Zaloguj się, aby obserwować  
Marcinl

jaki ciężar podnosicie swoimi ciagnikami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcinl    1

Jak w pytaniu proszę o wypowiedz jaki największy ciężar podnosiliście swoimi ciągnikami, jak podnoszony ciężar miał się w stosunku do dopuszczalnego ciężaru podanego przez producenta, oraz czy dało się z tym jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

podnosiłem turem płyty betonowe ok 1600kg. podnosił się tył, turem drzewa ok. 1400kg. na przechyleniu troszkę podrywało tył ale jechał to wszystko było bez przeciw wagi :) a na podnośnik na tyle to 1500kg. agregat uprawowo - siewny :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przenosze


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podnosiłem karpę oblepioną z ziemi Turem na początku podczepiłem do Łyżki bo nie chciało mi się zdejmować ale ciągnik po próbie podnoszenia chciał wywalić się na bok na krótko bez Łyżki podniósł,bez napędu nie było mowy przejechać 20m wspomagania nie było mocno siadł przód na oponach i do tego jednym paleciaku spaw puścił nie dawno również ładowane były topole na wóz dobrze że było 4 chłopa niestety ile te ciężary ważyły trudno powiedzieć ale nie były lekkie :) to każdy stał na zaczepie i ramionach podnośnika bo było ślisko i to by było na tyle czy ktoś wie jaki udźwig ma tur Emily TP 5.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Turem podnosiłem rozrzutnik 2-osiowy na wysokość ze 20cm nad ziemią, na tylnym TUZ-ie agregat uprawowo-siewny z rozłożonym i zasypanym siewnikiem (nie wiem jaki ciężar może być na takiej długości) dodam że na wolnych obrotach

 

P.S. case international 845xl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

dopisujecie jeszcze jakimi ciągnikami modelami. Ile podnosiliście na tylnim zaczepie 3punktowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

Zetor Proxima 8441 agregat też był rozłożony a drzewa (wierzby) w krokodyla i leciem :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

C-360 gdzies tak 1300kg -2gig-bagi nawozu + masa widlaka ~300kg

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-360-image52622.html

ponadto opryskiwacz o pojemnosci 600l (prawie 700 wleje w niego) +masa opryskiwacza prawie 500kg

Tutaj juz jest potrzeba dociązenia przodu

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-360-i...image59407.html

 

Pronar

1700kg -paleta cementu 1300kg + masa widlaka, normalnie mozna przemieszczać sie :)

http://www.agrofoto.pl/forum/Pronar82SA-image17519.html


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja ściągałem c-330 trolem siewnik z tira szer. 3m. i podniosłem pług 4 skibowy z szerokimi odkładniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

nieźle nieźle Ja w przyszłym tygodniu bede testował swój ciągnik więc też napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ursusem 1222 brałem na podnośnik mtz i go tak cholowałem 2km miał pękniety przedni napęd nie wiem jaka waga mtz ale się listwa wygieła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

Swoim kubota ME9000 podnosiłem dziś agregat 2tony po aswalcie się jechało na duzym sniegu był problem ze skrętem

post-12648-1235391231_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

360 3P,brona wirowa maschio HB300 z wałem strunowym i hydropakiem,musiałem z pola zwieżć ją bo w zetorze padł podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikna102    0

ja podnisilem tokarke wazaca 4t z kolega ja farmerem F-8244 C2 a on zetorem 8045 jakos dalismy rade ale kolega jak szybciej odemnie drgna turem to malo nie poszedl na bok ;) ale jakos zdjelismey tokarke z przyczepy. Tury mamy takie same z metal Fachu 1600kg udzwigu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nie chcę pisać nowego tematu więc podepnę się tutaj ,mam takie oto pytanie jeśli ciągnik ma udźwig na tylnym tuz trzy tony na końcówkach wieszaków to jaki będzie miał udźwig w odległości dwóch metrów od cięgieł ? może jest jakiś prosty przelicznik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grego525    0

Władkiem pługi 4skiby woziłem gościowi z sąsiedniej wsi


...............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja najwięcej kiprowałem zboże ponad 8 ton na przyczepie i poszło :lol: a jak jakiś sprzęt to najcięższe maszyny co mam to talerzówka około 400 kg i kosiarka rotacyjna 350 kg


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja podnosiłem zetorkiem 7211 na podnośniku gruberka z podwójnym pełnym wałem całośc ok. 1t i pług 4 skibowy z ramieniem do wału ok 860kg z gruberkiem spokojnie ale z pługiem to przód praktycznie cały czas w górze :) i to z kompletem obciążników :lol: teraz zrobiłem z niego 3 skiby bez ramienia to dźwiga spokojnie :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mf 255 pług Staltech 4 skiby 600kg Mf 3080 T25 heh dał radę władkowi :lol:


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj