Aries

Wycinka drzew na własnej posesji już bez zezwolenia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    316

Właśnie od dziś okres lęgowy

od 15 marca do 15 lipca - sprawdzałem w warunkach zabudowy bo niby w tym okresie mam nie prowadzić prac ;)

Przynajmniej wg tego obszaru który u mnie jest.

 

Co do wycinki, 3 lipy sprzed 2-3 tygodni - każda w środku pusta/czarna, 6 następnych dziś poszło, wszystkie w środku puste/czarne że piła się troszku tępiła. Na każdej trochę jemioły.

Została mi jedna lipa ale linia energetyczna w jej zasięgu  a mocno dziś wiało, no i jedna wierzba z takich pilniejszych do wycięcia, lipę wytnę za parę dni, wierzbę może jesienią.

 

Ogólnie na wszystkie lipy mam dupochron z urzędu gminy że mogę ciąć bo nie podlega pod nową ustawę o ochronie przyrody ;)

Po wycince ostatniej lipy, z racji tego że potrzebuję mapę do celów budowlanych, przyjedzie geodeta który zaktualizuje mapę i mam nadzieję wykreśli te drzewa. Wtedy pisemko do ARiMR o aktualizację mapy z załączoną mapą od geodety i niech ścierają drzewa z map na komputerze ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam ok 50 sztuk Olszaków ok 30-40 m wysokich czy mogę podczyścić gałęzie zostawiając górną koronę bez zezwolenia?

 

Pewnie że możesz podciąć, tylko jeśli się mogę spytać czemu? Wiedz, że jak za kilka, kilkanaście lat byś chciał z takiego podciętego olszaka zrobić jakąś deskę, czy coś w ten deseń to możesz się nieźle rozczarować. Podcinane drzewa szybciej próchnieją, robactwo w łatwiej włazi itp. Z mojego doświadczenia wiem, ze taką olszynę najlepiej wycinać całymi płatami by mogła w tym miejscu szybko odrosnąć. Podzielić na kilka części jak w średniowiecznej trójpolówce. Raz jedną wyciąć, potem druga i trzecią Tak zapewnisz sobie drewno na pokolenia.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Dzisiaj właściciel nie zamieszkałej posesji powiedział że jak chcemy możemy wyciąć drzewa dla siebie ,byliśmy tam zobaczyć jest tam dużo drzew owocowych ,kasztany świerki ,byłoby tego z 4 przyczepy ,jednak w telewizji gadali że od dzisiaj jest zakaz  wycinki ,okres lęgowy ,to można drzewa wycinać czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no i tak czytam i z jednej strony niby od 01.03 ale skoro nie ma tam gniazd to i czemu mamy nie ciąć.

Z drugiej strony mam jak wół na decyzji o warunkach zabudowy że dla mojego terenu żeby nie prowadzić prac budowlanych w okresie "od 15.03 do 15.07 ze względu na okres lęgowy'.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Właśnie poczytałem posty dawniejsze i też tam piszą że od 15,03 nie można ciąć , w gminie trzeba zapytać która data jest ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Jutro zajde do urzędu to będzie wiadomo. Nie ma sensu ryzykować konfident nie śpi. W radiu dziś rano mówili żeby koniecznie dzwonić po psy jak zobaczymy, ze ktoś ścina.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pewnie że możesz podciąć, tylko jeśli się mogę spytać czemu? Wiedz, że jak za kilka, kilkanaście lat byś chciał z takiego podciętego olszaka zrobić jakąś deskę, czy coś w ten deseń to możesz się nieźle rozczarować. Podcinane drzewa szybciej próchnieją, robactwo w łatwiej włazi itp. Z mojego doświadczenia wiem, ze taką olszynę najlepiej wycinać całymi płatami by mogła w tym miejscu szybko odrosnąć. Podzielić na kilka części jak w średniowiecznej trójpolówce. Raz jedną wyciąć, potem druga i trzecią Tak zapewnisz sobie drewno na pokolenia.  

 

Rzucają duży cień na pole z truskawkami i śmiecą wiadomo co się dzieje gdy roślina jest bez słońca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Dzwonić, bo medialne sie to zrobilo. Większość takich "normalnych" rolników wycina to co przeszkadza/stwarza potencjalnie jakieś zagrożenie. No ale niektórzy wala jak leci i teraz będzie nagonka. A ze kary za wycinkę sa bardzo srogie, to ja bym nie ryzykowal bez blogoslawienstwa z urzędu.
Ja się spotykalem zawsze tylko z terminem "do końca lutego". A jeszcze kwestia występowania na drzewach gatunkow chronionych, typu jakieś śmieszne ramaliny itd-na cos takiego trzeba normalnie niby pozwolenie. Tylko kto to sprawdzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tak sobie czytam np to:

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/okres-legowy-ptakow-czy-wycinka-drzew-nadal-jest-mozliwa,719580.html

Wiem że nie jest to dobre źródło prawa ale wychodzi na to że jeżeli nie ma gniazd ptaków ani ich bytności na drzewie to ciąć można?

 

Natomiast dla moich terenów tzw "Ostoja Warmińska" jest to uszczegółowione 15.03-15.07 (ale ponoć też da się ominąć). Po prostu znalazłem to gdzieś w papierach że to okres lęgowy dla moich okolic.

 

Dobrze że została mi jedna która i tak się wywróci przy lepszej wichurze ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Pisalem wczesniej, ze teoretycznie ciac mozna, jesli nie ma gniazd. Tylko nie daj Boze jak ktos Cie podpierniczy, bo sie oburzy, ze wycinasz, przyjedzie rdos, czy czyimi oni tam rekoma sie posluguja i stwierdzi jakies gniazdko, albo jakis gatunek chroniony i lezysz. Samo to, ze ktos zadzwoni i uprzejmie doniesie, ze cos wyciales i juz cala machina ruszy, trafi sie ktos nadgorliwy za biurkiem i po co te problemy?

Ja tam co bylo najwazniejsze/przy drodze wycialem i teraz nic nie ruszam, dla swietego spokoju. Wroci, ze trzeba pozwolenie, to na jesieni sie wniosek zlozy i wytnie zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aries    7

Wiadomo już że można spokojnie ciąć na swoim. Jeżeli polski rolnik nie potrafi radzić sobie z takimi trudnościami jak gniazdo na przeszkadzającym drzewie to niech jedzie na Białoruś do kołchozu. Normalnie po ścince gniazdo istnieje 10 do 15 sekund potem znika.

 

W ogóle co to się dzieje, ktoś tym straszakom płaci za takie posty na forum? Rolnicy godności i jeszcze raz godności, a także poczucia się "na swoim".

 

Wrócę też do wycinki "na cele gospodarcze" - a nie pomyślał ustawodawca, że w ten sposób napędza się gospodarka, zatrudnienie, wpływy z podatków i ogólna koniunktura. Zatem moralnie niech ludzie korzystają po całości do rozwoju swoich przedsięwzięć a w przyszłości głosują na takich co rozumieją wolność "na swoim".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dlatego też się cieszę że tylko jedna została a najważniejsze leżą na ziemi i czekają na to aż ktoś uprzątnie, w sumie w ciągu miesiąca mają zabrać i pociąć wszystko a wtedy kopareczka i sprzątamy korzenie i siew jakiejś trawy/koniczyny a na jesień pod pług te kilka metrów ;)

Grunt że leżą na ziemi ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a dziś dostałem odpowiedz z U.Gminy.

Ciąć mogę ale muszę pamiętać aby od 01.03 do 15.07 nie usuwać drzew na których znajdują się ptaszki ;) nawet podana podstawa prawna.

Czyli tę ostatnią też wytnę zgodnie z prawem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Można w końcu sprzedać to drewno z wycinki. W urzędzie skarbowym rolnik musi się rozliczyć? Coś się płaci od uzyskanej kwoty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

info z mojej gminy, jesli nie ma gniazd ptakow na drzewach mozna ciąc, a zeby sie zabeczpieczyc warto zrobic zdjecia drzewa przed wycinka, ewentualnie wziac sasiada jako swiadka. podstawe prawną tez mam wydrukowaną


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można w końcu sprzedać to drewno z wycinki. W urzędzie skarbowym rolnik musi się rozliczyć? Coś się płaci od uzyskanej kwoty ?

 

Można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Można

Jak sprzedam, to nie podciągnąć to pod działalność gospodarczą?

Jaka najlepiej umowę podpisać z kupującym, umowę kupna sprzedaży czy faktura rr wystawiona przez kupującego, ktoś się orientuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czyli można ciąć całym rokiem jeżeli nie ma gniazd na drzewach? Jak to jest? Mam do ścięcia parę olszaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aries    7

Z Kaczyńskiego wyłazi komunistyczno lewackie myślenie, czym pokazuje swoją twarz bez maski:

 

"Ci, którzy mówili, że dzieje się coś złego, mieli całkowitą rację. Starodrzewywycinane, wycinanedrzewa czy całe zespoły drzew, które w żadnym wypadku nie powinny być wycinane. Po prostu doszło tutaj do nadużyć, popełniono błąd"

 

http://www.rp.pl/Ustroj-i-kompetencje/303099883-Wycinka-drzew-zmiany-PiS-beda-pozniej.html?template=restricted

 

Panie kaczy kryptokomunisto, dlaczego teraz oceniasz to co jest na mojej prywatnej posesji? Przecież nowej ustawie przyświecała właśnie potrzeba zmiany złego prawa, ograniczającego możliwość gospodarowania na swoim.

 

A przy okazji, ten cytat jasno pokazuje, że można ciąć wszystko u siebie. Kropka.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A co ty do tematu polityka mieszasz ,dali przyzwolenie to tnij ,tylko z głową ,co byś nie dostał jaką gałęzia i zaczniesz o służbie zdrowia

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aries    7

Z cięciem nie mam problemu żadnego. A chciałem tylko podzielić się nowiną o zmianie prawa od 1 stycznia więc założyłem ten temat.

Co do "mieszania polityka" to bardzo ważne abyśmy rozpoznawali ich sposób myślenia o naszych prywatnych sprawach, szanują je czy

wtrącają się jak komuniści i lewacy.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

mimo wszystko apeluje o przeniesienie dalszej dyskusji do wątków politycznych


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

info z mojej gminy, jesli nie ma gniazd ptakow na drzewach mozna ciąc, a zeby sie zabeczpieczyc warto zrobic zdjecia drzewa przed wycinka, ewentualnie wziac sasiada jako swiadka. podstawe prawną tez mam wydrukowaną

 

Też takie informacje uzyskałem, że można- dzwoniłem do RDOŚ, bo niestety nie w gminie bo u mnie nic nie wiedzą- tak sobie siedzą i nie wiem po co, tylko mówią, że można na własną odpowiedzialność- dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj