Polecane posty

alfa    1191

Perspektywy nie ciekawe ale narazie nie moznapowiedziec kiedy jesli patrzec na historie to czerwiec lipec nie sluchaj ludzi ze w kwietniu choc nie mowie ze tAk nie bedzie trzeba czekac i rozwaznie podejmowac decyzje . A ludzie takim gadaniem sami robia propagande i podpuszczaja prezesa a uwierz mi zarzad tez forum czyta . Narazie mamy cene i modlic sie aby tak zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Tzn że moje wypowiedzi też czytają? :D chyba trzeba przestać się wypowiadać haha ale czasem ciężko jest się powstrzyma od komentarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash06    0

OSM RADOMSKO kartka -1 gr za jednostkę białka...
RĘCE OPADAJĄ... nie dość ze cena najniższa w łódzkim to już obniżki. Przy ilości 10 tys białko 3.3 tłuszcz 4.1 po obniżce wyjdzie 1.20 zł brutto...
Ktoś tu na forum na wogole niższa cenę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Kolego alfa, jeżeli zarząd czyta te forum to ludzie mówią że w mlekpolu ma byc podwyżka:)
A tak naprawdę to nie ma co narzekać na cenę w mlekpolu, tylko te nieszczęsne gmo :/
P.s trzeba zrobić zrzute na dobrą flaszkę dla alfy za to że mu wogole chce się tu wypowiadać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja słyszaałem ze za kwiecien ma byc 5 groszy do gory w osm łowicz a marzec bez zmian

 

W Łowiczu dzisiaj rada, mają podnieść o 5 groszy, bo nowa prezes to obiecała jak przychodziła bo jeszcze od siebie nic nie dała lutowa podwyżka to z wypracowanego zysku poprzedniego zarządu i dzisiaj jeszcze wybierają nowego prezesa handlowego podobno tego z Mlekomy. Jeżeli go wybiorą to z tymi Niemcami to prawda co pisaliście wcześniej. RN w Łowiczu sprzedała się Niemcom, a później znów będzie płacz, tak jak mamy z wieprzowiną. Znowu nas chłopów nasi "koledzy" załatwiają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

 

Alfa o cenie B nie ma mowy na razie? Krowy ładnie trzymają, pierwiastki się rozdajają nie spodziewałem się. Jeszcze 3 jałówki, a 250l w zbiorniku wolne nie wiem czy sprzedawać jałówki czy zbiornik znowu zmieniać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Masz rację z tym BSem jedyne banki z którymi można się dogadać przecież są to banki działające lokalnie znają swoich klientów. Podziwiam ludzi który biorą kredyty w bankach komercyjnych tam mies zwłoki ze spłatą i już odsetki i machina prawa rusza. Dzieje się tak dlatego bo BSy nie dają kredytów bez porządnego zabezpieczenia więc jak już BS odmawia udzielenia kredytu to powinno być znakiem dla rolnika że może warto spłacić to co już mam a nie spłacać kredyt kredytem jak to co niektórzy robią i takim sposobem wpadam w wir kredytowy z którego ciężko jest się zwycięsko wyrwać.

Bardzo duże gospodarstwo na gminie Śniadowo załatwił BS Łomża drugie załatwił BS Kolno na swoim terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Jeżeli chodzi o GMO to wczoraj dowiedziałem się ciekawej rzeczy u producenta pasz.

Zapytałem się czy będą mieć soję NON GMO i od razu zapytał się czy oddaję mleko do Mlekpolu. Oczywiście odpowiedź była prosta. Chwilę jeszcze porozmawialiśmy bo nie miał sprzedawca akurat klientów i powiedziałem mu, że Mlekpol ma dawać listę dostawców pasz od których można bezpiecznie kupować paszę. On w śmiech i od razu powiedział, że ,,będzie pewnie tak jak w Piątnicy, aby dostać się na listę trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy" .Jeszcze coś wspominał o karach dla producentów pasz jeżeli w paszy testy wykażą paszę GMO. O konkretnych sumach nie rozmawialiśmy, ale moim zdanie nie chodzi tu o 10-20tyś(chyba że miesięcznie) a kwoty w setkach tysięcy. Teraz wiecie dla czego soja NON GMO kosztuje ~2500tyś/tone. Więc ten cały GMO to tylko biznes dla prezesów a my za to wszystko musimy zapłacić.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Bardzo duże gospodarstwo na gminie Śniadowo załatwił BS Łomża drugie załatwił BS Kolno na swoim terenie

Pierwsze słyszę ze bank gospodarstwo załatwił , czy bank mu na sile kredyty wciskal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W przypadku spółdzielczych mało się słyszy o licytacji bo oni są mega ostrożni, dają kredyty na sumę taką że hipoteka musi być dwa-trzy razy większa, w komercyjnych suma kredytu to w większości tylko 80% sumy hipoteki więc ciężko żeby kogoś spółdzielczy zalicytował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Pierwsze słyszę ze bank gospodarstwo załatwił , czy bank mu na sile kredyty wciskal

Na siłę to wątpię, ale sam miałem przypadek, jak brałem kredyt na ciągnik, to próbowano mnie wpuścić w maliny, że jak kupuję główny ciągnik do gospodarstwa, to na pewno potrzebuję większym maszyn do niego i padło kilka propozycji maszyn, których faktycznie potrzebuję ale nie na już i na tą chwilę. Czy też padło że sąsiedzi będą się śmiać że na ciągnik stać a starymi maszynami będę robił. Zależy kto i jak ma w głowie poukładane. Jeden bez zastanowienia będzie brał do póki mu dają, a inny 3 razy się dobrze zastanowi nad tym czy stać go na spłatę rat w razie gdy spadnie cena albo inne przyczyny nie zależne od niego(susza,grad, powódź,pożar budynków inwentarskich).

Więc panowie wszystko z głową


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Wieczorem napisze wam o gmo i cenie b jak znajde chwilke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Bardzo duże gospodarstwo na gminie Śniadowo załatwił BS Łomża drugie załatwił BS Kolno na swoim terenie

co to znaczy że załatwił? Jak podjęli kroki w kierunku egzekucji swoich należności to pewnie nie był w stanie dłużej obsługiwać swoich zobowiązań w stosunku do nich. Tak jak koledzy mówią że BSy są bardzo ostrożne może miał zaciągnięte jeszcze inne zobowiązania w innych bankach komercyjnych. Trzeba umieć kalkulować i nie brać kasy z banku na pokazowe inwestycje tylko na te które są potrzebne i są rzeczywiście przychodowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak pisałem, że mój BS lustruje moje przychody i wydatki przed udzieleniem kredytu to niedowierzali.
Karol takich naciągaczy to trzeba przegnać i im odpier.... na pożegnanie, bo to rolnik spłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

co to znaczy że załatwił? Jak podjęli kroki w kierunku egzekucji swoich należności to pewnie nie był w stanie dłużej obsługiwać swoich zobowiązań w stosunku do nich. Tak jak koledzy mówią że BSy są bardzo ostrożne może miał zaciągnięte jeszcze inne zobowiązania w innych bankach komercyjnych. Trzeba umieć kalkulować i nie brać kasy z banku na pokazowe inwestycje tylko na te które są potrzebne i są rzeczywiście przychodowe!!!

Gospodarstwo warte 10mln sprzedali za 3mln było o tym w sprawie dla reportera. Nie chcieli mu rozłożyć na dłuższy okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Było warte tyle ile dał kupiec proste. Wiesz ja też mogę powiedzieć że moje 100zł jest warte 200zł bo jestem do niego przywiązany i ciężko na te 100zł pracowałem ale nawet te 100zł może być warte dla kogoś obcego 80zł bo taka będzie najwyższa oferta jego kupna. Jak komornik licytuje to jest w pierwszej licytacji 3/4 sumy oszacowania a w drugiej już 1/2 sumy oszacowania wątpię żeby bank sam siebie wyrolował z kasy. Rozumie że w oczach niektórych mogę wyjść na bezdusznego gbura ale takie są fakty. Ja wiem że Nam się łatwo o tym pisze ale to są ludzkie tragedie i całych rodzin. Dlatego nie rozumie po kiego grzyba w szkołach średnich uczy się totalnych bzdur a nie uczy się przez 3 lata ekonomii, bankowości, polityki pieniężnej. Dziś dzieci po maturze nie wiedzą co to cena brutto a netto. Nie rozróżniają pojęć przychód - dochód - zysk  i koszt - wydatek. Już nie mowa o umowach kredytowych i ich skomplikowanej terminologii. Ludzie biorą kredyt z oprocentowanie o połowę niższym niż daje konkurencja tylko nie mają pojęcia o dodatkowych kosztach które są ukryte w różnoraki sposób. Żniwo owego braku edukacji jest afera amber gold i jej skala jak ludzie myśleli że Pan P został zesłany aby rozdawać pieniądze. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Stary, wez daj sobie spokój i nie brnij głębiej... Nie z takich opresji ludzie wychodzili. I nie chodzi tu o sentymenty ani przywiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Po pierwsze to kredytu z doplatami z agencji nie można ani wcześniej spłacić ani przedłużyć okresu kredytowania. Po drugie byłam dziś w banku i kolega telefonował do jednego delikwenta, że raty dziś do potrącenia a na koncie pusto, i co te banki mają zrobić? Czekać, ile? Sorki ale tak się nie da. Bierzesz, splacaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

idiotyczna ta dyskusja z kredytami. Wszystko o kredytach macie w swoich umowach kredytowych, warunki spłaty itp, skoro kogoś tam bank zlicytował to znaczy, że nie wywiazał się z umowy kredytowej którą podpisał SAM WŁASNORĘCZNIE i to nie raz tylko na pewnie kilkudziesięciu stronach. Tak więc skończcie już ten temat bo łatwo jest DOSTAĆ kredyt ale niektórzy zapominają, że trzeba go ODDAĆ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Po pierwsze to kredytu z doplatami z agencji nie można ani wcześniej spłacić ani przedłużyć okresu kredytowania. Po drugie byłam dziś w banku i kolega telefonował do jednego delikwenta, że raty dziś do potrącenia a na koncie pusto, i co te banki mają zrobić? Czekać, ile? Sorki ale tak się nie da. Bierzesz, splacaj.

 

 

Tak masz rację nie można. Ale podejrzewam ze oprócz kredytów z dofinansowaniem ten rolnik bo jak sie domyślam o nim mowisz miał jeszcze inne np hipoteczne, pozyczki itd które można byłoby przełożyć i pozwolić rolnikowi wyjść na prostą. W mojej okolicy co najmniej kilkunastu ktorzy ostro przeinwestowali, gdyby banki nie pomogły w 2015( gdy była susza kary itd) zwyczajnie by zbankrutowali a tak doją i mają się całkiem dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj