Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert1226    1581

VODZ-u przeczytaj uważnie co napisałem.
Nie narzekam ze Sierpc źle płaci ,płaci super i niech tak trzyma .
Piszę tylko o dziwnym rozliczaniu i cena na fakturze jest dużo wyższa niż w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Najpierw porównaj te średnie roczne ceny w Sierpcu rykach Piątnicy do mlekpolu, a dopiero potem będziesz mógł napisać czy są bardzo zbliżone bo po tym co teraz płacą nie będą.

Daniel kiedy qq kosisz? Do mnie jutro chcieli przyjść, ale poligon za oborą i na środę może trochę przeschnie, ciekawe jak na polu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Napewno będzie, że zazdrość mnie zżera, ale co tam, cały dzień się zbierałam ale czasu zabrakło na bieżąco pisać. Dosyć imponująca, ta cena w Sierpcu tylko szkoda,że nikt nie napisał, że procentowo Wam udziały potrącają, bodajże 6% czy się mylę JEŻELI SIĘ MYLĘ TO Z GÓRY PRZEPRASZAM i proszę mnie poprawić. Więc z mega ceny 1,92 która ma bić Piątnicę po odjęciu udziałów zostaje ile? A co do premii która jakby nie było jest liczona za czas przeszły i liczymy ją za ODDANE litry więc: rozkładając ją po 4 grosze do cen które obowiązywały u Was od początku roku do września to też do Piątnicy nie dociąga, więc po co pisać coś co de facto mija się z rzeczywistością, ale cóż jak kto woli. Co do umów to większość mleczarń będzie je zmieniać, bo się boją konsekwencji, które, mogą ponieść za źle sformułowane umowy z dostawcami (chodzi o ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu umów kontraktacyjnych). 

 

Jeśli chodzi o Mlekpol Panowie czy Wy naprawdę nie możecie, chociaż na chwilę, przestać narzekać? Ja jestem ciekawa który z Was doił w kryzysie poniżej złotówki??? 

 

Za***iście za to podoba mi się rozwiązanie które, wprowadził Hochland. Tylko pytanie mam: cena wyjściowa to średnia GUS, czy cena która w danym momencie obowiązywała wg Waszego cennika?

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

A w Piątnicy 10gr na udział więc na jedno wychodzi a w Sierpcu było chyba 6gr a nie 6% .Tak czy inaczej za ten rok Sierpc będzie miał najlepsza średnia bo te groszowki będą już do końca roku a w ostatnim miesiącu jak walna to pewnie nie jednemu szczęka opadnie jak na fakturze będzie miał z 2,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak powinna być że jak jest hossa to mleczarnia dzieli się zyskiem z rolnikiem. Co z tego że mlekpol mlekowita czy tam łowicz cały czas coś budują i się rozwijają jak z ceną nie potrafią się zbliżyć do tych wcześniej wspomianych. Są najwięksi i co?? Chyba tylko prezesi są zadowoleni. 

@ZosiaSamosia Za złotówkę to nikt nie raczej nie doił w mlekpolu ale przyznasz że coś jest nie tak gdy w tym samym czasie piątnica płaciła ponad 1,4 zł czy sierpc podobnie. Te molochy powinny wziąć przykład z tych mniejszych jak wyrabia się markę a nie podbierać sobie klientów i dawać coraz to niższą cenę w zagranicznych supermarketach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ZosiaSamosia 6 groszy to po pierwsze. A po drugie to tak szczerze ciężko jest Cię zrozumieć bo ganisz Sierpc za udziały przy cenie 1,9zł a chwalisz hochland za beznadziejny pomysł dzięki któremu dostawcy o dobrej cenie mogą zapomnąć. Przypomnę Ci że tobie potrącają 7 groszy, a przy premii noworocznej 10 gr + 12 tyś wpisowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

cały czas krytykujecie mlekpol i mlekovite, a nikt z was nawet nie pomyśli, ile oni właśnie teraz inwestują. Mlekovita ma teraz otworzyć jakiś nowy zakład w wysokim mazowieckim za setki milionów mlekpol podobnie stawia proszkownię za 400MLN zł!!! Myślicie że oni mają na to kasę? nie sądzę. Mleczarnie ratują się kredytem,  wiadomo że trzeba go spłacić i im szybciej tym lepiej. Ile sierpc płacił w kryzysie? 80-90gr? Mleczarnię poznaje sie po tym jak płaci w kryzysie a nie jak na rynku jest hossa. W sierpcu cena może spaść tak samo szybko jak wzrasta. W najgorszym miesiącu podczas bessy cena mleka nawet nie była w okolicach 1zł, a były na forum wpisy że  niektórzy dostawcy innych mleczarni mieli po 80gr, a w internecie chyba znalazłem gdzieś informację że jeden z rolników dostawał albo 63 albo 73gr za litr wyprodukowanego mleka. Oczywiście nie zapomnijmy o tym, że oddawał do mleczarni śladowe ilości białego produktu. Też bym chciał dostawać za litr około 2zł, w końcu dla mnie też coś się należy od życia


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

cały czas krytykujecie mlekpol i mlekovite, a nikt z was nawet nie pomyśli, ile oni właśnie teraz inwestują. Mlekovita ma teraz otworzyć jakiś nowy zakład w wysokim mazowieckim za setki milionów mlekpol podobnie stawia proszkownię za 400MLN zł!!! Myślicie że oni mają na to kasę? nie sądzę. Mleczarnie ratują się kredytem,  wiadomo że trzeba go spłacić i im szybciej tym lepiej. Ile sierpc płacił w kryzysie? 80-90gr? Mleczarnię poznaje sie po tym jak płaci w kryzysie a nie jak na rynku jest hossa. W sierpcu cena może spaść tak samo szybko jak wzrasta. W najgorszym miesiącu podczas bessy cena mleka nawet nie była w okolicach 1zł, a były na forum wpisy że  niektórzy dostawcy innych mleczarni mieli po 80gr, a w internecie chyba znalazłem gdzieś informację że jeden z rolników dostawał albo 63 albo 73gr za litr wyprodukowanego mleka. Oczywiście nie zapomnijmy o tym, że oddawał do mleczarni śladowe ilości białego produktu. Też bym chciał dostawać za litr około 2zł, w końcu dla mnie też coś się należy od życia

Szwagier oddaje do Sierpca i w kryzysie miał cenę jaką ja obecnie tzn. około 1.25 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"80-90 groszy w kryzysie od Sierpca" brak mi słów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Za***iście za to podoba mi się rozwiązanie które, wprowadził Hochland. Tylko pytanie mam: cena wyjściowa to średnia GUS, czy cena która w danym momencie obowiązywała wg Waszego cennika?

Zosiu, ceną wyjściową była cena, która wówczas obowiązywała. 1,90 pewnie nie osiągnie bo nie ma tu żadnych udziałów ani premii. Cena na fakturze jest ceną do ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

mk9422 nie porównuj Proszę Mlekpolu do Łowicza, bo różnica jest znaczna. Gdyby Mlekpol chciał do mnie przyjechać to nawet bym się nie wahał tylko przechodził, chyba jak większość z łowickiego, krainy niegdyś mlekiem płynącej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

mk9422 nie porównuj Proszę Mlekpolu do Łowicza, bo różnica jest znaczna. Gdyby Mlekpol chciał do mnie przyjechać to nawet bym się nie wahał tylko przechodził, chyba jak większość z łowickiego, krainy niegdyś mlekiem płynącej

No właśnie - NIEGDYŚ - więc co się stało po drodze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cały czas krytykujecie mlekpol i mlekovite, a nikt z was nawet nie pomyśli, ile oni właśnie teraz inwestują. Mlekovita ma teraz otworzyć jakiś nowy zakład w wysokim mazowieckim za setki milionów mlekpol podobnie stawia proszkownię za 400MLN zł!!! Myślicie że oni mają na to kasę? nie sądzę. Mleczarnie ratują się kredytem, wiadomo że trzeba go spłacić i im szybciej tym lepiej. Ile sierpc płacił w kryzysie? 80-90gr? Mleczarnię poznaje sie po tym jak płaci w kryzysie a nie jak na rynku jest hossa. W sierpcu cena może spaść tak samo szybko jak wzrasta. W najgorszym miesiącu podczas bessy cena mleka nawet nie była w okolicach 1zł, a były na forum wpisy że niektórzy dostawcy innych mleczarni mieli po 80gr, a w internecie chyba znalazłem gdzieś informację że jeden z rolników dostawał albo 63 albo 73gr za litr wyprodukowanego mleka. Oczywiście nie zapomnijmy o tym, że oddawał do mleczarni śladowe ilości białego produktu. Też bym chciał dostawać za litr około 2zł, w końcu dla mnie też coś się należy od życia

Akurat mlekovita buduje to bez kredytu a sponsorami są naiwni dostawcy w tym ja, którzy nawet udziałów od tej inwestycji nie dostali a podobno to spodzielnia?? Chociaż teraz już nie wiadomo bo podobno grupa kapitalowa która powstała tylko co przed tą inwestycjia najprawdopodobniej po to aby majątkiem się z dostawcami nie podzielić w formie udziałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Zosia sierpc bierze na udziały coś koło 4% . I wiesz co Karol w najgorszym kryzysie było 1,23 zł.. Sierpcowi nie grozi spadek ceny jak to prorokujesz, bo ma markę wyrobioną. Coś mi się wydaje, że towar schodzi jak świeże bułeczki, bo ostatnio bezskutecznie szukam po sklepach Pikserków.  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie dostawcy lacpol piotrkow kujawski czy podpisujecie nowe umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Trochę ciężko w tej branży cokolwiek prorokować a już napewno jak będą się dalej kształtować ceny. Tylko szkoda, że forumowy entuzjazm dostawców z Sierpca nijak ma się do tego co mówią ludzie w prywatnych rozmowach. Krowiarka troszkę pokory i nic więcej. Co do wpisowego w Spomleku, Robcio zapomniałeś już? 500 zł. 12 tys to wartość pełnego udziału. A jeśli chodzi o fundusz to w tej chwili na moim koncie widnieje wartość 3gr z każdego litra, nie 7 gr. Co do Hochlandu jeżeli cena wyjściowa, była ceną wtedy obowiązującą (gdzie była to cena sporo wyższa od średniej, jeśli dobrze kojarzę) to cenę będą mieli dobrą, a wahania też będą uśrednione i jak napisał Daniel nie zobaczą 1,90 ale 1 zł też nie. 

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

500 zł? To ja w mlekovicie zaprzepisanie z taty na mnie zapłaciłem 1000. plus za nowy nr i inne pierdoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Zosia jakbyś w Sierpcu była to byś miała taką samą pokorę jak ja.  :P Ja już byłam w paru mleczarniach i spółdzielczych i prywatnych i z Sierpca się nigdzie nie ruszę. No cóż mam do nich zaufanie, bo inaczej bym obory nie stawiała.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cały czas krytykujecie mlekpol i mlekovite, a nikt z was nawet nie pomyśli, ile oni właśnie teraz inwestują. Mlekovita ma teraz otworzyć jakiś nowy zakład w wysokim mazowieckim za setki milionów mlekpol podobnie stawia proszkownię za 400MLN zł!!! Myślicie że oni mają na to kasę? nie sądzę. Mleczarnie ratują się kredytem,  wiadomo że trzeba go spłacić i im szybciej tym lepiej. Ile sierpc płacił w kryzysie? 80-90gr? Mleczarnię poznaje sie po tym jak płaci w kryzysie a nie jak na rynku jest hossa. W sierpcu cena może spaść tak samo szybko jak wzrasta. W najgorszym miesiącu podczas bessy cena mleka nawet nie była w okolicach 1zł, a były na forum wpisy że  niektórzy dostawcy innych mleczarni mieli po 80gr, a w internecie chyba znalazłem gdzieś informację że jeden z rolników dostawał albo 63 albo 73gr za litr wyprodukowanego mleka. Oczywiście nie zapomnijmy o tym, że oddawał do mleczarni śladowe ilości białego produktu. Też bym chciał dostawać za litr około 2zł, w końcu dla mnie też coś się należy od życia

Jak już przeczytałeś w Sierpcu cena w kryzysie była coś około 1.25 zł, W Piątnicy pewnie koło 1.35 zł jak nie więcej. I też się rozwijają i inwestują a cena zawsze wyższa. I co z tego że mlekowita czy mlekpol otworzy nowy zakład? Prezesowi i spółce więcej w kieszeni zostanie a rolnikom tyle co nic. O to chodzi żeby rolnik też zarabiał a nie tylko ,,spółdzielnia''. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Tak narzekacie , nikt Was tam nie trzyma , płakać nie będą nie to do widzenia i tak sobie poradzą , dostajecie ponad 1,5zł i jeszcze narzekania bo więcej chcecie ?. Za taką cenę to można się śmiało rozwijać... Sami w największym dole doiliśmy po 73 gr przez 3 miesiące kiedy Molochy płaciły po 1,20 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy największym dole to Mlekovita płaciła 1 zł netto przy ilości ponižej 10 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie mlekovita wys. Mazowieckie przy parametrach około 4 tłuszcz, 3,4 białko i ilości powyżej 30 tysięcy(największy próg) nie zeszło poniżej 1,22 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj