Polecane posty

Gość   
Gość

Ja tam za 4gr nie podpisze za 8gr pomyślę a za 10podpisuje od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574
3 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Kara jest, gdy nie dotrzymasz umowy. Nie wiem, co z tymi co nie podpiszą.

Listy dostawców pasz też miało nie być. Mam nadzieję, że łapówek przy tym nie biorą. Umowa ogólnie jest niekorzystna i krzywdząca dla producenta. Oby tylko na papierze taka była.

I tu się koleżanko mylisz za dostanie się na liste firma paszowe musiała zapłacić i to dośc dużo podobno mlekowita zadała od każdego milion zł. 

Słyszałem ze agrolok z agro centrum po pul zrzutkie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12081
Te pieniądze co wpłacają producenci pasz to kałcja na wypadek wpadki (zabezpieczenie) w Rykach można żywić i nie z listy na swoją odpowiedzialność a o okresie przejściowym każdy wiedział 5miesięcy i obowiązkowo wszyscy dopłata z tytułu nongmo 10gr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nawet glupiego smsa nie było, ze od nowego roku przechodzimy na non gmo. Ale za to o promocjach w hurtowni przychodzą czesto.

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dobra. Firmy paszowe dały zabezpieczenie. A my podpisując ten aneks oddajemy do dyspozycji cały swój roczny zysk na czysto. Za co?! Za 4 gr do litra, które jak dobrze pójdzie, starczą na pokrycie kosztów karmienia bez GMO!?

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, KARGO napisał:

Dezinformacje to wy robicie tu na forum Aneks jest dobrowolny jak nie podpiszesz to zabiorą dodatek 4g do litra który teraz wszyscy dostają 

Ja nie mam żadnego dodatku na fakturze. Od kiedy on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

I tak nie starczą jak juz to Kargo wyliczył , A ile np. w biedrze kosztuje to mleko bez gmo , jaka różnica w cenie do zwykłego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12081
przezuwaczka to jest typowy przykład że duży może więcej i jak jesteśmy traktowani my rolnicy ile mamy do powiedzenia niewiem czy 10 groszy to zrękompensuje w 100% non gmo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

3.2 % UHT NOM GMO 2.49zl

3.2 % UHT 2.19 tylko ze tego chyba bez gmo nie ma aktualnie w ofercie. Moge sie mylić 

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

ja jak odbierałem fakture w mlekovicie wys-maz to stała długa kolejka do podpisywania aneksów, postałem i ja chwile i panowie powiedzieli że jak się nie podpisze do końca grudnia to od stycznia zabierają te 4 grosze i tyle więc sobie nie podpisałem a kilka dni temu przyszedł ten sms żeby sie zgłosić do wydziału skupu

ma ktoś tą listę z producentami pasz i czy koniecznie trzeba kupowac od tych co sa na liście?
ile czasu trwa okres przejściowy i czy w momencie podpisywania aneksu JUŻ trzeba nie żywić z udziałem gmo od jakiegoś czasu czy dopiero od dnia w którym podpisuje się aneks?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ci ludzie w kolejce nie są świadomi, że mogą odmówić. W środku leżą kartki z wytycznymi i warunkami jakie trzeba spełniać. Dostajesz je, jak podpiszesz. Ja nie podpisałam, tylko wzięłam w garść i w nogi. Powiedziałam zszokowanym instruktorom, że muszę poczytać :P

Listę chętnie też przejrzę, więc podpisuję się pod prośbą.

Warunki to:

-wszystko bezGMO oczywiście

-rejestr pasz zakupionych, swoich, materiału siewnego na swoje, mieszania i zadawania paszy, sprzątania silosów i czyszczenia sprzętu.

-faktury i atesty przez 3 lata.

Okres karencji 2 tyg od złożenia deklaracji.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet papierki trzeba mieć od sprzątania silosów i czyszczenia sprzętu? Jak ma wyglądać czyszczenie silosów? W mlekpolu wystarczyło że przez 3 miechy miała iść śruta non gmo i niby silos miał się wyczyścić :) Ciekawe jest to że w każdym oddziale inna cena i dodatki. Słyszałem że w mlekowicie to każdy oddział działa tak jakby na własną rękę. Jak w jednym brakuje mleka to kupuje od drugiego. Nie ma zwykłego przewiezienia mleka tylko sprzedaż i stąd te ,,wysokie'' wyniki finansowe mlekowity bo dużo sprzedają między swoimi oddziałami. Prawda to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Naprawdę u Was to jakieś komedie.W mlekpolu wszyscy podpisali bo inaczej out.kara taka sama, obowiązki takie same i musimy z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

tu masz rację. Przynajmniej o tyle dobrze. Z resztą wejdą przepisy że wszyscy bez wyjątku mają stosować pasze non gmo i koniec.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ogólnie mam wrażenie, że te wytczne to oni napisali dla siebie chyba. Silos opróżniony i posprzątany raz w miesiącu to jakiś żart. Ja mam zapas zboża na cały rok i napewno miało kontakt z kurzem/pyłem z soi GMO, bo obok mieszalnik. Ciekawe czy badania by przeszło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
14 minut temu, DanielFarmer napisał:

Naprawdę u Was to jakieś komedie.W mlekpolu wszyscy podpisali bo inaczej out.kara taka sama, obowiązki takie same i musimy z tym żyć.

A jaka kara za nie dotrzymanie umowy? Bo jak tylko wylot z mleczarni to pół biedy. Ja bym musiała jakieś 60 tys zapłacić. A nie gwarantują, że moje własne pasze przejdą badania. Kary za przekroczenie kwoty miałam mniej. Porypało ich z tym aneksem.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

 

9 minut temu, przezuwaczka napisał:

Ogólnie mam wrażenie, że te wytczne to oni napisali dla siebie chyba. Silos opróżniony i posprzątany raz w miesiącu to jakiś żart. Ja mam zapas zboża na cały rok i napewno miało kontakt z kurzem/pyłem z soi GMO, bo obok mieszalnik. Ciekawe czy badania by przeszło.

przezuwaczka ja mam tak samo, zadzwonie moze jutro do tego skupu i się upewnie czy można na razie nie podpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
4 godziny temu, KARGO napisał:

Dezinformacje to wy robicie tu na forum Aneks jest dobrowolny jak nie podpiszesz to zabiorą dodatek 4g do litra który teraz wszyscy dostają 

Dokładnie, jak instruktor przywiózł mi fakturę to razem z nią dołączył taką instrukcje(informację) co i jak, pytam się czy to obowiązkowe, mówi że nie, a dużo osóbów zamierza podpisywać, mówi że żaden większy rolnik nie zamierza i był koniec dyskusji, jak dla mnie to sama Soja będzie mnie na ten moment kosztować 7 gr, gość od mieszalni pasz będzie stosować wyższą stawkę bo musi dokładnie zbiornik wyczyścić  i przynajmniej 3 tony czystego zboza przemieszać, rzepak firma od której kupuje ma dwa rodzaje "bez GMO" który jest droższy 30 zł za tonę i taki "nie wiadomo czy ma gmo" oczywiście kupuje ten tańszy czyt. Ukraiński

 

Jakby mnie ktoś jeszcze straszył że mam oddać 3 miesięczną wypłatę za mleko za karę to i za 15 gr bym tego nie podpisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nikt nie mówi, że trzeba to podpisać, ale mleczarnia jest niewpożądku, że tym smsem ludzi zmusiła. Kto nie podpisał, ten ma się zgłosić do 30tego to prosty sygnał. Ludzie poszaleli z niewiedzy. Każdy myśli, że po klasie oberwie, albo coś gorszego. To nie świadczy dobrze o mleczarni. Wykożystała lęk i prostotę dostawców. Co gorsza oni nie wiedzą, co z tymi wytycznymi robić. Znowu różni doradcy będą zarabiać i interes się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ciekawe czy można złożyć rezygnację z tego bez gmo w mlekowicie jak dobrowolne to chyba tak  . Jak sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dzwoniłam pod nr z kartki z wymaganiami. Pan ze skupu nie radził podpisywać, jeśli nie jestem swoich pasz pewna. Lepiej na własną rękę je zbadać i się upewnić.

Dobra. Wracamy do tematu.

Znajomy zrezygnował, bo bał się, że kredytu nie ogarnie, a nie umie dać gwarancji, że wszystko czyste.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj