Polecane posty

Krowiarka    290

Mało :P ale to i tak nie dla mnie tylko dla banku kasa. Żebyś ty wiedział ile ja miesięcznie muszę oddać... :19_kissing:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Pierw dostałaś teraz musisz oddać :P "Pochwal" ile co miesiąc nie Twoje. A czy w Mlekowicie było kiedyś takie wyrównanie na koniec roku? Ciekawe też ile parametry spadną po tej listopadowej podwyżce

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ok raz się "pochwalę" ^_^ w tym miesiącu 28 000 nie moje i nie jest to jednorazowa spłata jakiegoś większego kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiEllwaro    12

Ale macie problem jak ktos wzia kredyt na inwedtycje to go splaci i to co zrobil za te pieniadze to jego a bez kredyt jak sie poduchy nie ma to ciezko ruszyc 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja tam problemu nie mam z kredytami, jak potrzebuje to biorę chociaż przyznam że na budowę nie brałem jeszcze a i chyba nie będe bo i ziemi nie ma tyle żeby więcej sztuk było a na tyle co mam to mi wystarczy. Krowiarka a powiedz jaką cene mleka miałaś w biznesplanie przyjętą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a skąd wiecie że Łowicz odnotował taką stratę ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

Ok raz się "pochwalę" ^_^ w tym miesiącu 28 000 nie moje i nie jest to jednorazowa spłata jakiegoś większego kredytu.

Jeśli wzięłaś karencję i to kwota bez raty to nie mało, a jeśli za wszystko to nawet nie najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy ma wydatki proporcjonalne do wielkości produkcji. Zwrot z unii był, zwrto vat był, wyposażenie można było wziąć tańsze, więc nie narzekaj, bo większość ma kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
2 godziny temu, atomik napisał:

a skąd wiecie że Łowicz odnotował taką stratę ?

Chyba czytasz ile dostają koledzy i koleżanki z często mniejszych mleczarni,a ile ty dostajesz za mleko ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Thomas ja wcale nie narzekam :P i jeszcze jestem w karencji. Dodam, że jak mi się skończy karencja to będę miała mniej niż teraz do płacenia. Teraz to ponoszę koszty utwardzenia terenu, a niestety ten rok pokazał, że bez tego nie dałoby rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

strata budżetowa a wypłacana cena to dwie różne rzeczy stąd moje pytanie. Mogą być na plusie i placić mniej a mogą płacić po 2 zł i narobić stratę...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
6 godzin temu, atomik napisał:

strata budżetowa a wypłacana cena to dwie różne rzeczy stąd moje pytanie. Mogą być na plusie i placić mniej a mogą płacić po 2 zł i narobić stratę...

Tak, tylko wcześniej było źle, teraz jest jeszcze gorzej. Ciekawe gdzie leży  problem naprawdę, bo w takiej hossie jak teraz żeby mieć tylko przeciętne wyniki, a mówiąc dosadniej słabe to w moim odczuciu nie da się działając rzetelnie. I coś pewnie jest na rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam żadnego kredytu a koszt produkcji mleka jest ogromny przy udziale 0 własnych pasz tresciwych ( nie sprzedaje zboża jak ktoś zaraz powie każdy kupuję ale większość sprzedaje zborze kupuję pasze tak wygląda to u moich znajomych) to przy tak małym stadzie jak moje sama tresciwa lekko 6000 zł.  Patrzmy na stosunek ilość mleka do kosztów wówczas mamy adekwatny problem .... Ale jakoś żyć trzeba ☺ a jak miałem kredyt taki mały 4co miesiąc doszła kwota i topamiętam  za mleko było 16000 a koszt od razu 11000 wiem mówimy o innych kwotach ale dla mnie takie są już duże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie to pasza tresciwa i oplata za energię to sa największe koszta które ponosze stałe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6646
w nowym Tpr progbozuja ze ceny mleka zaczna spadac od lutego miejmy nadzieje ze sie myla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
najpóźniej na wiosnę gdy zadziała sezonowy wzrost produkcji choć z tego co rozmawiałem z zootechnikiem to szal wzrostów już trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Ludzie dostają więcej wypłaty za mleko + zaliczki dopłat to kupią więcej soi, jałówki dokupią i produkcja rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856
https://wiadomosci.wp.pl/producent-ujawnia-spisek-sieci-handlowych-maslo-powinno-kosztowac-juz-tylko-5-zl-6185177975842945a

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Spomlek, białko 3.61, kazeina 2.82, tłuszcz 4.43, Ilość 45 tys, cena 1,66 netto - 7 gr fundusz

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj