Polecane posty

krzysieek    337
2 godziny temu, maxler napisał:

krzysieek u mnie w okolicy tez pojawili się tacy inwestorzy i teraz z emerytur babć musza żyć.

wiem...bo mieszkasz w sąsiedniej gminie. U Was tam nieźli szaleńcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

No na unię to ja bym za bardzo nie patrzył i na nią za bardzo nie liczył. W moich stronach jeszcze chyba nikt na krowach źle nie wyszedł. A ci co zrezygnowali to już do kasacji po kilku latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Chorzele

1.58 zl

tluszcz 4.09

bialko 3.28

Nic nie jest takie proste na etacie zeby dostac 2-3 tysiace musisz miec dobry fach albo dobre znajomosci bo jak nie to maks 1800 z nadgodzinami. I jestes pomiatany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

a ty z nadgodzinami nie robisz. Nie raz trzeba było w nocy stać do krowy bo się cieliła. Może w niedziele masz wolne ? Trzeba krową przemówić do rozumu żeby w niedziele mleka nie dawały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
2 godziny temu, tedek2 napisał:

Chorzele

1.58 zl

tluszcz 4.09

bialko 3.28

Nic nie jest takie proste na etacie zeby dostac 2-3 tysiace musisz miec dobry fach albo dobre znajomosci bo jak nie to maks 1800 z nadgodzinami. I jestes pomiatany.

Jak te Chorzele przędą? Robią jakąś produkcję czy tylko sprzedają ten surowiec? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp przedział 10-17tyś l za październik 1,38zł/l brutto, za listopad +5gr/l. Wielu z Was przy 1,60zł/l strasznie lamentuje jak to mało, bo konkurencja płaci lepiej. Nic na siłę. Sam pewnie zmienię odbiorcę, ale jeszcze nie teraz.

Jeszcze jedno - wróćcie do tematu bo jak na razie większość postów jest nie na temat. Zaglądam tutaj w celu zdobycia konkretnych info, a znajduje całe strony jakiś opowieści 1000 i jednej nocy. Jeśli moja prośba nic nie da to niech Moderator zmotywuje Forumowiczów.

 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja idę na piwko gdy mam ochotę ☺ mam małe gospo 10 lat na rynku mały areal wszystko kupione nic nie dziedziczone i sobie chwale wolę te swoje ogony niż szefa który ci rozkazuje i bystrzy ze źle itp ☺ czasu dużo praca dość przyjemna czego więcej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Grzesiu mieszkanie jedno da mi na rok 24000 na 15 lat 360000 kupowałem za gotowke z mysla o dzieciach oddam im i niech sprzedadzą i kupuja inne lub jak tam im się spodoba. A jak za kredyt to masz racje sto procent się nie oplaca  a w krowy nie będę pchal ponieważ obora wielka inwestycja i zaraz będę szukal dzierżaw i pracowników a pozatym zona nie chce mi doic :D ale puki co jestem z wami i nadal doje jeszcze przez jakiś czas ja pomecze nie ukrywajmy powyżej 1,5 można dużo odlozyc .Grzesiu z mleczarkami myslalem ale dadza mi 30 dostawców na solo i nic mi z tego nie zostanie leasing paliwo pracownik, trzeba by mieć układ wtedy tak 6-8 na solo:) Pedro również cie szanuje na giełdzie jestem od 2008 zbilem sporo kasy na cd red obecny cd projekt zony siostra mi go doradzila jest analitykiem w dm boó

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Grzesiu mieszkanie jedno da mi na rok 24000 na 15 lat 360000 kupowałem za gotowke z mysla o dzieciach oddam im i niech sprzedadzą i kupuja inne lub jak tam im się spodoba. A jak za kredyt to masz racje sto procent się nie oplaca  a w krowy nie będę pchal ponieważ obora wielka inwestycja i zaraz będę szukal dzierżaw i pracowników a pozatym zona nie chce mi doic :D ale puki co jestem z wami i nadal doje jeszcze przez jakiś czas ja pomecze nie ukrywajmy powyżej 1,5 można dużo odlozyc .Grzesiu z mleczarkami myslalem ale dadza mi 30 dostawców na solo i nic mi z tego nie zostanie leasing paliwo pracownik, trzeba by mieć układ wtedy tak 6-8 na solo:) Pedro również cie szanuje na giełdzie jestem od 2008 zbilem sporo kasy na cd red obecny cd projekt zony siostra mi go doradzila jest analitykiem w dm bos. A ostatnio kupiłem jsw za 14 zl za 300000 spadlo po wyborach na 8 wydygalem się i sprzedałem po 8 i w plecy prawie polowa zonka zla i weź , fakt odliczyłem do straty czesc na pit 38 ale i tak 100000 poszlo . Ciezki to chleb ale idzie zbic fortune po mojej sprzedaży pociąg odjechal na 110  latwo policzyć byłoby prawie 3 mln . Ogolnie każdemu polecam gielde mogę trooszke doradzić a polecam dm deutsche bank na początek i kwote 10000 zl dla zabawy żeby się sprawdzić. Pedro kolego czytałem ze chcesz prowadzic prace z zywieniowcem napisz mi badania pasz mocznik bialko tluszcz czy masz własne zboze jakie co dajesz czy jest stacja grupy to uloze ci dawke ja mam 33 l średnio dzienna od krowy to sporo ale  kolegom ukladalem i maja 26-28 i tez sa mega zadowoleni ze jest duzy zysk także jak cos sluze pomocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Pedro zapomnialbym bardzo wiele zawdzięczam rodzicom oraz dziadkom z matki strony ziemia budynki szkola sam bym tego nie osiagnal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Mlekpol 4000l  bialko 3.3 tluszcz 4,7   cena 1.57zl. Chyba za ten tluszcz płacą bo przy takiej ilosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Kup żonie na prezent na gwiazdkę robota udojowego ;) Za studenta bawiliśmy się z chłopakami trochę na giełdzie dla zabicia czasu :D kapitałem 10 -20 tys zł trzeba mieć wiedzę, czas i pojecie o ekonomii mechanizmach zależnościach itd bez tego to lepiej za tą kasę piwo wypić ;) to tak jak było z Amber Gold mówię do kumpla patrz kasę rozdają 12% gwarantowane kumpel wbił w tel na neta mówi masz czytaj o Marcinie P :Dludzie utopili majątki życia. Dziś nikt nigdzie kasy za free nie rozdaje i okazję się nie zdarzają!!! Na giełdzie można szybko i dużo zarobić ale na ryzykownych walorach i tak jak wszędzie im większy możliwy zysk tym większe ryzyko straty. @Alfa inwestowałeś na WIG20 gdzie jest bezpiecznie ale zysk z niego jest długoterminowy do tego trzeba mieć stalowe nerwy :) wnioskuje że inwestowałeś w 2015 roku :) gdybyś poczekał to dziś miałbyś 1.6mln zł zysku z tego :) ale kto by przypuszczał że węgiel wróci do łask :D Wracając do cen mleka to GDT  w ciągu dwóch mies ponad 10% w plecy no i mówią że średnie ceny za surowiec w grudniu przekroczą rekordy z poprzedniej hossy a od stycznia mocne korekty w cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrRula    3

Widzieliście koledzy. Średnia cena skupu w Polsce za październik wzrosła do 1,57 zł/litr brutto. Takiego roku z takimi cenami to chyba nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

bessa będzie na mleku na pewno kwestia luty marzec gora kwiecień na żywo dam znac hehe. Grzesiu tak bylaby wtedy kaska ale niestety inwestuje we wig krótko i długoterminowe ale tez poza wig mam tez inwestycje na newconnect kwestia analizy mogę ci podrzucić kilka spolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

     GDT kolejny raz mocno na minusie razem licząc te spadki to już poważna korekta. Czytałem w poradniku że niemiecki ser w cenie 11zl  za kg mocno wchodzi na nasz rynek oczywiście poniżej kosztów i szwaby dopłaca do niego ale mają stabilność u siebie i w pierwszej kolejności obniżek powinni spodziewać się ci którzy teraz najlepiej płacą czyli Ryki Sierpc Radzyń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Chorzele produkuja na czechy czy też Słowację. Dalem przyklad z tymi zarobkami 1800 bo co niektorzy zaraz leca w skrajnosc ze tu na goapodarce zle tez nadgodziny albo ze na etacie 2-3 tysiace sie zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
1 godzinę temu, KARGO napisał:

     GDT kolejny raz mocno na minusie razem licząc te spadki to już pow cvażna korekta. Czytałem w poradniku że niemiecki ser w cenie 11zl  za kg mocno wchodzi na nasz rynek oczywiście poniżej kosztów i szwaby dopłaca do niego ale mają stabilność u siebie i w pierwszej kolejności obniżek powinni spodziewać się ci którzy teraz najlepiej płacą czyli Ryki Sierpc Radzyń 

KARGO na tle Sierpca czy Ryk to Spomlek bardzo blado wygląda i to od kilku miesięcy. ;)

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@kargo ja bym nie martwił sie o sierpc czy ryki na twoim miejscu bo ten badziewny ser bedzie konkurencjia dla sera z mlekovity czy łowicza. Klient ktory kupuje sierpc lub ryki jak wchodzi do sklepu to nawet nie szuka innego sera tylko kupuje konkretnuy ser one kosztuja po ok 30zl za kilogram caly czas nie zaleznie od koniunktory  i im to zwisa i powiewa ale nie trzeba szukac niemickiego bo mlekowita czy inne mleczarnie ktore nie maja mocnej pozycji  w serach zeby sie pozbyc tez za tyle sprzeda i to robi  bo jesli w biedronce jest ser mlekowity w promocji 10-12zl za kilogram w plastrach to nie trzeba niemieckiego. Ale to wszystko przy  Sierpcu czy Ryckim edamie exclusive sa wyroby seropodobne kleja sie do zebów  jak czekolada za zlotowke .Pozostale mleczarmnie jak im sie uda to jest dobry ser nie ma powtarzalnosci dlatego nie kupuje innych i mysle ze wiele osob tak uwaza.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zachwycałbym się tak sierpecim serem. Ich sztandarowy  chyba Królewski ostatnio był jakiś gorzki i dużo gorszy w smaku od tego z Mlekovity, która ostatnio poprawiła się w serach. Także sierpc też nie ma powtarzalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Osm Sierpc 2.02zł  33000l  białko 3,56, tłuszcz 4,6  dla ryczałtowca.

Ja też bym się o Sierpc i jego sery nie martwił:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jak jebnie to wszystkim. Dużo ludzi (nie rolników) mówi, że w kryzysie mlekovita utnie najmniej. Jak przypomnę sobie jak było to jakoś mi sie nie chce w to wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekowita nas nieźle doi... i w kryzysie będzie jeszcze bardziej doiła... A wiadomo co z tą nową proszkownią? Kto jest w końcu jej właścicielem? Kto ją finansował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj