Polecane posty

Wronski13    1

Mleczarnia Winnica to "cwaniaki" sam noszę się z zamiarem odejścia... znajmy jak od nich odchodził to po złożeniu wypowiedzenia od razu zaczęły mu rosnąć bakterie w mleku a za ostatni miesiąc zostało mu potrącone 20gr/litr  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
ja oddaje do winnicy i obecnie tl 4,2 bi 3,4 przy ilości powyżej 20 k cena to 1,64zl brutto ryczałt. Kiedyś rodzice też byli w tej mleczarni i nie było problemu z odejściem normalnie 3 m-ce wypowiedzenie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

jest na forum ktos  srzdajacy mlko do osm ciechanow chcialbym uzyskac kilka  p

podstawowych info jak z platnosciami czy w trmini i jaka cna obecni a jaka byla w kryzysi jakie wymogi dotyczace mlka  z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytanie jaka cene bym mial w president winnica  białko 3,2   tł,3,7 ilosc 8000tys miesiecznie  w jakim termine płacą      szukaja dostawców kujawsko pomorskie prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
56 minut temu, wielgus napisał:

pytanie jaka cene bym mial w president winnica  białko 3,2   tł,3,7 ilosc 8000tys miesiecznie  w jakim termine płacą      szukaja dostawców kujawsko pomorskie prosze o odpowiedz

Przy 8 milionach miesięcznie na pewno powyżej 2 złotych xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Pedro2 a skad ty jesteś taki pewny ze będzie tylko mala korekta ceny i ze eksport wzrósł 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Krowiarka gdzies tam wyczytałem ze masz 28 tysi kredytu co miesiąc to ci powiem szacun za odwage . No nie wiem tak na moje oko kalkulując powinnas w tej chwili zdawać miesięcznie miedzy 80000 a 110000 tys mleka i tak na mój rozum to jeśli cena spadlaby na około 0,9 to dla ciebie oznacza zabójstwo pisze tak sugerując się moim szwagrem który stawiając obore przy cenie 1,6-1,7 poplynal w kryzysie kiedy otrzymywal 1,1-1,15 . Ratowalem go 3 miesiące ale później wspólnie doszliśmy do wniosku ze trzeba się poddac ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo zyje sobie dziś chłopak swietnie jak mało kto 95 % dojących krowy może tylko pomarzyć żeby zyc na tym poziomie. UU nas dobrze prosperują gospodarstwa które budowaly obory w latach 99-03 nie maja dzierżaw ponieważ posiadaja wlasną ziemie odpowiednia ilość , obory te kosztowaly góra 350 tysięcy zostały splacone ziemia dokupowana była w cenie 10-15 tys doszly później dopłaty do niej. mam 5 takich znajomych co maja krowy i rozwijali się tak jak opisałem nie maja kredytów posiadaja i wynajmują mieszkania dzieci ustawione jezdza na wycieczki sami zdolaja obrabiać gospodarstwo wieczorem po 18 wykapani pachnący spotykają się ze znajomymi dla mnie to jest ideał mleczarstwa który sam tez mam na podobnym stylu. A wspominając jeszcze ich to jedyni których znam ze pojde powiem ty stary trzeba mi 200 tys bo brakuje mi do sieczkarni no problem jedzie do banku i przywozi ma tam bezpieczny zapas gotówki  . A przed wiekszoscia młodych rolnikow i zon które na te gospodarstwa przychodzi wisi widmo dojenia i jeba... przez 20 lat na kredyty i wychodzenia z obory o 20-21 albo i póżniej tak tez wlasnie zrobila moja siostra .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No widzisz a ja w tej chwili mam 35 000 litrów mleka i spłacam te kredyty. ^_^ W kryzysie miałam najmniej 1,23  zł i to przy dużo mniejszych litrach . Tak, że mleczarnia mleczarni nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Alfa piękna historia każdy by tak chciał,  napisałem że słyszałem to w radiu! A krowiarka z tego co pamiętam pisała spłaca teraz dodatkowo utwardzenie,  że potem będzie mniej... wyluzuj z tą euforia i czytaj sumiennie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

I dodam jeszcze, że obora oborze nierówna. Co z tego, że wracam do domu o 20 coś jak lubię to robić i przebywać w oborze. Lubię zrobić sobie herbatkę i posiedzieć w cieple przy komputerze, bo tak doglądam swoje stado i mam takie warunki do pracy. Owszem płacę za to, ale praca tam nie jest dla mnie dopustem Bożym i mnie nie męczy. Niestety każda automatyzacja musi kosztować, chociaż o dziwo rachunek za prąd mam mniejszy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
@wielgus nie mam przed sobą cennika ale z tego co pamiętam za każde 10tys litrów jest plus 1gr, za jednostkę białka jest 0,2zl i za jednostkę tłuszczu 0,09zl więc od mojej ceny możesz sobie odliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, czesio1612 napisał:

ja oddaje do winnicy i obecnie tl 4,2 bi 3,4 przy ilości powyżej 20 k cena to 1,64zl brutto ryczałt. Kiedyś rodzice też byli w tej mleczarni i nie było problemu z odejściem normalnie 3 m-ce wypowiedzenie i tyle

policzylem wyszlo mi 97 gr to chyba mósi byc jakies dodatki jescze w cenniku prosze o odpowiedz którego płacą za mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

pedro 6 % nie 60 zeby 60% to za mleko byloby 5zl . Krowiarka to ladnie sobie dajesz rade . Ja tez lubie krowy ale w ciagu 3 lat rezygnuje bede zyl z pszenicy i wynajmu . Teraz koncze kolejna 4 pokojowke w bialym za taka biore 2400 miesiecznie od 4 studentek. A jeszcze do pedro jestem radnym dlatego pytalem sie o te 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Od stycznia zróżnicowanie cen w Mlekovicie(centrala) za surowiec GMO i nonGMO. Umowy dobrowolne. 

Ciekawe jaka bedzie różnica w cenie? Jak 10 gr to ja dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre i tyle, bo inni płacą najwyżej 7gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Pan Szabłowski dał do zrozumienia, że cisną ich sieci handlowe na nonGMO, a że brakuje im 0,5 mln litrów mleka, a mogą 1,5 przerobić...

Poza tym do 2019 będzie całkowity zakaz sprzedaży pasz GMO, więc można spróbować już. Próbki do badań my będziemy przygotowywać i wykaz pasz z fakturami 3 lata przetrzymywać do wglądu dla mleczarni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
kolego alfa powiedz lepiej co słychać w mlekpolu ? jakie rokowania na dalsze miesiące?czy będzie jakaś podwyżka/premia w grudniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

@wielgus 1,64- 4,5gr za tłuszcz- 4gr za białko- 2gr za ilość litrów to wychodzi 1,535 zł. zakładając że jesteś pod ocena użytkowości mlecznej, jeśli nie to jeszcze minus 2 lub 3gr. nie mam cennika pod ręką to wyliczone tak na szybko z mojej ceny. jak chcesz coś więcej to napisz na PW. A płacą zawsze do 14 każdego miesiąca

Edytowano przez czesio1612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

wstepnie na radzie za tydzien dodamy na grudzien rozliczenie a po nowym roku spadek ceny masla vedzie wystarczajacym pretekstem do obnizek a pozatym z rozmow wynika ze mniej wiecej od litego obnizki na marzec a wiadomo w mlekpolu nigdy to 5 gr nie jest pamietacie zapewne ze ostatnim razem z 2.2 za grudzien lecialo po 30 gr w dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba będzie wybrać się pierwszy raz na spotkanie członków spółdzielni. Może coś powiedzą o tym bez gmo. Jak to ma być dobrowolne? Albo wszyscy w oddziale będą żywić bez gmo, albo nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj