Polecane posty

mpersen    3

Szał w Łowiczu nie potrącą za listopad i grudzień udziałów, co da 5,4 grosza do litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
56 minut temu, Xawier napisał:

Mlekowita nas nieźle doi... i w kryzysie będzie jeszcze bardziej doiła... A wiadomo co z tą nową proszkownią? Kto jest w końcu jej właścicielem? Kto ją finansował?

Produkuje, na jedną zmianę, bo nie ma mleka. Finansowalismy my ale jakos udziałów nie przybyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Mleko Vita najmniej spadnie bo najmniej podniosła z tych większych liczących się.Sierpc może niech do nas cysternę wyśle na Podlasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiecie jakie ceny mleka w mleczarni jogo w Łodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Xawier napisał:

Mlekowita nas nieźle doi... i w kryzysie będzie jeszcze bardziej doiła... A wiadomo co z tą nową proszkownią? Kto jest w końcu jej właścicielem? Kto ją finansował?

No proszkownia już gotowa pewnie testy przeprowadzają o jak znajdą mleka ruszą pełną parą 

Kto finansowa to chyba jasne jak słońce ty i ja i inni czyli członkowie spółdzielni. A właścicielem jest grupa kapitałowa Mlekovita a tu już nie jest takie jasne czyje to jest. Jednak myślę że dzięki tej proszkownia w kryzysie Mlekovita będzie mogła zrezygnować z produkcji nie opłacalnego asortymentu na rzecz proszkownii. 

Komodo mylisz się że ludzie nie patrzą na cenę pewna różnica jest tolerowane jednak jak konsument widzi znaczna rozbieżność cenowa zaczyna szukać czegoś tańszego. Kolejnym problemem takiego Sierpca może być w ostatnim czasie znaczne zwiększenie swojej produkcji która cały czas rośnie bo cena każdego zachęca do inwestycji i w ten sposób rośnie ta bańka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Tak tylko wydaje mi się że drogie teraz to jest masło, cena sera nawet sierpeckiego w sklepie chyba się nie zmieniła, może o kilka groszy i muszę się zgodzić z Komodo. Sierpecki ser ma swoją markę, zazwyczaj nie smakuje dostawcom innych mleczarni, ale "mieszczuchom" już tak. Mi osobiście nie zdarzyło się żeby ser z Sierpca był nie dobry, to raczej z innych mleczarni ser był nie bardzo. To moja opinia. Dostawcy osm Sierpc dobrze stoją bo nawet w kryzysie mają lepszą cenę niż co niektórzy teraz.

Konsument wybierze tańszy ser raz poczym wróci do sierpeckiego.

Edytowano przez vodz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
16 godzin temu, mpersen napisał:

Szał w Łowiczu nie potrącą za listopad i grudzień udziałów, co da 5,4 grosza do litra

Takie myślenie tylko przedłuża agonie tego zakładu. Wasz majątek sukcesywnie się kurczy. Trzymacie ten zarząd na stołkach a oni się śmieją że za nic kasę biorą hahah  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I po zebraniu z Mlekovity. Nic ciekawego się nie dowiedziałem. Co do tych oświadczeń o niestosowaniu pasz gmo to nie są obowiązkowe. Większość jednak podpisała i odesłała. Dla tych co nie podpisali będą wysyłać oddzielny samochód(coś mi się nie chce wierzyć i odpowiednimi wynikami z prób zmotywują do podpisania). Od kwietnia część rolników najbliżej zakładu już żywi bez gmo, bo potrzebowali ok 200 tyś L dziennie. Teraz rozszerzyli to na cały oddział. Póki co  za żywienie bez gmo nie ma żadnego dodatku i nie wiadomo kiedy będzie. 

Jeśli chodzi o cenę to te 10 groszy premii ma być tylko iednorazowe za listopad i za grudzień obowiązywać ma cena z października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jakieś glupie wymysly z tym gmo. Ale prawda jest taka ze nie ma żadnych badan zeby wyszlo w mleku lub miesie ze było zywione paszami gmo. Tylko po badaniu paszy mozna to stwierdzic. I takie jedno badanie kosztuje 1000zl. Wiec te dzialania to tylko  i wylacznie proba wpasowania sie w trend  i nagonke medialną ze gmo jest nie zdrowe.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3127

Mlekpol Grajewo przy ilości do 5000 litrów przy średniej zawartości białka na poziomie 3,3% oraz tłuszczu 4,2% cena za październik wynosi 1,50 zł/l. Także jak na tak nie duży przedział ilościowy to jest bardzo świetnie :) Oby mniej więcej tak się cały czas utrzymywało i będziemy zadowoleni :)

Edytowano przez WitekRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
12 minut temu, WitekRolnik napisał:

Mlekpol Grajewo przy ilości do 5000 litrów przy średniej zawartości białka na poziomie 3,3% oraz tłuszczu 4,2% cena za październik wynosi 1,50 zł/l. Także jak na tak nie duży przedział ilościowy to jest bardzo świetnie :) Oby mniej więcej tak się cały czas utrzymywało i będziemy zadowoleni :)

Tą cenę chyba bez VAT- u podałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3
4 godziny temu, Bugii napisał:

Jakieś glupie wymysly z tym gmo. Ale prawda jest taka ze nie ma żadnych badan zeby wyszlo w mleku lub miesie ze było zywione paszami gmo. Tylko po badaniu paszy mozna to stwierdzic. I takie jedno badanie kosztuje 1000zl. Wiec te dzialania to tylko  i wylacznie proba wpasowania sie w trend  i nagonke medialną ze gmo jest nie zdrowe.

tak u mnie miałem kontrole czy stosuje z gmo.... jak podpisałeś oświadczenie to lepiej dawać bez gmo żeby nie było przypału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Naszczescie jeszcze nie muszę tego spełniać. A czym bedzie nas wiecej to soja bez gmo bedzie coraz droższa bo jej swiatowa produkcja jest znikoma. A praktycznie nie ma jej czym zastąpić bo to zupełnie inne białko niz sruta rzepakowa i trawiona gdzie indziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile wam płacą to płacą.  Uważam jednak że masz karaj i rodacy nie są jeszcze tak zamożni by jednak dla wszystkich cena sera 30czy 18 zl nie robiło różnicy.  Po prostu jest pewna grupa konsumentów z większym portfelem która po nie sięga jak i po te tańsze.  Fakt tu jest bańka która rośnie bo jednak powiedzmy Sierpc umieszczał na rynku 20 000 kg sera co dzień a teraz musi powiedzmy gp umieścić 200 000 kg sera a taka grupa konsumentów tak szybko nie rośnie chyba że 500+ tak poprawia koniunktura że każdy sięga po lepsze produkty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Jeśli chodzi o Królewski to cena oscyluje w okolicy 24 zł za kg. Jeśli chodzi o produkcję to nie wiem jaka jest, ale cała im schodzi i nie nadążają produkować. Jeśli chodzi o konsumenta to coraz częściej cena nie gra roli tylko skład chemiczny. Ludzie wybierają produkty jak najbardziej naturalne bez chemii. I oczywiście bez dodatku szkodliwych olejów rafinowanych. Zresztą chodzi też o smak. Ja zawsze wyczuję, gdzie jest towar produkowany z mleka "słoiczkowego" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

No Sierpc musi mieć zbyt bo w końcu dostali pozwolenie na nową serownie. Dobowy przerób ma wynosić 700 tysięcy litrów. Obecnie w starej jest 180 tys a w nowszej 400. Nie wiem czy na trzy serownie będą ciągnąć, ale jak skończą tą nową, to mleka będą potrzebować dużo, także łowiczanie uzbroicie się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jest o wiele więcej ludzi dla których cena jest ważniejsza już nie raz miałem okazję przekonać się na własne oczy. Trochę to przykre ale niestety społeczenstwo jest jeszcze zbyt ubogie. Na szczeście ta grupa się zmniejsza, ale to powolny proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No nie chcę tu polemizować, bo to nie temat, ale ktoś mi ostatnio powiedział na krzywdowanie się o wysokie ceny masła ( to samo dotyczy sera i innych produktów)  , że powiedział jednej osobie "żałujesz 7 zł na kostkę masła, a wydajesz więcej na paczkę papierosów, masło starczy ci na dłużej, a papierosy puścisz z dymem w jeden dzień". 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Tak przypadkiem tutaj zajrzałem i jestem zdumiony, że w tym kraju jeszcze są gospodarstwa utrzymujące krowy i produkujące mleko "na rynek" ;) U nas niedługo to dziecko nie bedzie wiedziało co to takiego "krowa" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

To pewnie tylko jednorazowa premia za grudzień, później powrót do ceny listopadowej a za 2-3 miesiące korekty w dół znając życie. ale jakby nie patrzeć na cenę w Mlekpolu na dzień dzisiejszy nie można narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj