Polecane posty

Gość   
Gość

Spomlek 1,65 brutto vat -fundusz 7 gr
kaz 2,89 tł 4,38 >90 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Cienko? Nie sądzę. Fakt porównując z Mlekpolem, Piątnicą czy nawet Sierpcem wypada słabo, ale żadna z tych firm nie przyjedzie do mnie po mleko. A i tak jest lepiej niż miałam u poprzedniego odbiorcy. Tam miałambym brutto tyle co tutaj mam netto.
*miałabym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja czy odstawiam 10czy 15 tyś to cena ta sama i czy daje super trawy czy naj gorsze to tłuszcz i białko tak mamewruja ze zawsze cena wyjdzie 1.36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Dokładnie cena bez zmian , parametry w dół, i bez obniżki i tak na fakturze mniej za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

I to dosłownie. Dalej 1,32 netto mimo, że przedział ilościowy większy. Parametry strasznie spadły w II połowie.

zgadza się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

polmlek namawia a to ciekawe :ph34r: , do mnie mają 5 km co jest za blisko :o teraz jestem w spomleku i jest wyższa cena bez łaski

 

W polmleku w czasie hossy jak się nie upomniałeś to zapomnij że podniosą ale wtedy były negocjacje :lol: , ale jak hossa mineła to zapomnij o negocjacjach od razu w dół -_- cena. Biorą wszystko nawet 50 l czy 10 l na odbiór .

 

No i wracając do ceny to zawsze tu przy zakładzie najniższa a dzięki temu tematowi na AF się dowiedziałem że z "mojego" zakładu jadą 50 czy 100 km dalej to cena odrazu 10-20 gr więcej. Jak dałem ten argument to skąd to ja wiem -tajemnica (tak jak oni mówią) no bo to inna mleczarnia podkupić może

 

No i w tych zapędach polmlek sobie teraz pojeździ po mleko bo w okolicy masowo teraz :o pouciekali jak mogli: a to do spomleku (czekałem ponad pół roku) a to do mlekpolu (czekali nawet 2 lata) . Tagże najbliżej zostali tylko mniejsi poniżej 20 krów może 30 i parę rodzynków większych co straszą odejściem.

 

A co do ich cen wyzszych :lol: niektórzy mieli podpisane umowy że cena ma być "grajewska" to teraz polmlek chciał aneksy robić żeby się z tego wycofać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Mlekovita cena bez zmian, ale parametry po 0.2 % w dół w tym miesiącu

Między zimą a obecnie jest różnica 0.7% na tłuszczu(pasza bez zmian)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Widzę pojazd po polmleku konkretny, a mój sąsiad mysli ze polmlek to zbawienie i do nich chce koniecznie się dostać, tylko go z rotr nie chca puścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas tylko jeden do nich oddaje ale na tego mleka z 30 000mc ale jak był kryzys to miał po 80 groszy.....porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Po ile proponują jak mówisz że ładną cene daja jeśli mógłbyś powiedzieć ?:)

u mnie byli i się pytali gdzie oddaje jak usłyszeli że do Wilarego to powiedział że nie zabierają mu dostawców szukają ludzi z brodnicy jabłonowa i mlekovity. Zapytałem ile by mi wyszło za około 15tys litrów przy dobrych parametrach to powiedział że około 1.40brutto. Byli u kolegi co oddaje do brodnicy to za 5tys litrów proponowali 1.35 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Co do polmleku to 1,4 zł przy 15000 tyś nie możliwe w okolicy , mam trochę mniej , w okolicy zakładu 1,4 zł to dostają tacy powyżej 25 tyś na miesiąc

 

Co ciekawe jakąś wojnę miał polmlek z spomlekiem o jakiś zakład

 

A w mojej okolicy polmlek chciał przejąć mrągowo najpierw podebrał dostawców potem tanio miał kupić zakład ale mlekpol ich wyprzedził czy przechytrzył i ma Mrągowo (polmlek za to wynajął firmę z mleczarkami z Mrągowa)

 

Polmlek miał chęci na Pasłek sery ICC (jakoś tak) ale onie nie chcieli się sprzedać

 

 

A co do cennika polmleku to takie coś co jest a nikt nie widział ale w tamtym roku się takie coś ukazało przez dwa miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Na AF ktoś dodał rok temu cennik z Polmleku. Spomlek walczył o Ostrowię z Polmlekiem, którą i tak przejął Milkiland. Znam ludzi którzy rzeczywiście chwalą sobie Polmlek, ale znam też takich co ucielki. I naprawdę jest tak, że im dalej od zakładu to płacą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

No tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Ma ktoś jakieś info na temat najbliższych zmian w cenniku w OSM Łowicz ? Jakaś rada, koniec audytu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Spomlek ilość 17tys.
Cena. 1.47. -7gr fundusz
Tłuszcz 4.37
Kazeina 2.72
Białko 3.47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Co do polmleku to 1,4 zł przy 15000 tyś nie możliwe w okolicy , mam trochę mniej , w okolicy zakładu 1,4 zł to dostają tacy powyżej 25 tyś na miesiąc

tam co ja oddaje to handlują przerzutami i polmlek kupuje to bo sam ten gość mówił że te mleko do nich trafia i dlatego dostawców nie podbierają. Jak chcą z mlekovitą walczyć to muszą dawać ponad 1.40 bo kto im przejdzie. A potem pewnie na starych dostawcach sobie odbijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Od tych 1.5zł minus 7 gr? To cienko strasznie

 

 

Spomlek ilość 17tys.

Cena. 1.47. -7gr fundusz

Tłuszcz 4.37

Kazeina 2.72

Białko 3.47

 Pedro, a tu u kolegi jest cienko??? Moim zdaniem nie. A może się mylę ;) co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apaczek    6

branża mleczna ma teraz ciężko, dobrą cenę za mleko nie jest tak łatwo otrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze niby mają ciężko. ... a My zawsze co mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Zosia tu już lepiej, ale u Ciebie 3x taka ilość i 3 gr więcej...? Nie macie dopłat ilościowych?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj