Polecane posty

Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

:):P z tego zootechnika to właśnie świetny człowiek tylko czemu nie chciał brać dodatkowej i wolał podstawić próbkę ze zbiornika pod którąś z krów, chociaż tego im robić nie wolno bo jakąś aferę o to miał :/ ale dobrze wiedzieć że można bez kombinowania.

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Czarek ja nie wiem nic w tej sprawie bo nie żyje ludzkim życiem tylko swoim ale nie żyję też na pokaz tylko na tyle ile mnie stać. 

Sugerujesz że ten człowiek żył na pokaz?

Jeżeli bank dokonał sprzedaży majątku to tylko i wyłącznie za zgodą tego Pana. Widziałam ten reportaż i naprawdę szkoda tych ludzi, jego rodziców i jego dzieci. To jest przestroga dla innych inwestujacych i rozwijających się rolników. Każdy ponosi skutki swoich decyzji, trudno.

A co do edukacji i wiedzy naszej młodzieży to (o zgrozo!) pochodzi ona z Farminga czy innego symulatora rolnictwa a nie ze szkoły. Ostatnio dwudziestolatek wychowany na grach opowiadał mi o swoich planach na przyszłość: wezmę premię mlodego rolnika, kredyt i pobuduję chlewnie na ileś setek tucznika, trzeba zaznaczyć że ma chlopak 15 ha i 2 maciorki. Więc w jakim świecie on żyje? Bo ja czegoś podobnego to nawet sobie wyobrazić nie potrafię. :/

Droga ZosiuSamosiu zapewniam Ciebie że nie było na to zgody tego Pana.W takich okolicznościach podpisała byś wszystko , co zostało by Tobie położone na stole.To co pokazał reportaż to zaledwie namiastka i czubek szpilki... A w życiu są decyzje , na które nie masz żadnego wpływu... Pozostaje wybór które zło mniejsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Nie wiem nie znam go ale trzeba umieć zarządzać swoimi finansami i ryzykiem z nimi związanym. Jak odstawiał mleko do Piątnicy mleczarni najlepiej płacącej w europie środkowej to ja nie znajduje innego wytłumaczenia. Co do programu Pani Jaworowicz to bez komentarza nic nie wnosi do sprawy nic nie wyjaśnia tylko robi zły rozgłos sprawom. Pamiętam jak Mlekpol przejmował OSM Zambrów to ów Pani przez cały reportaż mówiła mała mleczarnia i duża mleczarnia :D:D nawet nie wiedziała o czym robi program. Prawda jest taka jak powiedział Marek Belka "dziś zbieramy żniwo złej edukacji" a to jest kliniczny tego przypadek. Bo ja pracując na etacie za 2tys zł netto mogę tylko oszczędzać bo żaden mądry bank nie udzieli mi kredytu oczywiście w parabankach dadzą nawet na 300% zabezpieczenia i zdolności spłaty :D ale tzreba nie miec oleju w głowie żeby brać tam kredyty. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Jeżeli tez Pan twierdzi że nie było jego zgody na sprzedaż majątku, to kto podpisał akty notarialne? Ja, czy zielone ludziki? Reportaż na pewno nie pokazuje wszystkich faktów, ja to rozumiem. Być może ten człowiek został zmanipulowany, nie wiem. Ale patrząc przez pryzmat mojego gospodarstwa te 3,5 mln zł kredytu to ogromne pieniądze i jak dla mnie nie realne do spłacenia, mimo że bank dałby mi je na pewno. Można się rozwijać ale nie za wszelką cenę, zastawiając wszystko w banku. Ja mam swój sposób liczenia kwoty kredytu który mogę wziąć, bardziej rygorystyczny niż ten bankowy i jakoś daje radę. Wiadomo każdy kredyt to ryzyko mniejsze czy większe.
Mi również zdarzały się kiepskie miesiące, szczególnie jak podmiot skupujący nie płacił na czas tylko 60 dni od wystawienia faktury. Najważniejsza jest rozmowa z bankami ale nie wtedy kiedy jest już za późno.

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash06    0

Giełda na plus a w Radomsku tylko cały czas słyszę ze słabo się sprzedaje ze nabiał nie schodzi... ciekawe kto na tym zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Mlekpol zaproszenie na szkolenie obowiązkowe dot produkcji bez gmo. Podpisanie aneksu do umowy. Wchodzi od 01 czerwca
Już nie mogę się doczekać, trzeba sobie pytania na karteczkę spisać bo nie spamietam wszystkiego


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Pedro gdzie i kiedy?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Będą jeździć po wioskach. U nas we wtorek wvremizie

Jak zobaczyłem dopisek podpisanie aneksu do umowy to myślałem, ze mnie rozerwie. Daniel a dlaczego tak robią, to tylko i wyłącznie wina dostawców. 90% spusci łeb bo skoro tak mówią to tak trzeba, a pozostała część nic nie zdziała. Jak rozmawiałem z ludźmi we wsi i ze znajomymi o tym non gmo to normalnie tylko usiąść i płakać. Nie mówię żeby całkowicie nie wprowadzać, ale zjednoczyć się i na zebraniach zarzadac negocjacji


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Perdo a co Ty chcesz negocjowac? Wdzystkie mleczarnie prędzej czy później na to przejda wiec nie ma wyboru. Jakie warunki? Chcesz zeby jeden zakład przedzedl na nowe warunki a reszta dalej nie przestrzegala zasad bez gmo czy o co Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Cena mleka, co z cieletami na sprzedaż jeśli będę musiał je żywić bez gmo kto mi za to zapłaci, co z opasami też mi nikt za to nie zapłaci, a 25 szt trochę rej paszy zje. Wg ich przepisów nie mogę mieć pasz gmo w gosp, czyż nie? co mam się konspirować trzymać gdzieś w piwnicy mleko dodatki koncentraty dla całej reszty? Nie każdy ma tylko krowy, u mnie we wsi nawet bamber ma 80 krów i do tego 60 opasow, każdy trzyma opasy i cieleta na sprzedaż na te 70kg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Do 2019 roku ma wejść całkowity zakaz stosowania GMO. Czemu? A no miłosiernie nam panujący tak zdecydowali. Miało być chyba od 2021 roku ale ze to PO z PSL wymyśliła więc wg PiS-u jest złe i zmieniają. Mam wrażenie że ktoś dostał za to porządną kasę. Przecież to nie antybiotyki, nie przenosi się w mleku i mięsie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Dostajesz 1,45 za litr a nie 1,25 wiec jak kupisz worek mleka 20zl drozszy to nie popadniesz w kłopoty finansowe. Zrozumcie ze za jakosc klienci płacą i my mamy lepsza cene ale tez i wymagania. Co do opasow to mozna spokojnie żywić na bez gmo po tych samych kosztach takze nie bardzo rozumiem, stosuj mocznik ze sróta zbozowa zamiast koncentratow, rusz głową a nie tylko narzekania, nie chodzi mi o Ciebie tylko o wszystkich zazartych przeciwnikow władzy w mlekpolu bo nie doceniacie co macie[cena+ stabilność na rynku +terminowe wyplaty]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Do 2019 roku ma wejść całkowity zakaz stosowania GMO. Czemu? A no miłosiernie nam panujący tak zdecydowali. Miało być chyba od 2021 roku ale ze to PO z PSL wymyśliła więc wg PiS-u jest złe i zmieniają. Mam wrażenie że ktoś dostał za to porządną kasę. Przecież to nie antybiotyki, nie przenosi się w mleku i mięsie. 

 

pierwszy zakaz stosowania pasz gmo miał być do 2009r, po-psl przesuwało termin co 4 lata, przesunęli dwa razy aż do 2017r, teraz wszyscy myśleli że pis przesunie znowu o 4 lata, stąd data 2021r, ale pis się postawiło że nie zrobi jak po-psl i przesunęli tylko o 2 lata czyli do końca 2017r, za dwa lata znowu przesuną...

 

I krowy nie mają tutaj nic do gadania, biznesmeni którzy mają kurniki trzymają rząd na sznurku i to oni zdecydują kiedy wejdzie zakaz pasz gmo, a zapewne dopóki unia nam nie nakaże to oni do tego nie dopuszczą

 

 

 

Zapraszali was na podpisanie nowej umowy w mlekovicie?

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Rzeczywiście trzeba docenić władze mlekpolu. Przychodzi zielony człowiek na zebranie, ktoś coś pogada o jakimś gmo i podsuwa pod nos aneks do umowy. Podpisujesz albo wy.....j, jak zawsze stawiają przed faktem dokonanym. Mogli zorganizować jakieś zebrania wytłumaczyć czy przynajmniej dac jakieś szersze info wydrukować.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

pierwszy zakaz stosowania pasz gmo miał być do 2009r, po-psl przesuwało termin co 4 lata, przesunęli dwa razy aż do 2017r, teraz wszyscy myśleli że pis przesunie znowu o 4 lata, stąd data 2021r, ale pis się postawiło że nie zrobi jak po-psl i przesunęli tylko o 2 lata czyli do końca 2017r, za dwa lata znowu przesuną...

 

I krowy nie mają tutaj nic do gadania, biznesmeni którzy mają kurniki trzymają rząd na sznurku i to oni zdecydują kiedy wejdzie zakaz pasz gmo, a zapewne dopóki unia nam nie nakaże to oni do tego nie dopuszczą

 

 

 

Zapraszali was na podpisanie nowej umowy w mlekovicie?

Z Lubawy to wiem że byli u gościa koło Miłomłyna w okolicy nic nie wiadomo od kiedy co i jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w Mlekovicie też to podpisywałem o żywieniu bez pasz GMo. Więc mlekovita te coś tam chce działać cały oddział Działdowo to podpisywał jednak nie było określone od kiedy i co jak tylko czy bym się zdecydował na takie żywienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

A oddaje tutaj ktoś ekologiczne? Jak to wygląda w polu urośnie coś? O qq raczej nie ma mowy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzz    8

Zapraszali was na podpisanie nowej umowy w mlekovicie?

Tak zapraszali

Mlekovita cena za kwiecień bez zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pedro użytkownik Czechomlecz produkuje eko i to na dość dużą skalę. Pod jednym zdjęciem opisał mniej więcej jak wygąda produkcja i nawożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj