Polecane posty

Gość   
Gość

@pp1208 Jaką masz rasę bydła? Wydajność i tłuszcz? Wiele czynników ma wpływ na parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jak to jest w tym polmleku olsztynie z cena i ogolnie jakie podejscie? Slyszalem ze chcą przejac sm chorzele

Nie dalej jak tydz temu rozmawiałem z człowiekiem z Chorzel i mówił właśnie że ostatnimi czasy to spółdzielnia ciężko przędzie i generalnie mało produkują lub wcale a mleko sprzedają pewnie sąsiad zza miedzy Bell kupuje :D Jeśli to prawda że Polmlek chce ich kupić to chyba trzeba być ostatnim desperatem żeby oddać zakład w ich ręce. Patrząc po ostatnich decyzjach Pana prezesa odnośnie zakładu w Gdańsku i utracie pracy przez 200 osób. Spółdzielczość mleczarska w Naszym kraju to ostatnie firmy ze 100% polskim kapitałem i tego musimy bronić!!!!! Niech przejmuję spółdzielnia spółdzielnie ale nie oddawajmy tego w obce ręce bo sami sobie zgotujemy piekło na tej ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Ostatnio ciągle słychać ze dostawców ubywa. Napewno bez powodu ludzie nie odchodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więksi odchodzą bo zmieniło się parę osób w zarządzie i nie chcą podnosić parametrów tym największym jak miało to miejsce wcześniej i nie przymykają już oczu na somatykę. W czasie kryzysu dostawcom około 20 tyś miesięcznie cena wychodziła koło 1 zł. A jak znajomy odstawiał koło 50 tyś to miał cenę koło 1,3 zł. Sam zresztą przyznał że  cena ustalana dla niego jest indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tespis17

 

 

Wolsztyn -Lacpol 1,28 brutto 7500tyś

Mam pytanko. Mleczarnia zmusza dostawców do podpisania nowych umów w których jest kara tylko że odwrotna do kwoty mlecznej plus 5%. W przypadku gdy za mało odstawimy w ciągu roku zapłacimy kare 20gr/litr plus poniesione straty. Ogólnie dużo osób  nie chce podpisać.

Obecnie straszą że nie zapłacą w terminie za mleko. Czy macie podobne umowy???

 

Też bym nie podpisywał , straszyć mogą ale i przejechać sie też , trzeba ich pod... ,

 

To w tej umowie powiino być też że jeśli mleka będzie powyżej tego limitu to cena +20 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Mlekovity czy Mlekpolu nie chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

A widzisz i tutaj jest haczyk. Czyli vatowcowi zabierają 5% z mleczka tak? Mlekpol bi 3.0 tl 4.0 1.53 brutto na ryczalcie

Edytowano przez wojtazz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żaden haczyk. Każdy na vat wie jak to działa i vat oddajesz a nie zabierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Tak prawda koniec końców zależy jak Ci faktury wyjdą jak na + to nie oddajesz a jeszcze coś Ci dodadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Mleczarnia płaci brutto dla vatowca tyle ze z 5%vat, a rozliczam się z US i im oddaje te 5%.
Jak masz duża sprzedaż to trzeba kombinować żeby nie dopłacać dla us, u mnie zaraz będzie ok 350 t ziemniaka i 8 byków za miesiąc dwa to ciężko ogarnąć. Robię zapasy paliwa i nawozów

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

tespis17

 

 

Też bym nie podpisywał , straszyć mogą ale i przejechać sie też , trzeba ich pod... ,

 

To w tej umowie powiino być też że jeśli mleka będzie powyżej tego limitu to cena +20 gr

 

Mało precyzyjny byłem. Tą umowę przedstawi łnam

"""Zakład Przetwórstwa Mleka „MLECZ” Sp. z O.o. w Wolsztynie Grupa LACPOL""

Na razie nie podpisałem i czekam aż kierownik przyjedzie do domu bo nie chce mi się jeździć do nich  z tego co wiem to stara umowa obowiązuje. Czy macie coś takiego jak podpisywanie nowego cennika???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Moim zdaniem za wrzesień będzie ta premia a w październiku już stala podwyżka lub kolejną niby premia tak mi się wydaje niby źle nie jest po granicą 1,5 peknie ale jak się czyta co robi Sierpc czy Ryki bo i Piątnicy szkoda gadać to nadal troszkę szkoda jednak ze po kilka tysięcy miesiąc w miesiąc w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

No jak to co.... sery podobno dobre robią i cenę za litr mleka płacą bardzo dobrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Sery to kwestia smaku, mi smakują ;-) cenę maja jedna z lepszych w Polsce, nawet w kryzysie poniżej 1,2 nie zeszli. Mając mała ilość litrów w czasach kryzysu miałem w Sierpcu taką cenę że ci którzy odstawiali po dwa czy nawet trzy razy tyle ale np do rotr Rypin musieli oddać 1,5 litra na mój litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Mlekpol
Od 01.10.2017 doplata za pisemna umowe wynosi 0,54 zl - wzrost ceny za mleko 10 gr oraz potracenie na udzialy wynosi 0,06 zl - wzrost o 2 gr

:) tylko z tymi udziałami za bardzo szaleją cena spadnie, a potrącenie na udział zapewne nie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj