zwrotniejszy będzie R2. Poza tym do ciągnika 65 km (co sugerujesz) będzie trzeba bardziej uważać z maszynami - ciągnik 85 km będzie bardziej wszechstronny. A czy R2 czy R3 - to już trzeba wsiąść i się przejechać. I nie sądzę że eksploatacja jest dużo droższa w większym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

zgadzam się w całości z "luk2782" zastanówcie się "pomocniczy" na 40ha R2 to podobne do mojego Agroplusa 87 i ja jak ciągam tandem rozrzutnik 8t to idzie arz miło popatrzeć, rozsiewacz mam 1200kg MX kosiarke 800kg jfstoll i wiele dużawych maszyn służy jako pomocniczy u mnie na gospodarstwie które ma w najgorszych latach 100ha a miało i 120ha więc na 40ha to gostek nie będzie miał za wiele lat nawet tyle obornika co u mnie i takich maszyn nie podepnie mu. Pozdrawiam jako pomocnik w gosp tylko R2 77 lub 87

 

acha i w tych moich ha jest 25ha łąk 10ha kuku, 2ha ziemniaka, reszta zboża i przedewszystkim to bydło i robota w domu do tego df.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj